Editörler : E.Kayı Han
13 Ocak 2011 20:34

Sevgili 100binDefaHayır rumuzlu arkadaşım,

Şu an Zabıt Katipliği mesleği bırak lise mezunlarının hayalini kurmayı Lisans mezunlarının bile ulaşamadığı bir durumda ! niyemi ? B kadroları içerisinde sadece Adalet Bakanlığı 70 Puan şartı koyuyor üstelik bunu geçsende yetmiyor birde mülakat var diğer bakanlıklarda tutturabilirsen 50 alarak bile memur olabilirsin işte bu kadrolar lise mezunlarının hayali olabilir. Artık Hukuk mezunlarının hayali bile Hakim-Savcılık değil çoğu Zabıt Katipliğinden 150 TL fazla alan İcra Müdürlüğüne gözünü dikmiş durumda ! Bende İktisat mezunuyum ve Zabıt Katibiyim kendi dengim gösterilen memuriyetlerin %90'ındanda fazla maaş alıyorum.

yeserenyildirim
Aday Memur
13 Ocak 2011 22:06

katibi affar,, yazdıkların için çok teşekkürler bende o kadar karamsar şeyler okudumki nette sınava gireceğim ama klavye çalışmak hiç içimden gelmiyordu. saolasın sayende düşünccelerim değişti

bayansosyolog
Kapalı
13 Ocak 2011 23:51

oslem85

10 parmak yazmana gerek yok 3 dakikada 90 yazda nasıl yazarsan yaz. istersen 2 parmakla.

gök_yüzü
Kapalı
15 Ocak 2011 13:36

arkadaşlar peki 90 kelime yazan herkes mülakata hak kazanıyor mu yoksa eleme yapıyorlar mı?

icterme
Aday Memur
15 Ocak 2011 13:39

önlisans muhasebe bölümü mezunları sağlık bakanlığı ataması yapabilir mi?

yumi_yum
Aday Memur
15 Ocak 2011 15:04

gök_yüzü

90 kelime ve üzeri yazan herkes sözlü mülakata hak kazanıyor. herhangi bir kısıtlama yok.mülakattan alınan puan ile kpss puanı toplanıp ortalaması alınıyor. ona göre sıralama yaparak alımlar gerçekleşiyor diye biliyorum.

gök_yüzü
Kapalı
17 Ocak 2011 11:53

teşekkürler yumi_yum

bayansosyolog
Kapalı
19 Ocak 2011 23:56

diyelim ki adliyeye memur olarak girdik. 24 ocakta başlayacak olan normal memurluk tercihi yapıtık ve orda atandık. peki ne olcak? adliye sonuçları belli olmadan tercih yapmış olcaz ve adliye sonuçları açıklandıktan sonra tercih sonuçları açıklancak. böyle bir durmda istedğimiz yerde devam etme durumumuz var mı?

melteylul
Aday Memur
21 Ocak 2011 21:27

bayansosyolog bunu gerçekten ben de merak ediyorum.bilgisi olan varsa lütfen cevaplasın

bayansosyolog
Kapalı
21 Ocak 2011 23:13

melteylul bu forumda bu sorunun cevabını bulacağımı sanmıyoru ama ben bunun cevabını bulursam yazcam emin ol

Önder58
Aday Memur
08 Şubat 2011 10:35

arkadaşlar döner sermayeden bahsediliyor (yılda 3000-5000tl arası) bu doğru mu bir de eğer bu doğruysa ilçeye yeni atanan sözleşmeli zabıt katibi bu kadar ek gelir elde edebilir mi? cevaplarsanız sevinirim

08 Şubat 2011 21:59

biz bugün 5 yıllık bir katip hanıma sorduk 1500 e yakın alıyorum dedi -her şey içinde-

other
Daire Başkanı
09 Şubat 2011 17:38

arkadaşlar zorlamayın olsa dükkan sizin. bizde zamanında çok hayalkırıklığı yaşadık umutlandık belki olur dedik heveslendik ama ııı ııhhh. bi kurumda iki meslek grubu varsa ve diğeri sürekli gündemdeyse yapacak bişey yok. arada arakna 1984 rumuzlu arkadaş 2500 TL demiş. aç tavuk-darı muhabbeti.

kimi yere düşersin maaş dışında hiç bişey alamazsın fazla mesai keşif hikaye

icraya da düşersen iki yazlık iki kışlık bi bmw bi mercedes alırsın filan (haaa helal mi bilemem)

memur-devlet hak hukuk geçin bunları

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi