Editörler : crops35
«67891011121314151617»
26 Eylül 2006 11:19

herkese mrb. çoktandır yazamıyorum ama siz meslektaşlarımı unuttuğumu sanmayın. şu sıralar bağlantıyla ilgili sıkıntılarım var.

haber türk'ü şiddet ve eshefle kınıyorum.

Ayrıca özel güvenlikçiler kendilerini polis sanıyor dedikleri konuda haklılar. Neden diyecek olursak özel şirket güvenlik elemanları işin cılkını çıkarmış durumda. Biz resmi olanlardan çoğu kişinin haberi bile yok. Aynı kefede değerlendiriliyor olmanın üzüntüsü daha acı tabiki.

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
26 Eylül 2006 22:54

arkadaş büro memuru olunca karşılaşabileceğimiz zorluklara dikkat çekmiş amaaaa şunu unutmuş

büro memuru veya bilgisayar işletmenleri zaten çok iyi değil ki arkadaşım kıyısından biraz word bildinmi gerisini düşünme,

ayrıca sen sınav kazanarak gelmişsen zaten sorun yok. kendine güvendikten sonra illaki bi memurluk vardır nasıl olsa,

en bilmediğin iş bile emin ol ki ramazan bayramında veya herhangi bir 12-8 nöbetinde tuttuğun nöbetten daha kolaydır merak etme sen...

gelen geçenle uğraşacağına oturur boş vaktinde geliştirirsin kendni. düz memurlar da uzaydan gelmedi zaten aynı şekilde başladılar bu işe diyor ve saygılar sunuyorum.12-8 nöbetinden :)

cemruş
Aday Memur
27 Eylül 2006 12:46

4 yıllık fakülteyi bitirdik.güvenlikte kalırsak herhangi bir ilerleme sağlama imkanımız yok.bunca yıl boşunamı okuduk.diyebilirsinizki baştan bilmiyormuydun.evet biliyordum ama ne iş olsa yaparız hesabı atladık bu işe. keşke seçme imkanım olsaydı yada kendimi farklı yönlerde geliştirebilecek imkanlarımız olsaydı.ama bu şartlarda ben en azından daha iyi yapabilecegim kendime güvenerek ve konuya hakim olarak yapabileceğim bir işin ucundan tutmak istiyorum.inşallah en kısa zamanda özelleşmeler gerçekleşirde herkes istediği yerlerde istediği ortamlarda çalışır.yavaş yavaş olacak herhalde kurum kurum .kurumların inisiyatifinde gibi görünüyor.tabi zamanla daha da netleşir.şimdi söylenenler sadece söylentiler ve temenniler.herkese selamlar

güvenlikçiler
Müsteşar
27 Eylül 2006 13:27

düşünceli arkadaşım yaptığım ikazları üzerine alınmış ya da ben kendi adıma endişe duyuyorum sanmış galiba...yani ben 4 yıllık iktisat mezunuyum ve aynı zamanda word falan gibi programları çok iyi biliyorum...burada benim de temelde söylemek istediklerim aynı şeyler yani bir ofise geçildiğinde kıytırık birisi olarak kalmamak için birşeylere gayret etmek gerekir diye düşünüyormu yani....gelecek artık açık ve net belli, bizler özelleşmeler olunca ofislere geçeceğiz. sadece herkesin genellemesini yaparak endişelerimi söyledim şahsi olarak bir problemim yok zaten benim...herkese saygılar...

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
27 Eylül 2006 23:10

zorluklardan geçip geleecek olan bizler nispeten daha rahat olan arkadaşlardan daha hırslı oluruz kendimizi geliştirmeye merak etmeyin...

güvenlikçiler
Müsteşar
28 Eylül 2006 12:16

o zaman no problem, yani ben bu konuyla ilgili artık yorum yapmıyorum....başka konulara girelim bari...

gülüşüm
Memur
28 Eylül 2006 15:35

slm arkadaşlar.ya benim canımı sıkan şey bayramda çalışıyor olmamız.napıcz ya benim ailem başka memlekette burda nasıl geçirecem bu bayramı tek başıma haksızlık ya bşr memur olduk ama memur olduğumuza hiç sevinemedik.

güvenlikçiler
Müsteşar
29 Eylül 2006 11:08

alışırsın be arkadaşım...

gülüşüm
Memur
29 Eylül 2006 11:34

değilmi bu işe başadık başlayalı ne adeletsizliklere alışmadık ki! ama birgün bu yapılan haksızlıkların bedelini ödeyecekler...varsın bayram bize gelmesin

cemruş
Aday Memur
29 Eylül 2006 11:44

arkadaşlar uzun zamna sonra forumda ilk sırayı almışız.buda bir başarı sayılır.demek biraz daha zorlarsak derdimizi daha güzel bir şekilde ifade edeceğiz.

bu bayram çalışmalarında herhangi bir ücret alan varmı.yada hafta sonu çalışmalarında.biz izin olarak kullanıyoruz.nöbet ücreti olarak talep etsek olurmu acaba.?teşekkürler

lekan
Şube Müdürü
29 Eylül 2006 14:28

ne güzel sizlere izin olarak kullandırıyorlar daha sonrada olsa bizde ne ücret nede izin var bayramdan sonra da karşılık olarak izin yok malesef

karadağlı
Memur
30 Eylül 2006 00:25

merhaba arkadaşlar, benim edindiğim izlenimler kesinlikle kamuda özel güvenlik memuru kalmayacak. hepsini taşeron firmalara devredecekler çünkü bu işte büyük rant var sırf bizim için değil birileri kazansın diye olacak. hoş istemeselerde bizim işimize yarayacak çünkü bunlar bizim için değil kendi rantları için bunu yapacaklar. bizim kuruma üçer beşer tane aramıza gelmeye başladı özel güvenlikler. beraber nöbet tutuyoruz. umarım çok uzun sürmez.

lekan
Şube Müdürü
30 Eylül 2006 01:50

bizdede epey arttı ama tamamen özelleşecek diye bir çalışmada yok aynı zamanda arkadaşlar cidden epey bir yol katettik forumda lütfen daha çok katılımcı olalım arkadaşlarımızada bahsedelim bakın 12. sayfaya ulaştık elbet bi sesimizi duyan olucak

karadağlı
Memur
30 Eylül 2006 12:56

merhaba tüm güvenlik memurları

merak ettiğim bir vaka var. acaba içimizden birileri bizim silah tazminatı alabilmemiz için, yıpranma payı alabilmemiz için herhangi bir amanda mahkemeye başvurdu mu? vurdu ise sonuç ne oldu. ayrıca böyle bir girişimde bulunsak sonuç ne olur paylaşalım lütfen. gerekirse mahkelerde ararız haklarımızı.

lekan
Şube Müdürü
30 Eylül 2006 14:19

bunu alabileceğimizi bize 5188 sayılı kursa katılırken derse giren avukat söylemişti ama daha sonra kurumda bundan haberdar olur olmaz ruhsatları üzerimizden aldı ama silahları halen biz kullanıyoruz tuhaf bir ülke ruhsatı alıp bu tazminatı almamız engelleniyor ama silahları bizden başka kullanacak yok hatta bir ara çok sinir oldum vereceksin müdüre düz büro memuruna kurumda çalışan işçiye adamlar maaşın gözüne vuruyor bize sıfır bişey yok dedim herkeste gıcık oldu ama tabi sonrasında avukata falan danışmadık arkadaşlar yakını avukat olan yada samimi tanıdığı olan arkadaşlarımız danışsa da dava açsak yoksa bizi özelleştirecekleri yok en azından hakkımızı arayalım bencede beklemek kötü boş boş

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
30 Eylül 2006 16:51

başta cemruş olmak üzere tüm arkadaşlar forumda ilk sırayı aldık demişler ama unutula n bi şey var

sayıları bizden çok daha az olduğu halde telekom, özürlü personel ve hatta avukatların bile ayrı başlığı var ve daha güzel oluyor forumları

demekki o kadar iyi değil durum...

herkese iyi günler

Mutlumsu
Daire Başkanı
01 Ekim 2006 10:51

ARKADAŞLAR YAPABİLECEĞİMİZ YENİ BİR FAALİYET GELDİ AKLIMA İNŞALLAH BANA DESTEK VERİRSİNİZ....

HER ARKADAŞ KENDİ BULUNDUĞU İLDE BİZ GÜVENLİK MEMURLARINI DENETLEMEKLE GÖREVLİ EMNİYET GENLE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OLAN İL ÖZEL GÜVENLİK ŞUBLERİNE GEREK TELEFON AÇARAK GEREKSE DİLEKÇE ŞEKLİNDE EKSİKLERİMİZİ DERTLERİMİZİ VE ÇALIŞMA ŞARTLARIMIZI AYRICA AMİRLERCE BİZE TAKINAN HAKSIZ TUTUM VE DAVRANIŞLARI AKTARSIN..

AÇIKÇASI BİZİ DENLETLEYEN KİMSE YOK VE BİR BAŞI BOŞLUK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR..

ÖRNEĞİN BİZİM KURUMDA YASAK OLDUĞU HALDE TEK BAŞINA *GECE* 12 SAAT NÖBET TUTTURULUYOR..

KİMLİKSİZ ÇALIŞAN ONLARCA KİŞİ VAR VE CEZASI MİLYARLAR TUTUYOR..

SİVİL ÇALIŞAN KİŞİLER VAR...

KIYAFETLER ZAMANINDA VERİLMİYOR VE BU VE BUNA BENZE KONULARI İLETELİM VE EKLEYELİM...

DEMİRBAŞ COP BİLE VERİLMEDİ BİZE..

BU BAŞIBOŞLUK VE BELİRSİZLİK NE ZAMAN BİTECEK??

EN AZINDAN YAŞADIĞIMIZ VE SORUNLARIMIZ OLDUĞU BİLİNSİN..

NE DERSİNİZ ARKADAŞLAR..?*

HİÇBİRŞEY YAPMAMAKTAN İYİDİR DEĞİL Mİ?*

AĞLAMAYANA *MEME* KESİNLİKLE YOK..........................................

karadağlı
Memur
01 Ekim 2006 14:02

merhaba arkadaşlar

bana göre bizim tek sorunumuz ekonomik. bu düzelmediği sürece diğer her etken bizim kafamızı karıştıracak. gerçek anlamda haklarımızı almış olsak diğer olumsuzlukları zaten göğüsleriz. lakin ücretlerinazlığına birde diğer sorunlar eklenince durum içinden çıkılmaz hal alıyor. örneğin 1500 ytl ücret alsak bu sorunları kaçımız kafaya takar ki. ben yine diyorum mahkeme yolu ile yukarıda bahsettiğim haklarımızı alma şansımız var mı. bu konu hakkında araştırmalar yapalım.

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2006 15:47

bi kere zaten bu maaş uygulaması kanunsuz olsa bu zamana kadar sürmezdi

minareyi çalan kılıfını hazırlar misali bu maaş normal demekki...

ha mahkemeye vermen zaten kötü olan durumu daha kötü yapar

hoş daha kötü olabilirse tabii ...

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2006 20:49

güncelleme

20.00-08.00 nöbetinden selamlarla

Toplam 4431 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler