Editörler : crops35

Kapalı
19 Eylül 2010 19:35

gıda teknolojisi mezunları forumda kaç kişiyiz...

merhaba arkadaşlar...

forumdaki bütün gıda teknikeri arkadaşların buluşma noktası olarak bu başlığı açtım , burada buluşup sorunlarımızı paylaşıp , bilgi alışverişinde bulunabiliriz...

evet arkadaşlar bakalım forumda kaç kişiyiz... gıda teknikeri (ön lisans) mezunları buraya yazabilir mi lütfen...

hepinize iyi çalışmalar,önümüzdeki sınavda başarılar diliyorum arkadaşlar...

19 Eylül 2010 20:57

arkadaşım ben 2002 gıda teknikeriyim umarım ki heryıl umarak giriyorum tekniker alımı yapar artık diye tarım bakanlığı kaç mezunusun bilmiyorum ama durumumuz vahim..

83 puan aldım sırf bölümünden dolayı atamadım. 3001 den atanmakta kolay değil. anlayacağın çok çalışmak gerek çokk

iyi geceler..

ebrar_naz
Kapalı
19 Eylül 2010 21:15

evet gerçekten öyle,bu devletin hiç gıda teknikerine ihtiyacı yok galiba,özel sektör desen o da bi facia zaten,sorumlu yöneticilik yapayım desen şimdi pastane fırın sahiplerine de bir kaç aylık eğitimden sonra aynı hakkı sağladılar onlarıda bizimle eş tutuyorlar , biz en az iki sene dirsek çürüttük emek verdik hiç ünv.ye gitmeyen adamları kalkıp bizimle aynı kefeye koydular , önümüzü kapattılar , kpss ile atamamızı da yapmıyorlar ,tarım köy işlerine bakıyorum mesela lise mezunu bir çok laborant alıyor ama bizden bi tane bile almıyorlar bu nasıl iş ya,anlamıyorum ki devlet bu okulları niye açtı o zaman...

bende aynen senin gibi 3001 ciyim arkadaşım ve dediğin gibi 3001 den atanmak içinde 90 üstü almak bile yeterli olmuyor zaten 1-2kişi aldıkları için puanlar tavan yapmış durumda... ama kendi bölümümden atama olmasını ve kendi işimi yapmayı çok isterdim gerçekten...

19 Eylül 2010 21:25

aynen bende arkadaşım ama benim için pek mümkün olmadı hakkımızda hayırlısı diyelim .

ebrar_naz
Kapalı
20 Eylül 2010 09:24

güncel...

ebruülkü
Şef
20 Eylül 2010 09:41

çanakkale 18 mart ünt meyve-sebze işleme teknikerliği 2001 mezunuyum bizden bir önceki dönemler aynı okuldan aynı bölümden mezun olduklarında diplomalarında GIDA TEKNİKERİ ünvanı aldılar biz ve bizden bir sonrakiler meyve-sebze işleme teknikeri olduk ondan sonrakiler de gıda teknikeri oldu nitekim şuan gıda teknolojisi oldu bölümün adı gıda teknikeri ile meyve sebze işleme teknikeri arasında ki fark et ve süt eğitimi almamış olmasıdır bunun dışında tüm derslerde aynıdır özel sektörde 6 yıllık catering tecrübem var dönem dönem gıda teknikeri olarak çalıştım ama en çok ne mi yaptım sekreterlik eee ben büro yeönetimi mezunumuyum yooo ve aynı sınıftan mezun bir arkadasım koskoca süt işleme tesisinde sorumlu yöneticilik yapıp milyarları kırıyorken özel sektörde bu tür oyunlar dönüyorken ben ne mi yapıyorum evde oturmuş 33 yaşımda olmama karşın kpss için dersanelerde ter döküyorum ve sevgili devletim açmış olduğu ünt bölümleri arasında benim bölümümü yok saymış ve Allah rızası için 10 yıldır 1 tane kadro açmamış bu da yetmemiş okurken hocalarımız en küçük bakkaldan en büyük işletmeye gıda mevzuatı gereğince sizleri çalıştıracaklar diye bize gazı verdiler umutla sarılıp bitirdik okulumuzu ki gerçekten zor bir bölüm bunu bilen bilir tüm bunların sonunda biz 3001 için kedinin ciğere bakması misali yalanıp durmaktayız yani işimiz ciğercinin insafına kalmış kokmuş mokmuş bi parça ciğer atarsa önümüze ne mutlu bize işimiz ciğerciye kaldı arkadaslar vesselam

ebrar_naz
Kapalı
20 Eylül 2010 12:24

güncel

adilcevazli
Aday Memur
20 Eylül 2010 12:39

2008 et teknikeriyim. insallah bölümden alırlar da atanırız.

bu arada tarım ve köy işleri bakanlığı gıda bakanlığı olarak değiştirileckmiş bilgisi olan var mı ?

okarael
Şef
20 Eylül 2010 12:41

bende 2006 gıda teknolojisi mezunuyum sağolsun ülkemizdeki yönetenlerin sayesinde iş bulamdım atanma olasılığımız yok yazsam çok şeyler yazarım ama 5 yıla merdiven dayayacağım yoruldum..sırf gıdadan uzaklaşmak için iktisat okuyorum bu senem son ve başka alanlara açılacam Allah bütün gıdacı(teknikerlerin)ların yanında olsun

ebrar_naz
Kapalı
20 Eylül 2010 14:58

amiiin , inş.arkadaşım...

21 Eylül 2010 16:11

gncll

dilya83
Aday Memur
21 Eylül 2010 18:25

2004 süt teknikeriyim ama halimiz vahim arkadaşlar o kadar net yapılır mı ya off off 78 ile maalesef olmadıolmayacağı belli zaten 83 lerin olmamışta lütfen artık sesimizi duyuralım belki bizide gören olur hepinize sevgiler saygılar

ebrar_naz
Kapalı
21 Eylül 2010 22:02

gncll....

21 Eylül 2010 22:23

mrb arkadaşlar ben stajımı tarım il müdürlüğünde yapmıştım ordakı birimlerde gıda ili ilgili yerleri denetleyenler ziraat muh ve yada başka lisans mezunu insanlar denetmen yardımcıları gıda teknıkerı olması gerekırken mesela çevre teknıkerı vs gibi tuaf bölümlerden eskı yıllarda kpss ile yerleşmiş çalışanlar var ordakılerede soruyordm burası gıda ile ilgili birim değilmi adı üstünde gıda muh ve teknıkerlerı gereklı değilmi diye gülümseyerek gereklı ama yapcak bişey yokkı diyorlardı.malesef ülkemızın durumuna bakın adamlar başka bölüm teknıkerlerı gıda birim odasına atanıyor bize alım yok yıllardır

ebrar_naz
Kapalı
21 Eylül 2010 23:45

evet bende stajımı tarım köyişlerinde yapmıştım gerçekten çok alakasız bölümlerden teknik elemanlar vardı ama niye böyle neden bunun cevabını bulamıyorum , biz bu işin eğitimini aldık neden bizden atama yapmıyorlar anlamıyoruuuuuuuuuuuummmmmmmmmm...

hanesi_VİRAN
Aday Memur
22 Eylül 2010 11:21

bende 2007 gıda teknolojisi mezunuyum 2008 kpss girdim ve 88,5puanla 3001den atandım gıda teknikeri alımı yoktu ve ne acıki ben atandıktan sonra gıda teknikeri aldılar ve benim puandan düşüktü puanları ben acele ettim bölüm alımı olmaz die tercih yaptım öğrenim kredisi borçları falan da vardı sizde bilirsinz ki evde beklemek daha zor bunada şükür nasip böyleymiş inşlh alımlar artar da geçiş yaparım..

ebrar_naz
Kapalı
22 Eylül 2010 11:28

hayırlı olsun arkadaşım iyi gene de 88,5 la 3001 den atanmışsın buna da şükret bence, evet almışlardı öyle bişey hatırlıyorum ama o da sanırım 3 kişi falandı...

insan genede kendi alanında kendi işini yapmak isyiyor tabii ama doğru düzgün atama yapmıyorlar ki hiç bizden bizde kendi işimizi yapalım...

_keşkeee_
Daire Başkanı
22 Eylül 2010 11:39

malesef bende gıda teknikeriyim ama hiçbi yerde iş yok:(((2008 puanım 84.717 atanamadım :((((

hanesi_VİRAN
Aday Memur
22 Eylül 2010 14:43

aynen öyle ebrar tabi bunada şükür ama dediğin gbi insan kendi işini yapmak istiyor am şartlar malum inşlşh sende isteklerine kavuşursun..

ebrar_naz
Kapalı
22 Eylül 2010 14:45

amin , inşaallah saol... Rabbim herkezin gönlüne göre , hayırlısını versin inş...

ebrar_naz
Kapalı
24 Eylül 2010 07:52

gncl...

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi