Editörler :
07 Eylül 2010 12:13   


Telekomun cevabı...

..dilekçeyi 26.07.2010 da verdik cavabı 02.09.2010 da geldi...cevabın son parağrafı şöyle...Devlet Personel Başkanlığına 27.08.2008 tarihinde bildiriminizin yapılmış olması nedeniyle, nakil bildirim ücretinizin hesabında 15 ocak 2008 yılı memur maaş katsayısı ile taban aylık ve ek göstergeler dikkate alınarak hesaplanmış olduğu anlaşıldığından, talebinizle ilgili ayrıca yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır ....ve bu yazıda denge tazminatının ödendiğinimi anlatmak istemiş anlayamadım???

07 Eylül 2010 14:02

mseriner
Aday Memur

telekom genelde bu şekilde cevap veriyor. ttkom'un cevabında belirtilen ekgösterge, bizim talep ettiğimiz ek ödeme ile alakalı değil. 2006 yılında verilen 40+40 denge tazminatı daha sonra ek ödemeye dönüştü.

Yüksek Planlama Kurulunun 08.05.2006 tarih ve 2006/T-17 sayılı kararının 9. maddesi ve 10.11.2006 tarihli ve 2006/T-32 sayılı Yüksek Planlama Kurulu Kararı uyarınca 01.01.2006 ? 30.06.2006 tarihleri arasında 40,00 TL, 01.07.2006 -30.12.2006 tarihleri arasında ise 82,50 ek ödeme belirlenmiş, 31.07.2007 günlü ve 2007 /T-17 sayılı Yüksek Planlama Kurulu Kararı?nın 8. maddesiyle 2007 yılında her ay 1850 gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak tutar olarak belirlenen ek ödeme, 2008 yılının ilk altı ayı için 2260 x Katsayı şeklinde, Temmuz 2008?de 2660 x Katsayı olarak değiştirilmiş, Ağustos 2008?den itibaren ise 9500 x Katsayı x 68/100 şeklinde düzenlenerek kayıt altına alınmış ve artışlar katsayı artışlarına endekslenmişir. En son 2010 yılındaki artış ile gösterge rakamının Tekniker (memur) ünvanına göre belirlenen katsayı ve memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu (9500 x Katsayı x 68/100) (2010/7 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı) ek ödeme belirlenmiştir. Bu hesaptaki oran(68) Teknisyen ve Teknikerler için uygulanmakta, ünvanlara göre bu oran değişmektedir.

07 Eylül 2010 15:23

kaya6181
Aday Memur

teşekkürler mseriner

08 Eylül 2010 09:05

gozlem
Yasaklı

selam kaya6181...

bu yazıda telekom artık 40art40 ıfadesını yazmayı bırakmıs yenı guncellenmıs sekılde bır yazı yazamaya calısmıs..yanı ocak ayı maasınız baz alınmıs ve devlet personele bıldırımı yapılmıstır demek ıstemıs..yanı ek odeme 40 lar dedıgımız denge tazmınatınız sıze odenmemış..ocak 2008 dekı ek odeme mıktarı 136.00 lıra ıdı..

bılgılerınıze..yolunuz acık olsun..

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?