Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

krbye
Şef
27 Mayıs 2011 19:45

ne kadar maas alıosun ayıptır sorması, dıl tazmınatın fılan varmıı

İktiSadizm
Memur
27 Mayıs 2011 20:05

Dostum dil tazminatından ne alıyorsun ki 70 küsürse brüt 100 onun da geçerlilik süresi 5 yıl ve azalarak devam eder o tazminat.Lisans desen keza belki bi o kadar e ben y lisans mezunu dili olan biri olsam demek ki ortalamanın üzerinde biri olurdum o zaman ne işim var ASG likte! KPSS ortalama her insan kassa İİBF mezunu olarak illaki bi yerlere gider ve ben çok fena kasmayı düşünüyorum. Ben bunlardan muaf bi ASG olarak sigortayı da çıkarsak aylık ortalamadan, orta ölçekte bi şubede çalıştığımı ve performans tutsada tutmasada sıralamadan yırtarsak 180 civarı alırsam 1500 gibi para alıyorum ortlama.. şimdi diyecekler var bunu bulamayan işsiz güçsüz bizler napalım.. valla ben Ziraate girerken köpekler gibi araştırdım beni maaşlar değil yan gelirler,primler çekti yoksa 1 bucuk senedir(Hala 1400 Brüt) ben nsl yaşardım...

krbye
Şef
27 Mayıs 2011 20:07

hangı sehırdesın pekı

İktiSadizm
Memur
27 Mayıs 2011 20:21

krbye şubemi bile söylemek isterdim ama bu forum İK tarafından çok güzel takip ediliyor her şeyi açık açık takip ederler mülakat girişinde beni Forum nickimle tanıdılar sorarlar forumlara takılıyo musun diye o yüzden cevap yok malesef:) ben moral bozmak istemiyorum ama bizde içimizi dökmek istedik şimdi editör bi forum başlığı linki verir "ASG olanlar sıkıntımız paylaşalım" diye ama içimiz de öyle bi doldu ki gerçek hayatta kimseye bişey söyleyemiyoruz anne babamıza bile! anca burda başlıklarda bi nevi paylaşıp siz kardeşlerimizede aktarmak istiyoruz..

jeliboncuk
Aday Memur
27 Mayıs 2011 21:05

Arkadaşlar konuyla alakası yok ama bende birşey sormak istiyorum bugün birşey duydum Zhemsan tasvife ediliyormuş bizler sgk ya aktarılacakmışız??? Doğrumudur acaba, bence hiç iyi haber değil ama sizce ne gibi dezavantajları olur bize???

İktiSadizm
Memur
27 Mayıs 2011 21:22

Doğrudur bi onu söylemeyi unuttuk mahkeme sonuçlandı kimine göre avantajlı gelebilir benim gibi herşeyimizde aşırı kesinti yapıyordu sanırım kapanınca maaşlar ve diğer primlerdeki kesinti azalacak.Haa artık anlaşmalı bi kaç özel hastaneye! de artık fark vererek gidersin ki hiç önemli değil küçük biyerdeysen o hastanelerin yüzünü bile göremezsin merkezde olurlar anlaşmalı bi kaç tane eczanemiz vardı artık hepsinden faydalanıcaz ama kıyak emeklilikte olmucak ben 60 70 yaşında o parayı napim tabi bu benim fikrim;)

ytsahin44
Genel Müdür
27 Mayıs 2011 22:37

ya arkadaslşar bu baslıgı kapatsın biri türkiyenin en büyük bankası yazık ne demek maas yatmadı falan 500 tl sigorte parasını yatrmamıslar yatrmasınlar 40 yerden para yatıyo oda yatmasın..herkes banka oyogun cok calısıyoruz diyebilir ama T.C. ZİRAAT BANKASI kadar personeline para verenide Türkiyede görmedim ben..2500 tl aylık ortalama maası olan memur olan bir yıllık personel gösterin sizi tebrik edeyim..

sweeney
Yasaklı
27 Mayıs 2011 22:58

ortalamada para alınıor 1800 ama net geçmedikten sonra anlamı kalmıor sigortlar yatablrde bireysel emekllkde geçeblr ben yatcak die bekliorum maaşla umarım yatırırlar

david70
Kapalı
28 Mayıs 2011 12:40

Ben 3 Ocak'ta başladım işe. 10 günlükken AZG sigorta primi aldım. Oh iyiymiş be dedim. Yaklaşık 5 aydır çalışıyorum. 2 defa Performans primi verildi, bana yok. Eğer 31 aralık ta işe başlasam birini alabilecekmişim. 3 gün yüzünden performansım sıfır sayılıyor. Sigorta primlerinin ödenmesi de yılan hikayesine döndü. Genel müdür sigorta primleri hakkında demiş ki; ''Temettü, ikramiye falan derken şu sıralar çok para aldılar masama getirmeyin böyle şeyleri'' Bu nasıl bir mantıktır ya? Bu yıl bankada çok köklü değişiklikler olacak. Genel müdür, ara kadrolara eleman alacağım, artık eleman yetiştiremiyoruz diyerek tehditler savurmuş. Bu ne demek? Ben ki servis görevlisi olarak en alt ünvandayım şu anda beni yetiştirmeyecek, gişede çürütecek mi?

İşimi seviyorum ama bunun gibi şeyler duyunca demotive oluyorum.:(

Yeni girecek olan arkadaşlara da çok fazla beklenti içerisine girmemelerini tavsiye ederim. Tabi en kötü iş, işsizlikten iyidir diyebilirsiniz. Ama insan çalışırken böyle düşünmüyor.

buldur
Daire Başkanı
28 Mayıs 2011 13:22

ziraat bankasında ara eleman açığı gerçekten var 15 yıl üzeri kıdemli personelin %80 i atıl(verimsiz) ve ellerinden gelse yöneticiliğide 2006 sonrası girişlilere yaptıracaklar. onların yavaş yavaş tasvisi herkes için hayırlı olacaktır. yani sayın çağlar bu konuda haklı. tabi bicim aldığımız paranın azlığı yada çokluğu onu ilgilendirmez hakettiğimiz sigortayı kendi bize lutuf gibi görmesi çok yanlış ama tepeden tırnağa aynı mantık var ülkede artık. devlet verdiği maaşı,işi lutuf olarak görürse sayın çağlarda görebilir normal. bunun suçuda onlarda değil bizde. biz asıl patronun halk ve çalışanlar olduğunu onlara hissettirmediğimiz için bunlar yaşanıyor. örgütlü toplum olamadığımız sürece bunlar olacak.50 yıllık demokrasimiz var daha çok yolumuz var bu alanda...

david70
Kapalı
28 Mayıs 2011 13:40

Ara eleman ihtiyacı varsa bunu kendi personelini yetiştirerek yapması daha az maliyetli olmaz mı? Ben 6 sene sonra yön. yard. olabileceğim. Bu 6 yıl içinde açıktan ara eleman atanırsa benim önüm kesilmiş olur. Demek istediğim yeni elemanlar alındı ve hala alınıyor. Bu elemanlar yetiştirilmeyecek mi? Ünvan verilmeyecek mi? Kafamı kurcalayan durum bundan ibaret.

sweeney
Yasaklı
01 Haziran 2011 00:15

david dediklerinin altına imza atıyorum ben 30 yıldır gişecilik yapamam gişede çalışmıorum ama öle olmaısnı şu anda kmse istemez adam kasa devretme para alma fatura yatrma dışında işlem bilmior ana kasa ben böle olamam tabi en kötü iş işsszlkten idir ama ben bunu istemiorum onun içinde başka yerlere hazrlanıorum 79 bn grşliler 2009 da dışardan alınanlar sınavda başarı olup yönetmen olacaksa yönetici olacaklarsa atalım kendimizi ayıptır müdürümüzde çok para almışlar demiş cebnden veriorlar sanki parayı

açıklaytın arkadaş vermeyecez deyin netlk yok bunlara sinir oluorum yok diyn yatrmıcaz deyn b,izde bilelim

deli_şair
Memur
04 Haziran 2011 22:25

arkadaşlar herhalde bu sigorta primleri başta olmak üzere A.Z.G PRŞİMLERİMİZDE YATMAYACAK BU GİDİŞLE ALLAH sonumuzu hayır eylesin...

kimvur
Aday Memur
04 Haziran 2011 23:20

arkadaşlar ziraat bankasında 7000 personel emeklilik aşamasında ve emekli olmak istemeyenlere temmuz ayı içinde yeni bi toplu sözleşme sunulacak ziraat de bir iki ay içinde biçok şey değişecek bilginiz olsun ve unutmayın ziraat de personelin hak ettiği paranın üstüne kimse yatmaz.

alpecan
Aday Memur
04 Haziran 2011 23:20

ik takıp edıyords burayı duysun sesımızı 1000 tll ıle ev gecındırmeye cocuk bakmaya calısıyoruz

ugur_namli
Aday Memur
09 Haziran 2011 19:09

arkadaşlar sigorta paralarının yarın yatacağına ilişkin bir duyum aldım. hayırlısı bakalım

anadolubizim
Memur
09 Haziran 2011 19:27

Bende kraldan çok kralcı arkadaşlara sinir oluyorum,Dünyanın en kötü insan kaynakları politikasına sahip kurumu,primler konusuda her zaman geç yatmıştır sigorta,temettü falan ama bu sefer abartıldı tabii geç yatması kimin umrundaki sanki

nic.tr
Memur
09 Haziran 2011 20:41

Kimi 1000tl diyor kimisi toplamda aya böldüğümde 1800 gibi rakam aldım diyor. Arkadaşlar hanginiz doğrudur ya??

benakrebim
Kapalı
09 Haziran 2011 22:22

prim yoksa çalışmakta yok:))) ne kadar para o kadar iş:)bu 3 ayda görürler etkisini.

İktiSadizm
Memur
10 Haziran 2011 18:48

Pazar günü seçim vardı dimi hımmm.. yoksa sigorta yok oy mantığı basit gelebilir ama yaklaşık 23 bin çalışanı,ailesi ve dostlarıyla biz de oyumuzu kullanıcaz ne deyim benim görüşüm kişiseldir Allah büyük son bikaç aydır kendimi herhangi bir fabrikada bir tekstil işçisi gibi hissediyorum personeline bu kadar ciddiyetsiz davranıp adam yerine koymayan kurumu Allaha emanet ediyorum...

Toplam 4613 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi