Editörler : supporters.
22 Aralık 2010 03:01

kyk bursu yanlışlığı! lutfen biri yardım etsın

arkdaslar ben yuksek lısans ogrencısıyım.kykya basvurdum ama bolumum bahçe ziraatı ve meslek yuksek okulu olarak gecıo ve burs kazanamadınız dıyor sebebı ıse burslu kredılı ogrencılıymısım. ben hata yapmadıgıma emınım pekı sımdı bunu duzeltmek ıstesem halledebılırmyım.nekadar zamanımı alır.yarımdıcı olabılırmısınız lutfen

22 Aralık 2010 09:02

size cevaplayamadığım için özelden mesaj atmıştım şimdi buradan da yazayım. ben de sizin gibi aynı durumdayım. sakaryada yükseklisans yapmaktayım tez aşamasında. benim sonucumda Hendek Meslek Yüksek okulu Bahçe Ziraati Bölümü öğrencisi olduğum ve Kredili/Burslu Öğrenci olmamdan dolayı burs verilmediği yazıyor. arasınıf öğrencilerin bir çoğunda var bu tür yanlışlıklar ve pek umudum olmasa da hemen bir şeyler yapmak gerek...

-gezegenmühendisi-
Müsteşar Yardımcısı
22 Aralık 2010 11:42

kyk da yanlışlık var bende de.fen bilimlerine kayıtlıyım sosyal bilimlerde göstermiş ve bölümüm yok anlayamadım.ne yapmamız gerekiyor acaba???

tac-ı edeb
Memur
22 Aralık 2010 11:45

Desenize KYK da işleri eline yüzüne bulaştırdı..

Bu sene bu resmi kurumlarda var bir terslik..:):))

reason...
Memur
22 Aralık 2010 13:05

ben aynı zamanda 2. lisansımı okuyorum yüksek lisans için başvurumu yaptım bana lisans bliglerime yönelik bilgilendirme gelmiş kazanamadınız diyor fkat ben lisans düzeyinde başvurmadım ki anlamadım gitti

22 Aralık 2010 14:22

sosyolog'a ben de sakarya unıversıtesındeyım. bugun kykye sordum.sakarya unıversıtesındeki tüm yuksek lısans ogrencılerınde aynı sorun varmıs. bana bı numara verdı ordan duzeltebılırmısım.sana sana da vereım hemen ara 0312 362 69 00 kredi daire başkanlıgı.gecen yılda yuksek lısans ogrencılerıne doktora bursu vermısler tabı sonra almıslae.bu yılda bu hatalarını duzeltırler

edascan
Yasaklı
22 Aralık 2010 14:55

Devletin halkını soyduğu tek ülke TÜRKİYEYİZ!

noter masrafı - 42,76 TL

APS - 5.0 TL

*** noter masrafında resim damga vs hariçmiş beyfendi övünerek söylüyor devlet bundan vazgeçip kıyak yapmış :)

2005 yılında da almıştım. o zaman noter filan yoktu. senetleri imzalayıp okula bırakıyorduk. sanırsam birilerinin avucu kaşınmış hükümetede sırtı dayamış kendine villa alacak kaynak yarattırmış!

22 Aralık 2010 17:46

rkdaslar yıne aradım.bu sefer baska bırıyle gorustum.dılekce ve ogrencı belgesını kykya gondermem gerektiğini soyledı.en yakın zamanda.aslında kyk neden toplu ogndermıyor kı sonucta onların hatası bu

25 Aralık 2010 12:57

en sonunda kyk ya ulasabıldık.sakaryadakı tum yuksek lısans ogrencılerınde aynı sorun varmıs.bahce zıraatı hendek meslek yuksek okulu olarak gorunuyormus.ısın komık tarafı oyle bır bolum bıle yok.neyse bu konuyla ılgılı verdıklerı cevap haberlerının oldugu ve hatayı 7 ocaga kadar duzeltmeye calısıcakları olmus,haberlerı varmıs yanı bılgı ıslemden duzeltmeye calısıcaklarmıs, lutfettıler de cevapladılar.bızım sucumuz olmayan bır mesele ıcın bı suru telefon, kargo, faks param gıttı. ben zaten ogrencıyım bu konuyla ılgılı dava acsam cok sacma olur ama sınırlerının kat sayısını arttırıyor bu kyk

reason...
Memur
30 Aralık 2010 18:30

arkadaşlar ben dilekçemi verdim tekrar sorgulamaya bakayım dedim bilgiler düzeltilmiş ama hakla kazanamadınız diyor bana ocak ayı sonuna sonuçlanır demişlerdi siz de de aynı sorun var mı acil cvp yazarsanız sevinirim

reason...
Memur
30 Aralık 2010 18:36

bana en azından kredi çıkacağını söylediler şimdi kazanamadınız diyor sadece yanlış olan bilgileri düzeltmişler sorun olan arkadaşlar da aynı durum söz konusu mu?

reason...
Memur
30 Aralık 2010 18:50

gncel

30 Aralık 2010 20:58

evet reason senın okul neydı.bende de aynı durum var ulasamıyorum yanlız kyk ya tlfnla.ılk once benım olum ve fakulte yanlıslıgı vardı ve kazanamdınız dıordu sebeıb ıse lısanslı burslu ogrencı dıordu.sımdı ıse bolumu dogru fakat yıne kaznamadınız dıyor faks ve dılekce gonderdım cevap yok arıyorum ulasamıyorum bı turlu ne yapmalıyız acaba

reason...
Memur
31 Aralık 2010 12:27

evet önce bölüm ve okul farklı yazılmıştı dilekçe verdikten sonra bir bakayım dedim bilgilerimi yüksek lisansa göre düzenlemişler ama yine kazanamadınız yazıyor ama şu var bana ocak sonuna doğru neticesini öğrenirsiniz demişlerdi ama şimdi bilgiler düzeltilmiş kazanmamıza dair bir cvp yok bakalım ne olacak

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi