Editörler :
12345678910111213»
03 Eylül 2013 23:32

doloyaba
Aday Memur

tamamen iş devlet personel başkanlığı ve yeni kuruma düşüyor devlette devamlılık esas ise uygulamak

03 Eylül 2013 23:45

doloyaba
Aday Memur

arkadaşlar bir araya gelip birlikte hareket edelim inşallah ünvanlarımıza kavuşacağız bu işi ya devlet personel bş yada yeni kurum çözmek zorunda devlette devamlılık var ise bizde hala devletin memuru isek dava açtığımız tarihte çalıştığımız türk telekom kamu sektörü ise .

telekom ben özelim, devlet personel ben bilmem, yeni kurum ben yapamam yok böyle birşey arkadaşlar birlikte hareket edelim inanın başaracağız

03 Eylül 2013 23:48

doloyaba
Aday Memur

ben sağlık ve diğer sorunlarımdan dolayı epey ayrı kaldım

04 Eylül 2013 10:45

murat_62
Şube Müdürü

Slm doloyaba

Bu saatten sonra ne yapabilirizki.Devlet Personel le ben kötü oldum.Hakkımda soruşturma açtılar.Bu elindeki karar direk unvan alır anlamına geliyor denemez dediler çekildiler.Benim hiç avukatım olmadı.Sizlerin avukatı var.Avukatlarınız ne diyor bu konuda onu merak ediyorum.Benim elimde benim lehime kapı gibi Danıştay kararı olmasına rağmen,Telekom takmıyor ve uygulamıyor.Cevap bile vermiyor.Dilekçeyi 15 mayısta verdim.Bugün 4 Eylül.

100 günü geçti tık yok.Adamlar Türk Mahkemelerini takmıyor.Unvan alınacağını sanmıyorum.Kesinlikle yeni kurumunuzda sınava girin ve öyle alın.Ama para almaya bakın.

Kısaca bir araya gelsek bile yapılacak bişey yok.Yapılacak bişey olsaydı Avukatınız yapardı.Burada bazı arkadaşlar atıp-tutuyorlar.Belkide millete moral için bunu yapıyorlar.Ama gerçekler böyle değil.Unvanı aldık-Bu iş tamam gibi lafları boşuna etmesinler.Bu yazdıklarını 3-4 yıl önce yazdılar.Olmuyor-Olmuyor-Olmuyor.Bunu kabullenin.Şunu da söyleyim belki yardımcı olur size.İş mahkemesinde maddi-manevi tazminat davam sürüyor.En son bilir kişiden rapor geldi.Raporda 3-4 bin tl alacağım yazıyor.Ayrıca her ay için bana 300 tl eksik ödeme yapıldığı yazıyor.Yani Telekom bana 1700 ödemiş (brüt) oysa 2000 olacakmış.Ben yine bu rapora itiraz ettim.Sizinde böyle olmuş olabilir.Yeni atandığınız yere kadar Telekom-Sonrasınıda Yeni kurum ödeme yapacak.Bunları dikkate alın.Sorusu olan varsa yazsın yanıtlayım.Selamlar.

04 Eylül 2013 14:19

doloyaba
Aday Memur

arkadaşlar hele bir araya gelip çözüm yolu arayalım bunun bir çıkar yolu var mutlaka devlet personel resmen seni yıldırmak budurumda olanların uğraşmaması için yapmakta olduğu bir çalışmadan ibaret mücadele edelim ama birlikte mücadele edelim inşaallah bu işin hakkından gelebiliriz diyorum selamlar (lütfen bu durumdan dolayı madur olmayanlar fikirlerini yazsınlar ama biz şunu aldık bunu aldık diye asılsız beyanlarda bulunmasınlar) selamlar

04 Eylül 2013 14:52

murat_62
Şube Müdürü

Sevgili kardeşim.

Tırnağın varsa başını kaşı.Kimse bu konuda yardım edemez.Buluştuğunda bol bol çay içersin.Mahke kararıyla unvan alan yok.Ben başka kurumdayım.Beni nasıl atayacakki.???Bu yüzden unvan olayını unutun.Ancak parasal haklarınızın peşini bırakmayın derim.Pazartesi yeniden dava açacam.Yine 2-3 sene sürecek.Sonra Danıştay.Oda 3-4 sene sürecek.Sonuç yine bişey olmayacak.

Elinde mahkeme kararını uygulamadığı için dava dilekçe örneği olan varmı?? Varsa bana mail atsın.Yardımlaşma böyle olur :) Ancak konuşuyoruz.

07 Eylül 2013 23:08

doloyaba
Aday Memur

haberleşelim birbirimizden kopmayalım

23 Eylül 2013 14:46

murat_62
Şube Müdürü

Harammy39 arkadaşımız ne yaptı acaba.Unvan ve parasını aldımı?

Hatırladığım kadarıyla son üç yıldır bu iş tamam diyor.Gerçekten tamam oldumu?

24 Eylül 2013 14:04

harammy36
Şef

kardeş şu an danıştayda nerdeyse çıktı çıkacak bir karar var bak ünvanı alıyormuyuz almıyormuyuz sen bize verilen kararı görmedin 40+40 ların paralarını aldık kaldı ünvan ve geriye dönüş parasal ödemelere onuda alacağız şüpheye yer yok

25 Eylül 2013 12:06

murat_62
Şube Müdürü

Kardeş boşuna ne kendini nede milleti heveslendirme.Elimde taş gibi karar var.Özlük ve parasal hakların verilmesi ile ilgili.Hem idare mah.Hemde danıştay onaylı.Ama hiç bir işlem yapmadılar.Parasal hakları bile vermediler.Bende 2 Eylülde 700 Tl vererek Maddi-Manevi tazminat davası açtım.Personel ile konuştum.Ben sizi nereye atayım diyor.Zaten başka kurumlardayız.Daha öncede çok yazdım.Tek yol çalıştığınız yerin sınav açması.Ve kazanmanız.40+40 davamız neticelenmedi.İş mahkemem neticelanmedi.Bol bol zaman ve para harcıyoruz.

02 Ekim 2013 11:43

harammy36
Şef

ustam kardeşim arkadaşım bak sen yanlış davalar açıyorsun bu iş falan dedi filan dediyle olmuyor 3 yıl geçtiyle hiç olmuyor biz 40+40 lar denen ödemeleri aldık telekom tıpış tıpış ödedi ünvanıda danıştayı bekliyoru çıktı çıkacak doğru mahkeme açınca telekom ödüyorda yeniden nakil ilmühaberide yapıyor bizim avukatımız bu işi başardı

02 Ekim 2013 11:45

harammy36
Şef

benim mailime telefon bırakan arkadaşa ulaşırım mahkeme kararını gönderirim zamanınızı paranızı boşa harcamayın sorun avukatlarında

03 Ekim 2013 14:27

murat_62
Şube Müdürü

Merhaba Arkadaşım.

Yalnış dava falan açtığımız yok.Hepimizin ortak davası olan Unvan davası açtık.İdara mahkemesi lehimize karar verdi.Danıştayda onadı.Bu kadar basit.Buna rağmen Telekom bir şey yapmadı.Birşey yapmadığı için bende İdare mahkemesinde maddi-manevi tazminat davası açtım.Ayrıca İş mahkemesindede maddi-manevi tazminat davam sürüyor.40+40 lar da hala sürüyor.Biz unvanı 399 a göre alıyoruz.Ama şimdi 657 ye göre çalışıyoruz.Ayrıca başka kurumlardayız.Telekom atama yapamıyor.

Neyse umarım unvanını alırsın bizlerde mutlu oluruz.

03 Ekim 2013 14:29

murat_62
Şube Müdürü

Benim hiç avukatım olmadı bu unva ile ilgili.Bütün davaları tek başına yürütüyorum.

22 Ekim 2013 11:42

murat_62
Şube Müdürü

Şurada yıllardır olumlu bişey duymadım ona üzülürüm.Bir arkadaş bile unvanımı paramı aldım diye yazmadı.Aylar, yıllar geçti ortada bişey yok.

22 Kasım 2013 15:31

murat_62
Şube Müdürü

Evet beyler hala Danıştaydan kararınız çıkmadımı.Unvan alan para alan yokmu?

Gözde hanım hiç bilgi vermiyorsun.Diğer arkadaşlarda.

Nerdesinizzzz....

17 Aralık 2013 11:56

murat_62
Şube Müdürü

selam arkadaşlar.

mahkemesi sonuçlanan yokmu.? başka sayfalardamı yazıyorsunuz.bilgi alamıyorum

selamlar.

26 Aralık 2013 16:15

gözlem14
Aday Memur

selam doloyoba. benım burdakı yazılımlarım kımı rahatsız ettıyese sılınmıstı.gecenlerde tekrar burda sayfamı aldım. unvan olarak danıstaydan onansada bır arkadsımız unvanını alamadan ne yazıkkı emeklı oldu.ünvanı verılmesı. ıc hukuk bıttı.dava kazanılsada uygulama yapmayan kurumu hakkında savcılıga suc duyurusunda bulundu arkadsımız.sızın ıcın yarın görusenılrım kendısıyle. son durumlardan sızı haberdar ederım...

31 Aralık 2013 09:21

murat_62
Şube Müdürü

Selam Gözlem.

Emekli olan arkadaşımız kim.?? Merak ettim doğrusu.Bence biraz daha mücadele etmeliydi.Gözlem benim numaram sende vardı.Araman mümkünmü.? İyi yıllar.Mutlu yıllar.

2014 yılı tüm arkadaşlara sağlık mutluluk başarı getirsin....

Murat

03 Ocak 2014 17:28

gözlem14
Aday Memur

mesajdan telımı yazıyorum.tum numaralar sılınde bende..

Toplam 338 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?