Editörler :
01 Eylül 2010 22:28   

Gözlem hanımın dikkatine

Gözlem hanım biliyorsunuz 2,32 davasını kazandım karar elime ulaşalı 15 gün oldu kuruma kararı bir yazıyla benmi ileteyim yoksa mahkemeden onlara kararın gelmesini mi bekliyeyim muhtemelen gelmiştirde ne yapayım yardımcı olurmusun kurum dilekçe vermemizden hoşnut olmuyorda kayıt umarası bile vermeye korkuyorlar

02 Eylül 2010 01:46

simurg1975
Aday Memur

Arkadaşım öncelikle merhabalar.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu gereğince; Mahkemenin vermiş olduğu kararlar, ilgililerine tebliğinden itibaren 1 ay içerisinde uygulanmak zorundadır! İstersen bekleyebilirsin. Ancak bu kadar bir memur olarak edindiğim izlenim şudur: Davacı, ilgili mahkeme kararını kurumuna bir dilekçe ekinde veripte, kurum yöneticilerine bu yasal yükümlülüklerini hatırlatmadan, kurum idarecileri Re-sen işlem yapmamaktadır. Korkmanı gerektirecek bir şey yok. Sen kazanmışsın. Asıl onlar korksun!

Eğer hemen gereğini yapmazlarsa, haklarında hem Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunabilir hem de her birine ayrı ayrı tazminat davası açabilirsin. Ancak yine de böyle bir durumda ilk tercihin, bir üst makama şikayet etmek de olabilir! 2577 sayılı kanuna bakarsan, sen de bunları görebilirsin. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla,

02 Eylül 2010 09:22

eskisehir_26
Şube Müdürü

Sayın doloyaba

Öncelikle sizi kutlarım.Size İ.Y.U.K.Madde 28'i incelemenizi tavsiye ederim.Ben davayı kazandığımda İdare mahkemesi hem bana hem de kurumuma tebligat çıkardığı için ben işlem yapmadan ödememi aldım. Darısı size diyelim.Fakat anlayamadığım neden sadece 2.32 davası? Siz kararınızı bana mailleyebilir misiniz?Mail adresim: nercumel@hotmail.com

Saygılarımla.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?