Editörler : Pangaea
«373839404142434445464748»

casx84
Genel Müdür
31 Mart 2011 22:40

sınırsız güzel fikir arastırmak lazım

zaferozt
Kapalı
31 Mart 2011 23:34

türk patent enstitüsü endüstri müh. alırız diyor ama benim hiç gözüme hem a kadrosuna hamde b kadrosu end. müh. kadrosu verdiğini görmedim.ki en fazla alınması gerekecek ilk 3 dalın içinde olmamız lazım end. müh.. olarak patant enstitüsünde ama benim gözüme ilanlarında diğer müh. dallarını aldığı görüyorum.

bi başka sitemde tübitak a ilanlarında onca dala kadro acarken 1 tane end. müh. kadrosu yokdu a sınıfı ilanında . tübitak dada en fazla ihtiyaç olması gereken dallardan biri end. müh. ama yine yokdu.

casx84
Genel Müdür
31 Mart 2011 23:45

neyse artık almıyorsada alacak biz mail atma konusunda cok gec kalmıs bir bolumuz. millet sanayi devrimine coktan girdi

01 Nisan 2011 08:16

Aynen katılıyorum artık bir ses getirdiğimizi düşünüyorum bunu artırarak devam etmeliyiz 8 nisana kadar durmak yok.

gokgon
Şube Müdürü
01 Nisan 2011 08:54

Evet arkadaşlar. yeni bir ilan daha. BDDK uzman yardımcısı, endüstri mühendisliği kodu da var. A grubu alım. Biz böyle devam edelim. Eminim sonuşç alıcaz. Emeği geçen herkese teşekkürler.

zaferozt
Kapalı
01 Nisan 2011 09:22

zaten arkadaşlar iş sektöründeki end. müh. in aynı zamanda bilişim ve yazılım uzmanı olduğunu biliyordu ve buna göre branş yazıyordu artık devletde end. müh. inin bilişim uzmanı olduğunu kabul edip aynı bi bilgisayar müh. aynı kadroya basvurabilir diyor bu gerçekden güzel bi olay önceki bi kaç a kadrosu ilanındada ben görmüşdüm ay burada olduğu gibi ssk dı heralde bilişim yazılım veritabanı uzmanı olarak bilgisayar,endüstri elektronik müh. başvurabilirdiyordu.hep beraber baskılarla bunu artık kalıp haline getitrtirmeliyiz sürekli bilişim uzmanı ararken bu kadro kalıbıyla istemeli

gaussengineer
Şube Müdürü
01 Nisan 2011 09:40

yazık valla size dilencileri geçmiş endüstriciler ,dilenci sayısı bile sizden az ağlayın bakalım ,insanda biraz gurur olur mayısta 5000 endüstrici alcam merak etmeyin ve daha fazla ağlamayın ltf çok üzülüyom çünkü size....

01 Nisan 2011 09:48

Yorumlarını kendine sakla arkadaşım bizim sayfamzda ne işin var.Boş laflarla işimiz yok herkes kendi kısmetinin peşinde biraz olgun ol, şuurlu ol

xab34
Yasaklı
01 Nisan 2011 10:23

ulan pezevenkın çocugu gaussengineer biz anca 50 sayfalık alamışız, sen ve senın gıbı düğer mühendislikerin sayfasına bak hepınız zırlaya zırlaya bir hal olmussunuz, sayfalarınız en aşağı 1000 lerde. hem sizene lan bizden ve ağlamamızdan gerizekalılar. herhalde ma l olucanız endüstricileri tanıyınca bu devlet sızın gıbı yatan bir işe yaramayan mühendislikleri almıyacak diyemi tutuştunuz koçum. akıllı ol bi daha buraya da yazma.

gaussengineer
Şube Müdürü
01 Nisan 2011 11:11

xab34

kardeş anlıyorum seni işsizlik başına vurmuş ne dediğini bilmiyosdun,ama üzülme mail atmaya devam et ,yalvar acıt kendini ağla, hap ağla yazık çok yazık dilenci kadar bile bir gururun yok ,inşallah mayısta hep endüstrici alırlar çünkü yazık valla psikolojin bozulmuş,ben sana yardım edeyim istiyosan ne kadar kadro istiyosan söyle ben açarım o kadroları,ama karşılığında bende bazı şeyleri açmanı isteyebilirim kabulmü,nasıl olsa alışıksın bu işlere,kadro açılması için her fedakarlığı yaparmısın....

gaussengineer
Şube Müdürü
01 Nisan 2011 11:17

bddk uzman alıyo arkadaşlar sizden ,hadi halaya bunu kutlayalım hep beraber ,sabaha kadar eğlenelim olurmu,,

mni09
Daire Başkanı
01 Nisan 2011 11:19

gümrükte alcakmış ihracatın kalbi tekstil müh ama tekstil müh almaya yeminliyiz dış ticaret kosgeb sanayi ticaret bak yemin ettik bunların 30 35 kadrosunuda end mühliğine verelim demişler

01 Nisan 2011 11:30

gümrük nedn endüstri müh. almyr arkdşlar?

casx84
Genel Müdür
01 Nisan 2011 11:50

Arkadaslr Sanayi bakanlığı icin hazırladığım mail taslagını artık her gün gondermeye baslayalım.

Sn Bakanlık Yetkilisi

Bizler bir internet sitesi platformunda örgütlenmiş Endüstri Mühendisliği topluluğuyuz. Endüstri Mühendislerinin yaşadığı mağduriyeti anlayacağınızı düşünüyoruz.

Birçok meslek dalı bakanlıkların ilgilendiği işlerle örtüşmektedir. Bu bakanlılar kendisiyle örtüşen bölümleri bünyesinde barındırmakta ve memur alımlarını bu bölümler çerçevesinde değerlendirmektedir. Dolayısıyla bu bölümler mağdur olmamaktadır. Örneğin Tarım bakanlığı Ziraat mühendislerini ve veterinerleri, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre mühendisliği ve Orman Mühendislerini, Maliye Bakanlığı İktisadi ve İdari Birimler fakültesi mezunlarını. Bayındırlık bakanlığı İnşaat mühendislerini, Metalürji mühendislerini Jeoloji mühendislerini bünyesinde barındırmaktadır. Birçok kurum elektrik elektronik ve bilgisayar mühendislerini almaktadır. Bunları çoğaltmak fazlasıyla mümkündür. Sanayi bakanlığı bizlere yer vermeyerek bizi mağdur etmektedir.Bu mağduriyet öyle ki son altı ayda 900 e yakın inşaat mühendisi, 400 e yakın makine mühendisi,500 e yakın elektrik elektronik mühendisi, 1000 e yakın ziraat mühendisi alınırken sadece 50 civarı endüstri mühendisi alınmıştır.Derece ile girdiğimiz bölümümüzde bize değer verilmemesi biz çok üzmektedir.

Bizim yakındığımız nokta Sanayi bakanlığı Endüstri mühendislerine gereken önemi vermemektedir. 2010 kasım ayında aldığınız 107 kişilik mühendis kadrolarında Endüstri mühendislerinin yapması gereken işleri diğer mühendislik dalıyla ortak tutulması ve daha önceki alımlarda yer dahi vermemesidir.

Endüstri mühendisleri özünde verimlilik yatmaktadır. Aldığı eğitim bunu göstermektedir. Endüstri mühendisleri diğer mühendislikler arasında en yoğun matematik eğitimini almaktadır. İşletmenin en önemli derslerinden yönetim ve organizasyon, insan kaynakları, ileri düzey optimizasyon dersleri almaktadır.İktisat ve Muhasebe derslerinden mikro iktisat, makro iktisat, genel muhasebe, maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi derslerini almaktadır. Makine mühendisliğinin gördüğü derslerin çoğunu ve Endüstri mühendislerine özgü sanayinin matematiği olarak adlandırılabileceğimiz yöneylem araştırması , matematiksel modelleme ve simülasyon modelleme dersleri çok özel bir mühendislik dalıdır.

Anlaşıldığı üzere Endüstri mühendisliği=Sanayi Mühendisliği=Sanayi Bakanlığıdır.

Lütfen müfettiş, uzman ve mühendis alımlarınızda bu işin ehli olan ve Sanayi bakanlığının işleri ile Endüstri Mühendislerini

casx84
Genel Müdür
01 Nisan 2011 11:53

[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected], , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected], [email protected],[email protected],[email protected], [email protected],[email protected],[email protected],[email protected], [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] ,[email protected],[email protected],[email protected], [email protected], [email protected],[email protected],[email protected] , [email protected],[email protected], [email protected],[email protected],[email protected], [email protected],[email protected], [email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected], [email protected],[email protected] ,[email protected] ,[email protected] ,[email protected], [email protected],[email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected], [email protected] ,[email protected],[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],[email protected],[email protected],[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],

[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],

[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected],[email protected]

casx84
Genel Müdür
01 Nisan 2011 11:56

arkadaslr burasını tartısma ortamına cevirmeyin. kaba cumleler kurmayın. cevap yazdıkca cevaba karsılık geliyor tartısmalar buradan insanları uzaklastırıyor.

sayın bakanımız lütfetmişler 30 35 tane alacakmışmış

gokgon
Şube Müdürü
01 Nisan 2011 12:00

bu 30-35 endüstri alımını yapacak olan kurum hangisi? bu bilgiyi nasıl aldınız?

casx84
Genel Müdür
01 Nisan 2011 12:00

Sn Bakanlık Yetkilisi

Bizler bir internet sitesi platformunda örgütlenmiş Endüstri Mühendisliği topluluğuyuz. Endüstri Mühendislerinin yaşadığı mağduriyeti anlayacağınızı düşünüyoruz.

Birçok meslek dalı bakanlıkların ilgilendiği işlerle örtüşmektedir. Bu bakanlılar kendisiyle örtüşen bölümleri bünyesinde barındırmakta ve memur alımlarını bu bölümler çerçevesinde değerlendirmektedir. Dolayısıyla bu bölümler mağdur olmamaktadır. Örneğin Tarım bakanlığı Ziraat mühendislerini ve veterinerleri, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre mühendisliği ve Orman Mühendislerini, Maliye Bakanlığı İktisadi ve İdari Birimler fakültesi mezunlarını. Bayındırlık bakanlığı İnşaat mühendislerini, Metalürji mühendislerini Jeoloji mühendislerini bünyesinde barındırmaktadır. Birçok kurum elektrik elektronik ve bilgisayar mühendislerini almaktadır. Bunları çoğaltmak fazlasıyla mümkündür. Sanayi bakanlığı bizlere yer vermeyerek bizi mağdur etmektedir.Bu mağduriyet öyle ki son altı ayda 900 e yakın inşaat mühendisi, 400 e yakın makine mühendisi,500 e yakın elektrik elektronik mühendisi, 1000 e yakın ziraat mühendisi alınırken sadece 50 civarı endüstri mühendisi alınmıştır.Derece ile girdiğimiz bölümümüzde bize değer verilmemesi bizleri çok üzmektedir.

Bizim yakındığımız nokta Sanayi bakanlığı Endüstri mühendislerine gereken önemi vermemektedir. 2010 kasım ayında aldığınız 107 kişilik mühendis kadrolarında Endüstri mühendislerinin yapması gereken işleri diğer mühendislik dalıyla ortak tutulması ve daha önceki alımlarda yer dahi vermemesidir.

Endüstri mühendisleri özünde verimlilik yatmaktadır. Aldığı eğitim bunu göstermektedir. Endüstri mühendisleri diğer mühendislikler arasında en yoğun matematik eğitimini almaktadır. İşletmenin en önemli derslerinden yönetim ve organizasyon, insan kaynakları, ileri düzey optimizasyon dersleri almaktadır.İktisat ve Muhasebe derslerinden mikro iktisat, makro iktisat, genel muhasebe, maliyet muhasebesi, yönetim muhasebesi derslerini almaktadır. Makine mühendisliğinin gördüğü derslerin çoğunu ve Endüstri mühendislerine özgü sanayinin matematiği olarak adlandırılabileceğimiz yöneylem araştırması , matematiksel modelleme ve simülasyon modelleme dersleri çok özel bir mühendislik dalıdır.

Anlaşıldığı üzere Endüstri mühendisliği=Sanayi Mühendisliği=Sanayi Bakanlığıdır.

Lütfen müfettiş, uzman ve mühendis alımlarınızda bu işin ehli olan Endüstri Mühendislerini tercih ediniz.

casx84
Genel Müdür
01 Nisan 2011 12:03

mni09 kardeşim 53. sayfanın yazdıgın yazının devamını 54 ün sonunda tamamlıyorsun millet de birşey anlamıyor yazdığından anlayanda yanlıs anlıyor

Toplam 19004 mesaj
«373839404142434445464748»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi