Editörler : crops35

Yasaklı
18 Ekim 2010 13:05

Yeni Havuza Düşen Ya da Kurum Ataması Bekleyen Arkadaşlara.........

selam arkadaslar ..

son havuza düsen ve su an hala havuzda bekleyen arkadaslar bir kaç önerim olacak.

1. devlet personel baskanlığı ıle irti batlarını kesmesinler.. telle sürekli arayıp hangi kuruma gececeğini öğrenebılırler.

2.devlet personel baskanlığının atayacağı kuruma gitmek isteme yıp baska kuruma geçerseniz

3. Fark tazminatı ödemesine getirilen önemli sınırlamalardan birisi de, nakle tabi tutulan personelin, atandığı kurumdaki kadro unvanı veya pozisyonunda isteğe bağlı değişiklik olanlar ile başka kurumlara geçenlere fark tazminatı ödenmesine son verilmesine dair sınırlamadır; ...Atandıkları kurumdaki kadro unvanı veya pozisyonlarında isteğe bağlı olarak herhangi bir değişiklik olanlarla, başka kurumlara geçenlere fark tazminatı ödenmesine son verilir?..(4046 Sayılı K. 22. Mad. paragraf

4.. Atandıkları kurumdaki kadro unvanı veya pozisyonlarında isteğe bağlı olarak herhangi bir değişiklik olanlarla, başka kurumlara geçenlere şahsa bağlı hak uygulaması ile fark tazminatı ödenmesine son verilir. (paragraf

5 Bu açık hüküm/sınırlama gereği, 4046 sayılı yasanın 22.maddesi kapsamında bir kamu kurumuna nakledilen personelin, nakil kadro unvanı veya pozisyonunda KENDİ İSTEĞİ İLE değişiklik olması veya başka kurumlara geçmesi halinde, fark tazminatı ve şahsa bağlı hak uygulaması sona ermektedir. Madde metninden, ? Kurum içinde, İSTEĞE BAĞLI OLARAK gerçekleşen her tür unvan/pozisyon değişikliği halinde (görevde yükselme sınavına girerek bir üst kadro/unvana atanmak gibi) ? Başka kurumlara atanma halinde ise, bu atamanın isteğe bağlı olarak gerçekleşmesine bakılmaksızın, Şahsa bağlı hak ve fark tazminatı uygulamasının sona ereceğini söylemek mümkündür. Yasa koyucu, şahsa bağlı hak ve fark tazminatı uygulaması için ?illiyet bağı? şartını aramış olup, temelde kişinin kendi isteğine bağlı bir değişiklik sebebiyle illiyet bağının kesilmesi halinde eski kadro/unvan ile ilgili tüm haklar kaybedilmiş olacaktır. Bu durumda; kendi isteği ile veya kurumun talebi üzerine muvafakat ile bir başka kamu kurumuna atanan personelin şahsa bağlı hak ve fark tazminatı ödemesi sona erecektir. Dolayısıyla bu durumla karşılaşan personel yeni atandığı kadro/unvan ile ilgili mali haklardan yararlanabilecektir.

6,devlet personel baskanlığından atamanız yapıldı nakıl evrağını imzalamadı iseniz atamanızı istediğiniz kurum sizi ismen istediği takdirde o kurumu gitme olasılığınız olacaktır.

gozlem
Yasaklı
19 Ekim 2010 09:57

EK UCRET VEREN KURUMLAR..

Yurt-Kur

Maliye

Türk Patent Enstitüsü

BDDK

EPDK

TRT

RTÜK

SGK

Üni. ve Devlet Hastaneleri

önderkok
Aday Memur
24 Ekim 2010 18:21

Arkadaşlar merhabalar.

ŞU anda havuzdayız,havuzda olduğumuzdan vergi kesiliyor.yeni kuruma başladığımızda bu kesilen vergileri alabilecekmiyiz,yeni kuruma başladığımızda başka ödeme yapacaklarmı.

tekelde çalışanlar böyle değil onlarda kesilen ücret yok havuzda iken de aynı yeni kuruma başladığındada aynı yardımlarınızı bekliyorum.

gozlem
Yasaklı
25 Ekim 2010 09:48

selam onder kok..selam..havuzda ıken yapılan kesıntıler vergı vb..haklarınızı havuzadan cıktıktan sonra telekom maas hesabınıza yatırıyor..haklarınızı alıyorsunuz....

önderkok
Aday Memur
25 Ekim 2010 09:56

Yeni işe başlayan arkadaşlarımız var.onlara soruyoruz bu kesilen vergileri ödedilermi diye hayır ödememişler.telekoma sormuşlar sonuç olumsuz.

önderkok
Aday Memur
25 Ekim 2010 10:52

Arkadaşlar bu konu hakkında ankara 03125552881 nolu telefona aradım.90 gün uygulaması yani 3 ay önceden haber verilenlersonra havuza düşenler için havuzda iken kesilen vergiler ödenmiyorlar diyorlar bununla ilgili kanunda yasa varmı hangi maddeye dayanılarak diyorlar.

alp5398
Şube Müdürü
25 Ekim 2010 13:58

gözlem hanım ;

Arkadaşım kendi isteği ile kuruma dilekçe vererek ,kurumtarafından istendi ve fark tazmınatı almaya devam ediyor,

Bende busene aktarıldım ve banada kesintiler ödenmedi

Arkadaşım a anlattım tedirgin oldu açıklık getirirseniz sevinirim

saygılar

alp5398
Şube Müdürü
25 Ekim 2010 14:30

Yanlış anlamaya meydan vermeyelim.

Arkadaşım hiç bir kuruma başlamadan ve kendisine bir tebligat yapılmadan gitmek istediği kuruluşa, kuruluşunuza dpb dan atanmak istiyorum diye dilekçe vermiş kurumda kendisini dpb dan istemiş

gozlem
Yasaklı
26 Ekim 2010 18:38

selam ama daha once bızler aldık bu ucretlerı..havuzdan bı cıkınız.. ılk once baska kuruma baslayın bu ucretler sıze odenecek ve odenmek zorunda..baska kuruma bı baslayın vermezlerse bu konu uzerınde duralım ve tartısalım..bunula ılgılı mahkeme kararı bende mevcut..en azından 90gun odemesı alınmasa bıle vergılerden dolayı fark odenmesı gerekır..basarılar..

ardacan_66
Aday Memur
01 Kasım 2010 21:25

Gözlem hanım 1.11.2010 da üniversiteye atama teklifim yapılmış.Fakat 2-3 gün içinde başka bir kurum Bakanlığı'ndan yazı alabilirim.Yazımı hemen DPB'ye teslim edip atama teklifi yapılan Üniversiteye veya üst kurul olan YÖK' emi atamamı kabul etmeyin demem gerekiyor.Tekliften sonra hemen yazı teklif edilen kuruma kaç günde gider.

musti3538
Aday Memur
03 Kasım 2010 09:17

ardacan 66 ben kültür ve turzm bakanlıgına teklifim yapılmıştı pttde yazı aldım eldem dpb verdim hemen yerim değişti.şu an bekliyorum işe başlamak için

gozlem
Yasaklı
12 Kasım 2010 16:04

SELAM ARDACAN66. DEVLET PERSONELDEN SILINDIGINIZ TARIH ILE ISE BASLAYINCAYA KADAR YAZISMA SURESI BIR AY SURUYOR.BENIM ATAMAM 32 GUN SONRA CIKMIŞŞ. BILGILERINIZE...

ibrahtaz
Memur
29 Kasım 2010 09:36

selam musti3538 arkadaşım acaba ptt den aldım dediğin yazıyı ptt nin hangi merciinden aldın.bende senin gibi bir kitten yazı almayı düşünüyorum.bakanlık personel seviyesinden alınması gerek diye bir söylenti var.doğru mudur acaba?yardımcı olursan sevinirim...

ibrahtaz
Memur
29 Kasım 2010 09:50

gozlem hanım yukarıdaki sorum hakkında sizden de yardım ve bilgi bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

gozlem
Yasaklı
29 Kasım 2010 10:31

selam..çalısmak istediğiniz kurumdan size istek yapıldğı takdırde o kurumu geçebılırsiniz..su an çalısacağınız kurum belli ise ama.. değilse devlet personel baskanlığından istediğiniz kurum için yardım isteyebılırsınız..

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi