Editörler : Lanet

mustaffa
Genel Müdür
10 Haziran 2008 21:20

Değerli bir yazardı.Allah rahmet eylesin.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
10 Haziran 2008 21:20

(Yukarıda bilgisayar yazım takımından kaynaklanan bir sebeple yanlış yazılan yeri düzeltme ihtiyacı hissederek tekrar yazıyorum.)

En sevdiğim yazarlardandı.

Romanlarını tekrar tekrar okuyorum.

Üslubu, yazım tekniği, bilimkurgu ile romantizmi mükemmel bir şekilde bağdaştırması ve daha nice özelliği...

Çok üzüldüm!

10 Haziran 2008 21:24

kardeşlerim değerini bilen bilir de ALLAH aşkına devlet büyükleri dediklerimiz ne açıklama yaptı,ne de bir beyanı oldu yazık çok çok yazıklar olsun..

sbengisu42
Müsteşar
10 Haziran 2008 21:48

Allah rahmet eylesin..

zolotoya
Kapalı
10 Haziran 2008 22:56

yaşayan en büyüklerdendi,hatta en büyüğü desekte yeridir.

dünya çapındaki romancımız türk dünyasının medar-ı iftiharlarından CENGİZ AYTMATOV hocamıza,ALLAH'tan rahmet dilemek düşer bize,mekanı cennet olsun...

Ş@h-in
Müsteşar
10 Haziran 2008 23:00

Romanlarını adeta bir bardak su gibi içerken ona derinden bir hayranlık beslerdim. Çok farklı bir nefesti. Rabbim taksiratını affetsin.

"O'ndan geldik, O'na döneceğiz."

"Kalıcı olan sadece O'dur."

"Her nefis ölümü tadacaktır."

nil.
Aday Memur
10 Haziran 2008 23:13

benim de severek okudum eserlerin yazarı.mekanın cennet olsun.allah rahmet eylesin

serpili
Başbakan Müsteşarı
10 Haziran 2008 23:20

Allah rahmet eylesin...

ebr_i nisan
Kapalı
11 Haziran 2008 05:26

Allah rahmet eylesin, mekanını cennet olsun..

dilŞAD2
Kapalı
11 Haziran 2008 09:05

Ne söylemem gerektiğini kestiremiyorum....:((Gün olur asra bedel...Asra bedel bir ömür...

KaRa HaN
Müsteşar
11 Haziran 2008 10:13

Mekanı Cennet Olsun.

Büyük yazarımız için yazılacak o kadar şey var ki.

Başımız Sağolsun....

seremr
Genel Müdür
11 Haziran 2008 10:31

allah rahmet eylesin.

*aziyade*
Başbakan Müsteşarı
11 Haziran 2008 10:37

türk edebiyatı için çok büyük kayıp :((

çok üzüldüm mekanı cennet olsun :((

mustaffa
Genel Müdür
11 Haziran 2008 10:40

Eserleri 157 dile çevrilen ve 60 milyon adet basılan Cengiz Aytmatov, 20. asrın en büyük romancılarından biri olarak kabul ediliyor. Kendisi hayatta iken kitapları dünya klasikleri içine giren Kırgız yazarın romanlarından bir kısmı filme de aktarıldı. 'Cemile' adlı kitabı 'Bütün insanlık tarihindeki en güzel aşk romanı' diye tanımlanan Aytmatov'un kitaplarından bazıları şunlar: Zorlu Geçit, Yüzyüze, Cemile, İlk Öğretmenim, Elveda Gülsarı, Beyaz Gemi, Selvi Boylum Al Yazmalım, Gün Olur Asra Bedel, Dişi Kurdun Rüyaları, Toprak Ana, Cengiz Han'a Küsen Bulut, Dağlar Devrildiğinde-Ebedi Nişanlı.

romeosdream82
Kapalı
11 Haziran 2008 11:27

ALLAH RAHMET EYLESİN

Radyolog61
Daire Başkanı
11 Haziran 2008 13:31

:( Üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Has bir edebiyatçı idi.

gubaz
Editor
11 Haziran 2008 14:22

Allah Rahmet Eylesin...

dobutamin
Genel Müdür
11 Haziran 2008 16:00

romanlarında hayal gücünün derinliğinin yanı sıra araştırma ve bilimsel deliller sunabilen her bi kitabı çok lezzetli sürekleyici insanın ruhuna işleyici olmasının yanında yeni kavram ve bilgilelerde okuyucuya ışık tutan bir yazardı

zira dünya litaratürüne "mankurtlaşmak" deyimini o kazandırmıştı

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

11 Haziran 2008 18:16

yaşarken değerinin bilinmesi ne güzeldi.. ALLAH RAHMET EYLESİN..

Kh@ron
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2008 19:42

Kassandra Damgası adlı eseri okurken Aytmatov'u tanımaya başladım... Bunun üzerine üniversite hocam Ali İhsan KOLCU'nun Milli Romantizm Açısından Cengiz Aytmatov adlı eseri, Erol Kaymak'ın Sultan Galiyev ve Koloniler Enternasyonali ve bir başka eser Stepte Ezan Sesleri yine hocamımızın derleme ders notları ile Türk Dünyası ve Sovyet Gerçeğini yakından tanıma imkanını yakaladık...Sözünü ettiğim eserleri arkadaşlar okurlar ise verilen mücadeleler daha anlamlı olacaktır.

Toplam 194 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi