Editörler : "eskiyara"Pangaea

denizce67
Şube Müdürü
17 Eylül 2010 08:40

Comenius projelerinde öğrenci katılımı zorunlu değildir. En azından bizim projemizde öyleydi. Proje koordinatörü olan ülke istememişti öğrenci katılımını o yüzden bizim sadece öğretmenler gitti öğrenciler sadece etkinlikleri yaptılar ama yurtdışına gitmediler

24 hareketlilik demek gidilecek ülkelere proje süresi boyunca toplam gidecek kişi sayısı demek

ilsim
Memur
17 Eylül 2010 14:20

hocam commenius kendi içerisinde üçe ayrılır. sizin bahsettiğiniz commenius hizmet içi projesidir ki sadece öğretmenler gider. eğer okul artaklığı ise öğrenci götürmek zorundasınız çünkü okul ortaklıklarının amacı budur... gidecek öğrenci sayıları genelde hazırlık bütçesinde koordinatör ülke tarafından belirlenir...

http://www.ua.gov.tr//index.cfm?action=detay&yayinID=95946940DA80FAB4530FCCB39C38CAA04FED2

denizce67
Şube Müdürü
17 Eylül 2010 15:06

Hocam bizimki okul ortaklıkları projesiydi. 4 ülke ortak olarak proje hazırlandı ve iki sene içinde toplam 3 ülkeye gidildi (türkiye hariç) Okullar ziyaret edildi ve proje planındaki etkinliklerin sunumu yapıldı. Öğrenciler yurtdışına gitmediler sadece proje etkinliklerini hazırladılar

denizce67
Şube Müdürü
17 Eylül 2010 15:09

Ya da okul ortaklığı değildir ismi tam bilmiyorum ama dediğim gibi etkinlikler öğrenciler tarafından hazırlandı

mcimen
Kapalı
17 Eylül 2010 18:19

prep visit yaparsak fakat sonuca ulaşamazsak yani proje konusunda ortak ülkelerle anlaşamazsak ulusal ajans verdiği parayı geri istiyor mu? hani olasılıkları hesaba katmak gerek

rky82
Aday Memur
23 Eylül 2010 19:41

arkadaşlar, bu projeye başvuru hangi aylarda oluyor?

rovacık
Aday Memur
26 Eylül 2010 23:02

bana da yarıdm edin :(

projemin kabul edildiğine sevinemeyecek duruma geldim neredeyse.projemiz haziranda kabul oldu ,12lik hareketlilik. başvuru yaparken de tek ben uğraştım bundan sonra da tek olacağım sanırım. duydum ki bi ilde proje ile uğraşan öğretmenin günü boşaltılmış ,ders yükü hafiflemiş.(30 saat derse giriyorum.boş bi saatim bile yok ) böyle bi şey mümkün mü.bizim değil okulda ,ilçede bile yeterli öğretmen yok.ders yükü hafifletilen arkadaş var mı ? ya da hem dersleri hem projeyi hakkıyla yürütüp yaşamak mümkün mü ?

verba12
Daire Başkanı
27 Eylül 2010 00:12

projenin bütün yükü contact person yani irtibat kişisindedir bu da zorunlu olarak ingilizce öğretmeni olur yurt dışında okul müdürleri projeye dahil değilken türkiyede projeden sorumlu kişi okul müdür olur yani oda katılı hareketliliğe ve tüm işlere zaten mali hesap ta okul adına okul müdüründedir onun dışında başak hiçbir idareci zorunlu katılcak diye bişe yok sşze tavsiyem bilgisayar öğretmeni ve bir ingilizce öğretmeni daha alın gruba kafi çünkü dil bilmeyen bilgisayar kullanammyan diğre öğretmenler sadece yurt dışına çıkar gezer başka hiç bişe yapmazlar arkadaşlarımın başına geldi ondan biliyorum ayrıca eğer size okul müdürnden başka illa bende katılcam diye baskı yapan idareci varsa buna meb müdürü şube müdürleri de dahil ulusal ajansa bi mail atmanız yeterli onalr hemen işin üzütne gidiyorlar kolay gelsin

reXow
Aday Memur
28 Eylül 2010 00:37

evt arkadaşlar italyaya gidecek grupta bende varım, kasımın ilk haftası gideceğiz ve 2 hafta kalacağız, bi aylık süre içerisinde ne yapmamız gerekiyor vize pasaport hiçbirşey yok ayrıca ulaşım açısından hangisini tercih edelim sizce?

s-v-l
Aday Memur
30 Mart 2014 18:25

Arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var lütfen yardım comenius projesi kapsamında okulumuz bir ingilizce öğretmeni arkadasım ve bir idareci ile İspanya'ya gitti ancak Mayıs ayında ben bir arkadaşımla beraber Almanya'ya gideceğim pasaport konusunda bilgi verirseniz cok memnun olurum lütfen yardım teşekkürler...

bghera
Aday Memur
30 Mart 2014 23:55

comenius projesiyle ispanyadan yeni geldim. gri pasaport aldığın için vizeye gerek yok bulunduğun ilin mebindeki pasaport bölümünden 1 ay önce randevu alıyorsun. il mebe giderken önce okul yazı yazıyor sonra ilçe kaymakam veya il meb müdürü onay verip olur yazısı 2 adet biyometrik foto ve almanyadaki okuldan alacağın davet yazısı ile en soonnnn emniyete gidip ertesi gün yada postalanırsa 7 gün içinde eline geçiyor. biletleri almanda fayda var her gecen gün artıyor. şimdiden kolay gelsin

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi