Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

krbye
Şef
25 Mayıs 2011 21:40

bız bu hafta ılan beklıodukk,sen baya baya ılerıye attın ya:(

benakrebim
Kapalı
25 Mayıs 2011 21:46

ya ben anlamıyorum arkadaşım git yeni mezunsun otur kpss çalış al kadronu bak biz pişmanız yakın zamanda kurtulacağız.Şu an bu durumu bilseydim ayda 2000 tl çalışmazdım.ya asosyal bir iş.her şey iş.aile yok düzen yok akıllı ol iş bulacağım diye batağa sürüklenme.

krbye
Şef
25 Mayıs 2011 21:53

senı zorla tutan yoktur orda ıstıfa edebılırsın bence

sevgicey79
Kapalı
26 Mayıs 2011 10:26

bende anlamakta gucluk çekiyorum ınsanlar bu kadar kotu şartlarda bır calısma ortamı olmasına ragmen hala ziraat bankası alımı vs.. ılgılenıyor.mesaii kavramı dıye bır sey yok sabah saa 08:50 de gırersın aksam en erken 20:00 da cıkarsın ayrıca aksamda yok egıtımdı yok vs.. bos beles bır cok sacma sdapan seyler olur saat 21:30 da cıkarsan ıyı itıraz olursa işten atmakla tehdıt edılırsin.maas konusu su an pıyasada en dusuk ucret veren bankadır calısma sartları en agır olan ve en dusuk ucret veren bankadır bunu bır ve yok maaslar duzeltılecek vs.. olucak yalanlarl ıle personelı bır sekılde oyalama çalısırlar.ücret dedıgınız detaylı anlatayım 3 yılında olan lısasn mezunu yuksek lısans yapmıs bır kısı aylık net 1120 tl ucret 110 tl yemek ucretı toplamda 1230 tl eder. 3 ayda bır performans olur her subeye verılmez neye gore hesaplanır hangı krıterlerden verılır kımse bılmez en iyi yogun subede 3 ayda bır tas patlasın 450 tl performans aylık eder 150 tl eder ve 3 ayda 1 cıft maas derler ortalama 1050 tl oda aylık 350 eder temmetude ortalama aylık 200 olursa 1120+110+150+200=1580 tl ederco yogun subede aylık alacagnız ucret bu yaklasık 3. yılını dolduran lisans mezunu yuksek lısans yapan personelın ucretı ..buyrun bu ucrete bu kadar agır sorumlugu olan ıste nasıl çalısma dusunulur merak edıyorum.yanı sız yonetıcelrın bakamyaın 18 maas yalalarına vss. ıkıncısı calısan hıc bır personelın memnunıyetı soz konusu degıldır eger bu bankada calısıpta tek bır çalısanın memnun oldugunu gremezsınız.eskı bılgısayarlar ahır ortamını andıran çalısma mekanları bır dıger bankaların fızıkı mekanlarına bakın bırde zıraatın ayrıca 4000 -- 5000 peronel alınacak soylerken sakın yenı alınan zannetmeyın cunku son uc yıldır alınan elamanların %60 kaçtıkı zatı kpss sartını kaldırılammsı bundan kpss puanı ıyı olan bır ınsan fırsatı buldugu ılk anda sıradan bır duz memurlugu bu bankaya terfıh ettı .bılgı edınmeden sorun bankaya kac kısını ıstfa ettıgı nı ogrendıgınızde sok olursanız sasırmayın. kalanlarda fen edebıyat mezunu olupta atanma sansı zor olan şanssızlar kı..çaresılıkten ve mecburıttetn çalışan peronell ayrıca bu calısma sartlaından dolayı evlilikleri bitmiş yuzlerce aaile .. kamuda memurlar hıcc mesaıı yapmadıgı halde gunluk 2 saat mesaıı ucretı alırken bu bankada asla mesaıı verılmez hafta sonu egıtım yapılır herhangı bır harcırah odenmez ıtıraz eden olursa işten atmakla tehdıt edılırler vs..maas dısındakı dıger ödemleer hıc bır zaman odenmez adeta personel magudr edılmek ıcın ugrasılır zaten pesonelın buyuk cogunluguna bakın ek hesap kullanılır.peroenlıne asal odemler ıle ılgılı bılgılendırme yapma peronelını bır pislikmıs gıbı goren yornetımler vs... yazdıklarımdan tek satır aldatma abartı varsa yazsınlar yanı her yonu ıle bıtmıs hıc bır cazıbesı olmıyan kolalık sartlarını uygulandıgı her ynu ıle dıbe vurmus bır kurum ve sunu net belırteyım kı sahsı gorurusum turkıyenın en kotu en kalıtesız kurumu bu elestırlerı katılmayıpta ya sızı zorla tutan mı var dıyenklerde iananın kurtulmak ısteyıpte kurtulma sansı olmıyan kısılerdır. son son olarak tek bır sey soyluyorum sıradan duz bır kamu memurlugu kazandıgı için bu bankadan kurtuldugu ıcın adak kurbanı kestıren bir ınsanlar varın gerısını sız dusunun soylenecek daha olabılır kı.

surlefil
Aday Memur
26 Mayıs 2011 10:32

sevgicey, arkadaşım sen git bi de özel bankaların çalışma koşullarını gör o zaman şu anlattıklarına şükredeceksin emin ol!

sevgicey79
Kapalı
26 Mayıs 2011 10:42

bankacılık zatı cok zor ozel sektorude bılıyoruz ama ınaanın suna zıraat bunlardan daha berbat ..

kummsal
Kapalı
26 Mayıs 2011 11:19

800bin kişinn girdiği kpss de atanın gidin o zamn atanmak çok kolay sanki ,,,hay allahım ne insanlar var ya rahatlık derdenizsseee bankacı olmicaktınız bilmiomuydunuz şartlarını,,,o zamn istifa edin bu işi bekleyen çok insan var!!!!!!!!!!!!!!!!!

sevgicey79
Kapalı
26 Mayıs 2011 11:43

yazdıklarımızı tartısma olustursun dıye yazmadık bazı sorunları dıle getırdık.bu ışi bekleyen cok ınsan oldugu ıcın en azından bılmelerı ve yol gsterıcı olmak macıyla yazıyoruz. yalnı kapasıte oranları dusuk kışıler yıne kendıerını ortaya koymuslar sorunları dıle getırmek kımsenın ıstıfa etmesını gerektırmez emek harcayop 800 bın kısı içinde burayı kazanıpta emekleını karsılıgını alması gerekır. ama calısmadıgı bılmedıgı ortamı hakkıında yorum yapan ınsanları ıstıfa edın dıyen cahılllerı dıkkate almayın.

kummsal
Kapalı
26 Mayıs 2011 12:21

BELLİ NE KADAR ÇOK İSTEKLİ OLDUGGUNUZ BANKAYA GİRMİŞ HALA ÇALŞTIGINIZ KURUMU KÖTÜLÜOSUNUZ CAHİLİYETNİZ ORTADA .... MESELA DEVLET MEMURU OLUPTA TAPU DA PTT DE ÇALŞANLAR ÇOK MU RAHATLAR HER YERİN VAR TABİ ZORULUGU HER ŞEYE ŞÜKRETMEK GEREK EKMEK PARASI KAZANMAK KOLAY DEGL BU DEVRDE BU KADAR İŞŞİZ DOLAŞAN İNSAN VARKEN...

Rolento
Memur
26 Mayıs 2011 12:55

Bence maaş o kadar da kötü değil, iş bankasında aynı işi belki de daha ağrını yapan o kadar parayı alamıyor, o maaşı MT maaşı olarak veren bankalar var.İş, çalışma ortamı vs zor olabilir hangi iş kolay ki.Bu devirde bir iş sahibi olup da para kazanmak mı yoksa hayatının en güzel, en verimli zamanını evde oturup işsiz geçirmek, hayalleri ertelemek mi daha kötü?

xacho
Kapalı
26 Mayıs 2011 13:04

ziraatte çalışan arkadaşlar tamam belli ki dertlisiniz ama işsiz olanları da düşünün.isterseniz takas yapabiliriz durumlarımızı :) alternatif yoksa mecburen en iyisi bu diyip şimdilik kanaat edeceksiniz duruma. vergi denetmenliği,gelir uzmanlığı,müfettişlikler için ders çalışabilirsiniz. zaman sorunu da yaşıyor olabilirsiniz ama gerçekten yükselmek isteyeni,başarıya odaklananı hiç kimse engelleyemez,ha mülakatta torpiller var mı üst kurullarda maalesef var,ancak torpilsiz girenler de var. ama şunu da unutmayın torpil de ders çalışmak istemeyenlerin bir bahanesi oluyor zamanla. herkese başarılar dilerim.

krbye
Şef
26 Mayıs 2011 13:58

sevgıcey79 ıstıfa edın dıyen bendım banada cahıl dıcek kadar cahıl bır ınsan olan sensın, ınsanlar ıslerınden memnun deılse bunuda burda orayı kazanıp gırmek ıcınn delı olan ınsanlara ne ısınız var orda ben pısmanım dıye yazarsa,senı zorla tutan yok ıstıfa et derım!! benı bu yuzdenn cahıl goren zıhnıyetınn cahıl senın.. bende kazandım senın o dedıgın yerlerıı, aklının alamıcagı da bı kpss puanım var ama tabı okumakla cehalet gecıoda eseklık bakı kalıyomus,onuda bıraz sende goruorumm yorumunla!! kımse kımsenın iş secımını yargılayamaz, benım kpss puanım var dıyee gıdıp memur olmak zorunda deılım, bır suru ınsan var bankacı olmak ısteyen, ısten 8 de cıkılması o ısı kotu yapmaz, bu kadar memnunıyetsızsenn baska ıse gır, zıraatte gırdıgıne gore donanımlısındır da,hafta sonları gezmeyıp ders calısın alla allaa. sensın cahıl.

sevgicey79
Kapalı
26 Mayıs 2011 15:50

krbmısın nesın neden bu kadar alındın ezılmıslık asağlık duygusu yasamaya basladın oncelikle senın neyi savundugunu bilemiyorum yazdıklarından ne anlam cıktıgınıda goremıyorum ayrıca bankadakı bu sorunları belırtmem senı neden bu kadar gerdı anlamakta gucluk cekıyorum.ayrıca dusuncelerını yazıya dokemıyecek kapasıtede bıri oldugunu barız sekılde ortaya koymussun bız calısma ortamının elestırısını yaparken neden yapaıyoruz bazı durumlarını farkına varılarak bazı duzeltmelerin yapılması gerektıgını belırtmek ıcındır ayrıca gelen bır cok mesajda ne kadar haklı oldugumu ve ınsanlarının duygularına tercuman oldugumu anladım sen muhtesem kpss puan ıle ıstedıgın yere gıdıp çalışmaya basla ayrıca dusuncelerını yazıya dokemıyecek kapasıtesız bırının aklımın alamaıyacagı bır kpss puanın olmasınada ancak senın gıbı eşsekler ınanır

krbye
Şef
26 Mayıs 2011 17:58

tanıdıgım gusel eşekler var ıstersen senı anırtsın bıraz ahahaha

anasinindanasi
Aday Memur
26 Mayıs 2011 22:01

2010 MART AYINDA İŞE BAŞLAYAN GRUPTANIM VE BUGÜN HİÇ GÜCENMEDEN(VE AŞIRI YOĞU TEMPOMA RAĞMEN:) İŞE BAŞLAYIŞ TARİHİMDEN İTİBAREN 12 AY İÇİNDE BANKA(ZİRAAT) TARAFINDAN ÖDENEN ÜCRETLERİN HEPSİNİ TOPLADIM VE 12 YE BÖLDÜM(EVET! BUNU YAPABİLİYORUM)VE ÇIKAN SONUCU HALKA AÇIKLAMAYI BİR GÖREV BİLDİM EVET ARKADAŞLAR 1840 NET ELİME GEÇEN MİKTAR.PERFORMANSI İYİ BİR ŞUBEDEYİM VE KPDS B TAZMİNATI ALIYORUM.AİLEMLE OTURUYORUM YOL MASRAFIM YOK SAYILIR ÇÜNKÜ BENİM BÖLGEMDE HERKSİ EVİNE EN YAKIN ŞUBEYE YERLEŞTİRDİLER.ŞUBEMDE ÇOK MUTLUYUM ÇÜNKÜ BENİ BENDEN ÇOK DÜŞÜNEN İNSANLARLA ÇALIŞIYORUM.

BEN MUTLUYUM DİYE HERKES MUTLU OLCAK DİYE BİR ŞART YOK EVET 8 DE ÇIKTIĞIMIZ OLUYO VE ÇOĞU ZAMAN YORGUNUM AMA SEVDİĞİM İNSANLARLA ÇALIŞTIĞIM İÇİN HERŞEY GÜZEL.SİZ YÜZÜNÜ BİLE GÖRMEK İSTEMEYECEĞİNİZ İNSANLARLA ÇALŞIRSANIZ HER YERDE MUTSUZ OLACAKSINIZ ZİRAAT PERSONELİNİ DÜŞÜNMÜYO DİYENLERE SON SÖZÜM BU BANKADA KİM NE YAPIYORSA ONUN KARŞILIĞINI KESİNLİKLE ALIYOR VE HİÇBİR EMEK KARŞILIKSIZ KALMIYOR .TABİ BU KARŞILIKTAN NE ANLADIĞINIZA GÖRE DEĞİŞİR BANA DENEN Bİ ELİNE SAĞLIK ,ALLAH RAZI OLSUN., ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOL KIZIM KELİMELERİ BÜYÜK KARŞILIKKEN SEN BUNA TIS TIS GÜLÜYO OLABİLİRSİN

AMA EN BAŞTA SÖYLEDİGİM GİBİ ALINAN MAAŞI KİMSE AZIMSAYAMAZ AZIMSATMAM HADİ BAKALIM:)

krbye
Şef
26 Mayıs 2011 22:07

agzına saglık

buldur
Daire Başkanı
26 Mayıs 2011 23:28

kim ne derse desin ben bu bankadan 5 ayda 12000 tl aldım ve sigortalarda yatmadı henüz er geç yatacak ve yüklü yatacacak...

keynesin_asistani
Daire Başkanı
27 Mayıs 2011 00:01

Bende iş yoğunluğundan stresli çalışmadan şikayetçiyim.ama şundan çok eminimki denetmenlik dışındaki en baba memurluk yada gelir uzmn.mile uzmanlık vesayre kesnlikle iyi değildir ziraatten.maaş konusuna gelince sigrotaların yatmaması kötü oldu maaşlar ortalama 300 civarı düştü.ben artık yatmıycak diye duydum bireysel emekliliğe devredlecek fln denilmiş.evet banka yoğun ama ziraatte 1 ayda sadece 5-6 gün bu stresi yaşarsınız.denetmenlik fln derseniz tabki durmayın bankada.akşama kadar maliyeden kyk dan memurlar geliyo hiç biri memnun değil .bu gerçeği bilmek gerek

buldur
Daire Başkanı
27 Mayıs 2011 00:31

pirimleri vermezlerse sigorta sattıramazlar ziraat personeline. büyük ihtimal maaşla verirler bu ay.

İktiSadizm
Memur
27 Mayıs 2011 19:44

Allah sabır versin bize uzun zamandır ilk defa giriyorum bu foruma ya çok hevesli ve heyecanlı olduğumda girdim bu foruma ya da şimdi ki gibi çok mutsuz olduğum da... Sigorta paralarının değerini şimdi daha iyi anlıyorum hakettiğini alamamak;3 . 5 farketmez bu kadar mı koyar insana..

Toplam 4613 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi