Editörler : Pangaea
03 Kasım 2010 21:14

TPAO Mühendis Alımları

çoğu mühendislikten alım var , bu şekilde bilgi paylaşımında bulunabiliriz. hayırlı olsun

03 Kasım 2010 22:31

http://www.euractiv.com.tr/enerji/article/tpao-irakda-iki-dev-ihale-kazand-012879

ben başvuruyu geri çekiyorum :)

hozkan06
Şef
03 Kasım 2010 22:53

bende başvurdum bu kuruma ama sizin geri çekme sebebinizi anlmadım doğrusu :)

03 Kasım 2010 23:37

ırak ta çalışmak ister misin ?

okur23
Şube Müdürü
04 Kasım 2010 00:30

Neredeyse bütün mühendislikler ar,bilgisayar yok.Üvey evlat mıyız neyiz?

hozkan06
Şef
04 Kasım 2010 09:31

ırak mı hakkaten bak aklıma gelmedi benim bu alımlar onun için dimi :))bende vazgeçtim sanırım:))

mec_ysl
Aday Memur
04 Kasım 2010 10:05

Bende başvurdm makina mühendsiym memurlar nette yazan

''Türkiye Petrolleri Ananoim Ortaklığı işçi statüsünde istihdam etmek üzere çok sayıda mühendislik dalından istihdam yapacaktır.''

ifadesi ne demek işçi statüsü bilgisi olan warsa konuyu açabilirmiyiz. TPAO 399 tabi bir kurum bildiğim kadarıyla, bu kurumda başlarsak puanımızı merkezi atamada kullanabilirmyz.

04 Kasım 2010 10:21

ewt puanı kullanabilirsin , daimi işçi statüsü parayı bol vermenin ve gerçekten çalıştırmanın bir yolu.

başka bir kit de işçi mühendislerin yükselme imkanı olmadığını duymuştum , burda durum nasıldır bilmiyorum ama , onu da bir bilen açıklasın.

bi tane tpao çalışanı gelse buraya iyi olurdu.

mec_ysl
Aday Memur
04 Kasım 2010 10:29

TPAO Genel Müdürlüğü Bilgi Edinme Birimi

Mustafa Kemal Mahallesi 2.Cadde No: 86 Söğütözü/Ankara

Telefon: 207 20 00

Faks : 0312 286 1226

ben buraya gidecm bilgi almak için gelecek hafta bu hafta ank. dışındaym. öğrendiklerimi burdn yazarım.

scorpy26
Daire Başkanı
04 Kasım 2010 13:22

daimi işçi statüsünde mühendis ne demek ya? iş güvencesi nedir? özelleşme durumunda ne oluyor bilen var mı?

iron_moon
Daire Başkanı
04 Kasım 2010 20:54

- TPAO'da mühendisler işçi statüsünde mühendistir. Toplu iş sözleşmesinin kapsamı dışında olduklarından KAPSAM DIŞI statüdedirler. TPAO'da Kapsam Dışı statüdeki personel yönetici personeldir. Yükselme konusunda sorun yaşamazlar.

- TPAO'da 399'a tabi personel çalışmaz. 399 sayılı KHK'nın Geçici Madde 9'una göre çıkartılmış personel yönetmeliği çerçevesinde çalışırlar.

- Özelleşme halinde iş güvenceleri KISMEN vardır. (bkz. 4046 sayılı yasanın 22. maddesi.). Müdür veya daha üst bir unvana yükselmişlerse diğer kurumlara atanırlar aksi halde ya özel sektörde çalışırlar ya da 4/C olmak zorundadırlar.

Yeri gelmişken söyleyeyim, kamuda Genel Müdürlüğe yükselme potansiyeli ile birlikte 4/C'li olma riski yaşayan tek personel tipi BOTAŞ ve TPAO'daki Kapsam Dışı personeldir.

ahmetdin
Aday Memur
04 Kasım 2010 22:31

Arkadaşlar TPAO da mühendis maaşları ve çalışma şartları nasıl acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim...

scorpy26
Daire Başkanı
05 Kasım 2010 09:23

4/c li ne oluyor ben cahilim de arkadaşlar?

iron_moon
Daire Başkanı
05 Kasım 2010 18:29

4/C özetle aylık 960 TL maaşla bir kamu kurumunda çalışmak demektir. Ama bir köy okulunda paspas da yapıyor olabilirsiniz.

silentboy
Genel Müdür
06 Kasım 2010 01:38

şansımı denemek isterdim tez konum elektrik makinaları üzerine. ama gel gör ki kpds daha halledilmedi. tabi öncelikle askerlik. yerinizde olsam kaçırmam. kapsam dışı felan olsun atmazlar ordan kolay kolay!

devran.muh
Memur
08 Kasım 2010 00:28

maalesef ikamet sartı var

*Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.*

eger yanlıs adres bildirinde bulunursak hakkımız yanar o da surda yazıyor:

*Gerçeğe aykırı belge verenlerin yada beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. *

birisi mahkemeye gitsin cabuk en azından bundan sonra böle ikamet sartı aramasınlar

burkis
Kapalı
08 Kasım 2010 08:59

arkadaşlarım maaşı açıklayım

mühendis net 2100 civarında alır (artı KPDS C 130TL, B 270TL,A: 400 getirir.) 4 tane 13 iş gününe tekabül 2 tanede tam ikramiye var ama sandığın gibi değil:) yarımlar şu anda 650TL tamlarda 1900 TL.

velhasıl ikramiyeler belirli aylarda verilsede ortalama 2600 artı dil tazminatıdır.

Batman ve Adıyamanda çalışan mühendisler ortalama NET 1000 civarı bölge tazminatı alır.Dahası araziye giden ekiplerde arazi tazminatı vardır.Eğer buralarda bölge müdürlüklerinde sabit iseniz ortalama 3600 TL elinize geçer.arazi zordur aylarca arazide kalmak sabırlı kişilere göredir.Ama yer bilimciler için TPAO her ne olursa olsun en iyi yerdir heralde.Başarılar dilerim.

Bilm-i Yorum
Müsteşar Yardımcısı
08 Kasım 2010 11:36

İkametgeh şartını yanlış anlayan arkadaşlar var..

Arkadaşlar ilana baktı iseniz..

Karşılanma Biçimi: Ülke Genelinde

Yazıyor sizin yapmanız gereken Adres Kayıt Sistemi (AKS) göre bir adrese kayıtlı olmanız illaki ankara, istanbul da ikametgahlı olmanız gerekmiyor..

Önemli olan adres kayıt sisteminde kaydınızın olması..çünkü işkur adresi ordan alıyor..

Anlatılmak istene budur..

ankebut45
Memur
08 Kasım 2010 12:24

bence de yoksa batman'a batmandaki müh. anakara'ya ankarada'ki,adıyaman'a adıyaman'daki müh. atanırdı.

mec_ysl
Aday Memur
08 Kasım 2010 12:30

işkur a internetten başvuru sonrasında evrak falan götürüyormuyuz? süreç nasıl oluyor bilgisi olan warmı

Bilm-i Yorum
Müsteşar Yardımcısı
08 Kasım 2010 13:50

11 inden sonra nihayi listeler açıklanır eğer listedeyseniz kurum iletişime gecip size mülakat tarihi bildiriyor tel veya maille..

Toplam 183 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi