Editörler : "eskiyara"Pangaea
«567891011121314151617

foxman82
Aday Memur
07 Eylül 2007 14:39

hocam bende aynı mağduriyeti yaşadım 2006 temmuzda nikah yaptık ilksana başvurdum yazı geldi ve 1 yıllık üye olmadığım için yardımn alamıyormuşum şimdi alabilir miyim astarı, yüzünden pahalıya gelir mi?bu durumda olanlar başvurucakmısınız?İDARİ ÖAHKEMEYE BAŞVURUCAM?BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM

deusosyal
Şef
07 Eylül 2007 15:06

sınıfcılar ilksandan alıyor biliyorum ama branş öğretmenlerine yardım varmı bilmiyorum teşekkürler

lanalang
Şube Müdürü
07 Eylül 2007 15:17

branş öğretmenleri, ilksan benzeri bir sandığa bağlı olmadıkları için evlilik yardımı alamıyorlar.

07 Eylül 2007 16:04

alamıyor branş öğretmenleri. düşünde takılanlarla yetinin hocam. mutluluklar... :)

ByMutlu
Kapalı
07 Eylül 2007 18:22

avcunu yalıyorsun malesef

welatma
Şef
07 Eylül 2007 23:39

Bu konuya bir açıklık getirsek bu uygulama sadece bu sene içinmi geçerli yoksa geçen yıllarda bir yılını doldurmadan evlenip bu yardımdan faydalanmayanlar içinde geçerlimi...

serra44
Aday Memur
09 Eylül 2007 14:55

Ben ağustos ayında nikah yaptım ama stajerliğim aralıkta kalkacak.ilksana başvursam evlilik yardımı alabilirmiyim?ne dersiniz?

09 Eylül 2007 15:16

alırsınız hocam yeni düzenlemeyle 1 yıl aidat ödeme zorunluluğu kaldırıldı......

serra44
Aday Memur
09 Eylül 2007 16:15

tesekkür ederim özgürlük.bu uygulamaya başladımı?alamazsın diyen öğretmen arkadaşlar oldu da.inşallah olur.

09 Eylül 2007 16:43

1 yıl aidat ödeme zorunluluğu kaldırıldı mı? O zaman bende alabilirim..

09 Eylül 2007 17:16

Aidat ödeme zorunluluğu kaldırılmış işte.Tekrar başvurunuzu yapın ..

alice-alis
Aday Memur
10 Eylül 2007 11:10

EVET ARKADAŞLAR TEBLİĞLER DERGİSİNİN HAZİRAN SAYISINDA İLKSAN SOSYAL YARDIMLAR YÖNETMELİĞİNİN 10.MADDESİNİN DEĞİŞTİĞİ BELİRTİLİYOR.bUNA GÖRE 1 YIL AİDAT YATIRMA ZORUNLULUĞU KALDIRILMIŞVE MAĞDUR OLAN ÖĞRETMENLERE BİR KEREYE MAHSUS OLMAK ÜZERE YARDIM YAPILACAĞI BELİRTİLMİŞ.bEN DE MAĞDURDUM.İLKSAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE DİLEKÇE GÖNDERDİM CAVAP BEKLİYORUM.

bluenight06
Memur
10 Eylül 2007 12:57

Alabilirsiniz arkadaşlar.Değişiklik yapıldı.Gerekli evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu yapın.

Değişiklik:

Haziran 2007 2597 sayılı Tebliğler dergisi

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI

SOSYAL YARDIMLAR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- (1) 9/9/1985 tarihli ve 2195 sayılı Tebliğler Dergisi?nde yayımlanarak yürürlüğe giren İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Sosyal Yardımlar Yönetmeliği?nin ?Evlenme Yardımı? başlıklı 10?uncu maddesi aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir.

?Evlenme Yardımı

MADDE 10- (1) Sandık üyesi iken evlenenlere bir defaya mahsus olmak üzere, her yıl Sandık Yönetim Kurulunca tespit edilecek miktar kadar yardım yapılır.

(2) Evlenenlerden her ikisinin de Sandık üyesi olması halinde, bu yardım ikisine de ayrı ayrı yapılır.?

Yürürlük

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

GENEL GEREKÇE

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı, Sosyal Yardımlar Yönetmeliği?nin ?Evlenme Yardımı? başlıklı 10?uncu maddesinin mevcut halinde; evlenme yardımının yapılabilmesi için üyenin, evlenme tarihinde en az bir yıl aidat ödemesi şartı aranmaktadır.

Öğretmenlik mesleğine yeni başlamış olanların genellikle, memuriyet hayatının daha başında evlendikleri gözlenmektedir. Durun böyle olunca da, üyelerin büyük bir kısmının bir yıllık aidat ödeme şartı gerçekleşememektedir. Bu durumda da; daha yeni başlayan bir üyeye, hayatının en mutlu anında mensubu olduğu Sandık, bir yıllık aidatı ödenmedi gerekçesiyle evlenme yardımı yapamamaktadır. Bunun sonucunda da, ister istemez üyenin mağduriyetine ve haklı sızlanmasına sebebiyet verilmektedir.

Yeni düzenleme ile; evlenme yardımı için bir yıl aidat ödeme şartı kaldırılarak, bu olumsuzlukların sona erdirilmesi sağlamış olacaktır.

MADDE GEREKÇELERİ

MADDE 1- (1) Bu madde ile evlenme yardımı yapılabilmesi için aranan bir yıl aidat ödeme zorunluluğu kaldırılarak, üye iken evlenme yeterli görülmüştür.

MADDE 2- (1) Bu madde ile yürürlük tarihi belirlenmiştir.

MADDE 3- (1) Bu madde ile yürütme organı belirlenmiştir.

sencx
Aday Memur
10 Eylül 2007 13:34

alabilmek için yapılması gereken nedir?

-ASU-
Kapalı
10 Eylül 2007 13:51

okulunuz yazınızı ilksana yolluyor aradan aylaaaaaaaaarrr geçiyor,siz çocuk sahibi olduğunuz sıralarda ziraatten haber geliyor,adınıza havale gelmiştir,buyrunuz çekiniz,siz balayı için istemişsiniz ama işte çocuğa süt, bez parası yaparsınız artık:))

kilhan1405
Memur
10 Eylül 2007 20:02

acaba geriye dönük olarak da alınabiliyor mu? bilgisi olan arkadaş cevaplarsa sevinirim

göre
Aday Memur
10 Eylül 2007 21:11

5 yıldan daha fazla süre geçmediyse alınabilir.Yalnız alacağınız miktar başvuru tarihindeki miktar değil,yardımı hak ettiğiniz miktardır.

umutYolcusu67
Aday Memur
10 Eylül 2007 22:23

serra44 değişiklik 01,06,2007 tarihinden itibaren geçerli.1yıl geçmesinede gerek yok rahat ol alablirsin 450ytl.ama bu uygulama maalesef geriye dönük değilmiş mağduriyete devam.

umutYolcusu67
Aday Memur
10 Eylül 2007 22:29

ilksana mail attım bu değişiklik geriye dönükmü diye fakat cevabı olumsuz oldu.fakat bu uygulamanın doğru olmadığı düşüncesinde olduğumu belirttim.01,06,2007 tarihinden sonrakileri kapsaması bizim hakkımızın ne olduğu sorusunu düşündürüyor.ne dersiniz?

easygoing
Aday Memur
10 Eylül 2007 23:01

milli eğitimden yardımcı olurlar hangi belgelerin istendiği, rahatlıkla alabilirsiniz. eşim 2005 te 450 ytl almıştı...

Toplam 321 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi