Editörler : Pangaea

Yasaklı
28 Ağustos 2010 18:58

Aron Feller, KPSS Kopya Skandalına Son Noktayı Koydu!

SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aron Feller'in kpss ile ilgili açıklaması: "Bu ülkede hangi sınavın geçerli olup hangi sınavın iptal olacağına biz karar veririz"

prsprsprs
Şube Müdürü
28 Ağustos 2010 18:59

Ahmedinejad: " KPSS iptal olmazsa nükleer silahlarımı kullanırım." dedi.

pisagor60
Yasaklı
28 Ağustos 2010 19:02

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Devlet Başkanı Tasos Papadopulos sınav iptal edilmesin gerekirse KKTC egemenliğine girmeye razıyız dedi :D

Kitnames
Daire Başkanı
28 Ağustos 2010 19:02

Banu Alkan, Murat yayınlarıyla çalıştım iptal olsun dedi.

prsprsprs
Şube Müdürü
28 Ağustos 2010 19:03

FLAŞ FLAŞ FLAŞ !!!

Putin'den YÖK'e sürpriz ziyaret.

Ayrıntılar az sonra....

28 Ağustos 2010 19:04

ahmet çakır "bakın beyler..."" dedi sadece bunu duyabildim.

pisagor60
Yasaklı
28 Ağustos 2010 19:05

Aysun Kayacı: "Benim yaptığım netle dağdaki çobanın yaptığı net bir olur mu? Puanlar yeniden hesaplansın" dedi...

28 Ağustos 2010 19:05

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu kopya olayını kesin bir dille yalanladı. Fetoşcu kardeşlerimiz böyle birşey yapmaz dedi

Kitnames
Daire Başkanı
28 Ağustos 2010 19:06

Başbakan erdoğan kopya yok yola devam dedi.

*abuziddin*
Memur
28 Ağustos 2010 19:07

necmettin erbakandan inciler;HADİ ORADAN:)

prsprsprs
Şube Müdürü

AB başkanı Van Rompuy: " Merkez bankası başkanımızın adının sorulduğu sınav iptal edilemez, bunu yaparsanız Türkiye AB'ye giremez..." diye haykırdı. Gazetecilerin cevabı ise ilginçti " Ne baarıyon lan..."

pisagor60
Yasaklı

birleşmiş milletler kpssnin iptalini isteyenlerle istemeyenler arasına güvenli bir sınır çekeceğini ve sınıra BM askerlerini yerleştireceğini açıkladı...

ummadıgınanda
Aday Memur
28 Ağustos 2010 19:08

:)))

KOŞANER: tek tip öğretmen olmalı

Kitnames
Daire Başkanı
28 Ağustos 2010 19:09

kemal kılıçdaroğlu, "erdoğan sınav günü one minuteslik arada soruları sızdırdı. elimde belgelerim var. sorunu çözmek için üç gün müddet veriyorum yoksa belgeleri açıklarım" dedi.

pisagor60
Yasaklı
28 Ağustos 2010 19:09

terör örgütü pkk kopyacılar bulunan kadar eylemsizlik kararı aldı...

uslu_bir_asi
Memur
28 Ağustos 2010 19:10

Kamer Genç:Kopya çekildiği sırada ben çiçeklerle meşgul oluyordum:)

prsprsprs
Şube Müdürü
28 Ağustos 2010 19:11

Sarkozy :" Türkler kopyacıları sınırdışı etmeli, bak ben Romanları nası şutladım..." diye konuştu.

pisagor60
Yasaklı
28 Ağustos 2010 19:12

Devlet Bahçeli: Ya devlet başa ya kopyacılar leşe diyerek slogan değişikliğine gitti..

Kitnames
Daire Başkanı
28 Ağustos 2010 19:13

pisagor60 son mesajın bir başyapıt :)

mhp parti başkanı bahçeli sınavın iptalinin iktidar ve ana muhalefet partisinin çıkarları gereği yapıldığını açıkladı.

prsprsprs
Şube Müdürü
28 Ağustos 2010 19:13

Bahçeli yukardaki sözleri söyledi ve ekledi: " Kpss'de neden Bahçeli matematiği sorulmuyor ?"

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: " Kaldı mı dohuz ? "

ekliptik26
Aday Memur
28 Ağustos 2010 19:14

- 30 Ağustos 2010 Ankara Cumhuriyet Baş Savcılığı 2010 KPSS?de soruların sızdırılmış olduğunu, çeşitli kanıtlarla ıspatlar.

- MEB 31 Ağustos Salı günü, atamaların durdurulduğunu, 20 Eylül 2010?a kadar atamalarn askıya alındığını bir basın bildirisi ile ilan eder.

- Danıştay, kamu hizmetinin sekteye uğramamsı için hızlı bir biçimde, kendisine taşınmış ??kopya skanalı??ile ilgili çalışma yapar. Çeşitli somut delillerin bulunması ve ??soruların sınavdan önce sızdırılarak sayısı tam olarak bilinemeyecek kişiye sınavdan önce ulaştığı? yargısına dayanarak; yürütmeyi durdurma kararı verir.

- ÖSYM 10-11 Ekim tarihlerinde tekrar KPSS yapılacağını açıklar.

- 300 binden fazla öğretmen adayı tüm bu olanlar karşısında toplu ve bireysel dalda Bölge İdare Mahkemeleri?ne davada bulunur.

- Tüm bu olan kaos ortamı içerisinde ÖSYM ve MEB?e tüm platformlarda büyük baskılar meydana gelir.

- MEB, tüm bu kaos ortamını gidermek ve tepkileri asgari düzeye indirmek için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yasal düzenlemelere giderek Ekim 2010?da 60.000 kadrolu öğretmen alacağını duyurur.

- Atama bekleyen öğretmen adaylarının ve sendikaların baskısı sonucu alınacak öğretmen sayısı MEB Personel Genel Müdürlüğü?nün yaptığı duyuru ile 80.000 kadro + 20.000 sözleşme ile 100.000?e çıkar.

- Öğretmen atamalarının yapılması sonucu ortalık biraz sakinleşir. Yine MEB, 2011 yılı kadro sayısının artırmak için Maliye Bakanlığı ile görüşür. Basın yayın organlarında 2011 yılı için 100.000 öğretmen alınacağı ve sözleşmeli öğretmenlerin 2011 Haziran?da kadroya geçireleceği haberleri kulantan kulağa dolaşır. Haziran 2011 seçimleri arefesinde tüm sözleimeli öğretmenler kadroya geçer ve Ağustos 2011?de 100 bin öğretmen alınacağı kesinleşir.

??.

- ÖSYM? nin yapısı ve istihdam yapısı sorgulanır, daha güveilir bir kurum haline gelmesi için yasal düzenlemeler yapılır. Başınada Cumhurbaşkanlığı tarafından tarafsız bir kişi atanır.

- ??..? soru sızdırma olayından dolayı büyük kan kaybetmiştir. İnsanların büyük tepkisini alır, dershaneleri ve taşra yapılanmaları zayıflar, maddi kaynakları kesilir.

- Devlet çeşitli kurumları daha şeffaf bir yönetim anlayışına geçer. ??Arka Bahçe?? ler bir bir temzilenmeye başlar.

- İnsanlar artık devlet kurumlarındaki çarpk siyasal ve ideolojik yapılanmaya karşı güçlü bir refleks oluşturur, aslında bu bir çok güçlü ??sivil darbe?dir. Gerçek demokrasiye büyük bir adım atılır. Gerçek egemenliğin halkın egemenliği olduğu kavramı bir kez daha güçlenir.

- İnsanlar her türlü siyasal, ideolojik kutuplaşmanın ve ötekileşmenin ülkemize verdiği zararı idrak ederek, gerçek siyasetin ve ülkünün; özgürlük, demokrasi, insan hakları gibi evrensel değerler olduğun anlar ve ??Büyük Türkiye?? idesi yeşermeye başlar.

Toplam 1885 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi