Editörler :
08 Nisan 2013 15:40

mdkr
Daire Başkanı

:)) değişik bir yorum olmuş

04 Eylül 2013 23:12

kendinleyuzles
Aday Memur

zamana bırakırım çünkü herkes önce fragmanını gösteriyor gerçeği sonra izliyoruz

05 Eylül 2013 15:56

nerd
Yasaklı

insanları tanımaktan kasıt bize karşı iyi veya kötü niyetli olup olmadıklarını tespit etmekse. yapılacak en basit şey borç para vermektir. eğer zamanında ödemezlerse mutlaka kötü niyetlidirler. öderlerse de ya iyi niyetli ya kötü niyetlidirler yine de tam belli değildir. zira bizim onları denediğimiz gibi onlarda bizi deniyor olabilirler.

bu durumda aramızın limoni olduğu üçüncü bir şahısla zıtlaşmak için muhatap olmaya bakmalıyız, eğer denediğimiz kişi bizi değil onu destekliyorsa direkt kötü niyetlidir. bizi destekliyorsa iyi niyetli olabileceği gibi kötü niyetli olup, kötü niyetini uzun vadede gösterme amacında olabilir.

uzun vadeli kötü niyetini anlamak için biraz beklememiz gerekir. birlikte çalışma bu gerçeği zamanla ortaya çıkaracaktır.

lakin benim gördüğüm şuki modern yaşamda, iş hayatında vs. gücü yeten herkes demesek de çoğunluk kendinden zayıf bulduğu hemen herkese karşı kötü niyetli.

09 Eylül 2013 00:39

Muhti23
Şef

Abilerim ablalarim belki ben size gore gencim ve fazla da tecrubem yoktur. Fakat yasadigim bir donemi anlatmak istyorm.

Bir otelde resepsiyonist olarak ise basladim. Yanimda da 40 yaslarinda bir abi vardi. O bana isi gosterecekti ve ben ona gore devam edecektim. Bu yasli abi yeni ev almis ve kredi borcu oduyordu ayrica bi cocuga da universitede okuyordu. Kisacasi zor durumdaydi. Otelin muduru ise benim cok calismamdan memnundu. İste bu durum yasli abinin kovulmasina sebep olabilirdi. Bir aksam empati yaptim ve yasli adamin yerine koydum kendimi. Ne yapip ne edip beni kovdurmam gerekirdi. İste asil hikaye burdan sonra basladi. Hergun tam devrettigim kasalar eksik cikmaya basladi, yasli abi de gomlek kravat takmya basladi, mudur yanimizdan gecerken hep beni kotuluyordu falan filan derken iki ay bile calisamadim.

O yuzden artik insanlarin cikarlarina ters dusuyor muyum ona dikkat ediyorum. Empati yapiyorum. Hala kazik yiyorum ama aza indirgedim :-)

14 Eylül 2013 09:41

nevşiin
Kapalı

onu kızdıdırım.

14 Eylül 2013 11:22

papaver rhoeas
Kapalı

onlara zaman veririm, zaten o kendini zamanla tanıtır çaba harcamaya gerek yok :)

21 Eylül 2013 21:18

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Susmanız yeterli.

Onların yeterince konuşup, içlerindeki irini akıtmaları için sizin yeterince susmanız yeterli...

Sonra görürsünüz cümlelerinin renginden ne kadar akıllı, ne kadar düzgün, ne kadar namuslu ve hatta ne kadar dindar(!) olduklarını...

22 Eylül 2013 05:13

berfin*meb
Kapalı

"İnsanları iyi tanıyın, her insanı fena bilip kötülemeyin, her insanı da iyi bilip övmeyin"

***Mevlana***

24 Eylül 2013 09:29

35MÜHENDİS
Kapalı

Herkes kendimiz de dahil zaman zaman menfaatlerimiz için yada inanmak istediğimiz için güveniriz. Yeteri kadar dinlemeden gözlerindeki yalanı duymadan, biz görmek istediğimizi gördüğümüzde hata yaparız

28 Eylül 2013 11:50

inancınboyutu
Kapalı

bişey yapmam, onlar zamanla kendilerini tanıtıyor zaten

23 Ocak 2014 02:33

tarihcilik
Şube Müdürü

Atalarımız bu sorunun cevabını bulmuşlar; ''Bir insanı tanımak için ya alışveriş etmeli, ya yola gitmeli''

24 Ocak 2014 17:03

Martı İkaros
Şube Müdürü

Bir insanı tanımak için kırk takla atsak bile tanıtmak istemeyen kendini iyi gizliyor ne yapsan nafile.

24 Ocak 2014 21:38

englishlanguage
Memur

Beden dili şakır şakır konuşur ,haykırır o ınsanın gerçeğini

26 Ocak 2014 11:22

hükm-i siyaset
Aday Memur

son zamanlarda benim de insanları tanıma noktasında feci şekilde dilim yandığı için, daha ötesi kazıklanıp ihanete uğradığım için ben de bu konuda bir katkı yapmak istiyorum.

1-insanları tanımanın bir yolu burçlarını öğrenmektir. burçlarının iyi ya da kötü taraflarından hareketle çıkarım yapabilirsiniz.direk burcunu soramazsanız doğum gününü sorun.

2-diğer bir yolu da anatomik ve morfolojik özelliklerinden hareketle karakter ve psikoloji tahlikidir. Buna "ilm-i kıyafet" denir. İnternetten araştırın, kendiniz veya iyi tanıdığınız bir insanın fiziksel özelliklerini karşılaştırın, bir sonuca ulaşıyorsunuz. İlm-i kıyafet hurafe veya fantazi değildir, binlerce yıllık bir mazisi olan ilimdir.

3-bu bilgileri ve ilgili kişi ile halihazırdaki ilişkilerinizi, paylaşımlarınızı tahlil edin, gözden geçirin. Hakikaten iyi sonuç veriyor. zira insanın bazen basireti bağlandığından, herkesi kendisi gibi sandığından maalesef en sonunda herşeyin farkına varabiliyor.

Herkesin karşısına iyi insanlar çıkması, kötülerden uzak kalınması temennisiyle...umarım yararlı olur..teşekkür ederim

26 Ocak 2014 19:30

hakansazak
Kapalı

yolculuğa çık derler ama neden derler bilmiyorum ama şu bilim kadar gerçek bir ekmeğin yarısından fazlasını sana veriyorsa iyidir

26 Ocak 2014 22:09

berfin*meb
Kapalı

Yazar Ahmet Ümit demiş ki ;

"Kimse kimseyi tanıyamaz.Tanıdığımızı sanırız. Eğer gerçekten tanısak, bırakın aşkı filan, kimse kimseyle arkadaş bile olamaz.."

Doğru, kendimizi bile tanıyamazken başkasını nasıl tanıyabiliriz ?

Evet, Alfred De Mussat'ın dediği gibi ; "Bu dünyada kendini iyice tanıyan kim vardır ?"

26 Ocak 2014 22:42

hakansazak
Kapalı

berfin aynen ama birbirimizi sevmemiz lazım kardeş olmak için şart

26 Ocak 2014 23:21

berfin*meb
Kapalı

Tanımak ve sevmek farklıdır. İnsan tanımadan da sevebilir..

Kardeşlik ise hepsinden apayrı.. Öyle kolay kazanılamaz. İnsan kardeşine yada kardeş bildiğine karşı hep iyi duygular içinde olur. Sadece sevgiyi barındırmaz içinde. Sevgiyle beraber saygı, şefkat, mehamet de vardır. Her zaman iyiliği için dua eder...Dostluktan da öte, anlatılamaz..

26 Ocak 2014 23:31

hükm-i siyaset
Aday Memur

Bu başlıkta esasen seyahat/yolculuk etmek, borç alıp vermek ya da zor durumlarda onun veya sizin takındığı tavır gibi hususlar çok tekrar edilmiş..işte zaten mesele bu anlara gelmeden daha önceden anlayabilmek..yoksa geri dönüşü ve telafisi olmayan şeyler yaşanabiliyor bu tarz tecrübelerin yaşanmasını beklemek için

hakansazak ne güzel demişsin birbirimizi sevmemiz lazım kardeş olmak için şart...ekmeğin yarısından fazlası misalinde güzel..ben kendim bunları yaptım, yalnız ettiğim yolculuk(tatile gitme) ve borç verme neticesinde öyle hançerlendim ki şimdi verdiklerimi ciğerinden sökercesine almak geliyor içimden...borç neyse ama çok çok daha büyük bir iyiliğimde oldu o kişiye hayatını-geleceğini kurtarır tarzda..vefa ve sadakat nerde, heyhat..velhasılı kelam kaldırmak zor yaşayınca, çok ince eleyip sık dokumak lazımmış

26 Ocak 2014 23:41

berfin*meb
Kapalı

Ne yazık ki öyle..

Buğra Yener'in söylediği gibi ;

"İyi insan olmak lüks bu devirde.."

Toplam 169 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?