Editörler : Pangaea

ha06
Şef
12 Mayıs 2011 15:52

bir türlü anlamıyorum ne zaman foruma girsem rehber öğretmeniz diye hava atan tipler günün her saati msj yazıyor(busee angels ortaköymü tepemi herneyse)siz hangi ara çalışıyor sunuz?cidden çok merak ediyorum.7 yıldır ilköğretimde rehber öğretmen olarak görev yapıyorum ve başımı kaşıyacak vakit bulamıyorum.sizler bana mesai arkadaşımı hatırlatıyorsunuz. arkadaşta sizin gibi pdr mezunu ama bütün gününü öğretmenler odasında laklak yaparak geçiriyor molalarında ise( tabiki avon satmaktan vakit bulursa)öğrencileriyle ilgileniyor.(yaptıklarına ilgilenmek denilirse)görüyorumda sizlerinde arkadaşımdan farkınız yok.ömrünüz leylek gibi laklakla geçiyor. bu mesleğe sizden daha çok inanan ve bu meslsği daha kaliteli icra eden sosyoloji mezunu bir rehber öğretmen olarak söylüyorum içiniz rahat olsun arkadaşlar öğrenciler daha emin ellerde olacak.ayrıca pdr ciyiz diye övünmekte de haklısınız çünkü rehberlik servisindeki koltuklarda sadece diplomalarınız oturuyor

*pıstıl*
Yasaklı
12 Mayıs 2011 16:06

geçen yıl bolu abant izzet baysal üniversitene giren öğrencilerden sosyoloji bölümüne giren en yüksek puanlı öğrenci 411,591 puanla girdi, aynı üniversitenin pdr bölümüne giren en düşük puanlı öğrenci ise 462.659 puanla yerleşti.

ftp://dokuman.osym.gov.tr/2010/2010OSYSMINMAX/TABLO4.pdf

bu adreste hepsi var. allah belanızı versin

bütün üniversitelerde durum aynı.

eğitsosyolog
Kapalı
12 Mayıs 2011 16:13

ne var lan adiler zorunuza mı gitti...helal olsun mebe..

ha06
Şef
12 Mayıs 2011 16:15

demekki zekanızı yeteneğinizi kazanıncaya kadar kullana biliyorsunuz.yazık!baksana 460 larda alan zeka küpleri kpss de ancak 12 alabiliyor

*pıstıl*
Yasaklı
12 Mayıs 2011 16:16

yazımı okuyunca senin zoruna gitti galiba :) ayrıca adi sen değilsin senin babandır :)

ortakent
Müsteşar Yardımcısı
12 Mayıs 2011 16:18

:) son söz söylendiğinde görelim sizi bu ülkede adalet var unutmayın ha06 kendi vicdanın sesini dinlemeyenler adaletin keskin kılıcından ve söylediklerinden ne anlar tutturmuşsun pdrci çalışmaz sosyolog çalışır bi de utanmadan genelliyosun yahu ben 10 defa geç gelen öğrenciyi etiketlemiyorum çocuğun haklı yanı vardır diye sen kimsin de bi tane pdrciye bakıp genelliyosun el insaf yahu.

eğitsosyolog
Kapalı
12 Mayıs 2011 16:20

pıstıl babamın anana selamı var:)

*pıstıl*
Yasaklı
12 Mayıs 2011 16:20

siz ikinci sınıf olmaya mahkumsunuz, artık yiyicisiniz, kalanlardan verecekler işte size :) aynı sırtlanlar gibi :)

ha06
Şef
12 Mayıs 2011 16:22

ah arkadaşım biri değil ikisi değil bütün ilçe elden gidiyor

*pıstıl*
Yasaklı
12 Mayıs 2011 16:23

annene bir mesajın varsa bana söyle ben iletirim, şu an ağzı dolu ama, ben boşalınca söylerim :) ok?

eğitsosyolog
Kapalı
12 Mayıs 2011 16:25

insanların sınıflara ayrılması eskidenmiş...sen benim olduğum mekanda her zaman ikinci sınıfsın:)

*pıstıl*
Yasaklı
12 Mayıs 2011 16:26

annen senin için çok yaramazdı diyor :)

eğitsosyolog
Kapalı
12 Mayıs 2011 16:28

ne oturmuş ama içine yavrum benim evlat acısı gibi de mi.. iii...

hmrvgzr
Aday Memur
12 Mayıs 2011 16:33

ilanda 2011 atamaları için böyle bir uygulamanın olacağı yazıyor. yani alan dışı rehberlik atama uygulaması 2011 kasım atamasını da kapsayacak mı? benim için çok önemli bilgisi olan var mı?

sosyologca_06
Müsteşar Yardımcısı
12 Mayıs 2011 16:34

"Geçici Madde 7 - Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni ihtiyacının Karar eki çizelgedeki

yükseköğretim programları mezunlarından, taban puanı aranmadan başvuruda bulunanların

tamamının puan üstünlüğü esasına göre atanmasıyla karşılanamaması durumunda, Bakanlığımız ile

ilgili Üniversite arasında 31/10/2008 tarihinde imzalanan ?Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği

Sertifika Programı İş Birliği Protokolü? kapsamında 1500 kişi kontenjanlı 540 saat süreli sertifika

programını başarı ile tamamlayan,

Üniversitelerin;

a) Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği, Sınıf

Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve

Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümleri,

b) Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon

Programını başarı ile tamamlayan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü,

c) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü/Anabilim Dalı mezunlarının puan üstünlüğü

esas alınarak Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliğine ataması yapılır."

Zihinsel engelliler alanı da sizin alanınız değil; ama kaynak alan olarak atanma hakkınız var.(Sizin deyiminizle: işin ehli olmadığınız için..) Dava açacaksanız buradan başlayın, madem mesleğinizi bu kadar çok seviyorsunuz..!

ha06
Şef
12 Mayıs 2011 16:35

dönem olarak belirtmediklerine göre 2011 yılı ,çer,s,nde yapılacak tüm atamaları kapsıyor

hmrvgzr
Aday Memur
12 Mayıs 2011 17:34

bende öyle bir çıkarım yaptım 2011 temmuz sınavıyla da başvuru yapabilcez yani, umarım yanılmıyorumdur. teşekkürler...

avesta62
Aday Memur
12 Mayıs 2011 20:25

ilgilenenler sonuna kadar okusun derim...

felsefeci arkadaşlar...şimdi açıklamanın ucu her ne kadar açık görünsede,talim terbiye kuruluna göre

1..Öğretmen olarak atanacakların gerekli ve yeterli düzeyde genel kültür, özel alan

eğitimi ve pedagojik formasyon almaları esastır. Bu eğitim süreçlerinden birini tamamlamamış ya da

yeterli kredi almamış olanların öğretmen olarak ataması yapılmaz.

1---Ortaöğretim alan öğretmenliklerine; eğitim fakültesi alan öğretmenliği mezunları ile Karar

eki Çizelgede yer verilen diğer yükseköğretim programlarından mezun olup Ortaöğretim Alan

Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programını bitirenler öğretmen olabilir diyor...

fakat

Bu Esasların 7 nci maddesinde belirtilen nitelikleri taşıyan potansiyel adaylarla

ihtiyacın karşılanamadığı atama dönemleriyle sınırlı olmak ve belirtilen nitelikleri taşıyan adayların

atanmalarından sonra gelmek koşuluyla; ek Çizelgede yer verilen yükseköğretim programlarından

mezun olanlardan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon

programını tamamlamamış olanlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı?nda 75 ve daha yukarı puan

aldıkları takdirde, pedagojik formasyon eğitimleri daha sonra yaptırılmak üzere alan

öğretmenliklerine atanabilirler.(bu koşul yapılan açıklamayı ne kadar karşılıyor bilmiyorum)

benim kişisel fikrim felsefe grubu öğretmenliğini hak etmiş olanlar rehberlik sertifikası aranmadan başvuru yapabilecekler...işin diğer güzel bir tarafıda açıklamada 2011 atamalarına mahsus demiş...buda demek oluyor ki 2011 yılı içinde rehber öğretmen alımı yakın zamandaki okul öncesi öğretmenliği alımına benzeyecek...tek düşündüğüm konu meb 2011 yılının ağustos ayında tek alım yapacağından bahsetmişti bu alımın da 30000 ini haziranda yapıyor ağustosa(15000 ki bunun sadece 10000 tanesi yeni alım olacak) pek bişey bırakmıyor anlayacağınız...eğer alımlar iyi olursa felsefe grubu öğretmenlerinin bir çoğunun rehber öğretmen ataması olacaktır..şimdiden hayırlı olsun...

nart.
Müsteşar Yardımcısı
12 Mayıs 2011 20:32

http://www.aes.org.tr/portal/haberler/1509-meb-felsefe-ve-sosyoloji-mezunlarnn-rehber-oeretmen-atanmalar-talebimizi-kabul-etti.html

lionfef
Daire Başkanı
14 Mayıs 2011 18:17

arkadaşlar grubumuza üye olup destek verin lütfen derneğimiz kuruldu pdr cilere karşı ayakta olabilmemiz için birlik olmamız lazım lütfen derneğe üye olup kerem hocamdan üyelik formu isteyin ve bu üyelikleri tüm arkadaşlarımıza iletmeye çalışın pdr ciler şimdiden ayaklanmaya başladılar derneğimizin çok kişiye ihtiyacı var unutmayalım ki pdr atamaları facede ki bu grubun çalışmalrı sayesinde olmuştur tüm arkdaşların desteklerini bekliyoruz

http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=117960601563059

Toplam 264 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi