Editörler : F16 Gökçen
06 Ekim 2010 10:37

Türk dili ve edebiyatı 2. sınıf platformu (AÖF)

Son sayfaya ulaşmak için tıklayınız

Bu sayfa Türk dili ve edebiyatı 2. sınıfları için bilgi paylaşımı ve yarımlaşma sayfasıdır.

Tüm 2. sınıf Aöf TDE'ciler burayaaa

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
06 Ekim 2010 11:35

Bütünlemelerde alttan 2 dersim kaldı ama 2. sınıfa geçtim. :D

ideal.öğretmen
Aday Memur
06 Ekim 2010 13:00

Türk Dili ve Edebiyatı 2. sınıf platformumuz hayırlı uğurlu olsun.Geçen sene hepimiz nasıl bir bölüm , nasıl sınav tipi olur... kaygılarıyla bölüm tecrübesini iyi kötü hep beraber yaşadık.Ve emin ki bu bölüm diğer bölümler gibi yerinde saymayacak,sürekli kendini geliştirecek,kii geliştirmesi de gerek zaten.uygulamalarda eksiklikler var ve malesef bu eksikliklere maruz kalıyoruz ilk bölüm öğrencileri olarak umarım mezun olduğumuzda amacımıza hizmet ediyor oluruz.Uygulamada eksiklikleri bir sene boyunca enine boyuna tartıştık.Nedir bunlar, kısaca maddelersek :

1-örgün-aöf eşitliği

2-formasyon

3-kpss

4-kredili sistem

5-çalışma alanı

6-osmanlıca ve eski türk edb.gibi derslerin diğer üni.ortamlarında bulunma gerekliliği

7-sınav sistemi

8-bölüm kontejanı

bakıldığı zaman ne kadar sorunların var olduğu görülüyor, umarım bizler mezun olana kadar bu sorunlu maddeler ortadan kalkar.Bölüme kontejan getirilmesine getirildi ama hala rakam çok yüksek,eğer her bölüm mezunu çalışma ortamına girmek isterse, bu şartlarda çok zor.

Yeni sınıfımız hayırlı uğurlu olsun :)

zen80
Şef
06 Ekim 2010 14:52

bende 2. sınıfa geçtim ama alttan osmanlı türkçesi ve eski türk ede. var. osmanlı türkçesini nasıl yapıcam bilmiyorum.

antalyada yaşıyorum fikri olan var mı...

oslmm34
Kapalı
06 Ekim 2010 14:56

antalyada ders verılıyormu bılmıyorum araştır eger ders verılıyorsa unıv den derslere katıl.. yada osmanlıca kursuna yazıl .. en kotu ıhtımal sadece bu 2 ders için dershaneye yazıl ... tek başına çalışmakla olacak bır ders degıl somanlıca şimıdıden halletmeye çalış çunku 2. sınıfdakı osmanlıca çok daha zor temelın yoksa ondan kalırsın malesef......

06 Ekim 2010 20:13

güzel bir başlık olmuş...paylaşımlarımızı artık buradan yapalım.

07 Ekim 2010 07:31

kitaplar ne zaman elimizde olur?

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
07 Ekim 2010 09:40

Benim de eski türk edebiyatı ve batı edebiyatı kaldı. seneye ettimi 9 ders Allah yardımcımız olsun

nezih_376066
Aday Memur
07 Ekim 2010 10:56

kayıt yenilemeler ne zaman .bilgisi olan var mı. harcı ne zaman yatırıcaz.

tweety2323
Aday Memur
07 Ekim 2010 11:58

bende 2 nci sınıftayım hakkımızda hayırlısı olsun bakalım...basarılı bir sene olması dilegiyle

hezkenna
Aday Memur
07 Ekim 2010 13:01

2. SINIF OLMAK GÜZEL Bİ DUYGU BİRDE ALTTAN DERS OLMAYINCA DAHA DA GÜZELMİŞ BEEEE...:)

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
07 Ekim 2010 14:32

Bu yıl da bittimi yolun yarısı tamam

kalamaren
Aday Memur
08 Ekim 2010 13:58

vakti olan arkadaşlar 2. sınıfın Osmanlıcasına hazırlık için 1. sınıfın isim-sıfat-zarf konusunu tekrar etsinler..çok işe yarayacaktır.benden söylemesi..özellikle Arapça sıfatlar ve zarflar çok önemli..

Uygur Türkçesi için ise Muharrem Ergin'in Orhun Abideleri adlı kitabının arkasıdaki sözlükten kelime öğrensinler..faydası olur, ama zararı olmaz..

herkese hayırlı olsun..

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
08 Ekim 2010 16:37

kalameran arkadaşım sanırım sen örgünden okudun 2. sınıfı şu an kaçıncı sınıftasın

08 Ekim 2010 19:56

osmanlı türkçesine giriş ?????

harbiden güzel bir girişti.

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
09 Ekim 2010 10:02

Aöf Türk Dili Ve Edebiyatı 2. Yıl Okutulan Dersler..

* ORHON VE UYGUR TÜRKÇESİ

* TÜRKİYE TÜRKÇESİ CÜMLE BİLGİSİ

* XI XV. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI

* TANZİMAT DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI

* OSMANLI TÜRKÇESİ GRAMERİ

* HALK HİKÂYELERİ VE MASALLAR

* ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

Bu senede grameriyle uğraşacağız baya bi dökülen olur ben de dahil

safisist
Aday Memur
09 Ekim 2010 14:33

2.sınıfa geçen arkadaşlar'a öncelikle hayırlı olsun demek istyorum. Bende bu sene adebiyat bölümüne kaydımı yaptırdım. Merak ettiğim 1.sınıf ortalamaları. Geneli nasıldır, ona göre kafamızda bi olan yapalım:) Ayrıca 80 puanı tutturup örgüne başvurmayı düşünen var mı? Şimdiden teşekkürler...

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
09 Ekim 2010 17:09

2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 29 Kasım 2010 tarihinde başlayacak ve 21 Aralık 2010 tarihinde sona erecektir. Mazaretli kayıt yenileme ise 24 Aralık 2010 tarihine kadar yapılacaktır. Kayıt yeniletecek öğrenciler "Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksitlerini (veya tamamını) yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemek zorundadırlar. Ödemeyi, Vakıfbank Şubesinden, Vakıfbank Internet Şubesinden, Vakıfbank ATM'lerinden, 4440724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde ödemelerini yapmayan öğrencilerin KAYITLARI YENİLENMEZ ve bu öğretim yılında sınavlar dâhil hiçbir öğrencilik hakkından yararlanamazlar. 24 Aralık 2010 tarihinden sonra, her ne sebeple olursa olsun (rapor dâhil) hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Bankaya bedel ödedikten sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Kayıt yenileme bedelini bankaya ödedikten sonra 2010-2011 öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırılması için AÖF büronuza başvurunuz. Kayıt yenileme işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini, Kayıt Yenileme Sorgu Sayfasından T.C. kimlik numaranızı yazarak kontrol edebilirsiniz. Bankaya bedel ödedikten sonra 2 iş günü geçtiği halde kaydınızın yenilendiğini göremiyorsanız AÖF Büronuza, öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınız banka dekontu ile başvurarak bilgi alabilirsiniz.

bilgearica_1982
Aday Memur
09 Ekim 2010 21:51

aöf tde 2.sınıfa geçenler de mi 29 kasım-21 aralık tarihlerinde kayıt işlemlerini yapacaklar?bilgilendirir misiniz?

Aşk-ı memur
Daire Başkanı
09 Ekim 2010 22:03

onun adına da kayıt yenileme dendiği için tarihler doğrudur.

09 Ekim 2010 22:21

teşekkürler aşk ı memur.

değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için.

Toplam 879 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi