Editörler : Pangaea

Nur manisa
Kapalı
25 Şubat 2011 00:22

gncl

esragür1903
Aday Memur
25 Şubat 2011 00:55

kimsede ses seda yok ya merak ediyoss

Nur manisa
Kapalı
25 Şubat 2011 18:24

evet ama baksana...kimse girmedi galiba...

Teftiş
Yasaklı
25 Şubat 2011 18:29

Merhaba arkadaşlar,

THY Kabin Memuru (Namı diğer uçak Hostesi) asla ve asla bir bayana önermediğim bir meslek.

Kesinlikle bir bayanın bu mesleği seçmesini hiçbir koşulda meşru görmüyorum.

Devlet kadro verse otobüs hosteliği de yaparım diyen bayan arkadaşlar birazcık ailenizi düşünün.

Günlerce evinizden uzak kalacak, binbirtürlü zorlu şartlar altında ekmek parası kazanacağım diye hayatınızı mahvedeceksiniz.

roadto2011
Şube Müdürü
25 Şubat 2011 19:05

teftiş saçmalama istersen yüzlerce hosteslik mesleğini icra eden insanları da zan altında bırakma. bırak isteyen istediği mesleği yapsın sana ne. benim 2 arkadaşım thyde ve gayet memnunlar. bence bayanlar için süper bir meslek öyle günlerce uzak da kalmıyorlar bilmeden atmayalım.

Teftiş
Yasaklı
25 Şubat 2011 19:08

Merhaba roadto2011.

Bir insan görüşünü aktardığında "saçmalama" diye çıkış yaparsan bu kardeşliği zedeler. Burda dikkatli olalım.

-

Ayrıca bu mesleği icra eden arkadaşlarımın çoğu bu şekilde görüş belirttiği için ben buraya aktardım. Yoksa yapmadığım bir meslek hakkında gelişigüzel yorumlar yapamam.

Yani bu mesleği yapıp da ben memnunum diyen bayan arkadaş yok. Bırakın bayanı "bay" arkadaş ben görmedim.

İlerisi olmayan bir meslek ayrıca, gençseniz ve sağlıklıysanız 30-35 yaşına kadar yaparsınız. Ya 40-50 yaşınıza geldiğinde ne yapacaksınız ?

Emekliliği mi bekleyeceksiniz ? Biraz realist düşünelim.

roadto2011
Şube Müdürü
25 Şubat 2011 19:11

Herkes her meslekte ben memnun değilim der.insan işte ne zaman mutlu oldu ki. ortalama 3bin lira alınan bir meslekte insanlar da doyumsuz olur. çünkü kişi 1.000 lira alsa da hepsini harcar. 5.000 lira alsa da harcar yetmez de yetmez. ben sadece burayı okuyup süreç için paylaşım alanların olumsuz düşünmesini istemediğim için yazdığına karşı çıktım. sert olsaydı kusura bakma.

Teftiş
Yasaklı
25 Şubat 2011 19:18

Anlıyorum üstadım.

Benim kısaca özetlemek istediğim şu ki;

Bir bayan arkadaşım bekarken bu işe girer, bir süre hevesini alana kadar çalışır; şayet evlendiği zaman bu kendisine dağlar kadar sorun olur üstüne üslük bir de çocuğu olduğu zaman bu meslek çekilmez bir hale geliyor ve yarı yolda değil yolun başında bırakılıyor.

Ben 40 yaşında bir bayan hostes görmediğim için diyorum.

Nur manisa
Kapalı
26 Şubat 2011 12:46

her mesleğin + sı - si vardır sonuçta bu mesleği severek yapanda sevmeyende olacaktır...

Teftiş
Yasaklı
26 Şubat 2011 18:21

Bir meslek seçilirken sonu düşünülerek seçilir.

+'ları ve -'leri hesaplanır, toplanır.

+'ları -'leri süpürüyorsa seçilebilir; Fakat

Bir mesleğin;

-'leri +'larından daha çoksa,

O mesleği seçmek için binlerce kez düşünmek gerekir.

esragür1903
Aday Memur
27 Şubat 2011 21:25

teftiş arkadaşım bu sana göre böyle.bence + lar - lerden daha fazla.ben 1-2 aydır sürekli forumlardan takip ediyorum kabin memurluğu yapan bay-bayan arkadaşlara sorular yöneltiyorum ve hepsi çook memnun.tabiki zorluklarıda var ancak-çok klişe olucak ama-hangi iş kolayki bu devirde???

Teftiş
Yasaklı
27 Şubat 2011 21:27

Merhabalar esragür1903

Hocam siz bunu taze adaylara değil işini yıllarca yapmış tecrübeli adaylara sorun, tabi bulabilirseniz.

Dediklerimde mantık yok mu ?

40 yaşında bayan hostes gördüyseniz ya da bu işten emekli olan bir bayan gördüyseniz size sonuna kadar hak veriyorum.

Bir bayanın en son yapacağı iş bunlar.

Kimse böyle bir iş için mecbur değil.

Şahsen evlilik aşamasında büyük sorunlar yaşarsınız.

Bunları da hesaba katın.

esragür1903
Aday Memur
27 Şubat 2011 21:35

tabiki evlillik çocuk bunlar ekstra zorlukları.ben 25 yaşındayım 15 -20 yıl bu mesleği yapmak istiyorum ve buna imkanda tanıyolar.şöyle bi durum var;45 yaşında ya emekli oluyorsun ya da yer hizmt.de herhangi bi pozisyon(ayrıntıyı tam bilemiorm)da görev alıyosun.bu sana kalmış..şunu da beliritiyim;evliliği 2.planda tutmayı düşünenler için çok ideal..

esragür1903
Aday Memur
27 Şubat 2011 21:38

tabiki yalnızca genç adaylardan edindiğim bilgiler değil bunlar.35 -40 yaşlarında hala bu görevi icra eden insanlar var..

Teftiş
Yasaklı
27 Şubat 2011 21:46

esragür1903 hocam,

Evliliği (Aile saadetini) ikinci planda tutan, maddiyatı ön plana çıkartan bir insanın hayatta sadece maddi menfaati için yaşadığını, bu insanın ne kendisine, ne milletine ne devletine hÂyrı olacağını sanmıyorum.

Tabi bu benim görüşürüm. Hiçbir bayana bu mesleği önermiyorum.

Bu işi uzun süreli yapanlara bakın, aile saadetlerine bakın ? Aile hayatlarına bakın.

Bu işi bayanlara tasvip edenleri çok yadırgıyorum.

esragür1903
Aday Memur
27 Şubat 2011 21:53

:)çok enteresan bu hayata sizin baktığınız pencere.ailemi mutlu etmek için sürekli onlarla birlikte olmam gerekmiyor bence.birlikte geçirebildiğin vakti ne kadar değerli güzel ve huzurlu geçirebildiğin önemli bence ki ben asla sünnetimizin yarısı olan evliliği 2.plana atın demedim.ben kendim için söylüyorum bana göre ben hayatıma ve yaşadıklarıma göre konuşuyorum.kesinlikle genelleme yaparak bu mesleği icra eden arkadaşlarımızın aile saadetini sorgulayamazsınız...

Teftiş
Yasaklı
27 Şubat 2011 22:50

esragür1903 hocam, genelleme değil de çoğullama yapıyım o halde,

Bu işi yapan birçok arkadaş belirli bir süreden sonra artık pes etme noktasına geliyor.

Ailenizi derken kuracağınız yuvayı kastediyorum (eşiniz çocuğunuz ve siz) bir çocuk annesinden ne kadar süre ayrı kalabilir ?

Bunlar sadece bir örnek, küçük örnekler. Bunların daha vahim boyutları var.

Aile huzuru aile saadetini zedeleyen işlere kalkmasın bayanlar,

Bayanlara hiç tasvip etmediğim 3-5 meslek var,

Bir tanesi bu Hosteslik diğeri Polislik, v.s.

(...)

esragür1903
Aday Memur
27 Şubat 2011 23:03

tamam teftiş arkadaşım pes ettim.senin doğrun sana benimki bana.bana uygun bi meslek olduğunu düşünüyorum ve hayırlısıyla Rabbim bu iş kapısını bana açıcak inanıyorum.Allah herkese gönlündekinin en hayırlısını versin yolunu açık etsin..iyi geceler..

esragür1903
Aday Memur
27 Şubat 2011 23:03

tamam teftiş arkadaşım pes ettim.senin doğrun sana benimki bana.bana uygun bi meslek olduğunu düşünüyorum ve hayırlısıyla Rabbim bu iş kapısını bana açıcak inanıyorum.Allah herkese gönlündekinin en hayırlısını versin yolunu açık etsin..iyi geceler..

Teftiş
Yasaklı
27 Şubat 2011 23:11

:) Peki, Allah yardımcın olsun güzel kardeşim.

İnşallah, Zûl Celâlî Vel-İkram hakkında ne hayırlı olacaksa onu nasip etsin. Yalnız ana-babanın rızasını al bu işi yapmadan önce.

İyi geceler.

Toplam 109 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi