Editörler : crops35
22 Ekim 2010 20:53

Kurum avukatlığı mı yoksa uzmanlık mı?

arkadaşlar her kurumun yapısı farklı galiba.bazı kurumlarda uzmanlar daha üstte yer alırken bazı kurumlarda uzmanların alt kadro olduğunu,saygınlıklarının olmadığını,tabiri caizse tırt işlerle meşgul olduklarını öğrendim.hangisini tercih etmem gerektiği konusunda tereddüt yaşıyorum.bilgilerinizi paylaşırsanız belki yardımınız olabilir.rica ederim boş laflarla meşgul etmeyin başlığı.benim gibi tereddüt yaşayan çok sayıda insanın olduğunu biliyorum.yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Öğreten Adam
Daire Başkanı
23 Ekim 2010 00:18

Kurum avukatlığını düşünme kardeş,Kurumların tamamı avukatları gereksiz görüyor;bazıları bundan da öte düşman görüyor.Avukatın, 2 yıllık A.Ö. mezunu Müdür Yardımcısı ile eşitliğinden hangi hakla söz edebileceğimizden bile bahsediliyor.Ben pes etmek üzereyim.Bol hukuksuz günler dilerim özellikle SGK'ya!Zira bu idareci yapısı ve kafasıyla 30 milyar dolarlık açıkları, 100 milyar doları da geçer, bütçeye de yaklaşır.

23 Ekim 2010 01:39

sayın ögreten adama katılıyorum ne yazık ki kurum avukatlarına kurumlarda çok iyi gözle bakılmıyor fazlalık gibi görülüyor bence uzmanlık seçin bir kamu avukatı olarak söylüyorum

shape of law
Müsteşar Yardımcısı
23 Ekim 2010 13:27

Şu sıralar uzman maaşlarının eşitleneceği ve 4000-4500 seviyesine çıkarılacağı söyleniyor. BDDK, SPK gibi yerlerde kurum avukatı olamıycaksan uzman olmak daha iyidir bencede.

çiko123
Aday Memur
23 Ekim 2010 18:17

peki iyi sölüosunuz hoş sölüosunuz da bazı kurumlarda da uzmanların alt kadro olduğunu öğrendim.örneğin sgk'da avukatlık mı uzmanlık mı yapmalıyım dediğimde herkes uzman da neymiş diye cevaplıyor.birçok kurumda öğrendiğim kadarıyla uzmanlar bi iş yapmıyor.tabiki spk,bddk,rekabet gibi kurumlar benim de öncelik verdiğim yerler.ama açıkçası kendime bi b planı da yapmak istiyorum.eğer buralar olmazsa sırf uzman olmak için sıradan bi kurumda uzman olmayı mı tercih etmeliyim.

tarhav
Kapalı
25 Ekim 2010 15:30

Arkadaşım taşra teşkilatına bağlı uzmanlık ve Merkeze bağlı uzmanlık olarak uzmanlar ikiye ayrılır.Taşra teşkilatına bağlı uzman olacaksan hiç olma(SGK uzmanı,GELİR uzmanı gibi) merkez teşkilatına bağlı uzman olacaksan ol Vakıf uzmanı sivil savunma uzmanı gibi

demage
Şube Müdürü
25 Ekim 2010 18:21

işini iyi yapan bir avukat her kurumda uzmandan daha prestijli olur uzman sayısının bu kadar fazla olduğu bir zamanda memurla yaptıkları işin pekde bir farkı kalmıyor açıkçası teftiş kurulları(müfettiş) dışında ve bazı özel uzmanlıklar dışında uzmanlık memurluktan çok farklı değil maaşları artsa dahi bu gerçek değişmez avukatlar sevilmez ama memurluk değil sonuçta işleri hukukla ilgili birikimini ortaya koyabildiğin sürece saygını görürsün endişen olmasın maaşta hemen hemen aynı zaten hakim ve savcılık olmadıysa kamu avukatlığı çok rahat tercih edilebilir

roza24
Kapalı
27 Ekim 2010 19:07

çok iyi uzmanlıklar dışında bence de kurum avukatlığı uzmanlıktan daha iyidir

Mulkiye90
Kapalı
27 Kasım 2010 01:56

argadas kps A forumuna gırıp bakacan hangı uzmanlık neymıs ısme takılma..bıraz da arastır...Ayrıca kurum hukuk musavırlerı genelde matbu formlaral dava takıp eden...ve sımdıye kadar torpılle gelmıs dolayısıyla da ozellıgı olmayan meslek grubu olarak bılınır..

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi