Editörler : crops35
08 Eylül 2010 11:08

Türk Telekom Genel Müdürlüğüne

Danıştay 5. Dairesinin 22.06.2010 tarih ve E: 2010/88 K.2010/4718 sayılı kararının , başka davalar açmaya gerek kalmaksızın bir an önce uygulamaya konulması talebimiz, 07.09.2010 gün ve 81 Sayılı Yazıyla Türk Telekom Genel Müdürlüğüne iletilmiştir.

Beklentimiz; Türk Telekom Genel Müdürlüğünün, Şirketin çıkarlarını da gözeterek, bu karar doğrultusunda, daha önce hatalı düzenlenen Maaş Nakil İlmühaberlerini düzeltmesi ve noksan ödenen miktarların da bir an önce tediye edilmesidir.

Türk Telekom Genel Müdürlüğüne yazdığımız yazının bir örneğini aşağıda bilginize sunuyoruz.

KONU: Mahkeme Kararı.

Sayı:81

07/09/2010

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

31.03.2006 tarihli ve 26125 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 5473 sayılı ?Değişik Adlar Altında İlave Ödemesi Bulunmayan Memurlar ve Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılması ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun? ve bu kanuna göre alınan Yüksek Planlama Kurulu kararlarında, özelleştirme kapsamında bulunan kuruluşlarda çalışan kapsamdışı ve sözleşmeli personele;

a) 01.01.2006 tarihinden geçerli olmak üzere 31.06.2006 tarihinde kadar 40.-TL, [1]

b) 01.07.2006 tarihinden geçerli olarak 31.12.2006 tarihine kadar 82,50 TL,[2]

c) 2007 yılında her ay 1850 gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak tutar olarak belirlenen ek ödemenin, 2008 yılının ilk altı ayı için 2260 gösterge ile memur katsayısının çarpımı ile bulunacak rakamın, 2008 temmuz ayında ise 2660 gösterge rakamının memur katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak rakamın, ağustos 2008 den itibaren de (9500*katsayı*xx/100) şeklinde formüle edilen tutarın, ve daha sonraki aylarda da katsayı artışına uygun olarak belirlenen artışların, [3]

Ek ödeme olarak tediyesi öngörüldüğü halde; Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürlüğünde çalışmakta iken başka kamu kurum ve kuruluşuna naklen atanan kapsam dışı ve sözleşmeli personel için 2006-2010 tarihlerinde, Şirketiniz birimlerince düzenlenen maaş nakil bildirim cetvellerinde ?net ücretin? belirlenmesinde bu artışların dikkate alınmadığı bilinmektedir.

Bazı üyelerimizin bu haksızlığın giderilmesine yönelik yazılı başvurularına Şirketinizce olumsuz yaklaşılarak mağduriyetlerinin devamına neden olunmuştur.

Bu arada, konu bazı mağdur arkadaşlarımız tarafından İdari Yargıya intikal ettirilmiş ve idari yargıca personelin haklı olduğuna karar verilmiştir. Şirketinizce de bu kararların temyizi yoluna gidilmiştir. Danıştay idari yargının bu kararlarını onamaya başlamıştır. İlişikte bir örneği sunulan Danıştay 5. Dairenin 22.06.2010 tarih ve E: 2010/88 K.2010/4718 sayılı kararında;

?Özelleştirme kapsamındaki diğer kurumların personelinden farklı olarak T.Telekom personelinin 22. maddeye esas ücretlerinin belirlenmesi için, iş sözleşmelerinin sona erdiği yılın 15 Ocak tarihine kadar kamu görevlilerinin ücretlerine yapılan artışlara gönderme yapılması, Türk Telekom personeline özgü bir yöntem oluşturmayı amaçladığından, 5475 sayılı Yasa?nın 1.maddesiyle 375 sayılı KHK?ye eklenen Ek 3. maddesinin dördüncü fıkrasının ?ilgili mevzuatı uyarınca fark tazminatı uygulamasından yararlanan personel bakımından dava konusu ek ödemenin ilgililerin önceki kadro veya pozisyonlarının ücretinin arttırılması sonucunu doğurmayacağı? yolundaki kuralının olayda uygulama olanağı yoktur.

Esasen dördüncü fıkranın söz konusu hükmü, ek ödemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce Devlet Personel Başkanlığı?na bildirilmiş olan personelin eski görevlerinin parasal haklarının net tutarlarının yeniden belirlenmesi yolundaki talepleri önlemeye yönelik olarak getirildiğinden ek ödemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bildirilen personelin eski kurumlarındaki parasal haklarının belirlenmesinde dava konusu ek ödemenin göz önüne alınmasına engel oluşturmamaktadır.

Buna göre 5473 sayılı Yasa ile getirilen ek ödemenin davacının sözleşmesinin feshedildiği 2008 yılının 15 Ocak tarihinden önce 01.01.2006 ve 01.07.2006 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi karşısında bu ödemenin ?iş sözleşmenin sona erdiği yılın 15 Ocak tarihine kadar kamu görevlilerinin parasal haklarına yapılan artışlar? kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir.?

Şeklinde değerlendirmede bulunularak, temyize konu kararda işlemin iptaline ve tazminat isteminin kabulüne karar verilmesinde hukuka aykırılık bulunmadığı kararı verilmiştir.

Danıştay?ın bu kararı derneğimizin web sitesinde yayınlanmıştır. Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürlüğünde çalışmakta iken başka kamu kurum ve kuruluşuna naklen atanan kapsam dışı ve sözleşmeli personelin, Danıştay?ın da onayladığı bu haklarını kazanmak için dava açmaları kaçınılmazdır. Danıştay?ın söz konusu kararı emsal gösterilerek açılacak tüm bu davalar sonucunda, arkadaşlarımızın davaları kazanması ve Türk Telekomünikasyon A.Ş?nin de küçümsenmeyecek bir miktarda mahkeme masrafı ve vekalet ücreti ödemesi kaçınılmaz olacaktır.

Belirtilen bu nedenlerle;

Başka kamu kurum ve kuruluşuna naklen atanan kapsam dışı ve sözleşmeli personelin, konu ile ilgili olarak gereksiz yere yargıya başvurmalarının önüne geçilmesi ve şirketinizin gereksiz yere mahkeme masrafı ve vekalet ücreti ödeme durumunda kalınmaması bakımından 4046 sayılı Yasanın 22. ve 406 sayılı Yasanın Ek.29. maddeleri gereğince Şirketten naklen atanan (atanacak) nakle tabi personelin Devlet Personel Başkanlığına bildirim tarihleri itibariyle hesap edilen net aylıklarına 5793 sayılı Yasa ile ödenmesi gereken ek ödemelerin dahil edilmek suretiyle maaş nakil ilmühaberlerinin yeniden düzenlenerek personelin halen çalıştığı kurumlarına bildirilmesini, ayrıca bildirim tarihi ile bugüne kadar geçmişe yönelik hesap edilecek tutarın da yasal faizi ile birlikte ödenmesini beklemekteyiz.

Bu konudaki kararınızın bir ay içinde Derneğimize bildirilmemesi halinde, Türk Telekom?dan ayrılan tüm sözleşmeli ve kapsamdışı personele, ?Türk Telekom aleyhine dava açmak üzere avukatlarına vekalet vermelerini? önereceğimizi bilgilerinize arz ederiz.

TELEKOMCULAR DERNEĞİ

tuncay ülker
Şube Müdürü
08 Eylül 2010 19:57

merhabe pimapen 5.danıştayda tek yrd larınıda kazanımları var telekomcular derneğinin bu konunun özereinede gitmesi gerekmiyor mu

Selamlar(ifp personelerin tümünün Razamazan Bayramını en içtenlikle kutlar hayırlı bayramlar diliyorum)

78 karabuklu guven
Aday Memur
13 Eylül 2010 00:20

Öncelıkle tum arkadasların gecmıs bayramını kutlarım Özellıkle GÖZLEM hanımın uzun ugraslardan sonra kazandığı ve aynı zamanda bızlerı cok sevındırdığı davası ıcınde ayrıca tebrık ederım gozlem hanımla aynı bakanlıkta calısmamız gercekten onur verıcı helal olsun sıze gozlem hanım bu kazanmlar sızın sayesınde olmustur ve bu camıa sızı unutmayacaktır unutanda kendı payına cok ayıp eder emeğı gecenlere bır kez daha tesekkur ederım NOT bükemedığın bileği öpeceksin saygılarımla(gozlem hanımı atıp tutanlara)

er1043
Memur
14 Eylül 2010 12:46

ilk defa 40 lar böylece kazanılmış oluyor.onama kararıda bizlerin lehinde olduğuna göre.telekomcular derneğinide telekom genel müdürlüğüne yazdığı uyarı yazısı için tebrik ederim.artık bu yazıdan sonra telekom personelinin hakkını vermesi gerekiyor. bizleri uğraştırdıkça telekomun aslında hukukende daha zor durumlara düşeceği belli olmuştur. bunları nasıl verecekler.kazanılmış olmasına rağmen ödemek istemiyorlar sanki.birde bundan sonra asıl kıdem tazminatını ödemesi gerekiyor.telekomun tekelciler baska kamu kurumlarına giderlerken devlet kamuya geçenlere kıdem tazminatını ödemişti.bizlere ise telekom bunu ödememişti.kıdem tazminaınında avrupa insan hakları mahkesinde açılması halinde telekomun kıdem tazminatlarımızıda bizlere ödeyecek şekilde bana göre karar vermesi geretiğinie inanıyorum. çünki bizim hakkımız olan bu kıdem tazminatlarımızın rakamı çok çok büyük. bize ödeyeceği kıdem tazminatlarımızın üstüne resmen yatmak istiyorlar.sırasıyla bu davalarında kazanılacağına kesin gözüyle bakıyoruz.hep birlikte hareket edersek şayet telekomda hukukun üstünlüğünü mutlaka kabul edecektir.

gozlem
Yasaklı
15 Eylül 2010 16:00

telekom ınsan kaynakları il müdürlüklerı su an yazılan dılekcelerı cevap yazmama kararı almıştır..telekom genel müdürlügüne 0,312,5552881 teli ararsanız ya malıye bakanlığına sorduk cevap beklıyoruz yada benim danıstay kararımın henuz ellerıne geçmeoiğini yıneleyeceklerdir. ama gerçek şuki..

elımizde danıstay kararı varken telekom genel müdürlüğüne baskı yapıp haklarımızı almanın tam zamanıdır..2 yıldan bu yana bu anı beklemedikmi...ne duruyoruz ki...

acemnet
Aday Memur
16 Eylül 2010 13:42

Belirtilen bu nedenlerle;

Başka kamu kurum ve kuruluşuna naklen atanan kapsam dışı ve sözleşmeli personelin, konu ile ilgili olarak gereksiz yere yargıya başvurmalarının önüne geçilmesi ve şirketinizin gereksiz yere mahkeme masrafı ve vekalet ücreti ödeme durumunda kalınmaması bakımından 4046 sayılı Yasanın 22. ve 406 sayılı Yasanın Ek.29. maddeleri gereğince Şirketten naklen atanan (atanacak) nakle tabi personelin Devlet Personel Başkanlığına bildirim tarihleri itibariyle hesap edilen net aylıklarına 5793 sayılı Yasa ile ödenmesi gereken ek ödemelerin dahil edilmek suretiyle maaş nakil ilmühaberlerinin yeniden düzenlenerek personelin halen çalıştığı kurumlarına bildirilmesini, ayrıca bildirim tarihi ile bugüne kadar geçmişe yönelik hesap edilecek tutarın da yasal faizi ile birlikte ödenmesini beklemekteyiz.

Arkadaşlar burada yazan 5793 sayılı yasa doğrumu yoksa 5473 sayılı yasa olması gerekmiyormu dilekceleri hazırlarken hata yapmayalım :))

gozlem
Yasaklı
17 Eylül 2010 17:21

acemnet merhaba..01.01.2006 yılında 5473 sayılı kanunla 40 lar verıldı sonra 15.08.2008 tarınde ek odeme oldu ve 5793 sayı ıle bu kanun guncellendı..bılgılerınıze..

bugun ıslerımın yogunlugundan sımdı yazabıldım ayrıca tum arkadslarıma danıstya evrak gonderdım..zıra herkese ama HERKESE gondercegım dıye soz vermıstım..ben sozumu tutarım..

yarın nobetteyım bana maılden soruları olan arkadslara ve maıl atamagım arkadslarıma yarım kaldıgı yerden devam ederım..

tum arkadslarıma ıyı tatıller zıra bana degıl yarın nöbetım varr...

önderkok
Aday Memur
07 Ekim 2010 12:22

Arkadaşlar merhabalar;

Telekomcular derneğinin yazısının cevapı ne oldu acaba,bir aylık süre bitti nasıl sonuçlandı bilen varmı.

avalanche1
Aday Memur
07 Ekim 2010 14:53

TELEKOMCULAR DERNEĞİ AÇIKLAMASI :

40+40 HAKKINDA.

Bugün sabahtan bu yana, derneğimizin telefonları susmuyor. Bazı yönetim kurulu üyelerinin cep ve iş telefonları da öyle. E-Posta adresimize gelen mailleri açmaya yetişemiyoruz.

"Bir ay doldu. Türk Telekom'dan cevap geldi mi? Ne yapacağız? " Diye soruyor arkadaşlar.

Verdiğimiz bir aylık süre, yazının Türk Telekom'a ulaştığı tarih itibariyle 09.10.2010 tarihinde doluyor.

Türk Telekom'dan bir cevap gelmedi.

Ancak yaptığımız görüşmelerden elde ettiğimiz izlenim; talebimiz uygun görülmedi.

Türk Telekom'un , "Nasıl olsa dava açanların sayısı %50'yi bile bulmaz. Bunlardan bir kısmı da kaybeder. Davalar uzar. Kesinleşmesi zaman alır. Biz bu işi zamana yayalım. Dava açan açsın" eğilimi içinde olduğu izlenimini edindik.

Pekiyi ne yapacağız?

Konuyla ilgili olarak görevlendirilen Yönetim Kurulu Üyelerimizin konuya vakıf olduğuna inadığımız hukukçularla görüşmeleri devam ediyor.

Görüşme sonuçlarında ulaştıkları kanaatı Yönetim Kuruluna sunacaklar.

Bu konudaki açıklamamızı, izliyeceğimiz yol haritasını Yönetim Kurulumuzun toplantısını müteakip Pazar Günü web sitemizde yayınlayacağız.

Bilgilerinize sunarız.

sicakyurek
Memur
08 Ekim 2010 11:28

Arkadaşlar sonuçda burası hukuk devleti özelleştirme mağduruyuz mafya değil ,o yüzden haklarımızı sabırla azimle mücadele ederek bunun içinde zamanında ve birlikte aynı doğrultu ve adımla hareket ederek, dava açarak haklarımızı alma yolunda ilerleyeceğiz..Ama sabırlı olmak ve de ısrarcı ve birlikde hareket etmek zorundayız..Onbinlerce mağdur var 10-15 kişi mücadele ediyor diğerleri hazır balık yemeği bekliyor..Bizler etrafımıza mahkeme kararlarını yolayarak tanıdığımız kendi çalıştığımız eski telekom kurumundaki tüm mağdur arkadaşlarımıza haber vererek mahkeme açmasını temin etmeliyiz..

Telekomla hukuk dışında yapılacak asıl mücadele birlikte hareket eden en az 15 bin kişilik dava açmış bir kitle oluşturmalıyız..Bu amaçla ben ilk olarak kendi 40 lar ve 2.32 dava kazanım evrağımı BURSA ilinde telekomdan ayrılmış 200 kişinin üzerindeki arkadaşa ulaştırma için çalışıyorum ve de dava açmalarını sağlayacağım..Her arkadaş kendi ilinde bu çalışmayı yaparsa bir örgüt gibi kısa sürede onbinlerce kişi dava açmış oluruz..Telekomun telekomcular derneğine intikal eden nasıl bir yol izleyecekleri hakkındaki düşüncesine karşı bizim stratejimizde bu olmalı ve olacakda..Bunun için eğer telekomcular derneği öncülük etmez ise ben bu konuda her il bir şube misali herkesin dava açmasını temin edecek bir çalışma başlatmak için gerekirse bir web sitesi ve adresi oluşturma gibi düşünceler içindeyim..Tabi bunun düşünce bazında alt yapısı oluşsun istiyorum bir süre..Sonra gerekirse 20 bin kişinin en az dava çamasını temin edecek bir zincir halkası gibi çalışma yürütebiliriz..

guney27
Aday Memur
08 Ekim 2010 11:38

Merhaba arkadaşlar

Sıcakyürek arkadaşıma katılıyorum...bu konuda yapılması gerekenleri ve dogru olan ne ise zaman geçirmeden uygulamaya geçirebiliriz..Her ne kadar telekomcular dernegini izleyecegi yol haritası öenmli olsada önemli olan iştirak sayısıdrı....birlik ve beraberlik içinde harkete edilirse kısa sürede somut sonuçlar alacagımız inancındayım....Tüm emegi gecen arkadaşlara tşk ediyorum paylaşımlarından dolayı...

gozlem
Yasaklı
08 Ekim 2010 11:42

sıcakyürek. bu fikriniz harika.. her çalısmada ve mücadelede ben varımm..

bizler onbinlerce kisiyiz. onbinlerce mücadeye demek bu...pes etmek yok..adım adım zaferlere gidiyoruz ..gideceğizdee..

magdur83
Aday Memur
08 Ekim 2010 13:51

Arkadaşlar bizler davamızı açalı 10 ay oluyor....Haydi herkes dava açmaya.......

sicakyurek
Memur
08 Ekim 2010 14:45

Bu arada bugüne kadar kişisel gayretleriyle ve de buradaki çalışma organizasyonu ve paylaşımıyla bizlerin telekoma karşı hukuksal mücadelesinde ciddi hukuksal ve sosyal tecrübesi olan bu kazanımlarıyla Gözlem nikli arkadaşımızın mihenk noktası konumu nedeniyle onun açmış olduğu davalar merkezli olarak sırayla haklarımızı alma yolunda birlikteliğimize devam etmemiz daha doğru olacakdır ciddi bir dernekleşme yada örgütleşme safhası olana kadar..Bu sebeble bende araştırmacı(kapsam dışı) olarak 2.32 ve 40+40 davasını kazandım ve karar örneğini gözlem arkadaşımıza yolladım..Danıştay ve diğer dava örnekleride hepsi gözlem arkadaşımızda mevcut..Olmayan arkadaşlar tüm kendi şehrinde görev yapan telekomdan ayrılmış arkadaşlarına ulaşıp haber versinler ve benim ve gözlem hanımın elindeki danıştay dava örneklerini alarak davalarını açsınlar..

Bu arada ben üye olduğum sendikanın hayatta ilk defa işe yaradığını gördüm ve sadece davamı açarken dava giderli olan 130 TL ücret ödedim başka bir ücret ya da avukatlık ücreti ödemedim..DİĞER sendikalarda bu imkan varmı bilmiyorum araştırabilirler..O yüzden avukatlık ücreti ödemeden bu davayı açabilirler..Propaganda yada yanlış algılama olmaması için sendika ismini vermiyorum...Yani özetle herkes hak ettiğimiz kazanç ve imkanlarımızı hukuk yoluyla almak istiyorsa hepimizin mücadelesinin birbirimize faydası var itici gücü var..Herkes bu dava örneklerini ve sendika konusunu araştırıp bir an önce davalarını açsın ve arkadaşlarına açmaları için yardımcı olsun..

Eminim ve de inanıyorum ki az önceki mesajımda ve şimdiki bahsettiğim özveri ve gayreti gösterirsek TELEKOM diğer kurumlar kaçındıkları doğruları uygulamak için mecbur olacaklar...SABIR ve GAYRET bir arada olmakdır bize düşen....

gozlem
Yasaklı
09 Ekim 2010 10:08

TELEKOMCULAR DERNEĞİNDEN ALINTIDIR..

--------------------------------------------------------------------------------

40+40 HAKKINDA

40+40 HAKKINDA.

Bugün sabahtan bu yana, derneğimizin telefonları susmuyor. Bazı yönetim kurulu üyelerinin cep ve iş telefonları da öyle. E-Posta adresimize gelen mailleri açmaya yetişemiyoruz.

"Bir ay doldu. Türk Telekom'dan cevap geldi mi? Ne yapacağız? " Diye soruyor arkadaşlar.

Verdiğimiz bir aylık süre, yazının Türk Telekom'a ulaştığı tarih itibariyle 09.10.2010 tarihinde doluyor.

Türk Telekom'dan bir cevap gelmedi.

Ancak yaptığımız görüşmelerden elde ettiğimiz izlenim; talebimiz uygun görülmedi.

Türk Telekom'un , "Nasıl olsa dava açanların sayısı %50'yi bile bulmaz. Bunlardan bir kısmı da kaybeder. Davalar uzar. Kesinleşmesi zaman alır. Biz bu işi zamana yayalım. Dava açan açsın" eğilimi içinde olduğu izlenimini edindik.

Pekiyi ne yapacağız?

Konuyla ilgili olarak görevlendirilen Yönetim Kurulu Üyelerimizin konuya vakıf olduğuna inadığımız hukukçularla görüşmeleri devam ediyor.

Görüşme sonuçlarında ulaştıkları kanaatı Yönetim Kuruluna sunacaklar.

Bu konudaki açıklamamızı, izliyeceğimiz yol haritasını Yönetim Kurulumuzun toplantısını müteakip Pazar Günü web sitemizde yayınlayacağız.

Bilgilerinize sunarız.

YORUM..

ARKADASLAR O ZAMAN KIMSE BEKLEMESİN..2006,2007.2008.2009.2010 YILINDA BASKA KURUMA GEÇER ARKADAŞLAR BU SÖZLERİ HIRS YAPIP 1 GÜN BİLE BEKLEMESİNLER..TÜRK TÜLÜKOM BİZLERİ NE ZANDETTİ..DAVALAR KAYBADILMEZ ARTIK.. ELIMİZDE KOSKOCA 2 DANISTAY KARARI VAR..ONLARIN AMACI SÜRE KAZANMAK.BIRDE VERECEKLERİ ÜCRETLRI SANKI KENDİ KASALARINDAN ÇIKIYORDA.. EN AZA İNDİIGEMEK..BİZİM İSİMİZ KOLAY. ONLARIN İSLERI ZOR ARTIK..BUNDAN SONRA ONLAR DÜSÜNSÜN..SONUCUN BÖYLE ÇIKACAĞINI TAHMİM ETMİŞTİM..HİÇ DE ŞAŞIRMADIMM...

BİZ YOLUMUZA DEVAM EDELIM..KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK....

mycem
Şef
28 Ekim 2010 11:54

Türk Telekoma, 40+40 lar için verilecek dilekce örneğinin hukuk bilgisi olan arkadaşlarımızca hazırlanıp burada yayınlanmasının iyi olacağını düşünüyorum. Zira 2006-2007-2008-2009-2010 yıllarında başka kurumlara nakil olanların talep edeceği bakiyeler farklı olacaktır. Ayrıca Türk Telekoma bu yolla Dilekce yağmuruna tutulması ile sonuç alınacağını umut ediyorum. 15 bin kişinin verdiği dilekceye kayıtsız kalamayacklarını düşünüyorum.

Bu nedenle, dilekce örneğinin hazırlanamsının çok önemli olduğunu sanıyorum. Hukuk bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

gozlem
Yasaklı
30 Ekim 2010 12:24

selam mycem..

allahaskına buraya bu sıteye zıyaret eden arkadsların ıcersınde hukukcular var..bızler ıcın ne yazdılar .nasıl yon verdıler..koskocaman bır hıc..bencıllıkle .mucadeleyeye ortak olmanın anlamını bılmeyen kısılerden yardım ıstemeyı bırakın sızler ıcın parmaklarını kımıldatmıyorlar..

2006 yılında 40 tı

2007

.82.50

2008 de.111.

2010 gecen teknısyen 370.69 alacak..arkadslar.

hukukcular40 artı 40 dıye evrak dos ya hazırlıyor..ek odeme oldugunu ve guncellendıgını cogu hukukcu bılmıyor..

ben 2. tip mağdurlar/ıkramiyesiz kamuya gönderılenler ) grubunda her katagorıye gore dılekce hazırladım..arkadslar bakabılırler..

burayada sayısız kere attım. ama evraklar o kadar karısıkkı..yonetıcı aynı baslıkları sılyo..hepsı karmakarısık..

mycem
Şef
02 Kasım 2010 00:14

Gözlem hanım mehaba.

Çok haklısınız. İFP Forumunda bir karışıklık olduğu doğru. Birde bu işten para kazanmak isteyenler zuhur etti. Neyse; benim gibi TT yıılarında, arazide ve Radyolink istasyonlarında her türlü çetin doğa koşullarında arıza peşinde koşan teknik personel hukuki meselelerde biraz eksik kaldığına inanıyorum.Dilekce konusundaki talebimde bu yüzdendir. Telekomcular derneğinin sitesinde bir dilekce örneği var onu kendi durumuma uyarladım. Yarın bizde 2006 yılında ilk 6 aylık döneminde TT den ayrılanlar olarak 45 kişi dilekce veriyoruz TT ye. Hayırlısı artık. Duyumlar pek olumlu değil Tt cephesinden. Bu işi sürüncemde bırakıp belki dilekcelerimize cevap bile vermeyebilirler. Onlar için en iyi çözüm çözümsüzlük gibi tavır içindeler sanıyorum.

sicakyurek
Memur
02 Kasım 2010 10:19

Arkadaşlar dilekçelerinizi 3 TL nize kıyın iadeli taahhütlü yollayın Türk Telekoma..Hukuksal mücadelenizi hukuksal zeminde yürütün..Bakalım dilekçelere cevap veriyor mu vermiyor mu beyefendiler..!!!...Artık tartışmaya bile gerek yok denge tazminatı kazanımlarını..Sadece henüz dava açmamış olan herkes ister 2006 yılında ister bu yıl ayrılan herkes dilekçelerini iadeli taahhütlü yollasın TELEKOM'a ve mecburi olarak vermek zorunda olacakları cevap yada dilekçenin teslim edildiğine dair iadeli taahhüt belgesini saklayın ve gelen evrakla avukatınıza gidin ve davanızı açın..

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi