Editörler : crops35
01 Şubat 2011 23:18

Teknisyen Yardımcısı Arkadaşlar

2006 yılında meb e teknisyen yardımcısı olarak atandım 2006 yılından 2009 yılına kadar ayni olarak ödenen giym yardımını aldım 2010 Yılı nakdi ödenen 140 tl giyim yardımını alamadım bu konudaki dlekçemede herhangi bir cevapları olmadı dolayısıyla dava açmam gerektiğini düşünüyorum bu konuda bilgisi ve belgesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

doloyaba
Aday Memur
01 Şubat 2011 23:21

bu konudaki bilgi veya belgelerinizi adresıne gönderirsenz sevnirim teşekkürler

murat_62
Şube Müdürü
02 Şubat 2011 21:59

Telekom ile davam 2004 yılından beri devam ediyor.7 yıl olmuş.Bu dava bitmeden yeni bir dava açmaya hiç niyetim yok.bir 7 yıl daha bekleyemem.

tuncay ülker
Şube Müdürü
05 Şubat 2011 00:18

haziran 2010 tarihinde iş mahkemesine 2003 tarihinden itibaran maddi kayıplar için ve manevi davası açmıştım ve halen devam ediyor 20 gün önce telekoma teknisyenlik ünvanı 40+40 denge ek ödemesi ve 4 maaş tutarındaki ikramiyeler için avukatım dilekçe yazmıştı dilekçeler hiç cevap vermeyen telekom bana bu sever dilekçeme cevap vermiş yarın avukatım yanına giderek durumu öğreneceğim harammy36 ve murat_62 sizlere telefon açarak bilgileri vereceğim Selamlar

18 Mart 2011 20:52

merhaba arkadaşlar bende türk telekomda memur olarak çalişiyordum.önli̇sans (elektri̇k)bölümü mezunuyum.kurum i̇çi̇ tekni̇syenli̇k sinavi açildi ve sinava gi̇rerek başarili olup tekni̇syen yardimcisi ünvanini aldik olmaz olaydik dünyada görülmemi̇ş memurluktan hi̇zmetli̇ olmak gerçektende bu ünvanda kalmak i̇nsana koyuyor.şu anda tarim bakanliğinda çalişiyorum.si̇z hi̇zmetli̇ sinifindasiniz.yeti̇şti̇rdi̇ği̇m memurlar şuanda onlarin odacisi oldum.vallahi̇ utaniyorum.bi̇lgi̇si̇ olanlar lütfen bi̇rbi̇ri̇mi̇ze yardimci olarim.

20 Mart 2011 21:25

merhaba gözlem hanim si̇zi̇n dernek kurduğunuzu bi̇lmi̇yordum.ben i̇lk yazimi yazmiştim.derneğe nasil üye olacağim.ben 01.04.2009'da tarim bakanliğinda görev yapmaya başladim.daha önce türk telekom'da tekni̇syen yardimcisi olarak görev yapiyordum.ön li̇sans elektri̇k mezunuyum fakat bi̇lgi̇m olmadiği i̇çi̇n mahkemeye başvurmadim şu anda mahkemeye başvuru yaparsam tekni̇syen veya tekni̇ker olarak kazanma şansim var mi? peki̇ ben 2009'da başvuru yapmadiğim i̇çi̇n zaman aşimina uğramiş olabi̇li̇r mi̇?şu anda tarim bakanliğinda tarim bakanliğinda açilacak olan ünvan yükselme sinavinda elektri̇k ve otomoti̇v bölümü mezunlari sinava alinmiyacaklari duyumunu almiştim.telekomda mağdur olduğumuz kadar tarim bakanliğinda'da mağduri̇yeti̇mi̇z halen sürüyor.bi̇lgi̇si̇ olanlar lütfen yardimci olsun...

tuncay ülker
Şube Müdürü
22 Mart 2011 21:04

Değerli arkadaşlar kazanmış olduğum mahkeme kararının masraflarını telekomu haciz ettirerek haciz yolu ile aldım.İş mahkemesindeki maddi ve manevi idare mahkemesindede dedil olarak daha önce kazanmış olduğum teknisyenlik ünvanı kararına istinaden yeniden açmış olduğum mahkeme kararım devam ediyor.Selamlar

22 Mart 2011 22:11

Merhaba gözlem hanım mailimi yazı[email protected] Mahkeme kararı ile kazanan arkadaşlarımız varsa mailime gönderseniz sevinirim.mahkeme yolu benim için açık mı ?

tuncay ülker
Şube Müdürü
23 Mart 2011 11:24

yeni kuruma giden teknisyen yardımdıcısı arkadaşlar maaşlarınız eşitlenmeye yaklaştığı z zaman teknisyenlik ünvanını için o zaman mahkemye davanızı açmanıyı tafsiye ederim.Çünkü maaşınız düşer yani yeni kurumdaki teknisyen ne alıyorsa sizde o maaşı alırsınız.Şayet maaşını aynı ve düşükse o zaman davanızı hiç beklemeden açınız.gozlem hanımın yazdığı gibi yeni kuruma dava açmanız halinde teknisyenlik ünvanınızı kazanırsınız.

murat_62
Şube Müdürü
30 Mart 2011 14:50

Arkadaşlar Merhaba.

Ne olacak bizim halimiz???

Israrla Mahkemeke kararlarına rağmen Telekom Unvan veremem diyor.Para veririmde demiyor.Bu durumu bilen birileride yok.Kimsenin umrundada değiliz.Acaba ne olacak.??

Aylar önce yazan arkadaşlar vardı.Sık sık yazarlardı.Acaba o arkadaşlar ne yaptı??Unvan-para alabildilermi.Olumlu veya olumsuz bir cevap yazarlarsa çok memnun kalacağız.

Şimdilik bukadar.

Selamlar...

murat_62
Şube Müdürü
30 Mart 2011 16:58

Hukuk devleti

Acaba sizin bize hiç bir öneriniz yokmu.(Tek.Yrd) Sizinde fikrinizi almak isterim.

Selamlar.

murat_62
Şube Müdürü
21 Nisan 2011 20:17

Arkadaşlar nerelerdesiniz?

murat_62
Şube Müdürü
11 Mayıs 2011 23:14

arkadaşlar.

bi̇r kardeşi̇mi̇z vardi.ben hayatta kaybetmedi̇m di̇yen.ben şuyum buyum di̇yen.bu arkadaş nerde?

gerçekten kazandimi???

harammy36
Şef
13 Mayıs 2011 09:57

kardeş buradayım kaybetmeden devam ediyor bir mahkeme bitiyor diğeri başlıyor şimdi yeni mahkeme açtık tuncay kardeşin bilgisi var kimse işin içinden çıkamıyor elimizde her şey var ama telekoma uygulatmaya kimsenin gücü yetmiyor

murat_62
Şube Müdürü
13 Mayıs 2011 16:36

Kardeş Merhaba

Yazı yazdığına sevindim.Bende merak ettim.Acaba kazandı unvan aldımı diye merak ediyordum.Benim davamda sonuçlandı.İdare mah.2 kez karar verdi.Kararı dilekçeme ekleyip T.Telekoma verdim.30 gün sürenin dolmasını bekliyorum.8-10 gün bir şey kaldı.Eğer mahkeme kazandığını söylüyor ise T.Telekom Anayasanın 138.maddesine göre mahkeme kararını uygulamak zorunda.Benim karar lehime çıktı.Ya 30 gün içinde bunu uygulayacak.Yada 30 gün içinde Danıştaydan bu kararı durduracak.Malum 30 gündede Danıştaydan karar çıkmaz.Vallahi bekliyoruz.Çünkü maddi-maneviğ çok yıprandık.Benim kafamın almadığı bir şey var.Telekom bize verdiği cevaplarda ''Ben şirketim, benim hukukum başka, vs,vs^'' diyerek kafa karıştırıyor.Pekkiiii T.T nin bu dediklerini mahkeme bilmiyormu.?? Bunu bir türlü anlayamıyorum.

Allah yardımcımız olsun.Kardeş Davan hakkında biraz bilgi verirsen seviniriz.Ne davası açtın.?Ne kadar zamandır sürüyor.?Nerde dava açtın(İdare mah.Yoksa İş mah) Yazarsan seviniriz.yoksa sana kalmış

Selamlar...

murat_62
Şube Müdürü
15 Mayıs 2011 16:58

KARDEŞ MERHABA

Elimde belge var.Bingöldeki bir kardeşimiz.2004 yılında dava açıyor.2005 yılındada karar veriliyor.Karara göre Teknisyen oluyor.Bu belgeyi Tuncay kardeşime gönderecem.Gerekirse ondan istersin.

Bende 2004 de dava açtım.Ama 2006 da sonuçlandı.Bunda benim herhangi bir suçum varmı???

Bence Tarih önemli.Ayrıca o kardeşimiz İş mahkemesine falan gitmeden halletti.

Başarılar-Selamlar.

uzeyirferik
Aday Memur
17 Haziran 2011 01:22

teknikerlik davası idari dava daireleri tarafından onanan ve mahkemenin kararını uygulamadıgı için telekoma idari mahkemede dava açan bursada adnan arkadaşımızın davasının iş mahkesinde görülmesi gerektigine karar veren mahkemenin kararını danıştaya temize gönderdi,inşallah tez zamanda lehimize sunuçlanır.Tüm arkadaşlarıma sabır ve sağlık dileklerimle.

tuncay ülker
Şube Müdürü
17 Haziran 2011 15:42

merhaba uzeyirferik kardeş ünvanı iş mahkemesi veremezki

idari mahkemeleri verir.

murat_62
Şube Müdürü
29 Haziran 2011 15:01

Arkadaşlar.

Mahkemelerin kararlarına göre malesef unvan alamıyoruz.Mahkemeler direk olarak atama yapılması gerekir demiyor.DPB lığı malesef bizi ilgilendiren durum yok biz taraf değiliz diyor.

Yapılacak tek şey.

Maddi-Manevi tazminat davası açmak.Ayrıca Yeni atandığımız kurumlara mahkeme kararı ile birlikte dilekçe vermek.

Diyeceksinizki o da hayır derse.O zaman yeni kurumu dava edeceğiz.3-4 senede öyle bekleyeceğiz.Malesef durumlar böyle acı-ama gerçek.

Sizden ricam şu: Acaba 2006-2007 gibi tarihlerde kurumdan ayrılanlar ne kadar maddi ne kadar manevi tazminat isteyebiliyor.

Teşekkürler.

murat_62
Şube Müdürü
12 Temmuz 2011 14:19

Arkadaşlar Merhaba

Bana devamlı olarak TT mahkeme kararını uygulamadığı için maddi-manevi dava aç diyorlar. Telekomun olumsuz cevabı 23 Mayıs 2011 de bana geldi. 10 gün sonra 60 gün olacak.Sürenin dolmasına çok az bir süre kaldı.

Sizden öğrenmek istediğim konu. Ben maddi-manevi davayı nereye açacam. Yani İdare mahkemesinemi? Hukuk mahkemesinemi.? veya Manevi tazminatı İdare mahkemesine, Maddi tazminatı Hukuk mahkemesinemi açacam.?

Süre dolmadan en kısa zamanda bana bilgi verebilirmisiniz.Herkes bir şey diyor.

Teşekkür eder, Saygılar sunarım.

murat_62
Şube Müdürü
27 Temmuz 2011 11:53

Harammy Kardeş

Mayıstan beri yazmıyorsun.Davalarında bir gelişme varmı??Yazarsan seviniriz.

Benim durumuma gelince İdare Mahkemesi 2.kez karar verdi.Bu sefer karar lehime çıktı.Tabii Telekom hemen Danıştaya itiraz etti.Bakalım

Danıştaydan karar nasıl çıkacak.

Bu arada boş durmadım.Maddi-Manevi tazminat davası açtım.İlk duruşmam

Aralık ayında olacak.

Selamlar....

Toplam 338 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi