Editörler : Lanet

subaşı17
Şef
01 Ağustos 2013 12:09

inşallh 2015 ortaları olur, ama söyletilere göre sadece il müdürlüğü düzeyinde sınav açılabileceği söyleniyor, tabi dedğim gibi söylenti.

Ayrıca sınav yapılsa, şimdi 2014 yerel seçimlerle beraber bir çok ilçe yapıldı, buralara Nüfus Müdürü, Yazı İşleri Müdürü ve Şef atanacak, artı boşalan müdürlükler mevcut. buralar için sınav şart ama sınav daha 2011 yılı sonunda oldu ve göreve başlamalar 2012 yılı ocak ve şubatta oldu, bu sebepten dolayı sınav açılırsa şefler müdürlük sınavına giremez, Şefflikler boşalmaz ise memurlar şef olamaz. O yüzden 2015 yılı olur gibi....

Beklicez ve görecez arkadaşlar...

desperadom
Aday Memur
01 Ağustos 2013 16:15

İçişlerinde kaymakamlıkta çalışıyorum. 2011 mart ayında başladım. görevde yükselme sınavına girebilmem için 4 yıl şartı aranıyor. 2015 mart ayında sınav açılsa bu sınava girmeye hak kazanırmıyım?

subaşı17
Şef
02 Ağustos 2013 11:44

Görevde yükselme sınavı sonucu atanacaklarda aranacak özel şartlar

MADDE 7 – (Değişik:16/12/2010-27787)

(1) Bu maddede belirtilen kadrolara görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aşağıdaki özel şartlar aranır.

a) İl nüfus ve vatandaşlık müdürü kadrosuna atanabilmek için;

1) Üniversitelerin siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bu dallarda eğitim yapan, yükseköğretim kurulu tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya en az dört yıl süreli yüksekokullardan mezun olmak,

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az beş yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam on yıl memuriyet hizmeti bulunmak,

3) Ülkenin her yerinde görev yapabilecek derecede sağlıklı olduğuna dair yazılı beyanı olmak,

b) İl dernekler müdürü kadrosuna atanabilmek için;

1) Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az beş yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam on yıl memuriyet hizmeti bulunmak,

3) Ülkenin her yerinde görev yapabilecek derecede sağlıklı olduğuna dair yazılı beyanı olmak,

c) İl planlama ve koordinasyon müdürü kadrosuna atanabilmek için;

1) Ekonomi, maliye, hukuk, idari bilimler, işletme ve istatistik konularında en az dört yıl süreli yükseköğrenim veren fakülte veya yüksekokul mezunu olmak,

ç) Şube müdürü kadrosuna atanabilmek için;

d) İl yazı işleri müdürü, il mahalli idareler müdürü, il idare kurulu müdürü, il basın ve halkla ilişkiler müdürü ve basın ve halkla ilişkiler müdürü kadrosuna atanabilmek için;

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az dört yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam on yıl memuriyet hizmeti bulunmak,

e) İlçe yazı işleri ve ilçe nüfus müdürü kadrosuna atanabilmek için;

2) Son müracaat tarihi itibariyle; Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az üç yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam sekiz yıl memuriyet hizmeti bulunmak,

f) Şef kadrosuna atanabilmek için;

1) Son müracaat tarihi itibariyle Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında en az iki yıl veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni, teknisyen, programcı, şoför, öğretmen, kütüphaneci, mütercim, tekniker, mühendis, psikolog, mimar, diyetisyen, istatistikçi, restoratör, hemşire, laborant, grafiker veya çözümleyici kadrosunda olmak üzere fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunları için dört yıl, diğer yüksekokul mezunları için en az altı, lise mezunları için ise en az yedi yıl toplam memuriyet hizmeti bulunmak,

Toplam 183 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi