Editörler : **sude**
10 Nisan 2012 11:23

Meylina
Genel Müdür

Aslında her insan bir romandır ve biraz kahramandır. Gün gelir anlar ki, harcadığı tek şey hayalleri değil, zamandır?

Cengiz Aytmatov

--> Zamanı harcayamayana aşkolsun.

25 Eylül 2012 15:33

hudson
Aday Memur

Hikayelerinin sonu genelde hüzünlü bitse de, kitaplarını severek okuduğum bir yazar. Özellikle "Gün Olur Asra Bedel" adlı romanını çok beğenmiştim.

26 Eylül 2012 09:23

bir mağdur
Daire Başkanı

"sevmek seni seveceğini bile bile kendin olmaktır"

diyor ya hani işte o cümle mideme bir taş gibi oturuyor. insanlar beni sevsin diye kaç kere kendim olmaktan vazgeçtim sayısını bilemedim.

söyleyemediğim sözler,

alamadığım tavırlar,

çekip gidemediğim anlar,

..........

13 Ocak 2016 01:09

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Işte o anda anladım ki,bir ananın mutluluğu,milletin mutluluğundan doğuyor,aynı kökten olan ağacın dalları gibi bir kökten geliyor.Kaderi de onun kaderiyle bir oluyor.Çektiğim bütün acılara, hayatın bana indirdiği korkunç darbelere rağmen bugün de bu düşüncedeyim.Ne olursa olsun milletim yaşıyor,ben de yaşıyorum.

Tolgonay'ın dilinden..

Toprak Ana

07 Aralık 2018 01:22

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Sizde mi o ülkelere gittiniz! Cemile'm! O geniş bozkırda, hiç ardına bakmadan yürüyüp gittin! Yoruldun mu, kendine inancını yitirdin mi?Öyleyse Danyar'a yaslan. Sana aşk üstüne, vatan sevgisi üstüne, hayat üstüne türkülerini söylesin! Bozkır canlansın ve bütün renkleriyle oynamaya başlasın! Git Cemile, git! Hiç pişman olma, sen mutluluğunu en sarp yollarda yürüyerek buldun!...

sayfa : 80

Cemile

12 Aralık 2018 13:04

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Yılın sonuna da geldik ama 2018 yılı Cengiz Aytmatov yılı idi.

Doğumunun 90. yılında Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu ile birlikte Balkanlar'da ortak faaliyet yürüten Anadolu Mektebi 2018 yılını Cengiz Aytmatov yılı ilan etti.

Bir çok kitabını okudum. Ülkesinin kültürünü, toprağını, insanını bizdeki bir Yaşar Kemal gibi ince ince anlatan bir yazar.

Bu vesile ile okumamış olduğum küçük hacimli bir kaç kitabını daha okumuş oldum.

Kassandra Damgası kitabını çok istedim ama nasip olmadı henüz.

23 Ocak 2019 12:27

Çılgın bediş25
Kapalı

Gün Uzar Yüzyıl Olur ya da Gün Olur Asra Bedel

Eminim bilenlerin ve sevenlerin sayısı çoktur ancak bu ülkede temel ihtiyaçlarımızı karşılama telaşı içinde bu konuları konuşmaya vaktimiz kalmıyor galiba.

viya, 13 yıl önce - Alıntıya git

yazarın en guzel kıtabı kesınlıkle ve ders verır nıtelıkte bı kıtap ınsanları kolelestırme ıcın yaptıkları ıskenceler hala aklımda . bence bu kıtap okullarda zorunlu olarak okutulmalı hatta cengız aytnatovun tum kıtapları zorunlu olmalı ama ozellıkle gun olur asra bedel bır baska

23 Ocak 2019 12:29

Çılgın bediş25
Kapalı

köle yapıyorlar istedikleri işlerde kullanıyorlardı. öyle ki hikayede mankurtlaşan-ismini unuttum- kişi annesini tanımıyor. efendisinin emriyle annesini öldürüyordu.

aytmatov yaşıyor gibi yazıyordu. ben çok severim. tüm kitapları hemen hemen var. ötüken yayınlarından olanlar.

catayke, 13 yıl önce - Alıntıya git

ay lisede okudum ama dun gıbı aklımda annesı oldurdugu o sahne cok korkunctu

22 Ağustos 2019 11:06

**sude**
Editor

"Asıl mesele de bu işte. Zaman ne kadar geçerse geçsin, bazı konularda hiçbir şeyi değiştirmez. Elinden malını mülkünü, varını yoğunu alsalar, bundan ölmezsin. Bunları yine edinebilirsin. Ama senin onurunu kırar, ruhunu öldürürlerse, işte buna çare yoktur..."

Gün Olur Asra Bedel

Toplam 189 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?