Editörler : Lanet
«164165166167168169170171172173174175176

odtü_kamu86
Aday Memur
08 Mart 2018 16:02

Edit : Forumda başka internet sitelerine yönlendirme yapan link paylaşımı ve reklam yasaktır. 

muhammedgcr
Aday Memur
08 Mart 2018 16:38

arkadaşlar ben sgk da 5 aylık aday memurum ve babamın %92 engel raporuna istinaden geçici görevlendirme istedim haftaya cumaya kadar belli olacağını söylediler. fakat eğitim yazımızda gelmiş aday memurlar için bu eğitimi geçici görevle gidersem gittiğim yerde alabilir miyim yoksa adaylığım uzar mı ?

alperatss
Aday Memur
07 Ağustos 2018 10:12

selamın aleykum arkadaşlar

bir konu hakkında bilgi almak için yazdım

bagkur borcumdan dolayı(6 bin tl) banka hesaplarıma e-haciz uygulanmış fakat son çıkan kanundan faydalanarak bagkuru dondurdum borcum ve pirim gün sayısı sıfırlandı. bagkur borcum sıfırlandıgından e-haciz kalkar mı veya kalkması için ne yapmalıyım.

serhanxxx5
Aday Memur
12 Ağustos 2018 17:26

7143 sayılı Kanun ile 5510 sayılı Kanuna eklenen geçici 76 ncı madde;

?Köy ve mahalle muhtarları, kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlarla tarımda kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlardan, Kuruma kayıt ve tescilleri yapıldığı halde, 31/5/2018 tarihi itibarıyla prim borcu bulunanların, bu tarihten önceki sürelere ilişkin prim borçlarını, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden ikinci ayın sonuna kadar ödememeleri veya ilgili Kanunları uyarınca yapılandırmamaları halinde, prim ödemesi bulunan sigortalıların daha önce ödedikleri primlerin tam olarak karşıladığı ayın sonu İtibarıyla, prim ödemesi bulunmayan sigortalıların ise tescil tarihi itibarıyla sigortalılığı durdurulur. Durdurulan süreler sigortalılık süresi olarak değerlendirilmez ve bu sürelere ilişkin Kurum alacakları takip edilmeyerek bunlara Kurum alacakları arasında yer verilmez. Sigortalılıkları durdurulanlardan bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında çalışmaya devam edenlerin sigortalılıkları 1/6/2018 tarihi itibarıyla yeniden başlatılır.

Yukarıda açıklanan kanundan yararlanarak 1/6/2018 öncesindeki bağ-kur borçlarınızı sildirdiğiniz için SGK bu borcu Kurum alacağı olarak saymaz dolayısıyla da takip etmez. E-Haciz uygulayan şube nereyse oraya dilekçe vermeniz yeterli, haciz kalkacaktır.

alperatss, 6 yıl önce

selamın aleykum arkadaşlar

bir konu hakkında bilgi almak için yazdım

bagkur borcumdan dolayı(6 bin tl) banka hesaplarıma e-haciz uygulanmış fakat son çıkan kanundan faydalanarak bagkuru dondurdum borcum ve pirim gün sayısı sıfırlandı. bagkur borcum sıfırlandıgından e-haciz kalkar mı veya kalkması için ne yapmalıyım.

111222333444555
Aday Memur
13 Ağustos 2018 09:46

kolay gelsin arkadaşlar. sgk da atama işleri nasıl oluyor. eş durumu tayiniyle gideceğim.ne kadar sürede çıkar? birde istanbulda direk eşimin görev yapacağı ilçeye mi atayacakcar, gerek gördükleri yere mi yada bana hangi ilçeye gitmek istersin diye soracaklar mı?

saenes74
Genel Müdür
14 Ağustos 2018 16:39

Sgk arkadaşlar bir sorum olacak.

memurum eşimin daha önce 5 yıl kadar (1996) girişli) sigortası var.

şimdi evde cocuklara bakıyor.

sigortalılık hakkı yok olmasın diyorum.

hangi sigorta veya hangi sigortalılıkları tavsiye edersiniz. ? olursa beraber sigorta oluyor mu ?

teşekkürler.

warszawa
Aday Memur
24 Eylül 2018 16:10

Merhaba, çalıştığım inşaat şirketinde sgk meslek kodu olarak 3 aydır inşaat ustası olarak giriyorlardı, bu ay inşaat mühendisi olarak düzelttiler ancak sadece son ay düzgün. Daha önceki 3 ay aynı şekilde inşaat ustası olarak görünüyor. Ben inşaat mühendisiyim. Ofisimiz şirketin merkezinden farklı bir ilde. Bu durumu 3 aydır merkezdeki görevli personele iletiyoruz. O da mali müşavir veya her kimse ona iletiyor ve düzelttiklerini söylüyorlar ancak durum bu şekilde.

Prim ödemeleri de 2731 TL olarak görünüyor. Ben net 3850TL maaş alıyorum.

1.si 3850tl net maaş aldığıma göre edevlette prim ödemeleri kaç tl görünmesi gerekiyor ?

2.si ise inşaat mühendisi olarak girebilmeleri için prim ödemelerinin alt sınırı mı var? mesela 2731 tl prim ödemesi , inşaat mühendisi yazabilmeleri için yetersiz bir koşul mudur?

Yardımcı olabilecek varsa aranızda çok sevinirim.

Selamlar.

brn93
Aday Memur
17 Ekim 2018 17:58

Arkadaşlar Merhaba. Babamdan 12 senedir ölüm aylığı alıyordum. Geçen sene ücretli öğretmenlik yaptığımdan dolayı maaşım kesildi. Sgk'dan tekrar bağlanması için talepte bulunmam gerekiyordu. E-Devlet'te başvuru yaparken yakınınıza ait tc no giriniz bölümüne babaminkini girmem gerekirken ben yanlışlıkla annemin tc nosunu girip başvuru yaptım. (Ben kimlik doğrulaması için soruyor sandım.) Annemin yaşadığı kayıtlarda zaten görünüyor ama başvuruyu işleme alırlarsa sıkıntı olur diye endişeleniyorum. Sgk ya tekrar bunun için dilekçe yazmam mı gerekiyor başvuruyu iptal ettirmem için?

ilyas1986
Aday Memur
20 Ekim 2018 07:26

B12 D vitamini ve Omega 3 ihtiyacı olan olursa özelden yazabilir.

firatkaran
Memur
09 Eylül 2022 12:44

Merhaba üniversitede çalışıyorum. Diğer memurlara göre bazı haklardan mahrumuz. SGK nın personel açığı olduğunu duydum. SGK kurumlar arası geçiş için başvuranların kabul ediyor mu?

hebelebelup
Şube Müdürü
13 Aralık 2022 14:07

alo 170 arayın

brn93, 6 yıl önce

Arkadaşlar Merhaba. Babamdan 12 senedir ölüm aylığı alıyordum. Geçen sene ücretli öğretmenlik yaptığımdan dolayı maaşım kesildi. Sgk'dan tekrar bağlanması için talepte bulunmam gerekiyordu. E-Devlet'te başvuru yaparken yakınınıza ait tc no giriniz bölümüne babaminkini girmem gerekirken ben yanlışlıkla annemin tc nosunu girip başvuru yaptım. (Ben kimlik doğrulaması için soruyor sandım.) Annemin yaşadığı kayıtlarda zaten görünüyor ama başvuruyu işleme alırlarsa sıkıntı olur diye endişeleniyorum. Sgk ya tekrar bunun için dilekçe yazmam mı gerekiyor başvuruyu iptal ettirmem için?

midill
Aday Memur
15 Aralık 2022 20:16

Kendimize ait bir ortak alanımız bile yok ki burada yaratmaya çalışmışlar vatandaş yoğunluğumuz gözler önüne burada da serilmiş sorudan geçilmiyor online

kpssFobia
Şef
16 Aralık 2022 15:23

Arkadaşlar EYT sürecinde Sosyal Güvenlik Kurumu memurlarını destekleyici ödeme ve yardım olacağı söyleniyor.

İl Müdürlüklerinden herhangi bir bilgi alan var mı?

Toplam 3513 mesaj
«164165166167168169170171172173174175176

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi