Editörler : muhtesem32ulsgkc
«781782783784785786787788789790791792793
15 Aralık 2018 03:09

sherwood
Genel Müdür

Okumayi ve yazmayi ögrenmenin insana ne faydasi var ki, Düsünmeyi baskalarina birakdiktan sonra,...

20 Aralık 2018 23:52

sherwood
Genel Müdür

Bilmeliyiz ki,

Yaşamak ve ölmek arasında fark göremeyecek kadar kaybetmiş olanların bile ciddiye aldığı konular vardır.

24 Aralık 2018 00:48

sherwood
Genel Müdür

Kültürel bir çöl yaratılmışsa, orada her şey satılabilir.Çünkü, çölde her şey mucize etkisi yaratır

18 Ocak 2019 01:07

sherwood
Genel Müdür

"Gerçeği konuşmaktan sakınan insan teselliyi dedikoduda arar..."

Eddi Anter

18 Ocak 2019 01:15

sherwood
Genel Müdür

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece onlar senin sahibindir.

19 Ocak 2019 01:00

sherwood
Genel Müdür

Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş. ?Evrim ne güzellikler yaratıyor!? diye düşünüp mest oluyormuş.

Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış. Adam bütün gücüyle kaçıyormus ama her arkasına bakışta ayının daha yaklaşmış olduğunu farkediyormuş.

Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış.

Tam vurmaya hazırlanırken adam ; ?TANRIM? diye bağırmış. Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş. Bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi adamın uzerine parlamış.

Çok derinden gelen ilahi bir ses adama:

? ?Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?? demiş.

Adam utanç içinde:

? ?Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık, ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz?. demiş.

Ses: ?Peki.? diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş. Nehir tekrar akmaya başlamış. Herşey eski haline dönmüş.

Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş, ve konuşmaya başlamış:

? ?Allahım, senin rızan için oruç tuttum, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere.??

Yani ...?

19 Ocak 2019 23:37

sherwood
Genel Müdür

Hayat ölümün icadı, ölüm hayatın izahıdır..

20 Ocak 2019 01:38

sherwood
Genel Müdür

Hayatta daima gerçekleri savun !Takdir eden olmasa bile,Vicdanına hesap vermekten kurtulursun.

27 Ocak 2019 02:53

sherwood
Genel Müdür

Cehennemi Satın Alan Adam!

Bildiğiniz üzere yüzyıllar önce kiliseler cennetten topraklar satıyorlardı. Cahil halk ise, ?ölünce cennette yerimiz hazır olsun? diye bu oyuna alet oluyor, böylece papazlar ve kilise zenginleşiyordu.

Ancak herkes öyle değildi. Bunun bir kandırmaca olduğunu, cennetten toprak satın alınamayacağını söyleyen Martin Luther mahkemeye çıkarılmıştı. Yargı, o zamanlar da dini kullananların elinde oyuncaktı. Duruşma sırasında Martin yargıçlara seslendi;

?Milleti cehennemle korkutup, cenneti para karşılığı satıyorsunuz. Sıkıysa cehennemi satsanız ya??

Yargıçlardan biri sordu: ?Cehennemi kim alır ki??

Martin Luther ?ben alıyorum, neyse parası vereyim? dedi.

Yargıçlar cehennemi Martin?e bedava verdiler!

Duruşma sonunda Martin kapının önüne çıktı ve duruşma sonucunu merak eden binlerce kişiye seslendi:

?Cehennemi satın aldım, benimdir. Bundan sonra oraya kimseyi almayacağım, korkmayın!?

Cehennem korkusu kaybolan halk böylece kilise baskısından kurtulmuştu. Bundan sonra halk özgür beyinlere sahip olmaya başladı ve Almanya aydınlanması 500 yıl önce böylece sıradan ve çok akıllı bir olayla başlamış oldu.

Toplam 15849 mesaj
«781782783784785786787788789790791792793

ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?