Editörler : Cüneyt Barışoglu
19 Ocak 2011 22:39   


astubaylara 1/4 ü mü geliyor

http://www2.tbmm.gov.tr/d23/2/2-0827.pdf

ilgili linkte gerekli açıklamalar var.hadi hayırlısı:))

19 Ocak 2011 22:52

paraşütçünün-ruhu
Yasaklı

bız astsubaylar bu kafada olmaya devam ettıkten sonra bıze gelse gelse 3-1 i gelir.

19 Ocak 2011 22:53

tacettinkiremit
Aday Memur

tek problem muhalefete ait kanun teklifi olması.hükümete ait kanun tasarısı olsa kesin gündeme alınır ve kabul edilirdi.fakat teklif azınlığa ait olunca;çoğunluk ya gündeme almayacak,ya red edecek,ya da seçim sürprizi yapıp(düşük ihtimal) kabul edecektir.bekleyip göreceğiz sonucu...

20 Ocak 2011 23:07

( A T R O P İ N )
Yasaklı

1/4 ile beraber +4800 ek göstergeyi talep etmek daha faydalı olacaktır.

20 Ocak 2011 23:18

vatansever79
Aday Memur

GELSE GELSE 3 ÜN 1 İ GELİR HEP VAAT HEP VAAT!

21 Ocak 2011 23:18

ayarr
Şube Müdürü

Yanlış anlamayın da bir durum var hak aramada emekli ast. yürüyüşündede geçti bizim 1/3 3600 göstergeye takamül ediyor ,polislerde bu hak yok 2200 gösterge görünüyor onların emekliliğinde istiyeceksek olmayan bir hakkı istiyelim bari.

23 Ocak 2011 21:48

tacettinkiremit
Aday Memur

gncl

23 Ocak 2011 21:54

thk13
Yasaklı

3/1 olur diyerek moral bozmaya anlam veremedim.Bu 1/4 ü olayı para için değil hak edilen bir konu olarak onur için isteniyor.Ayrıca 1/3 ü 3600 ise elbette 1/4 ünde daha yüksek bir gösterge olacağı kesin.

Bu konunun polisle ne alakası var anlamadım.Elbette onlarda kendi lehlerinde çalışmalar yapıyorlar.

Bu konu para için değil Onur için talep ediliyor.Bunu unutmayın.

26 Ocak 2011 23:25

A'dan Z'ye herşey
Yasaklı

Bence bu konu sadece astsubayları değil TSK da görev yapan Uzman Erbaşlar ile Sivil Memurlarıda kapsamalı.4800 ek göstergede desteklenmeli.

31 Ocak 2011 12:13

tacettinkiremit
Aday Memur

Assubayların özlük hakları ile alakalı halihazırda verilen 2 adet kanun teklifi bulunmaktadır.Bunlardan birisini Ak parti milletvekili Sn.Akman diğerini de Mhp milletvekili Sn Şandır vermişlerdir.Ak partinin vermiş olduğu teklif halihazırda Meclis komisyon kayıtlarında gözükmemekle beraber grup imzalarını dolaştığını tahmin ediyorum.Diğeri ise komisyonda olarak kayıtlıdır.Bu sefer kanunlaşmasını umut ediyorum.Bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar.

www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_tekli...nunlar_sira_no=88108

www.nurettinakman.com/ana/duyuru.asp?id=17

31 Ocak 2011 20:45

poseydon_x
Aday Memur

Arkadaşlar şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum..İşte link:

http://www.emekliassubaylar.org/haberler/item/27-mail-kampanyası#comment-67

31 Ocak 2011 21:29

tacettinkiremit
Aday Memur

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=16718505

01 Şubat 2011 00:50

( A T R O P İ N )
Yasaklı

+4800 ekgösterge umarım verilir. Yoksa emekli maaşı bağlanma oranı neticesinde 50 yıl üzerinden %100 bağlanma oranı ile bir 1/3 E.Kd.Bçvş. maaşı 1930,00 civarındda (Fiilen + yıpranma + itibari + Kıbrıs). Ama +4800 ekgösterge gelse 37 yıl üzerinden emekli olmuş E.Kd.Bçvş. 2100,00 TL. alabilecektir.

02 Şubat 2011 00:08

tacettinkiremit
Aday Memur

Saygıdeğer Vekilim;

Yıllardır, ön yargılarla tahakküme varan sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğrayan Astsubaylar için Sn.Nurettin AKMAN'IN lütfedip verdiği yasa teklifi için minnettarlığımı sunuyoruz; ancak teklifte, büyük adaletsiz uygulama olan 9/1 konusu aynen korunmuştur. Bu husus, birçok arkadaşımızın mağduriyetine neden olacağı gibi, hukuksuzluk ve eşitsizlik de devam edecektir. Lütfen, bu konuyu aşağıda arz ettiğim bilgiler doğrultusunda değerlendirmenizi istirham ediyorum.

Türk Ordusu'nu sırtımızda taşıyınca bizi hamal sananlar, yıllardır ön yargılarla sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğrattılar! AB uyum yasaları gereği, 'öğretmenlere 1983 yılında yüksek okul hakkı tanınmasından 20 yıl sonra' bizim MYO mezunu olmamız kerhen kabul edildi. Esasında, bizler liseden sonra 1 yıl sınıf okulunda okuyup mezun oluyor, akabinde kıta içi eğitimlerle zaten MYO seviyesinde öğrenim görüyorduk ama yüksek okul mezunu sayılmıyorduk!

Bu arada kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirenlere verilen dereceyi iptal ettirmek böylece okuma arzusunu kırmak için önce zamanın cumhurbaşkanı Fahri KORUTÜRK"e "ASTSUBAYIN EMSALİ SUBAYDIR BİR ÜST DERECE VERİLMESİ HALİNDE AYNI ÖĞRENİMİ GÖREN SUBAYI GEÇECEKTİR BU DA ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRIDIR" gerekçesi ile iptal davası açtırıldı.

Anayasa mahkemesi "astsubayın emsali subaydır" gerekçesini dikkate alarak maddeyi kısmen iptal edip astsubayların intibaklarını subaylarla aynı derece ve kademeden yapılmaya başlanınca, bu kez devreye AYİM girdi ve "astsubayın emsali subay değil, devlet memurudur" kararı verdi. Bu durumda ya cumhurbaşkanı Anayasa mahkemesini yanılttı ya da AYİM hukuka aykırı karar verdi! Sonuçta, astsubaylar hukuksuz bir şekilde mağdur edilerek, 'ağır görev koşulları ve sorumluluklarına rağmen' büro memurları ile aynı dereceden göreve başlatıldılar.

Asb.MYO yasası çıkarken bu haksızlığın önlenmesini umut ediyorduk. Ancak, özellikle ön yargılar sonucu özel statü kavramı değişmesin ve assubaylar ¼ kademeye yükseltilmesinler düşüncesi ile görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak olan; MYO mezunu emniyet hizmetleri, meclis stenoğrafları, ziraat ve ekonomistleri, teknik hizmetler sınıfına mensup kamu görevlileri 9/2'den göreve başlatılırken assubaylar 9/1 kademeden göreve başlatıldılar. Yıllardır adalet ve eşitlik ilkesine aykırı bu haksızlığın düzeltilmesinin mücadelesini veriyoruz!

Sn.Akman'ın, özellikle 3'ncü ve 2'nci dereceden emekli olan binlerce arkadaşımızın mağduriyetini önlemek adına verdiği yasa teklifinde, bu adaletsiz başlangıç derecesi olan 9/1 esas alınmıştır!

Bu dereceden intibakların yapılması elbette bazı arkadaşlarımızın derdine çare olacak ama büyük bölümü 3/3'ten emekli olanlarla, yüksek okul bitirip intibakı yapıldıktan sonra 2/1'den emekli olanların birinci dereceye yükselmeleri imkansızlaşacak, 1'nci derecedeki arkadaşlarımızın 4'ncü kademeye yükselmeleri önündeki engel ve adalet eşitlik ilkelerine aykırı başlangıç derecesi devam edecektir!

9/2 assubaylar için maddi ve psikolojik açıdan önemlidir. Bu dereceden göreve başlatılmamız moral yönünden de bizi güçlü kılacak, adalet,eşitlik sağlanacak ve bir hakkın iadesi temin edilecektir.

HENÜZ KOMİSYONA İNTİKAL ETMEYEN TEKLİFİNİZDE GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİNİN 9/2 OLARAK DÜZELTİLMESİNİ ve komisyonda görüşülmesi sırasında adalet ve eşitliğin sağlanmasına yardımcı olmanızı istirham ediyorum. Bu yardımınız bir hakkın iadesini temin edeceği gibi sayıları yüz binleri bulan assubay ve ailelerinin gönlünde değerlendirilecektir.

Size bu istirhamımı şahsım ve binlerce meslektaşım adına ilettiğimi de özellikle belirtmeliyim. En içten dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

Yukarıdaki metini göndermek için TIKLAYINIZ

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/27-mail-kampanyası

02 Şubat 2011 20:43

poseydon_x
Aday Memur

bu sefer 2 parti aynı anda aynı teklifi vermiş..çıkacakmı yoksa komisyonlarda hep olduğu gibi sürünecekmi?artık duysunlar sesimizi biz de bu ülkenin vatandaşıyız versinler haklarımızı..

02 Şubat 2011 21:56

marmarisli___
Aday Memur

İstedikleri kanunu çıkartabilecek çoğunlukları var.Polislerin Askerlik işini 3 günde bağladılar.Hem bu kanun tasarısı muhalefet tarafındanda teklif edildiği ve desteklendiği için önünde hiçbir engel yok.Tek engel Gen.Kur.1/4'ü verildikten sadece 1 saat sonra kimin baskısıyla iptal edildi bir hatırlayın.Ama buda kırpılıp 100 TL verilip gerisi çöpe atılırsa vay halimize işte o zaman ebe ,hemşire örneklerini veren şahıslar yapamadıkları kulisleri okey masalarında yapar artık.

02 Şubat 2011 23:39

thk13
Yasaklı

Zaten muhalefet tarafından bu konuda sorun çıkmıyor.Öneri İktidar milletvekillerince verildiği halde muhalefetten sıkıntı olmazda,iktidar arkasında dururmu orası tereddütlü.Ancak onlarda bu ayıbın arkasında durmayı sanırım göze alamazlar.

Tabi bizler işi şansa bırakmayıp kampanyaya katılımı arttırmalıyız.

Yani eş dost,kapıcı,sütçü v.s herkesi bir isim ve tc no ile buraya taşıyalım.E bukadarını bari yapalım be yaaaa.

03 Şubat 2011 19:17

addo34
Aday Memur

astsubaylara gelse gelse 3 ün 1 i gelir kimse hayal kurmasın kimsenin hakkımızı gözettiği verdiği yok vermezler.neden mi???çünkü belirli bir kesim tarafından bu engelleniyor...

03 Şubat 2011 20:04

poseydon_x
Aday Memur

Haklarımızı alabilmemiz için belki de bu son şansımız..Kampanyaya destek vermekle beraber, 2 partinin de aynı formatda kanun teklifi vermesi,sn Akman ın MSB komisyonunda sözcü görevini yürütmesi ve seçim zamanına denk gelmesi söz konusu tekliflerin kanunlaşma şansını artıracağını düşünüyorum..Konu hakkında gelişmelerden malumatı olan arkadaşlarım yazarlarsa hepimiz bilgi sahibi oluruz..saygılarımla..

04 Şubat 2011 15:25

thk13
Yasaklı

İşte bu konuya duyarlılık işin hızlanmasına,gerçekleşmesine doğrudan etkili.Ne kadar destek okadar hak.

05 Şubat 2011 17:28

poseydon_x
Aday Memur

Dün gece itibarıyle TBMM de torba tasarı kanun tekliflerinin görüşülmesine 07 Şubata kadar ara verildi..Yani TBMM tam gaz çalışıyor..MHP nin verdiği kanun teklifi halihazırda komisyonda acaba önümüzdeki günlerde meclise gelme ihtimali varmı?Diğer yandan AK Partinin verdiği kanun teklifi halihazırda komisyonlarda gözükmüyor fakat bu kanun teklifini önümüzdeki günlerde bir başka kanun teklifine ekleyerek,komisyona girmeden direkt torba tasarı kapsamında meclis gündemine getirmeyi amaçlıyorlarmış..Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yazarlar ise sevinirim..saygılar..

Toplam 27 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?