Editörler :
12 Aralık 2010 16:19   

İntestinal Metaplazi tehlikeli mi, iyileşir mi !?!

İyi günler

Ağustos ayında da bana KRONİK GASTRİT(ANTRAL mıydı neydi..) tanısı konmuştu, ayrıca Helicobecter Pylori bakterisi çıkmıştı, HELİPAK set kullandım 2 ay boyunca ve daha sonraki incelemede Helicobacter Pylori bakterisi (-) çıktı yani yok etmeyi başarmışız.

Fakat canımı sıkan durum ağustostaki endoskopide INTESTİNAL METAPLAZİ de var yazıyordu biopsi sonucunda ve bu da baya bir canımı sıktı (İnternetten araştırdığım kadarıyla midede çok tehlikeli bir süreçmiş)..Bunun iyileşme durumu olmazmı tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Saygılar.

17 Aralık 2010 23:01

bowi
Aday Memur

intestinal metaplazi tehlikeli bir durum değil.biyopsilerde displazi çıkarsa işte o kötü.şimdilik bişin yok korkma:)

19 Aralık 2010 12:30

Freudian56
Aday Memur

ilginiz için teşekkürler,,

ağustos biopside az sayıda helicobacter pylori (ki yok etmeyi başarmışız..)

yaygın komplet tip intestinal

hafif orta dysplazi

tanı ise: yaygın intestinal metaplazi ve hafif orta dysplazi içeren ÇOK İLERİ DERECEDE KRONİK ANTRAL GASTRİT idi..şubat gibi bir defa daha endoskopi yaptırmayı düşünüyorum..( 6 ayda bir kontrol düşünüyorum)

:(((

tecrübelerinize ihtiyacım var :((

17 Ekim 2014 15:53

efe_akhan
Aday Memur

ilginiz için teşekkürler,,

ağustos biopside az sayıda helicobacter pylori (ki yok etmeyi başarmışız..)

yaygın komplet tip intestinal

hafif orta dysplazi

tanı ise: yaygın intestinal metaplazi ve hafif orta dysplazi içeren ÇOK İLERİ DERECEDE KRONİK ANTRAL GASTRİT idi..şubat gibi bir defa daha endoskopi yaptırmayı düşünüyorum..( 6 ayda bir kontrol düşünüyorum)

:(((

tecrübelerinize ihtiyacım var :((

Freudian56, 10 yıl önce - Alıntıya git

hocam intestinal metaplaziden bende muzdaribim senin rahatszılığın nasıl oldu acaba tavsyen varmı

01 Nisan 2018 20:41

gundoganfa
Aday Memur

Yorum yapıp kaçmayın arkadaşlar, bir arkadaşımız yukarıya 7 sene önce yazmış insan merak ediyor. Son durum nedir, süreçte neler yaşandı, iyileşme var mı kötüye gidiş durdu mu vb.

Kendi başınıza gelince nasıl merak ettiyseniz, başkasının başına gelince de o merak ediyor. Tecrübelerinizi paylaşın.

26 Ekim 2019 18:55

ESKİSEHİR-1981
Aday Memur

Intestinal metaplazi den nasıl sorunlar yaşıyorsunuz arkadaşlar?

27 Mart 2020 16:55

tevekkeli
Aday Memur

arkadaşlar bu konuyu açan arkadaş tecrübelerini paylaşa bilir mi

Toplam 6 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;