Editörler : Cüneyt Barışoglu
20 Aralık 2010 16:13   


Becayiş Ve Mbsts.

BURSA İNEGOL İÇİN BECAYİŞ DÜŞÜNEN VARMI BEN BİLECİKTEYİM BURSA İNEGÖLDEN ARKADAŞLAR VARMI BİRDE BU BECAYİŞ İÇİN MTBS ŞARTI VARMI...

AYRICA BİR İMAM MÜEZZİNLİĞE NASIL GEÇER.

21 Aralık 2010 18:05

reis_67
Aday Memur

Arkadaşlar MBSTS sınavına girmeyenler kesinlikle bir yere atanamaz.Ancak soruşturma geçirmişse Müftülük Komisyon karaı ile zoraki yer değiştirme olabiliyor.Artık becayişler kaldırıldı.2011 yılında mesleki belirleme sınavı yapılacaktır.Bütün imam arkadaşlar bu sınava hazırlansınlar.Zoraki yer değiştirme yerine bir yer bulup sınavla atanabilirler.Bence her imamın elinin altında bu sınav belgesi bulunsun En azından bu sınavlarda 50 Puan alması şarttır bir yere atana bilmesi için.50 puan alan imam ancak D grubu camiilere atanabiliyor.60 puan alan C grubu camilere ATANABİLİR....

21 Aralık 2010 19:53

tunciy
Genel Müdür

2011 yılında MBSTS yapılacak derken bu kesin bir bilgi midir, yoksa bir temenni midir? Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyiniz.

Mazeret sebebiyle girmeyenlere sözümüz yok, ama başarısız olup veya mazeretsiz katılmayıp da sonra bir daha olsun diyenler, haksızlığa girmiş olurlar. Zira daha önceden de söylediğim gibi, MBSTS'nin yapılmasını isteyenler kadar yapılmamasını isteyenler de az değil. Hatta eğer ki iki seneden önce yapılacak olursa, idare mahkemesine dava açacaklar.

Diyanet bu sınav yapılmadan önce yazılı olarak bu sınavın "iki seneden az olmamak üzere" diyerek sınav süresinin minimum süresini iki sene diye yazılı olarak belirtti mi, belirtti. İşte yapılmamasını isteyenlerin dayanak noktası da burası, eğer yazılı olarak beyan edildiyse, geri dönemezler. Bu benim değil, istemeyen kişilerin itirazlarındaki dayanak noktası.

O nedenle, eğer gerçekten erteleneceği bilgisi var ise elinizde, lütfen iddiayla konuşunuz, yoksa temenni ile milleti lütfen yanlış yönlendirmeyiniz.

21 Aralık 2010 20:23

reis_67
Aday Memur

Bu konu ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlğın Duyuru Bölümünde mevcuttur..MBSTS Normalde 2 sene sonra yapılması gerekir.Bu sınava girenler ve iyi not almış olanlar neden bi daha girsinler ki zamanında yapılacaksa tamam sorun yok o zaman Yapılsada iptal olur.Danıştay iptal eder.En az sınav üzerinden 2 yıl geçmesi gerekir..

21 Aralık 2010 20:32

tunciy
Genel Müdür

Diyanet işlerinin duyuru sayfasında doğrusu yazıyorsa neden insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz o zaman? İlk cevabınızda "2011 yılında mesleki belirleme sınavı yapılacaktır" diyorsunuz, sanki kesin bir bilgi gibi. Mazeretinden dolayı bu sınava giremeyen arkadaşlar var, böyle söyleyerek onların duygularını suistimal etmenizin anlamı yok. Kesin bilgi ise, delil ve ispatıyla paylaşırsınız, yoksa "inşallah yapılır" deyip geçmek lazım.

Kimin neden istemediğinin cevabını ben veremem, eğer var ise aramızda onlar söyler, bana da düşmez.

21 Aralık 2010 20:37

mavera83
Genel Müdür

MBSTS SINAVLARI 2 YILDA BİR YAPILACAK 2009 DA YAPILMISTI YENI TARIH 2011 BUNUN ICIN KESIN ACIKLAMAYA GEREK YOK

21 Aralık 2010 20:51

tunciy
Genel Müdür

Bu mesajı da düzeltelim;

MBSTS'nin ilki Nisan 2010'da yapıldı, yenisi de Nisan 2012'den önce yapılamaz.

Nokta.

Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;