Editörler : crops35
«5678910111213141516»

gülüşüm
Memur
19 Eylül 2006 11:56

slm arkadaşlar.uzun zamandır siteye giremiyordum.ancak fırsat bulabildim.öelleşmeyle ilgili bir haberim var. adana çukurova üniv.de de özelleşme başlamış ayrıca maraş sütçüimam üniv.de de özelleşme yapılmış ama bizim üniversite de tık yok.napalım beklemekten başka çaremiz yok umarım en kısa zamanda bizimkilerde bir çaılma yaparlar bende bumutluluğumu sizinle paylaşırım.herkese iyi çalışmalar...

tiger1143
Aday Memur
19 Eylül 2006 13:22

Buradan özelleşme taraftarı olan tüm personelden bir ricam olacak . Önce hep beraber kendimizi eğitelim Şimdi çalıştığımız kurumlar hizmet alımında bulundu ve sizler bizler genel idari hizmetler statüsünde bir işe başladık veya memur kadrosu boş olmayan yerlerde ve çalışılan kurumun ücra yerlerde de birimleri olan yerlerde derler ki ben şu ilçe ye gitmek istemiyorum . hay hay o zaman boş ta olan münhal bir kadroya atanmak için dilekçeyi güzel bir şekilde alırlar. yardımcı sınıflar statüsüne düşürürler .

Veya memur olarak atandığımızı farzedelim Bir çoğumuz işi gereği pc. görmüyor yazışma yapma becerisine sahip değil (dost acı söyler) ve daha kötüsü eğer adamın yoksa çeteleşen memurlar sanki onların rızkını elinden alacaksın diye tavır alırlar oda da sanki onların üstüne oturuyosun gibi gelir bir çoğuna.

bu dediklerimi yaşadım gördüm o yüzden yazıyorum . evrakçılık yaptırırlar . ama kendimizi geliştirelim her açıdan insani ilişkiler , tavır , bilgisayar kullanımı ,yazışma kuralları ama asla YALAKALIK yapmadan . oalki kurumlar hizmet alımına gider o zaman bizlere yakışan şekilde görevi devreder gideriz

Hele ki üniversiteler ayrı alem bildiğimizi gördüğümüzü tecrübelerimizi paylaşalım buradan ...

Ve bir not daha bu ülke bizim yaptığımız işi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışalım ve kişisel menfaatten ziyade ülkemizi düşünelim: Hizmet alımı denilen olay üniversitelere bir girerse bakın siz gümbürtüye

Belki üniversitelerde çalışmayan personel ne demek istediğimi anlayamayabilir ama bu kurumlarda çıkılan yemek , temizlik türü hizmet alımlarının büyüklüğünü düşünürsek ne demek istediğimi herkez anlar

Dediğim gibi önce kalite ve birey olarak bu bizlerden başlıyacak kendimizi yetiştirecez bizler onurlu bir iş yapıyoruz

sbaslan
Şef
19 Eylül 2006 19:04

TOPKAPI MUZESI GUVENLIK OZELLESMIS.AMA BAKANLIGIN GUVENLIK GOREVLILERI HALA ORADA DURUYOR.HERKES TUTTURMUS BIR 2009 GIDIYOR.ALLAH ASKINA BIR BILEN VARSA SOYLESIN.!NE OLACAK 2009 DA.SAYET BUTUN KAMU KOR.GUV.GOR.'LER OZELLESECEK ISE DAHA NE BEKLENIYOR.ORNEK:TOPKAPI MUZESINDE BIR KISIM GUVENLIKTE BILMEM NE SIRKETI YAZIYOR BIR KISMINDA BIR SEY YOK.PALYACOLARA DONDUK.2495 TE GIYSI TEK TIP OLMA SARTI VARDI.GECEN BAKIRKOYDE BUYUK BIR ALISVERIS MERKEZINE GITTIM ISIM VERMEYEIM REKLAM OLUR:-)) ADAMLAR SCOTLAND YARD POLISI GIBI KARE KARE SAPKALARI VAR.SAYET OZELLESECEKSE KAMU BUNU BIRDEN NIYE YAPMIYORLAR.SELAMLAR

tiger1143
Aday Memur
19 Eylül 2006 19:52

Arkadaşlar 2009 yılında özelleşek diye veya hizmet alımında bulunulacak diye her hangi bir şey yok 2004 den evvel her sene görmüş olduğumuz hizmet içi eğitimleri 5 yılda bir olmak üzere düzenlenmesidir bu kanun maddesiç vede iyi oldu ama eksik her kez 2009 mayısında hizmet içi eğitime devam edecek görevde kim duracak o belli değil yani kanun koyucular bunu düşünmemiş nedense :-)))yani kimse kendini şartlandırmasın

bağlı bulunduğunuz kurum isterse 2009 yılından öncede hizmet alımına gidebilir yada sizlerle devam eder

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
21 Eylül 2006 01:57

YORUMSUZ

20 Eylül 2006 habertürk 15.30 haberleri

görevden alınan belbim a.ş. genelmüdürü görevinden ayrılırken tüm personelle tek tek vedalaştı. hatta kapıdaki güvenlikçilerle bile (vurgu yapıyorum güvenlikçilerle bile)

vedalaştı.

not: bu kuruluş devlet kuruluşu ve haber de "bile" bağlacı ile kasdedilen de biz im meslektaşlarımız oluyor.

fazla söze gerek yok saırım. işte imajımız :(

güvenlikçiler
Müsteşar
21 Eylül 2006 10:51

H A B E R T Ü R K televizyonunu bu haberi için kınıyorum...

gülüşüm
Memur
21 Eylül 2006 14:43

BENDE HABER TÜRKÜ ŞİDETLE KINIYORUM....

İŞTE BULUNDUĞUMUZ KONUM.EMEK VERİP ÜNİVERSİTE OKU VE BÖYLE KENDİNİ BİLMEZLERİN LAFLARINA MARUZ KAL.DAHA NEREYE KADAR YETER ARTIK BİTSİN BU İŞKENCE.

güvenlikçiler
Müsteşar
21 Eylül 2006 15:36

arkadaşlar lütfen bu forumda habertürkü kınıyoruz şeklinde bir başlık açtık oraya da katılalım ve bir şekilde bizim de bir birlik içinde olduğumuzu ispatlayalım...

kanije&uyvar
Memur
21 Eylül 2006 16:19

arkadaşlar biz kendimizi geliştirmeye bakalım.hallolur bunlar olmassa yeniden kpss ye girer başka kurum ve unvanlara geçeriz.

Mutlumsu
Daire Başkanı
21 Eylül 2006 18:45

TÜM ARKADAŞLARA YENİDEN MERHABA..

ŞUNA KESİN İNANIYORUM 657 YE BAĞLI GÜVENLİK MEMURLUĞU YA BİTECEK YA DA BİTECEK... BUNU DAHA FAZLA SULANDIRMAYA GEREK YOK.

BİZİM KURUMDA BİLE ÇÖZÜLMELER BAŞLADI.. KURUMUN YARISI İÇİN HİZMET ALIMI YAPILDI ÖZEL BİR ŞİRKET GELDİ..

KİMSE KİMSENİN AKLINI KARIŞTIRMASIN..5188 DEDİKLERİ YASA PARA BABASI GÜVENLİK ŞİRKETLERİ İÇİN ÇIKTI VE TAŞ ÇATLASA BİZ 2009 A KADAR KALRIZ Kİ VE DAHA ÖNCE DE YAZDIM 2007 NİN SONUNA KADAR GÜVENLİK MEMURU KALMAYACAK BUNU BEN DEĞİL ANKARA EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜN'DEN BİR YETKİLİ VE İSTANBUL'DAN BİR EMNİYET AMİRİ DE ONAYLADI.. SADECE RESMİ YAZILARIN YAYINLANMASI VE YÜRÜLÜĞE GİRMESİ KALMIŞ......İNANMAYAN ARKADAŞ ZAHMET OLMAZSA BİRAZ ARAŞTIRSIN SESİMİZE SES OLSUN LÜTFEN..

YAKINDA TÜM KURUMLARA YAZI GELİRSE ŞAŞIRMAYIN...

BAZI ARKADAŞLARIMIZIN DEDİĞİ GİBİ LİSE MEZUNU DA OLSAK ÜNİVERSİTE MEZUNU DA OLSAK KENDİMİZİ VE İLİŞKİLERİMİZİ YENİLEMEYE GELİŞTİRMEYE ÇALIŞALIM VE KENDİMİZİ HER ANLAMDA EZDİRMEYELİM.. **HABERTÜRK** KANALINI DA FAZLA KAFAYA TAKMAYIN.. ÇÜNKÜ ONLAR GENELDE HER HABERİ UZATIR VE CILKINI SUYUNU ÇIKARIRLAR... VE ÇOĞU ZAMAN SAÇMALARLAR...

KİMSENİN KİMSEYE ÜSTNLÜĞÜ YOK...

AYRICA GÜVENLİK MEMURLUĞU BİTİNCE BİZİ YARDIMCI HİZMETLERE ALIRLARMI DÜŞÜNCESİNİ AKLINIZDAN ATIN YOK ÖYLE BİR ŞEY.. KİMSE SENİN SINIFINI KEYFEN DÜŞÜREMEZ....DEĞİŞTİREMEZ....

UMUTLA VE SEVGİYLE...

güvenlikçiler
Müsteşar
22 Eylül 2006 11:32

evet arkadaşlar arkadaşıma katılıyorum...yani sözleşmeli çalışanların durumunu bilmiyorum yani ptt de falan lise mezunlarını dağıtıcı diğerlerini memur falan yapmışlar galiba ama 657 ye tabi şu anda gih sınıfındakiler hiçbir endişe duymasınlar yani ama bu konuda yapmamız gereken gerçekten kendimizi geliştirebilmektir...yarın birimlere geçtiğimiz zaman sırıtmamalıyız ve bir şekilde işe yaramalıyız....üstelik bu konuda ben çok umutlu değilim ki şu anda vardiyalı çalışan birçok güvenlikçi arkadaşın da her gün işe gelmek biraz zoruna gidecek gibi geliyor, hele ki eğer dediğim gibi kendimizi yetiştiremezsek çok zorlanacağız..... yani şu anda sadece nöbet tutuyor olabiliriz ama o da önemli ...

güvenlikçiler
Müsteşar
22 Eylül 2006 11:37

yarın memur olduk diye geri hizmette şoka uğrarsak bunun bedelini ödemek zorundayız.....

bendire
Kapalı
22 Eylül 2006 12:37

güncelleme

karadağlı
Memur
23 Eylül 2006 13:51

bugün hangi güvenlik görevlisi nereye mesaj attı verilmeyen haklarımızla ilgili. neden yazmıyoruz arkadaşlar. vaz mı geçtik. hadi arkadaşlar sürekli rahatsız edelim bir yerleri. durmak yok.

sbaslan
Şef
23 Eylül 2006 15:08

HABER TÜRK BİR YANA BEN TRT2 DE SAYGIN BİR PROGRAMDA BİLE PROGRAM SUNUCUSU:"Güvenlik görevlileri kendini polis zannediyor dedi".Daha bizlerin polis vazife salahiyet kanununa göre silah kullanma yatkisine sahip olduğumuzu,görevli bulunduğumuz yerde genel kolluk kuvveti gelinceye kadar yetkili olduğumuzu birilerinin cıkıp söylemesi gerek.Bence reytingi yüksek bir tv de bizim için bir program yapılmalı veya bunun için uğraşmalıyız..Ne dersiniz?

Mutlumsu
Daire Başkanı
23 Eylül 2006 19:08

EVET ÖNEMİMİZ VE DEĞERİMİZ KİMSE TARAFINDAN BİLİNMİYOR VEYA BAZILARINCA BİLİNSE DE SAHİP ÇIKANIMIZ OLMADIĞINDAN UMURSANMIYOR :((((

ASLINDA YAPTIĞIMIZ ÇOK ONURLU VE ŞEREFLİ BİR MESLEK...İNSAN OĞLUNUN TARİHTEN BU YANA YEME İÇME VE BARINMADAN SONRAKİ EN TEMEL İHTİYACI GÜVENLİKTİR.. BUNU KİMSE İNKAR EDEMEZ..

AMA BİZE VERİLMEYEN HAKLAR VE BAŞIBOŞLUK NEDENİYLE GÜVENLİK MEMURU İSTEMEYEREK VE VERİMSİZ ÇALIŞMAKTADIR... ZATEN YAKIINDA YOK OLACAĞIZ İNŞALLAH TÜMÜYLE MİLLET DE KURTULACAK BİZ DE... ÇÜNKÜ BU BÖYLE DEVAM EDEMEZ...

SBASLAN ; ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİ DOĞRU EN AZINDAN YOK OLANA KADAR DİMDİK AYAKTA DURMALI KENDİMİZİ EZDİRMEMELİYİZ..ONUN İÇİN MEDYA DESTEĞİNE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR...

BUNUN İÇİN 4 VEYA 5 GÜVENLİK MEMURUNUN ÖLMESİ VEYA CİNNET GEÇİRMESİ Mİ GEREKİYOR....??

ARKADAŞLAR LÜTFEN BOŞ DURMAYALIM..YAZILAR YAZALIM YOLLAYALIM SESİMİZİ DUYURALIM... HER FIRSATTA YETKİLLİLERE DURUMUMUZU ANLATALIM...

24 Eylül 2006 18:52

Arkadaşlar, bizim üniversitede güvenlik kademe kademe özelleştiriliyor. Ordan gelen güvenlik arkadaşlar da merkeze toplanıyor. Telekomdan gelenlerle merkezde sayımız 70 küsür oldu. Bize yönetimden "2009'a kadar özelleşmeyi unutun" diyorlar. Kafam oruçlu oruçlu daha fazla basmıyor. Herkese hayırlı ramazanlar.

Mutlumsu
Daire Başkanı
25 Eylül 2006 13:56

EN GEÇ 2007'NİN SONUNA KADAR UMUTLA....

gülüşüm
Memur
25 Eylül 2006 14:35

umutlarımızı yitirmeyelim.inşallah en geç 2007 olsun...

güvenlikçiler
Müsteşar
26 Eylül 2006 10:50

arkadaşlar biraz özeleştiri yapalım lütfen ve kendinizi komplekslere küçük görmeyin....üstelik birçok kurumda birçok güvenlikçi sadece güvenlik görevliliği yapıyor ve halinden de çok memnun ben her zaman savvunuyorum ki güvenlik görevlilerin bir çoğu ofislere geçtiği zaman bugünlerini arayacaklar..

Toplam 4431 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi