Editörler :
06 Şubat 2011 23:52   

Tüm Pomem okullları hakkında bilgi

eski dönem başlıklarından derleyip topladım....10.dönem devrelerim için...

06 Şubat 2011 23:52

romeoforlove
Şube Müdürü

BİLECİK POMEM

Okulumuz yemekhanesi 550 kişi kapasiteli olup, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere günde 3 öğün yemek çıkmaktadır. Bunun yanı sıra hafta sonlarında Açık Büfe Brunch uygulaması yapılmaktadır. Yemek mönüsü Emniyet Genel Müdürlüğünün Uzman Diyetisyenleri tarafından düzenlenmektedir. 4 Aşçı 1 Yardımcı Aşçı ve 8 Teknik Hizmetli ile yemek yapımı, bulaşık yıkama ve servis hizmetleri verilmektedir.

Derslikler spor ve sinema salonu ile yurt binaları arasında konumlanmıştır. 11 adet 50'şer kişilik sınıflarda eğitim yapılmaktadır. Tüm dershanelerde eğitime destek verici multimedya cihazları bulunmaktadır. Ayrıca toplu eğitim amaçlı olarak 2 sınıf kapasiteli büyük derslikler de mevcuttur.Dersliklerin bulunduğu bölümde, bir kafeterya öğrencilerin çay, kahve ve diğer ihtiyaçlarını gidermek için hizmete sunulmuştur, ayrıca otomatik soğuk içecek makineleri de mevcuttur. Öğrencilerin kitapları ders sonları da dersliklerde tutulmaktadır. Aynı zamanda Etüt saatlerinde sınıf komiserleri nezaretinde öğrenciler. Ders çalışma fırsatı da bulabilmektedirler

YATAKHANE, TOPLAM 53 KOĞUŞ, 29 ODA VE İKİ SALONDAN İBARETTİR. KOĞUŞLAR 8'ER VE 10'AR KİŞİLİK OLMAK ÜZERE TOPLAM 550 KİŞİ KAPASİTELİDİR. YATAKHANE BİNASI, ÖĞRENCİLERİN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK ŞEKİLDE İNŞA EDİLMİŞTİR. HER BLOK VE KAT İÇİN AYRI WC VE BANYOLAR MEVCUTTUR. BANYOLARDA YÖNETİMİN BELİRLEDİĞİ GÜN VE SAATLERDE SICAK SU MEVCUTTUR.

SPOR KOMPLEKSİ, DERSLİKLERİN YANINDA OKULUN EN SON BÖLÜMÜNDE YER ALMAKTADIR.SPOR KOMPLEKSİ, TOPLAM 500 KİŞİLİK TRİBÜNÜ İLE BİLECİK'İN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSLERİNDEN BİRİSİDİR. KAPALI SPOR SALONUNDA BASKETBOL, VOLEYBOL, HENTBOL, JİMNASTİK SPORLARI İÇİN TÜM ARAÇ GEREÇLER MEVCUT OLUP. ÖĞRENCİLERİN BOŞ ZAMANLARINDA ANTRENÖR EŞLİĞİNDE SPOR YAPMA İMKANLARI MEVCUTTUR.YİNE SPOR KOMPLEKSİNDE BULUNAN SES VE IŞIK SİSTEMLERİ SAYESİNDE ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ DESTEKLENMEKTE SEMİNER VE GÖSTERİLER DÜZENLENMEKTEDİR. BÖYLELİKLE 500 MEVCUTLU BİLECİK POMEM'İN TÜM ÖĞRENCİLERİ BU ETKİNLİKTEN YARARLANABİLMEKTEDİR.

Derslikler binasının zemin katı ile 1. katta yer alan internet erişim salonları (2 adet bilgisayar dershanesi) toplam 60 kişilik kapasite ile hizmet vermektedir. Kişisel özgürlüğe münhasır olarak derlenmiş olup web kamera ve kulaklık-mikrofon vardır.

Hafta içi; 16:00 - 22:45, hafta sonu;10:00 - 22:45 saatleri arasında öğrencilerin kullanımına açıktır.Her bilgisayarda kişiye özel webcam ve kulaklık vardır.

Bağlantı hızı 4096 Kbps'dir.

Printerden çıktı alma ve CD kayıt etme imkanları mevcuttur.

Fitness salonu yatakhaneler binası A Blok giriş katında yer almaktadır.

Hafta içi; 16:00 - 22:30, hafta sonu; 10:00 - 23:00 saatleri arasında tüm personel ve öğrencilerin faydalanabildiği kondisyon salonundan spor yapabilir, eğlenerek step,aerobik veya farklı aktivitelere katılabilirsiniz.

Yatakhaneler binası B blok giriş katında yer alan bilardo salonumuzda; Amerikan, 3 top ve maç masası yer almaktadır.

Polis Meslek Eğitim Merkezimizde geleneksel olarak sınıflar arası voleybol, futbol ve basketbol turnuvaları yapılmaktadır.

Spor kompleksi ile aynı binada bulunan sinema salonumuz toplam 260 kişilik koltuk kapasitesindedir.

Bir sinemanın sahip olması gereken tüm konfora ve donanıma sahip olan sinema salonumuzda aynı zamanda tiyatro ve Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerinin düzenlediği salon etkinlikleri için kullanılan geniş bir sahne ve 2 kulis bulunmaktadır.

Hafta sonları okulumuz film arşivinden seçilen DVD kalitesindeki gündemdeki filmler gösterilmektedir. Sinema salonunda tiyatro gösterisi ve seminer gibi faaliyetler de düzenlenmektedir.

7. dönem pomem platforumu Errtugrul200'den alıntıdır.

Bilecik Pomem;

Girişte 20 Lira Makbuz Olunmadan Kayıt Parası Alınan Tek POmem...

Komser Müdürler Gayet İyi niyetli İnsandır.Hatta Şaşırırsınız Bu Adam Herhalde Sinirlerini Aldırmış HErhalde..Ağızlarından Asla Kötü Bi Söz VEya Hakaret Duyamazsınız..

Okul Olarak Biz Yıkanma Suyu nda Cok Sıkıntı Cektik Ama Yenilenme Yapıldı Siz Cekmeyeceksiniz..

Okul Müdürü Bu Sene Atandıgı Ve İLk Kez OKul Müdürlüğü Yaptıgı İçin, temkinlidir Yani Disipline baglıdır. O Yuzden Canınız Bazen Sıkılabilir..Müsamaha Azdır..

Hafta Sonları,Evci iznine Müdürden Dolayı Sınıf Bası 5-6 Adama İzin Verilir..Yani Evci İznine 2-3 haftada Bir Falan Gidebilirsiniz (diğer Pomemler Tamamen Serbesttir evci izni)

Bazı Ders Kitapları Verilir Bazı Ders Kitapları Verilmez Kantinde SAtılır.Almanız Zorunlu Değildir Ama Alsanız İyi Olur Denilir.

OKul An Gelir Ticarethane Gibi Görünür Gözünüze..Hatta Sene Sonundaki Tiyatroda Bu Konu Edinmişti..Bilecik lmtd Şirket Diye:) Ne bileyim Yazlık Gömlek Denir Kantinden Alın..Tören Yıldızı vardı Takmamız gEreken Bi Demir Parcası4.5 Milyon..

Ne bilim geldiğimiz İlk Hafta Dedi Müdür Hepinizin Harclıgından 2 Lira Keselim Bununla Yine Size Dönelim.Nedir İhtiyacı olan arkadaşlara verelim..nedir İşte Törene Aileler GElecek Onlara Yemek Verelim..Sonra Bu Paraların Carsamba Günü Gelen Ve İzlemek Zorunda Oldugunuz Sıkıcı konferans Veren Adamlara Verildiğini Görürsünüz..Lig Tv İçin Toplanan 5 Lira Zorunluydu..Gerci Sizde Bu Olmayacak Yaz Döneminde Oldugunuz İÇin..Bu KOnuyu Yazsam daha cok var ana durumu Böyle..

l

Okulda Çeşit Çeşit Öğrenci var.Ama Siz Siz Olun CİNS Olmayın.Bizim Okulda Dereceye Oynayan Bi kac Arkadaş Cevapları Bulunan Sınav Sorularını Gidip Müdüre şikayet ETtikleri İçin Sınav İptal Olmuş Ve biz Soruları Değiştirilmiş O FORMALİTE Sınavına İki Saat Calışarak Girmiştik..O Şikayet Edenleri Bilemiyoruz Ama Emin Olun 549 Kişi Onunla Akraba Oldu..

Burada Şafak Bekler Gibi Okulu Bekleyişi Gördüm. Bence Bu Son Gunlerinizin Tadını Cıkartın. Özgürsünüz.Asıl Şafagı Okulda Sayacaksınız.. OKulun İlk Gunleri değişik Ortam Ve Arkadaşlar Oldugu İçin GÜZEl..Ortaları Monoton Ve Tatsız Tutsuz...Sonları İse Gayet Sıkıcı GElir Zaman Gecmez Bitsede Gitsem Dersiniz..

Gunde 3-4 saat BOş Ve Serbestsinizdir Sabah 6.30 dan Akşam 10.30 A Kadar..Diğer Zamanlar Mutlaka Okulla ilgili Yapacak Bi Şey Vardır..Boş Bırakmamaya Özen Gösterirler..

Çamaşır Temizliği İse Okulu Koşuğu Çarşaflarınızı Yemekhaneyi Temizlik şirketi Temizler..Size Kalan Özel Elbiseleriniz İçinSe Haftada Bir Gun Filenize Doldurup Okulun Çamaşırhanesinde Yıkatırsınız Ücretsiz..Ama Yıkama İyi Olmaz Söyliyeyim Sanki Suya Dalıp Cıkar Çamaşırlar..

150-160 Mermi İstihkakınız var. Ve Hemen Hemen Her Çeşit Silahla ATış yapacaksınız..tabanca-g3-mp5-keleş vs

Yemekler GEnel İtibariyle Kötüdür..Askeriyte Kadar Değil Tabi.Sadece Öğle Yemeği Doyurucudur. Sabah Kahvaltısı Ve Akşam Yemeğinin Ardından Kantinden Takviye Yapmanız Gerekir:)

Sınavlara Gelince..Bir Kac Ders Haric Kolaydır..Sorular Osmanlı Ve Hilal kırtasiyede Olur.Ama Genelde Sorular Cıkmaz.Ders Kitapları Kolaydır Lise Düzeyi Gibidir..Sorularsa Cok Cok Kolaydır..2*2 Türünde Sorular Olur..Ders Calısmaktan Tiksinti Gelir Artık Bi Doymuşluk Oldugu İçin..ilk Ona Girenler İstediği Yerleri Sececekler Kalanlar İse Sicil Sıralaması Bu Ders Puan Sıralamasıyla OLacak Denildi.Ama Şunu söyliyim Size.iLk Ona Girme Gibi Bi İhtimaliniz Yoksa Hiç Çalışmayın.Cunku 11. İLe 500. Arasında Fark Yok.Hatta Bizim Okulda 11. İstanbul 480 lerse ful Anadolu İlleri Çektiler Kurada..kısmet işi.

Bu Ders Konusu üzerinde Biraz dAha Durmak Gerekirse..Okulun En Düşük Adamının Ortalaması 84 Mu Neydi..Sınavlar TEst Usulu Olur ve Dediğim Gibi Cok Kolaydır..Hiç Çalışmayan Adam Bile MAntıgıyla 70 -75 Yapar.BAkın 7. Dönem yaz Dönemi Oldugu İçin Size Yüzde 20 Oranında İstanbul GElecek O Yuzden Gidip Çalışmak istediğiniz İli şimdiden Belirleyin Cünkü Yuksek İhtimalle BEcayişle O ile Gidebilirsiniz.Bu Yönden Şanslısınız.

Dereceye Girmek Yani İlk Ona Giren Arkadaşlara Ödüller Verilir..Bilecik İçin KOnuşuyorum okul 1. si 1 milyara yakın altın ödülü aldı 2.ve 3. hakeza ona yakın..OKul Beleşe GElir..Ve İstediğiniz İLe Gidersiniz..AMA İlk Ona Girmek Ağzınla Kuş Tutmaya Benzer..Sadece Çalışmak Yetmez Kapasitede Lazım.Cok CalışanA rkadaşlar Vardı Bizim Sınıfda Dört beş arkadaş 40 ın altına inebilen olmadı..

Okulda 30 ar bilgisayarlı iki internet kafe vardır.saatlik ücret 75 kuruş.bilardo ve masa teniside öyle ..ve genelde yer olmaz.bizim internet sorumlusu pek beceremedi bilgisayarlar virüs yuzunden rezalet durumdaydı.ama adamada kızamıyorum cunku bilgisayarlarla ilgilenecek vakti yoktu..

ilk hafta öğrenci mümessil ve sınıf baskanları secilir..mümessil olmanızı tavsye ederim.nöbet almazlar ama sorumlulukları vardır..işleri ağır değildir..mesela masa tenisi mumessili iseniz belli saatlerde masa tenisinin basında olmanız gerekir...bilardo internet vs hakeza..

bilecik şehrine gelince..ufacıktır..mahalle bası kahve vardır.internet kafe ve kahve doludur bu ufacık yer ve hepsi emin olun DOLUDUR.Esnafı Pomem Öğrencilerini Pek Sevmez. Hatta Bi iki Kafeye POmem Öğrenci Girişi yasaktır.Esnafı Enteresandır Yani Sabah 9.30-10 Gibi Acar Akşam Erkendende Kapatırlar Dükkanı BEn Böyle Bi Şehir Ve Esnaf Görmedim

BAska Herkes Birbirine Hocam Diye Seslenir:) Sonra Devreme Döner Bu:)Askeriye Gibi Değildir Ortam..Koğuşlar 6-8-10 ar kişiliklidir..dolap kilitlemeye izin verilmez..ve zaten hırsızlık asla olmaz.Cünkü Siz Polis Olacaksınız:) O Yuzden Benim Gibi Askerlik Psikolojisinde boyun Cüzdanı Ve Kilit Götürmeyin

Kantinde Abur Cubur Coktur..Ve Fiyatlar Makul Oldugu için İŞte 30 Kuruş 50 Kuruş 20 Kuruş Vs..Yersiniz..Yersiniz..Yersiniz..Tenefüs Aralarında.. Akşam Doymadıgınız Yemek Sonrası..Cips Biskivü Kola Ne Bilim Aklınıza NE Gelirse..Ve Arkadaşlar Emin Olun Kilo Alacaksınız..Ben Toplam 8 Kilo Aldım 6 Ayda..O Yuzden FAzla Yememenizi Tavsiye Ederim...Ama Enteresan Bi ŞEy Olur..KArnınız Actır Ama Kantine Girp Bakınca Hiç Birini Yemek İstemezsiniz Bir Zaman Sonra..Garip..Acım Ama Canım Biskivüde İstemez Cipste Çukulatada.Herhalde Zamanla Oluşan Tiksintimidir Nedir..Bu Duyguyu İlk Kez Yasadım Emin Olun Okulda Yaşayanda cok Gördüm Anlarsınız Zamanla:)

Evet Geldim Arkadaşlar..Kücük Kücük Bilgilere Devam Ediyorum..

Hafta Sonu ve Evci İzinlerde Saate Cok Önem Verilir(DİSİPLİN) Hafta Sonu Sabah 9 dan önce Cıkamazsınız Akşamda işte 7 Den önce gelemezsiniz..Bizde 7 idi yazın ne olur bilmem. 7 den sonra gelirsen basın derde girer...tutanak ceza nöbeti vs..

çarşamba gunleri öğlen konferans olmazsa(genelde Olur) Çarşıya Resmi Kıyafetlerle Cıkarsın..hafta Sonu Bi Gun Resmi Bi Gun Sivil Cıkarsın..Resmi Sivil Farkı? Bilecik Ufak Yer REsmi yani POlis Elbisenle Cıktıgın Zaman Toplum Halk içinde Rahat OLamazsın...Ve Senin Normal polisten Ayırılabilmen için sana bordon ve bruve dedikleri İp ve rozet verirler..ipin ucunda demir vardır ve sen onu resmi kıyafetine takarsın..şangır şungur inersin şehire:) ..

durun daha bitmedi..carsıda senin gibi işaretlenmiş olarak gezen diğer pomemcilere şapka selamı vermek zorundasın.zaten ufacık yer adım bası aynı adamlar cıkıp durur karşına..ayrıca karsına cıkan polislere trafik aracına vs düz polislere de selam vermek zorundasın..sırf selam verilmedi diye sana gıcık olan bu adamlar gelip okula seni şikayet ederler ve sonra müdürler haftalık okul konuşmalarında"arkadaşlar işte hafta sonu selam vermiyormuşssunuz..bu okulun kuralları vardır..disiplin..ceza veririz,vermiyorsanız yapacagımızı biliriz.."türünde konuşmalar yaparlar..

durun daha bitmedi.iddaa oynamak ve kahveye gitmek yasaktır.hafta sonu komserler denetime cıkarlar ve yakalarlarsa..zaten ufacık yerdir..polis öğrencisi oldugunuz herhalinizden sivil bile olsanız belli olur..ORası BİLECİK.. ertugrul200

Okul Şehrin Bir Kac Km Yukarsındadır..Okuldan Tüm Şehri Görebilirsiniz..Dağların Arasında Bi Şehir.(kasaba danda Kücük Görünür) Her Yer Yokuştur..Yarım Saat Yürüyün Şehirde Bi Aşşagı Bi Yukarı İnanın Yorgunluktan Dalagınız şişer.Okuldan İnerken Yokuş Aşşagı Yürürsünüz..Yarım Saattir.Yada Dolmuşlar VArdır 1 YTl..Cıkarken Kendinize COk Guvenmiyorsanız Dolmuşa Binersiniz.Cunku Baya Bi Dik Yokuş Tırmanmanız Gerekte.Ben Bi Kere Cıktım Nefessizlikten Gidiyordum.Oturup Mola Verdim:) Düşünün Yarım Saatlik Yol için.. ertugrul200

Hafta Sonları Neler Yapabiliriz Bilecikte?

Cevap HiçBİŞey..Acemi Askeri Birliğinde Oldugu Şehirde İnternet kafeler hafta Sonları 11 Gibi Dolar Ve Askerlerin Dönüş Vakti Yaklaşana Kadar Yani SAat 3.30-4 e kadar Tüm İnternet KAfelerde Kagıtlara Yazılmış Onlarca Adam Sırada bekler..

Şehri Gezelim? Gezilecek NEreler Var? Edebali Turbesi..Vardır Mutlaka Gidin Manevi Yönden..Sanırrım Akşemseddinin Manevi Hocası..Kent Ormanı: Şehrin En Kayda Değer Yeri..Yeşil Ağaclar İçinde Pikniğe GElen İnsanlar İçinde Güzel Huzurlu Bi ortam..Hımm Baska Yok.Hafta Sonları Halı Sahada Mac Ayarlayın.Yasaktır Tabi Ama Siz kAcamak Gidersiniz.Tabi Aman Dikkat Sakatlık Cıkmasın.OKuldan Atılma sebebi..20 Gunden FAzla Rapor Alırsanız Okuldan Atılırsınız O Yuzden Kırık Mırık Cok Önemli Okulda Bu Yüzden KEndinize Dikkat Edin..

Kıraathaneler: evet yasak yerler ama olmazsa olmaz yerler:) Şehirde Alabildiğine kahve var..yani inanamazsınız..her sokakta kahve nasıl olur ya..neyse ucra kıraathaneleri bulun orada takılın tabi dikkatli olun.

iddaa:) her ne kdr yasaksada yasaklar delinmek içindir..kuponunuzuu önceden yapın ve iki dk da gir çık..(iddaa sevmem oynamazdımda ama vakit gecsin diye oturup ugraşıyorduk işte:)

kArı Kız: kesinlikle Yasak.okulda tembihleyecekler ztn..ha gezersin tozarsın belki ama öte türlü yatak muhabbeti olurda okulun kulagına bi şekilde giderse..yüz kızartıcı suc ve atılırsın..uckuruna mukayet ol yani:) ertugrul200

8 Haziran 2009 00:59 Düzenle Sil

Bilecik Üniversitesi? şehirin Dışında Hiç Görmedim..zaten Üniversitelide Görmedim..Yani varsada yok Denecek Kadar.Hafta Sonları Kızlar Evlerine Çekilirler:) Onlara Hak Veriyorum...Düşünün Acemi Birliği Ve Pomem öğrencileri yüzlerce erkek istila ediyor..ben kız olsam bende cıkmazdım:)

zaten bi müdürün lafı var askerden cıkanla yatılı okuldan cıkanın önünde durma:)

Kafe Kafeterya? Bi Kac Tane..Birisinden kovulduk..Dedim Ya Garip Bi Esnaflık Anlayışı Hakim.müşteri velinimettir sözü bu şehire daha gelmemiş.Gökçem Kafe..yirmi Yirmibeş Masası Var Nezih Bi Ortam ahşap falan Çekici Güzel..Girdik..içerde üniversiteli oldugunu tahmin ettiğim 3-5 genc var..Cayları Söyledik Garson Kız Getirdi..Biz Siviliz Üç Dört Arkadaş..Bİ KAc dk Sonra Bi Adam geldi..Sert Bi Tip..Siz Pomem Öğrencisimisiniz? Evet Abi..? -pomem öğrencilerin buraya girmesi yasak çaylarınızı için ve çıkın..Şaka Yapıyor Sandım Bi An Müşteriyi KOvuyordu Adam:) Neden Abi Bi şeymi yaptık? yok Ben Sizleri Alırsam Siz Müşterilerimi KAcırırsınız? Etrafa Baktım Dedim ya 3-5 adam..Çıktık..

Kampüs Kafe..Şehirdeki bi Kac Nezih kafeden biri daha..Bilmiyorum Belki Duymuşssunuzdur..Bilecik şehri belediye baskanı AKP Secildi Hemde Sadece 113 Oyla.Kimin Sayesinde 500 Secmeni Bulunup Bunların 400 Unu AKP ye verip Akp nin Belediye Adayı Olmasını Saglayan pomem Öğrencileri SAyesinde:)

Halk Bize iyice Gıcık OLdu..Ve Takıldıgımız Kampüs KAfe Sahibi CHP nin bilmem kacıncı il belediye baskan aday yard olunca ordanda kovulduk..POMEMLER GİREMEZ...iyi Girmesin Sinekler Girebilir Girmişler kol Geziyorlardı Ztn.yani Böyle bi Esnaf Baska Yerde Yok..

derslerde uyumak yasak..TElefon Sesli Olması Ztn Okul içinde yasak daima sessiz ve titreşimde..derslere komiser ve müdürler girer..lise yada üniversite sıralarını beklemeyin tabi..ortam gayet ciddi..espriler bile kıvamında derecesinde ve yerinde olmalı:) yanlız şöyle bi şey var..dedim ya müdürler olsun komiserler olsun seni insan adam yerine koyar.yani sen memursun gözüyle bakmaz asla omuzundaki rütbenin arkasından konuşmaz.arkadaş gibidir.ama yeri gelince sınırını koyar.gercekten pırlanta gibi adamlar hepsi..

okulda tekme tokat kavga etmek atılma sebebi..iki kişi kavga ederse sebeblere bakılmaksızın haklı haksıza bakılmaksızın ikiside atılır..bizde olmadı

koğuş ortamı..bu tamamen koğuştaki kişilere baglı..yani nasıl söyliyim..inŞ CİNSlere denk gelmezsiniz..bizim koğuş cok gzldi.yani hepsi kafa dengi hepsi anlayışlı ve cokta takmayan arkadaşlar..ama böyle olmayan koğuşlarda gördüm duydum..nedir mesela? yat saati 10.30 mu 10.30 da ışıklar sönmesi gerekiyor..kural bu.ama bizim koğuşta kim takar kuralı:) ışık acık sohbet ederdik..şaka komedi geyik gırla..Cİnsin biri gidip pat diye ışıgı söndürüp yat vakti arkadaşlar..bunu yapan cinsler oluyormu oluyor..ne bileyim,her insan her insana uymaz..kimi titiz kimi pasaklı.aynı ortamda aynı odadasınız arkadaşlar yani ille birbirinize değeceksiniz..o yuzden cicim ayından sonra hırlamalar baslayabilir.tavsiyem uyumlu olun.uykun var ama millet sohbetmi ediyor boşver abi takıl sohbete cinslik yapma..ne bileyim temizlikmi yapalım dendi katıl..neyse yaşayın bakalım göreceksiniz

Yatak Ve Dolap KOntrol: Size Nasıl yatak Yapılacagını gösterirler..askere gidenler bilir..bizde koskoca altı ayda sadece bir kez yatak kontrolu yapıldı..yapmayanlara bi daha olmasın dendi o kadar..o kadarda özene bezene yapardık ya.arkadaşlar sallayın yatagı matagı bendn size tavsiye yorganı cekin gidin sınıfa kahvaltıya kontrol montrol yok korkutma hepsi..

cep telefon yasagı..kameralı telefon yasak dendi.atılırsınız şu bu dendi arama yapacagız dendi..hikaye.gittik teslim ettik telefonları ne aradılar ne araştırdılar..telefonları vermeyenlerdende KERİZ damgası yedik iyimi..üc dört ay elimizde takoz 3310-3210 larla gezdik..neyse

saç sakal traşı...kontrol yok gene askerdeki gibi..sabah sıcak su verilmez sakal traşı için:( soguk suda olursun..akşamdanda olabilirsin sakallar cok gur değilse..saç ise arada uyarırlar işte berbere para kazandırın diye:) okulun berberi vardır traş+ yıkama 3 lira uygundur yani..yanlar üç üst dört numara derler ama hikaye..şöyle düzelttirin hafif kısa gözüksün kafi..ayda bi traş yeterli

Mumessiller:Gazino:Arkadaşlar Bu Adam Her Akşam Yemeginden Sonra yat Saatine KAdar Gazinoda olmak zorundadır gerci üç tane mumessili var..tavsiye ederim.zaten akşamları genelde gazinoya takılıyoruz.üç kişi oluncada dönüşümlü..

internet: internet sorumlusu olursanız internet sırası beklemessiniz bu birrrrrrrrr..internet beleştir istediğin kadar takırlsın bu ikiiiiiiii. etrafında bi cok yalakan arkadaşın olur işte ona sıra ayarlaman gerektiğinde 15-20 dk fazla hesap acman için bu üçççççççççç...internet sorumlusuda 3-4 kişidir onuda kapmaya bakın..

hım baska ne mumessili vardı..masa tenisi:masa tenisi mumessilimiz masa tenisini tutmasını bilmezdi adam okuldan mezun olurken bi oynayışı vardı görecektiniz:) ustalara taş cıkartır..yani seviyorsanız alın bunuda arkadaşlar gidersini orada oynayanlardan fiş alıyorsunuz..kendinizde bi adam bulup tabiki ücretsiz oynuyorsunuz.

bilardo sorumlusu: oda masa tenisi gibi..

sınıf baskanları: kesinlikle tavsiye etmem..sınıfla basınız derde girer..üniversite mezunu olunca herkes cok bilmiş oluyor ve herkese laf anlatmak bi işe icraate kalkışmak püüü kolay iş değil.sabırlı ve iyi bi yönetici olmanız gerekiyor ki altından kalkabilesiniz..

spor sorumlusu: spor salonundan sorumlu işte oradaki toplar orada futbol oynanmasını engelleme vs idi..sallayın yaramaz..

kantin sorumlusu: gidip tenefüs aralarında kantinciye yardım ediyo:) çekilecek dert değil..

daha ıvır zıvır bi ssürü var mumesillik arkadaşlar.ama benim gibi askerde öğrendiğiniz gibi SALAGA YAT ma taktiğinide kullanabilirsiniz..bilmem görmem anlamam..

2 haftada bir nöbet tutarsınız..tek dez avantajı bu olur..

unutmadan sinama sorumlusu vardır..her hafta cuma cumartesi sinama getirir..izlersiniz.tabi vizyondaki filmler olmaz..bizdeki sinema sorumlusu cok af edersiniz tam bi..neyse. adam 1990-1995 filmlerini getirir bizi deli ederdi o kdr guzel film varken..Alllahtan 2. dönem değiştide bu sorumlu arkadaş arog recep ivedik ıssız adam vs izledik..yani iyi bi sinema sever ark bulun. tabi erotik miki vs yasak bırakın onu öpüşme sahneleri bile ileri sarılır filmde:)

5 çeşit nöbet vardır bilecikte..

1 gazino: en rahat nöbettir..cayı demlersin sonra gider tv izlersin 2 saat boyunca:)

2 yemekhane: 3 ogun yemek hanedesindir..durup millete yer gösterir yemek bitiminde ortalıgı toplayan hizmetlilere yardım edersin..

3 yatakhane nöb: zordur yani zor derken gecenin bi vakti kalkması..11-1..1-3 ..3-5.. vs nöb vardır..kalkarsın işte sana verilen katta beklersin öyle..ışıkları lavaboları kontrol edersin acıkmı diye..

4 saygı nöbeti:..en ciddi nöbet..idari binada beyaz migfer falan giyip 1 saat hazır olda bekler gelen gecen müdür komsere selam verirsin..

5 devriye nb: en zor nöbettir yatak hane gibi gece tutulur iki saat..telsizi eline alır okulun içinde volta atarsın..gecin bi sınıfa yada bi parka takılın arkadaşlardan öyle yapan çoktu

bana bu nöbetlerden 4 er tane falan geldi..toplam ne 20 nöbet işte 40 saat. askeriye nazaran devede kulak..ama genede işte sıkıcı oluyor uyku bölünmesi vs

arkadaşlar ben 8.dönem bilecik pomem mezunuyum öncelikle hepinize hayırlı olsun... yazdıklarınıza şöyle bir baktımda mesela takım elbise getirelimmi demişsiniz. arkadaşlar hiç gerek yok kimse size takım elbiselimi diye bakmıyor ben ve bir sürü arkadaşım ilk geldiğimizde bir hafta 4-5 gün boyunca kot pantolanla gezdik boşu boşuna masraf yapmayın . birde arkadaşlar bence akşama doğru gidin sabahtan çok kalabalık oluyor kayıt işlemleri çok basit elinizdeki torba zarfı sizlere açtırıyolar sonra bilgisayarlara girişlerinizi yapıyolar bu işlem yaklaşık 2 gün sürüyüor onun için sabahtan gidip buşu buşuna beklemeyin D sınıfı mümessili saygılar

slmlar kardeş 8.dönem bilecik mezunuyum.hepinize hayırlı olsun. zaten okulda çevik elbisesi giyeceksiniz.bikaçgün sivil takılırsınız.sonra sırayla gömleğinden eşofmanına herşeyi veriyolar pijamada dahil.ama hepsini bianda getirmiyorlar.terlik tırnak makası traş köpüğü vs. hepsi kantinde var ve fiatları uygun.yani tavsiyem çok fazla malzeme getirmeyin.yinede siz bilirsiniz.16sında 8de orda olmanız gerekiyor resmi olarak doğru.ama odamda son güne kadar gelmeyen arkadaşım vardı ve hiçbişey olmadı 6 gün geç geldiği halde.ama sizede gelmeyin demiyorum yanlış anlamayın.herkesin yatağı odası siz gelmeden belli oluyor.umarım güzel bi oda arkadaş ortamına düşersiniz.

Öncelikle hepinize hayırlı olsun 9. dönem pomemci kardeşlerim:) Ben 8. dönem kardeşinizden veya ağabeyinizden size bir iki not.

Okula ilk gittiğinizde intibak eğitimi olur. Bu eğitim sürecinde Saçlarına ak düşmüş Biricik Mükemmel İnsan ALTAN komiser size yardımcı olacaktır. Sizin okula uyum sağlamanıza ALTAN komiserimizin büyük gayreti olacaktır.8.dönemde 3 tane komiser vardı. 1)Murat komiser 2)ALTAN komiser 3)TAHİR kOMİSER:)

Sizde de muhtemelen ALTAN komiser ve Tahir komiser devam eder ama murat komiseri bilemem. Bu 3 komiserden biri sınıf komiseriniz olacak.dÖNEM boyunca il dışına hafta sonu izinli olarak evci çıkmak için izin isteyeceğiniz size hangi komser gelmişse bu saydığım komiserlerden biridir:)Tahir komiser ayrıca fiziki yeterlilik dersine girmektedir. Bu derste çok fena zorlar haberiniz olsun:) Şimdiden koşmaya hazırlayın kendinizi.

Okulumuz yemekhanesi yetersizdi mekan olarak ama yanılmıyosam bir tadilat olacaktı siz gelmeden. Biz çok sıra bekledik umarım siz beklemezsiniz.Okulda her şey sırayla sıranın önemini bu okulda anlamak çok zor olmasa gerek:)

Bizim zamanımızda Sınıflar amirimiz İSMAİL AYGÜL başkomiserimizdi. Belkide okulda karşılaşabileceğiniz en mükemmel pırlanta gibi birisidir. Gitme durumu vardı eğer okuldaysa Ne mutlu size..

Kısaca ALTAN komiser ve İSMAİL BAşkomiser aklımda kalan 2 harika insan tabiki hepsi Mükemmel insanlardı ama bu ikisinin yeri benim gözümde başka olacak:))) Sorusu olan varsa özelden msj atabilir

Bilecik -İstanbul arası hafta sonu izinli çıkarsanız Tren var çok rahat ve ucuz trenle gider gelirsiniz. Neyse benden bu kadar Şimdiden KOLAY GELSİN

:

Sayın müdürümüz dünya iyisi son derece sakin bir insandır sorumluluğunun bilincinde biri olarak hayvani hırslara sahip insanları zaptetmenin zorluğunu yaşadığı için insiyatif kullanmış ve turnuvalarını iptal etmiştir zaten turnuvalardan önce dizini bileğini orasını burasını kıran adamların olduğu bir yerde yönetici olarak yapması gerekeni yapmıştır arkadaş buna değinmeiş...

son olarak ,

zar oldugu için tavla turnuvaları düzenlenmedi

böyle bir şey okulda hiç olmadı...

hem boş vakit yok diyorlar hemde tavla oynamak istiyorlar ...

tam anlamı ile saçmalık...

zaten polis oyun solonlarında kağıt bokey tavla oynayan adam değildir...

polis her anını aldığı maaşın hakkını verecek çalışmaları yapacak dolu dolu yaşayacak insandır...

aurıca bu tavlacılar(bir grubu işaret ederek diyorum ki) artık öyle 10 dk teneffüs arası haftasonu 24 saat uyumak yok...atrtık çalışmak var...

bugün laf söylenilen sayın müdürümüzün 100de 1ini meslekte görecekmisin bakalım...

bütün 7.dönem pomem adaylarına bilecik pomem gibi insan gibi yöneticlerin bulunduğu güzel br okul diliyor hayırlı olsun diyorum....

Hilal kırtasiye var hamsu köprüsünü geçince solda hemen .biz öğrenciykende soruları ders notlarını ordan alırdık.Çok efendi bir sahibi var bizler gibi genç ,güleç yüzlü biri.aslında Şehir olarak bizi pekte fazla bir şey beklemiyor.Çok ufak bir şehir .esnaf kardeşlerimiz erkenden kapatırlar dükkanlarını .bide pahalı satarlar ürünlerini.Bilecik halkı biraz kapalı bir yapıya sahip genel olarak havasından mıdır nedir ilk etapta size soğuk gelebilirler.Ama içlerinde çok babacan kişilerde var. .takılabileciğimiz cafelere gelince ;ziraat bankasının karşı sokağında gökçem cafe var .Öğrenci dışında müşteri kabul etmiyorlardı ozaman.(asker ,yerli halk giremiyordu).en son drum ne bende gidince görecem .:) çarşı izinlerinde canımızın sıkılacağı aşikar .erkende okula dönmek isteyen arkadaşlar olabilir:)kısaca şehir tam bir hayal kırıklığı arkadaşlar.inşallah okulumuz onun bu açığını örter.

ALINTIDIR:

Arkadaşlar ben Bilecik pomem 6. dönem mezunuyum .. Atamam istanbula oldu ..

Bilecik için geçerli söyleyeceklerim .. Askeriye gibi laflar dönüyor , alakası yok .. Amirlerimiz inanılmaz derecede hoşgörülü ve iyi insanlar .. Gidince anlarsınız .. Sınavlar çok basittir , zaten çoğu hocalar soruları veriyo .. sonuncunun ortalaması 87 idi , 1. nin ortalaması 97 olması lazım .. Ben 93 ortalama ile 282. oldum ..

360 kişi istanbulu çekti kurada .. Zaten 525 kişiydik toplamda

okulda fitness salonu ve kapalı spor salonu var.futbol dısında her sporu yapabilirsiniz.futbola okul muduru izin vermiyor.ama haftasonları halısahalar da gizlice yapabilirsiniz. ben pek tavsiye etmem hem yakalanma hemde yaralanma rsiki var. unutmayın 20 gunden fazla rapor almanız okuldan atılmanıza neden olur. yanınızda pek fazla sivil esya getirmeyin cunku cok fazla svil carsıya cıkamayacaksınız.

7. . dönem mezunum bilecikten ,

ak ile karayı yakında görürsünüz arkadaşlar bence en şansızlar sizlersiniz, bilecik küçük bir şehir o yüzden okulunuzu eskişehirle izmir ve istanbul ile kıyaslamayın bile .

mersinde en azından büyük şehir,geriye merzifonla sanırım çankırı kaldı. onlarda küçük yerdeler ama yönetim vb. şeylerden dolayı size göre rahatlar.

tabi istanbulda nöbetler felen epey sıkıntılıymış , biraz sık ve daha sıkı imiş nöbetlerde idare, cezalarda daha bolmuş bize göre ama sonuçda istanbulda okumak daha keyifli olurdu hafta sonları için.

bizde en büyük sıkıntı çarşıya nerdeyse sürekli üniformalı çıkmamızdı. daha ayrıntı isteyenler özelden yazsınlar neyi merak ediorlarsa

elam arkadaşlar ben 7.dönemdenim. hepinize hayırlı olsun. en iyi okula geldiniz oranın kıymetini bilin. ben şimdi doğuda göreve başladım inşallah hepiniz hayırlısıyla okulu bitirip göreve başlarsınız. benden tavsiye bilecik pomemde fazla göze batmayın sadece işinizi yapın gerisine karışmayın. valla oradaki ortamı özledim şimdiden.

Komserlerimizi amirlerimizi sakın üzmeyin onlar bir tanedir. Özellikle İSMAİL KOMSERİMİZİ( pardon şimdi başkomser oldu) sakın üzmeyin öğrenci babasıdır. bu yazıyı okuyan olursa herkese benden selam söylesin.eğer bir sorunuz olursa cevaplarım.

okulun kral insanı ismail komserime (babaya) selam olsun o okulun en kral adamlarındandır sorun çıkarmaz ama delikanlı olun ona oda delikanlı bi adamdır.....cemalettin komserimi pas geçmiyim...yemekhaneci mehmet ustanın ellerini öperiz alemcilerden bi o kaldı:) esnafa dikkat lafınızı esirgemeyin... siyamettin babaya büyüksün dedinmi akan sular durur:)))ama derste bulmaca çözmeyin kızar..bilgi işlemci sadettin abi varmı üstüne bilgi işlemci com.tr dünyasında.....hafta sonları izin alabildiğinizce gezin esk. bursa ist. ankara ç.kale gez gezebildiğin kadar çünkü o okuldan sonra gezemiyorsunuz artık derlerdi inanmazdık ama gerçek bu...çarşambaad çarşı var bikaç hafta sonra başlar...nizamiyedeki polisler kraldır nöbette az muhabbetimiz geçmedi...oktay müdürümün hikayelerini ii dinleyin:)..daimi müdürümün dersini dinleyen iyi bi avukat olur...söyleyeceklerim bundan ibarettir allahın şanslı kullarısınız bazı aksaklıklar dışında çok iyi okula düştünüz...amirler müdürler komserler 10 numara insanlar...disiplin hukukuna dikkat edin sayın müdür yakalamasın..diyarbakırlının selamı var derseniz sevinirim..tabi şimdi çekinirsiniz dersinden ama zamanla en zevkli ders olur..bekliyoruz çabuk gelin devrecilik yapalım:)mardinden selamlar..

okulumuz diğer POMEM'lere göre iyi bence.. çook şükürr...ne kadar hayat şartları bizleri buraya getirse de geçen 1 aylık zamanda yeni mesleğimi gerçekten sevmeye başladım..öğretmenlik olmadı ama RABBİM bu mesleği nasip etti bize...her işte bi hayır vardır elbette..bu nedenle kalan zamanı en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum...şimdide herkese BAŞARILAR..faruk_52 ORDU....

Okul çok rahattı...

şeker gibi müdür, komserler....

göreve başlayınca gördük ki;

çok dikkat çekici bir mevzuya parmak basmak gerekirse!!!

Nedense tüm pomemler içinde SİCİLİ en düşük polisler bizim okuldan mezun olan arkadaşlar...maşallah sıralanmışız sonlarda :)))3225?? 3229?? 323???

sınavlarda soruları biraz kolaylaştırmak gerekiyo galiba sanırsam :)))

Okulumuz 550 kişilik sabah 6 ceyrek kalk var 6.45 te sabah istimasi var o zamana kadar kişisel temizlik ve yatakları yaparsınız :) istima dan sonra sabah kahvaltısı ardından saat 8de etüt var 45 dakika sonra 9 da ders başlar ve 12.45 e kada...r 4 saat dersiniz olur saat 1 de ögle istimasi ve ardından ögle yemeği sonra 2de tekrar ders başı ve 15.45te dersler biter ve koğuşlar sabah 7den 16.00a kadar kapalıdir sabah o nedenle bütün ihtiyaçlarınızı saat yanınıza alın bir daha giremezsiniz yani saat 6 ya kadar bossunuz biz o 4-6 arasi koğuşlara çıkıyoruz kursu olanlar kursa gidiyor 6da istimadan sonra yemek ve tekrar 8e kadar istiraat 8de aksam etütü 45 dakika ve saat 10.30 a kadar tekrar istiraat 11de yat var :) cuma akşamı etüt olmaz carsamba günü öğleden sonra ders olmaz cumartesi pazar sabah 9 ile aksam 6 bucuk arasi carsiya çıkarsınız cuma ve cumartesi aksamları sinema olur lig tv var internet kafeler var öğrenci kantinleri sabah 8den aksam 10bucuka kadar açık olur kantinde fiyatlar cok ucuz olur bir de nöbetler var tabi :) her nöbetten ayda bir kere gelir 4 çeşit nöbet var bizim okulda :-) her hafta bir çeşit nöbet tutarsınız :)

06 Şubat 2011 23:55

romeoforlove
Şube Müdürü

AYDIN POMEM

Arkadaşlar telefon serbest merak etmeyin sadce son ay bize dersliklerin olduğu binada tela,efon kullanılması yasak dediler ama bu pek te dikkate alınmadı..kameralı telefon yasak..ama kullanan bi şekilde kullanıyor..

çamaşır konusunda ise sınıfına göre her hafta bir gün çamaşır günüdür..o gün yıkatabilrsin..

etkinlik konusunda ise yemin ediyorum belki pomem okullarının içinde en fazla sosyal etkinliğin olduğu okul diyebilirm..tiyatro halkoyunu karate fakir öğrencilere ders verme gibi..

eşofman konmusunda ise arkadaşlar gelirken yanınıza bi eşofman takımı getirin yaklaşık 1 ay sonra size pokulun eşofmanını verecekler..buna spor ayakkbıda dahil..

yemek konusunda ilk başlarda yemek cidden çok kötüydü ama askerliğini yapanlar pek zorlanmayacaktır..zaten zamanla ya yemekler güzelleşiyor ya da siz alışıyorsunuz..(p.makarna,s.makarna,k.makarna..:))

24 saat sıcak su imkanınız var..internet konusunda ise malesef bu durum pek açıcı değil isteyen lap topunu getirsin internet kafe makineleri pek ii durumda değil msn yasak..

müdüründen tutun polis memuru abilere kadar gerçekten çok ii insanlardır bunu anlayacaksınız..

hele bi müdür baabmız var ki gerçekten dört dörtlük bi insan sakın üzmeyin ..onun gibi müdürü türkiye görmemiştir..biz ona müdür baba diyoruz düşünün artık..

yaklaşık iki ay çarşşıya sivil çıkarsınız sonra harici elbiseleriniz gelir.hafta sonları bi gün resmi bi gün sivil çıkarsınız bence en kötü tarafı bu ama u durm okulun insiyatitfinde olan bi durum değil..

takım elbise olayına girmeyin aklınızdan bişle geçrimeyin dolaplara zaten elbiseleri sığdıramıyorsunuz..

aydın her anlamda çok gzüel bi şehir...:):)

kısaca hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar..gerçekten çok kaliteli bi okulda eğitim görecesiniz..

Yaklaşık 20 gündür burdayız.

Gelmeden ednişeler elbette vardı, özelikle askerliğini yapmamışlar için bu düzen kısa bir süre garip gelebiliyor. Lakin geldikten ve bir kaç gün geçtikten sonra güzelliklerin farkı ayyuka çıkıyor.

7. dönemden yemek şikayetleri okumuştum, 20 gündür yemekler bence muazzam. Günlük 4,2 TL istihkaka karşı bu yemekler inandırıcı gelmiyor. Silah dersimize giren Hüseyin Komiser'i bu noktada takdir etmek gerekir. Allah razı olsun.

Kantin ve çay ocağında fiyatlar son derece makul, 15 kr çay, 20 kr su, 75 kr kola vs. Bu sayede çarşı izinleri dışında istesenizde pek para harcayamıyorsunuz.

Gerek Cavit Müdürümüzün telkini, gerekse etüt saatlerinin boşluğundan ötürü kütüphanede sürekli bir yoğunluk oluyor. Kitap sayısı da fena değil, her gün 5-6 farklı gazetede orda okunabiliyor. Polis okulunda bu kadar okuyacağım hiç aklıma gelmezdi.

Mescit fevkalade güzel ve geniş, bu kadar imkanı üniversite hayatında bulamazken burada bulmak haliyle bir mutluluk ve mesleğe dair bilgilerde şevk veriyor.

Bu sebeple şu an okuyan devrelerime ve gelecekte bu okula düşecek sevgili meslektaşlarıma şanslı insanlar gözüyle bakıyorum. Allah bu güzelliklerde payı olan herkesten razı olsun.

selam tüm arkadaşlarıma.. bende 8.dönem aydın bahtlısıyım. çok şükür ki allah'a kazandık ve aydın'a geldik. arkadaşlarımın çoğu okulu anlatmış ama inanın anlatmak yetmez inşallah allah'ın izni ile burya gelir ve buranın yaşamını sürersiniz..

sayın müdürümüz başta olmak üzere müdürlerimiz komserlerimiz ders hocalarımız, bizlerle ilgilenen memur abi ve ablalarımız ve bizim tüm işlemlerimizi ve okulumuzu yaşanır kılan tüm personeli(miz)e çok teşekkür ediyor ve allah razı olsun diyorum bu bizim bir borcumuz ve ödenecek gibi deil.

burada bir aile gibiyiz sayın müdürümüzden tutunda tamizlik işlerini yürüten abi ve ablalarımıza kadar...

sayın cahit demir müdürüme aydın da bu denli aile ortamını ve disiplinli bir eğitim ortamını oluşturduğu için tekrar tekrar teşekkür ederim..

keşke imkan olsada pomemi kazanacak tüm kardeşlerimde bu ortamı yaşayuabilse ve aydında eğitilsde ahh keşke...

sevgi ve saygı ile hoş kalın...

İnsan şükretmeyi bilmezse hiç bişeyden mutlu olamaz. Okulda şükredecek çok imkan var. Şehir dışına haftasonu gideiyoruz ne demek? Gitmeyiver hocam.. 6 aylık bi süre zaten. Yarısından çoğu gitti. Acil bi durumun olduğunda Sayın Müdür izin vermem mi diyor? Okul güzel güzel.. Başkaları haftasonu izin veriyor dediğin yeri söyleyim BİLECİK POMEM. Peki onların nöbetlerini de sordun mu? Saygı nöbeti diye bişeyleri var. Dikiyorlar adamı idari binanın önüne. Gelip geçene slm veriyorsun. Bizde var mı? Çok mu meraklıyız güneşin altında tören kıyafeti ile dikilmeye? Şükret şükret.. Okul on numara...

öncelikle arkadaşlar..7.dönem aydın pomem öğrencisiyim şu an sitanbulda çalışıyorum..elimden geldiğince bu sayfayı takip etmeye çalışıyourm..

ayhan komiseri tartışmışsınız..kimse tartışılmaz değildir elbet ama ben ayhan komiserin sınıf komiserid eğil de yemekhane ve mutfaktan sorumlu olduğu dönemde tanışmıştım onunla..ve emin olun sadece sigara içme alanlarında bir çok şey öğrendim ondan ki şu an öğrendiklerimi uyguluyorum..darısı sizlerin başınıza..

aynı sorunlar bizim dönemimizde de vardı ama arkadaşlar böyle üfürükten teyyare meselelerle uğraşacağınıza çokd eğil 2,5 ay sonra kadroya çıkacağınızı ve elkip şefinizin elinize telsizi verip iyi takip et aman anons kaçırma diyeceği zamanları düşünün..

dilek kutusuna yok bu bana ters baktı yok çarşıya nie çıkamıyoruz gibisinden istekler atacağınıza telsiz ve tutanak konusunda ayrıca bir eğitim ya da seminer gibi bişeyle eksiklerinizi giderme imkanını isteyin ki cahit müdürümüz bunu mutlaka olmulu karşılayacaktır yoksa 4 aylık memur olarak şunu söyleyim haber merkezinden tutun grup amirinize kadar herkes size fırçayı kayacaktır..

muhabere esastr arkadaşlar..nöbetimi vukuatsız devraldımla bitmiyor bu iş ..özellikle özellikle bu konu üzerinde durmanız gerekiyor diye düşünüyor ordaki tüm memur abi ve ablalara komiserleimize mdürülerimize saygılarımı iletiyorum..sizler içinde yolunuz açık olsun arkadaşlar..

aydın pomem gerçekten çok gzüğel bi okul kıymetini bilin..

Bende İ sınıfındayım arkadaşlar.

Bir okulda, daha doğrusu eğitim merkezinde olabilecek çoğu şey mevcut Aydın Pomem'de... TV'nin alçakta olması, çim sahada maç yapılamaması buna binaen (tenis kortuna nazır bir) halı saha olmaması, diğer okullara göre izin konularında disiplinli olunmasına karşın imkânlar ve demokratik yapı muazzam. Sıcak su, yemekler, sınıfların ve diğer mekânların rağatlığı; öğrencinin en ufak dileği, bir kaç gün içinde tören günü cevap buluyor üstelik en yetkili ağız sayın müdürden...

Bunun olumlu tarafını geçen 4 ayda ziyadesiyle gördük, kalan 70 küsür gündede göreceğe benziyoruz. Kadroda ise "okulda olsa..." diye başlayan cümleleri üst devrelerimizden zaten duyuyoruz. Bizde 9. döneme "okulun kıymetini iyi bilin, müdürümüzü üzmeyin" diyeceğiz galiba, inşallah 23 Temmuzda başta müdür erkanı olmak üzere geride kalan tüm personeli üzmeyen polis adaylarından oluruz.

Dersler konusunda da bir kaç şey söylemek gerekirse, önceki dönemlerden bize kalan "çalışmayın", "çok rahat geçersiniz" vari söylemleri kafanıza takmayın. Hiç çalışmayı planlamasanız dahi sınav dönemi sayfalarca fotokopi okuyor, soru çözüyorsunuz ilk 10 hedefiniz yoksa bu da sizi çok yormuyor açıkçası. Sınıfınızda ilk 10'a oynayan ne kadar çok kişi varsa sizde o kadar şanslısınız demektir, günde 7-8 saat çalışanları görünce insanda kalma korkusu; beraberinde çalışma isteği hasıl oluyor... :) Son olarak sınıf komiserlerinin hepsi iyi niyetli, ayrım yapmak haksızlık olur kiminin kimyası Ayhan Komiser gibi bu işe yatkın oluyor. Benim mesleğe ısınmamı sağlayan isimler ise İsmail Komiser, Huriye Başkomiser, Derya ve Servet Müdürlerim...

herkese selam arkadaşlar şimdiden9dönem herkese hayırlı olsun ben 8.dönem aydın pomem okulundayım herkesin gönlüne göre versin rabbim arkadaşlar ilk önce şunu söleyim pişman olmayacgımızız cok kutsal bir meslegi sectik bunu okula gelince daha iyi anlıyor insan yada teşkilatın bi parcası olmaya sayılı günler kala arkadaşlr okullar içinde 9 10 pomem içinde 1 numaralı okul neresi diye sorarsanız aydın pomem herşey olması gereken kadar basta sayın müdürümüz olmak üzere kadromuz cok iyi arkadaslar burda herkese emin olun ailenizin vermedigi degeri burda size gözteriyorlar okul akkında olumsuz seyler yazanlara bakmayın onlar sivil hayatlarında zorluk cekmeyen rahata alışmış arkadaslar şükretmesini bilmeyen arkadaslarımız aydın güzel okulda yemekler olsun herşey süper ben evimde yemedigim yemekleri yemişimdir burda sıcak su 24 saat kesintisiz vakit geçirecek birsürü etkinlik teniz internet futbol kondisyon d smart dijitürk hafta sonları anfide film basketbol salonu herşey var içiniz gönlünüz rahat osun 10 numara yer tekrar hayırlı olsun

resmen rahatlık batıyor... yeni askerden geldim 9. dönemim kısmet olursa.. askerdeki anılarımı anlatsam bulunduğunuz yerin 5 yıldızlı otel olduğuna kendinizi inandırırsınız... sabah 5te kalk mıntıka tuvalet lavobo temizle kahvaltı yap sonra kahvaltıyı masalardan topla gunduz 4 saat nöbet gece 2 saat nöbet öğle yemeğini topla bulaşık gece eğitimi hijyen ki gece 12 ye kadar sürer hazır kıta gece 12 den önce yatamazsın... bi de 1-3 nöbetib olsun tamamdır. o gun 2 saat bile uyuyamazsın.. sizin muhabbetlere bi bakın su sıcak değil komser nie gülmedi bize... komutanlar dayak ta atıyor ağır hakaretlerde ediyor küfür de ediyor... ayrıyeten her sabah 3 km koşu engelli koşu göğüs göğüse muharebe ...... anlat anlat bitmez... bulunduğunuz anın tadını çıkarın kıymetini bilin.. bu arada aydında kayserili öğrenci varmı arkadaşlar... bende kayseriliyim bölge bölge okul belli oluyormuş.. bilginiz varsa bi zahmet öğrenebilirmiyiz..

gelecek olan 9. dönem arkadaşlar okulumuz hakkında ileri geri yazılan yazılara kulak asmayın. Kimse okulda sıcak su yok diyemez saat 05.30da sıcak su akar, gece 12.00 dan sonra soğumaya başlar. Yemekler gayet iyi. Gelelim izin konusuna, Hakeden herkes iznini fazlasıyla kullanabilmektedir.sadece hafta içi geçerli bir mazeret varsa izin verilir. Hafta sonu izinlerinde hiçbir sıkıntı yoktur. Okul hakkında kötü düşüncelere sahip olan arkadaşlar burayı 5 yıldızlı otel zannetikleri için rahatları bozulmuş olabilir.arkadaşlar biz polis olacaz eh olsun biraz disiplinimiz. Sonuçta buraya yatmaya gelmiyoruz. Anlaşılıyorki yatmak için gelen arkadaşlar var. Ceza alan adam aldığı cezanın fazlasını haketmiştir. En alttan En üst kademeye kadar herkes öğrencinin iyiliği için elinden geleni yapıyor. Özellikle Sayın Müdürümüz öğrencileri evladı gibi gördüğünden elinden gelen herşeyi yapıyor. Şu an Türkiyenin en iyi pomemlerindendir.9 dönem arkadaşlardan bu okula inşallah gelmelerini dilerim saygılarla...Şimdiden hayırlı olsun........

Arkadaslar okulumuzda memleketimizin her bir köşesinden var aydın hariç :)

Bunun yanında aydında sıcaklar baya arttı

9.dönem Aydına gelecek arkadaşlar nacizane tavsiyem öncelikle buranın Polis okulu olduğu ve disiplinin üst düzeyde olduğunun bilincinde buraya gelmeleridir.7.dönemler bize buraya tatile geleceğimizi sınavların vs. cok kolay olduğunu söylüyorlardı bizde o bilincle geldik ve biraz afalladık

Okulun fiziki şartları çok iyi tenis kortu bilardo masa tenisi futbol basketbol voleybol sahaları internet kafe dijitürk dsmart anfide sinema gösterimi gibi aklınıza gelen her şey var.

Yemekler çok iyidir.Evinizde bile böyle zengin menüler bulamıyorsunuzdur bunu gelince göreceksiniz

Aydında ufak ama şirin bir şehir.Geçen Didim gezisine gittik okulca Polis Moral Egitim Merkezine ait bir kampa gittik ve cok güzel gecti.Yine okulun yarısı da Canakkale'ye gezi düzenledi.

Çarşılar ilk dönem sivildi.İkinci donem tören elbiselerinin gelmesiyle bir gün resmi bir gün sivil.

Çarşamba öğleden sonraları ders olmadıgından acil işi olanların carsıya cıkmalarına izin veriyorlar.Geri kalanlar için meslekle alakalı konferans düzenleniyor.

Odalar 10'ar ve 8'er kişilik koğuşlar şeklinde.

Eğer öğrenciler iyi niyeti suistimal etmezlerse burası daha da güzel olur ögrenciler burayı isterse Cennete de cevirir Cehenneme de döndürür.O yüzden buraya geldiğinizde o niye böyle şu niye böyle diye sorgulamayın.Size ne deniyorsa onu yapın zamanla şartlar sizin lehinize cevirilecektir.

Okul mevcudu 510 kişi diye biliyorum ama yanlış olabilir arkdaşlar aydın pomem çok güzel bir yer uzun zamandır yazmıyordum ama sizin gibi bende gecen dönem yazıyor merak ediyordum 8 dönemi sizi çok ii anlıyorum o yüzden tekrardan sizler için dilimin döndüğü kadar aydın pomemi anlatacağım.okulda bir müdürümüz var duymuşsunuzdur gerçi müdürden çok baba gibi o kadar geniş o kadar mükemmel bir insanki anlatamam burda yazmayla allah nasip eder gelirseniz aydın pomeme kendiniz göreceksiniz yaz mevsimi olduğu iiçn çokk sıcaklar buralr sıcak dışında olumsuz bir durum söz konusu değil daha öncede yazdım imkanınız varsa aydın pomeme gelmek için eğitim daire başkalnlığına dilekçe yazın aydın pomemde okumak istedeiğinizi yazun ama dilekçede geçerli bir neden olmalı okul kadromuz çok ii müdürden teknisyen yardımcısına kadar hele bir komiserimiz var aman alllahım ayhan komiser(baba) çok iyi niyetli öğrencinin işini elinden geldiği kadar yapmaya çalışan çok muhabbet eden ders aralarında öğrencilerle birlikte çay içen ayhan komiserimizden çok sey öğrendik daha da öğretecek inş birde izzet müdürümüz vr ama bu yıl aramazdan ayrılacak 9 dönem sizler izzet müdürümü göremeyeceksiniz çünki terfi etti. şimdilik bu kadar yeterli sanırım iyi geceler saygılarrrrr

Arkadaşlar ben 8.dönem aydın pomem mezunuyum.öncelıklle okulumuz ercekten guzel ama sızın acınızdan laptop olmamasına uzuldum.ben cogu zamanımı fılm ızleyerek gecırırdım.ama bızdede koguslarda yasaktı sınıfta kullanıyoduk.uzun bı yol sızı beklıyo.illk 15 gun bı ıntıbak egıtımı olur.spor sallonunun önündeki ağaclara ıyı slm verın polis dik durur:)sonra booooooooool bol yürüyeceksiniz.pollis meslek eğitim merkezi uygun adım ileri marşşşş.ki ayhan başkomiserin sesine allışın.konuşmaaaaaa dinleeeeeeeeeeee.sizler çin polisi değilsiniz.beyller biz 517 kişi başladık sanaırım yani kalabalıkltık ama siz 300 kişi civarında olcaksınz..slonra dersler inanın ben unıverte hayatımda bu kadar derse gırmedım.kotu yanı dersten kaytarma sansınız yok.sabah 8 aksam 4 sınıftasınız haberınız lolsun.kogusllarda dınlenmeyı hayal bıle etmeyın alıstırın bunu kendınıze.ama aydın pomem diğer okulllara göre iyidir.sadece sıkılacaklsınız bıraz bunu bılerek gıdın iyi dostlar edinin.sayın müdürümüz cahit demir babamıza çooook iyi bakın.onun durusunu benımseyın ki ben hayatımda öğrencisine bu kadar iyi davranan bi eğiimci görmedim.biz onu gördüğümüzde saygıdan titrerdikki o üzülse utancımızda uyuyamazdık.ben tiyatro oynadım beyler kendınıze mutllaka bi uğraş bulun.okul güzel tüm kardeşllerime hayırlı olsun buarada b6 kogusunda benım yattıgım yerde 7.dönem hakakrıyı ccekmıstı.bende 8.dönem hakkarıyı cektım artık 9.dönemde kendını hazırlasın saygıalrımla.....

Tebrikler arkadaşlar hiç abartısız türkiyenin en yiyi pomem okuluna geliyosunuz hayırlı olsun ben 7. dönem aydın pomem bizde şafak sayıyoruz burda

arkadaşlar öncelikle şu takım elbise olayına açıklık getireyim

burda öyle bişi yok geldiğiniz günün hemen çevikkuvvet elbiselerinizi giyersiniz okul çok harıka aslında mükemmel istediğiniz hertürlü aktiviteyi burda bulaılırsınız sormak istediğiniz soru varsa sorun anlatayım arkadaşlar

gelşrken sivilkıyafet spor ayakkabı eşofman getirin gerçi bunlar verilicek size ama 20 gün sonra. bütün kıyafetlerininz ortalama 20 gün sonra geliyor.derslermi:))) kardeş dersler sınavlar herşey çok basit burası 5 yıldızlı bi otel sizde tatile gelmiş misafirlersiniz kendinizi ona göre ayarlayın işte :). hafta sonları yaklaşık 2 ay sivil çıkacaksınız daha sonra kıyafetler gelcek artıık bigün sivil bigün resmi çıkıcaksınız sevgili sayın müdürümüz gereken her kolaylıgı bizlere sağlıyo

sakın onu üzmeyin dünya tatlısı bi insan türkiyede yok böyle biri geldiğinizde farkınızı anlicaksınız diğer pomemlerden

Aydında kar yağdığında millet bayram havasına bürünür.çünkü kar yağışı aydında 6-7 yılda bir anca görünebilecek bir olaydır ve yağdığındada çok yağmaz.

Ben izmirde okudum ki aydın izmir aşşağı yukarı aynıdır devreler özel çok fazla kışlığa gerek yok ama yinede yağmur falan oluyor tabiki o gibi durumlar için birkaç parça bişiler bulunsun çantanızda.

1-arkadaşlar sakın bi hata yapıp takım elbiseyle gitmeyin. kotunuzu tişörtünüzü çekin tamamdır. yaklaşık 2 ay sivil çıkarsınız. sonra resmi. sivillerin tadını çıkarmaya bakın. okulda sıcak su sıkıntısı olmaz. ama saat 20.00 den önce koğuşlara giremezsiniz. laptopu olanlar götürsün canları sıkılmaz. ilk haftalar zor gelir ama zamanla alışırsınız. komiserler ve amirler çok iyidir. gerçi bi kaçının tayini çıkmış olabilir. dersleri hiç kasmayın. sınavdan 1 saat önce çalışın 80 alırsınız. bol bol canınız sıkılır okuulda. sayın okul müdürümüz çok iyidir öğrenciye karşı. sadece özellikle derslerinize girerse oturmanıza kalkmanıza dikkat edin. hepinize şimdiden başarılar. bize de yeni görevlerimizde sabırlar...

2-arkadaşlar aydın pomem mezunu olarak sorularınızı cevaplayayım;

1-Oraya giderken takım elbise götürmeyin normal kıyafetle gidin.(kot,tişört, kumaş pantolon ,gömlek v.b)

2-Laptoplarınızı götürebilirsiniz.

3-Fazla eşya yanınızda götümeyin sadece 2 ay sivilsiniz.

4-Çamaşır yıkama fileleri alın.

5-Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf bulunsun (12 adet)

6-Eşofman,spor ayakabı, pijama, havlu veriyorlar.(2 ayı bulur ama)

7-Dersleri de kasmayaın herkes bi şekilde geçer hep eski soruları sorup durdular.

hepinize şimdiden başarılar.

sabah:06.30 kalk (sabah sporu yaparlarsa kalk 05:30)

07:00 içtima ve sabah yemeği

08:00 etüt

09:00 ders başlangıcı

12:45 öğle yemek içtiması

12:45-14:00 mola

14:00 ders başlagıcı

15:45 ders bitiş

ondan sonra ya intibak eğitimi yaptırırlar yada akşam yemeği yani 18:30 kadar boşssunuz

20:00-20:45 arası etüt

ilk 1 hafta intibak eğitimi yaptırırlar

"arkadaşlar santral garajında inince sakın taksicilere para kaptırmayın.sabah 6 dan gece 11 e kadar garajın hemen önünden 10 dakikaya bir okula dolmuş geçiyo. 4 ve 7 numaralı dolmuşlar.hiç bilemezseniz bütün geçen dolmuşları durdurup sorun polis okuluna gider mi diye.dolmuş ücreti 1 lira taksiyle gidrseniz 14 ile 18 lira arası ona göre.bu arada havaların sıcaklığı ve aydının küçüklüğünü saymazsak ülkenin en iyi polis okuluna geldiniz.şimdiden kolay gelsin hepinize başarılar."

7. DÖNEM AYDIN POMEM'DEN F SINIFINDAN HERKESE SELAMLAR SAYGILAR... SİZLERİ SAYIN MÜDÜRÜMÜZ, MÜDÜRLERİMİZ, ÖZELLİKLE AMİRİMİZ VE HOCALARIMIZ SABIRSIZLIKLA BEKLEMEKTEDİRLER:)))

BİZ ÇOK MEMNUN KALDIK BURDA UMARIM SİZDE MEMNUN KALIRSINIZ:))

ŞAKA BİR YANA :

1. OKUL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CAHİT DEMİR BULUNMAZ BİR İNSAN VE HER İSTEDİĞİNİZİ DEĞERLENDİREN VE SİZE DEĞER VEREN BABA YARISI BİR İNSANDIR. ( Asla dilek ve şikayet kutularına saçma-sapan şeyler yazarak onu üzmeyin )

2. YEMEKLER ESKİYE NAZARAN ÇOK DÜZELDİ.. AMA SAKIN ŞİKAYET ETMEYİN KÖTÜ DİYE. ÇÜNKÜ BİZ ŞİKAYET ETTİK BİZDNE ÖNCE 6. DÖNEMDE ETTİ, ONDAN ÖNCEKİ DÖNEMDE ETMİŞ..VS. ( Pırasalar büyük kesiliyor diye dilek ve şikayet kutusuna yazı atmak gibi yanlışlara düşmeyin.) ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR..

3. YANINIZA LAPTOPU OLANLAR ALSIN, SIKILMASSINIZ..( Gerçi sıkılıcağınızı tahmin etmiyorum. sizin için güzel planlar yapılıyor:)) )

4. 24 SAAT SICAK SU, DUŞ İMKANI, HERTÜLÜ SPOR YAPMA OLANAĞI BULABİLECEĞİNİZ HARİKA BİR OKUL. 2 TİP KOĞUŞ VAR. 8 KİŞİLİK VE 10 KİŞİLİK OLARAK..

5. SABAH 07.00 DA İCTİMA VE KAHVALTI

08.00- 08.45 SABAH ETÜTÜ

09.00- 12.45 DERS ( 15'er dakikalık tenefüs dahil)

12.45- 13.30 YEMEK ( İçtima dahil)

14.00- 15.45 DERS (15'er dakikalık tenefüs dahil)

16.00- 18.30 BOŞ ( konferans yada etkinlik olabilir

18.30- 19.00 YEMEK

19.00- 20.00 BOŞ ( çay-tv-sohbet-vs.vs )

20.00- 20.45 ETÜT ( isteyen kitap okur vs.vs.)

20.45- 23.00 BOŞ ( Ne yaparsan yap duş-çay vs. )

23.00----- YAT

23.00-07.00 NÖBETLER :)))))9

SADECE ÇARŞAMBA GÜNLERİ ÖĞLENE KADAR DERS OLUR.

6. BURDA MUTLAKA ETKİNLİKLERE KATILIN. ( Tiyatro, şiir,bando vs.vs. Çünkü Etütlerde boş boş durucağınıza zaman geçer)

7. İLK 2. AY SİVİL ÇIKARSINIZ ÇARŞIYA. KIYATFETLER GELİNCE BİR GÜN RESMİ BİR GÜN SİVİL OLMAK ÜZERE HAFTA SONLARI ÇARŞIDASINIZ

8. BURAYA GELİR GELMEZ ÇEVİK KUVVET ELBSESİNİ DAYARLAR SİZE ONU GİYERSİNİZ. TAKIM ELBİSE SAKIN BOŞUNA AĞIRLIK YAPMAYIN.

9. EŞORTMAN GETİRİN ARKADAŞLAR. ( eşortman ve spor ayakkabılarınız 2 ay sonra gelir.)

10. SİZDEN ELBİSE VE EŞORTMAN İÇİN ÖLÇÜ ALICAKLAR. DÜZGÜN ÖLÇÜ VERİN YOKSA UĞRAŞIR DURURSUNUZ.

11. ÇARŞIYA 15 DAKİKA MESAFEDE OKUL. OTOBÜSTEN İNİNCE TAKİS FELAN TUTMAYIN. OTOGARIN ÖNÜNDEN 11- 7- 6 NUMARALI DOLMUŞLARA BİNİN GETİRİR SİZİ

DAHASI BUNLAR GELİYOR AKLIMA :)) AKLIMA GELDİKÇE YAZARIM. :))

SINAVLAR TEST USULU OLUR.. DÜŞÜNMEYE BİLE DEĞMEZ. AMA 8. DÖNEMDE NE OLUR BİLMEM :))) ÖNEMLİ OLAN BİŞEYLER ÖĞRENMEK.. DERSLERİ DİNLEYİN YETER.. SINAVLARA ZAMAN GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞIRSINIZ ANCAK..

YADELLER KARDEŞİM. BEN ŞUAN LAPTOPLA SINIFTA İNTERNETİN BAŞINDA RAHAT RAHAT GENİŞ GENİŞ YAZI YAZIYORUM. LİG TV VAR. MAÇLARI RAHATLIKLA SEYREDERSİN. İSTER SİNEMA SALONUNDA İSTER KANTİNDE. PROBLEM YOK. LAPTOP SİZDE KALIR. AMA SON 1 AYDIR KOĞUŞTA LAPTOP AÇMAK YASAKLANDI. O YÜZDEN SADECE SINIFLARDA GİREBİLİRİSNİZ.

CEP TELEFONU RESMİ OLARAK YASAKTIR.

NÖBETLER BİZE 4-5 GÜNDE BİR GELİYOR. AKŞAM 19.00 DAN SABAH 07.00 A KADAR

3 NOKTA NÖBETİ

2 KİŞİLİK 2 GÜZERGAHLI DEVRİYE NÖBETİ

VE YATAKHANE NÖNETLERİ OLMAK ÜZERE GÜNDE 50 KİŞİ 2 ŞER SAATTEN NÖBET TUTUYOR.

SORUMLU OLAN ARKADAŞLAR ( sınıf mümessili-bilgisayar sorumlusu- yatakhane sorumlusu vs. ) NÖBET TUTMUYOR

arkadaşlar telefon serbest merak etmeyin sadce son ay bize dersliklerin olduğu binada tela,efon kullanılması yasak dediler ama bu pek te dikkate alınmadı..kameralı telefon yasak..ama kullanan bi şekilde kullanıyor..

çamaşır konusunda ise sınıfına göre her hafta bir gün çamaşır günüdür..o gün yıkatabilrsin..

etkinlik konusunda ise yemin ediyorum belki pomem okullarının içinde en fazla sosyal etkinliğin olduğu okul diyebilirm..tiyatro halkoyunu karate fakir öğrencilere ders verme gibi..

eşofman konmusunda ise arkadaşlar gelirken yanınıza bi eşofman takımı getirin yaklaşık 1 ay sonra size pokulun eşofmanını verecekler..buna spor ayakkbıda dahil..

yemek konusunda ilk başlarda yemek cidden çok kötüydü ama askerliğini yapanlar pek zorlanmayacaktır..zaten zamanla ya yemekler güzelleşiyor ya da siz alışıyorsunuz..(p.makarna,s.makarna,k.makarna..:))

24 saat sıcak su imkanınız var..internet konusunda ise malesef bu durum pek açıcı değil isteyen lap topunu getirsin internet kafe makineleri pek ii durumda değil msn yasak..

müdüründen tutun polis memuru abilere kadar gerçekten çok ii insanlardır bunu anlayacaksınız..

hele bi müdür baabmız var ki gerçekten dört dörtlük bi insan sakın üzmeyin ..onun gibi müdürü türkiye görmemiştir..biz ona müdür baba diyoruz düşünün artık..

yaklaşık iki ay çarşşıya sivil çıkarsınız sonra harici elbiseleriniz gelir.hafta sonları bi gün resmi bi gün sivil çıkarsınız bence en kötü tarafı bu ama u durm okulun insiyatitfinde olan bi durum değil..

takım elbise olayına girmeyin aklınızdan bişle geçrimeyin dolaplara zaten elbiseleri sığdıramıyorsunuz..

kısaca hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar..gerçekten çok kaliteli bi okulda eğitim görecesiniz..

Türkiyenin en baba insanı BABA YARISI MÜDÜR BABA burda.. asla ve asla onu üzmeyin. herkesi evladı gibi seven, ramazanda herakşam evlatlarımla iftar açıyorum diye bizi iftarlarda yanlız bırakmayan, geceleri koğuşlarda üstü açılan var mı diye kontrol eden, çocuklarım zehirlenmesin diye bırakın artık şu sigarayı diye dilinde tüy biten, sevincinizle övünen, üzüntünüzle gözleri dolan tek insan..

UMUTUYGUR!!!! kardeş google earth programı varsa sende oradan görebilirsin otogara çok yakın ama yürüyerek değil tabi..konumuda vereyim;aydının batı tarafında şehir girişi var orada bi normal yol bi de izmir -aydın otoyolu var o yolun çeyrek çember oluşturan tarafına bakarsanız mavi çatılı yer var oraya tıklayın üzerine yazar zaten...

ya arkadaşlar neden geç gelmeye çalışıyosunuz ben anlamıyorum aydın pomem daha öncede söylediğim gibi şuanda türkiyenın en iyi pomemi asm y le birlikte evraklarınızı hazırlayın ve okulunuza gelin bende öyle yaptım ve aydına geldim geçen dönem. lig tv soran arkadaşım daha öncede burda yazdım sanırım sen görmedin lig tv,d-smart,normal dijital uydu,ve normal şehir hattı hepsini ayrı ayrı yerlerde seyredebilirsiniz dev ekranlarda hiç bi maçı kaçırmazsınız kurtlar fanatikleri bol bol kurtlar vadisi izlersiniz.ayrıca çok şanslısınız bugun amirle konuştum aydına bu dönem 550 tane öğrenci gelcek çok şanslısınız 6 güne bir nöbet tutucaksınız ulen nöbet manyağı olduk biz 3 güne bir tutyoduk :))

olum baybars ne nöbeti tuttunda nöbet manyağı oldum diyorsun bens enin hiç 3-5 nöbeti tuttuğunu görmedim ki..:))

spor aletlerini boş zamanlarında genelde gece oluyor kullanabilrsin..bu arada baybars doğru diyor 550 kişi geliyorsunuz yani okul tam kapasite dolacak bu nöbetin gelme sıklığını azaltsada aynı zamanda daha fazla sıra ve daha fazla sorunlu tip demektir okula gelince sizde anlayacaksınız..

YA ÖYLE KARDEŞ... BURASI GERÇEKTEN BULUNMAZ BİR YER. GELİNCE GÖRÜRSÜNÜZ. SAUNAYA KADAR HERŞEY VAR. BİR TEK BANKAMATİK YOK. PEK PARAYA İHTİYACINIZ OLMAZ AMA YANINIZDA TEDARİK BULUNDURUN. SİGARA KULLANANLAR İÇİN KANTİNDE SİGARA SATIŞI YOK ONA GÖRE

YATAKHANEDE WİRELES ÇEKMEZ KARDEŞ. O YÜZDEN SINIFTAYIM :))) AYRICA SON 1 AYDIR ARTIK YATAKHANEDE LAPTOP AÇMAK YASAKLANDI. ( birileri şikayet edince kabak herkesin başına patlıyor ).

8 ve 10 kişilik odalar var. her katta ve blokta duş ve tuvalet var. 24 saat sıcak su akıyor. ( çok yığılma olmassa).

1.dönem polis savunma taktikleri dersi görürsünüz sadece.

ama 2. dönem fiziki yeterlilik dersi sizi zorlar. özellikle 10 barfiks şartı vardır. 40 şınav ve daikada 40 mekik şartı vardır. spor yapmak için çok fırsatınız olur.

fiziki yeterlilik dersinde sizi sadece barfiks zorlyacaktır o konuda sayın müdürmüz çok hassas barfikse ayrıca önem veriyor ve bizle yaptığı bi konuşmasında bize size yetiştirmedim ama 8.döneme mutlaka yaptıracam demişti..şınav mekik falan kolay onları bi şekilde halledersiniz hemde gözlükle bile yapabilrsiniz..:))neyse tadını çıkarmaya bakın bu arada intibak 15 gün değil bir hafta sürer ondan hemen sonra dersler başlar..bu kadar basit

yahu haftasonları çarşıya takımla mı gitçen, ne diye getiriyon takımı?

SİGARA İÇENLER İÇİN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİLGİ :)) gelirken bi haftalık sigaranızı yanında getirin çünki aydın pomemde sigara satılmıyor ancak haftasonu çarşıdan alabılırsınız ona göre tedbirli gelin

batuhan kardeş tek bişi söylicem sana pusat_01 sporu yapabiliyosa bunu herkes yapar merak etmeyin :))) koşuyosun biraz açma germe çalışması yapılıyor azıcık şınav bi okadards mekik zaten hocaların hepsi çok iyi gırgır şamatayla yapılıyor

ben burda bi çok kez arkadaşları aydnlattım bidaha söylim takım elbise veya ona benzer elbise üzerinize yük etmeyin arkadaşlar geldiğiniz gün hemen size çevik kuvvet elbisesi verecekler onu giyeceksiniz

baybars olum sen başa bela mısı..:))takım falan getirp naacaksınız kış mevsimidri dolabınız küçük nerede saklayacaksınız..geldiğiniz gün çevik kuvvet elbisesini giyeceksiniz..hrpsi bu sürekli aynı sorular soruluyor arkadalar eski sayfalara bi bakarsanız cevaplarınız bulabilrisniniz..

Arkadaşlar bu spor konusunda niye bu kadar tedirginsiniz anlayamadım.Neyin pazarlığını yapmaya çalışıyonuz onuda hiç anlamadım "çok zorlama olurmu,yok yapamayanlar ne olacak" gibi kelimelerde çok anlamsız.Kimse savunma mekanizmasına geçipte yazmasın ne için böyle düşündüğümü yazıyorum iyi okuyun sonra yorum yapın....Arkadaş sen polis adayısın mesleğe başladığında robocop kıyafeti giyecen elinde kalkan kafanda viziyerli kask olacak ve bunlar en az 10-15 kilo geliyor ve hiç sormazmısınız o zaman "ya bu kıyafeti spor yapmadan nasıl taşırım" o kıyafetleri giyip yerinde durmayacaksın arkadaşım koşacaksın ayrıca,yeri gelecek 2 saat o kollar jop sallayacak bunlar spor yapıp kondisyon kazanmadan nasıl olacak???? sen göstericiye müdahale edecen gösterici sana değil...barfiks olayında zorlamaları bence çok iyi bir şey spor yapan ve bu konuya vakıf kişiler bilir o kas gurubunun ne işe yaradığını hadi polisler silahı çok kullanmayacak atış konusunda işine yarar diyeceğim barfiks ama onun dışında da kondisyon sağlar güç kuvvet sağlar..Robocop kıyafetini giyemediğini düşün asayiş ekibindesin bi adamı göz altına alacaksın sen zannediyormusun o adam sana mukavemet göstermeyecek? tabi gösterecek o zaman anlayacan sporun niye yapıldığını.Karşınıza pehlivan gibi adam çıkacak kimi zaman olay yerinde,ama güzün yetmeyecek o adama.Yarın öbür gün çocuklarına baba olacan güçlü kuvvetli olacaksınki onları himayende koruyabilesin...Sözüm ona arkadaşlar spor olayında elinizden geldiğince zorlayın kendinizi güç kuvvet kazanın...

"fizeu"ya katılmaktayım.

Asayişle ilgilenenlerin sportif olması kadar zaruri bir şey olabilir mi? Bu sadece altı aylık eğitimde değil ondan sonra da olmalıdır bence. Aksi halde göbekli, şişman bir emniyet ordusu bulursunuz karşınızda. Hem spor sağlık demektir, birden çok zorlayacaklarını sanmıyorum. Ben geçen Şubat ayında sigarayı bırakmış ve 10-12 kilo şişmanlamıştım, her ne kadar boy bunu kapatsa da rahatsız oluyordum. Kondisyona başladım, 5-6 ayda form tuttum. Spor mülakatında rahat geçmemin sebebi de buydu.

Kurs sonunda da herkes form tutacaktır diye düşünüyorum. Eğitim dışarda ne kadar olur bilmiyorum lakin Aydın soğuk olmayacağı için bunda da zorluk çekmeyiz.

slm arkadaslar ben bugun karakola cagırdılar teblıgat için gıttım bana verılen kagıtta

YANLARINDA BULUNDURULMASI GEREKEN MALZEMELER

1-kucuk bır valız

2-spor ayakkabı ve eşofman takımı

3-iç ve dış kıyafet takımları

4-koyu lacivert kumaş pantolonu

5-pijama takımı

6-havlu takımı

7-traş ve temizlik malzemesi

8-terlik

AYRICA

OKULA KAYITTA ISTENEN BELGELER

1-nufus cüzdanı fotokopisi veya noterden tasdıklı ornegı

2-lisans dıploması veya cıkıs belgesı fotokopısı veya noterden tasdıklı ornegı

3-son 1yıl ıcınde cekılmıs 6 adet vesıkalık fotograf

4-ıkametgah belgesı

5-vukuatlı nufus kayıt örnegı

6-ewlı ıse ewlılık cuzdanı fotokopısı veya noterden tasdıklı örnegı

7-kpss sonuc belgesının fotokopısı veya noterden tasdıklı ornegı

8-kendısıe veya esıne aıt isim soyısım degısıklıgı varsa buna aıt mahkeme kararı

AYRICA

TAAHHÜTNAME VE KEFALET SENEDİ KAGIDI VERDILER

BİLGİLERINIZE

KORSANGEL!!! dostum nüfus cüzdanı ve 3 adet fotokopisi isteniyor aydın pomem sitesinde yazılanları ekliyorum yani kimliğin noter tasdikli olacak diye bişey yok

İLK KAYITTA GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

ÖĞRENCİ MÜRACAAT DOSYASI

ÜNİVERSİTE DİPLOMA ASLI VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ

KPSS SONUÇ BELGESİ

TERHİS BELGESİ ASLI

ASKERLİĞİNİ YAPMAYANLAR İÇİN TECİL BELGESİ ASLI

EVLİ ADAYLARIN EVLİLİK CÜZDANI ASLI VE İLK ÜÇ SAYFANIN FOTOKOBİSİ

YÜKLENME SENEDİ ( NOTERDEN TASTİKLİ )

FOTOĞRAF (6 ADET)

NÜFUS CÜZDANI ASLI VE 3 ADET FOTOKOPİSİ

ORTAOKUL VE LİSEDE HAZIRLIK OKUYANLARALA İLGİLİ BUNU GÖSTERİR BELGE

İKAMETGAH ( YERLEŞİM YERİ BELGESİ, NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINACAK ) SON ÜÇ AY İÇERİSİNDE İKAMETGAHINDA DEĞİŞİKLİK OLANLAR YENİSİNİ GETİRECEK

Öğrenci müracaat dosyası Eğitim şube tarafından sana kapalı bir şekilde verilen dosyadır kardeşim.

O dosyada pomem'e başvururken verdiğin evrakların yer alıyor.Onu kastediyor..

Bir de Eğitim Subeden biz evrakları alırken ordaki polis memuru agabey bu dosyadaki evrakların yıpranmıs olma ihtimali olduğunu varsayarak basvururken istenilen evrakları her ihtimaile karşı yarım kapak bir dosyaya tekrar koymamızı söyledi.

yani ikametgat,sicil kaydı, gibi vs..

aydın pomemi aradım.anne baba ya da 18 yaşından büyük kardeşler kefil olabiliyor.

veli olayı kaldırılmıstır diye söylediler bana aydın egitim subedeki polis abla :) duyurulur

arkadaşlar aydın pomemde berber var saç kesimi 50 krş bi arkadaşta ehliyet sormuştu evet burda ehliyet veriyolar hemde çok kolay bi şekılde yanılmıyosam ücret 300 civarıydı

arkadaşlar ütü işini sormuşsunuz her odada ütü masası var yalnız ütü yok :)) herkes kendi ütüsünü kendisi getiriyor

bi arkadaş sıkıntılı anlardan söz etmişo kadar adamın yaşadığı yerde mutlaka sıkıntılar olacakrtır..takmayın bu kadar sadece dürüst olun...bi hata yaptıysanızda arkasında durun emin olunkomisreler memur abiler ablalar kısaca orada çalışan herkes çokiyi..biz bitirdik hatasıyla sevabıyla ki sigara içmealanında ki masanın üzerinde bizden tarihe düşülmüş notları okuyacaksınız..onları okuyunca daha iyi anlarsınız demekistediklerimizi..

çamaşır filesini falan okuldan alırsınız..

okuldan izin vermezler kardeş malesef ki dondurmak zorunda kalıcaksın yüksek lisansını ama ilerde mutlaka yuksek lisansını yap hem kıdemın artıyor hemde maaşın

1-arkadaşlar sakın bi hata yapıp takım elbiseyle gitmeyin. kotunuzu tişörtünüzü çekin tamamdır. yaklaşık 2 ay sivil çıkarsınız. sonra resmi. sivillerin tadını çıkarmaya bakın. okulda sıcak su sıkıntısı olmaz. ama saat 20.00 den önce koğuşlara giremezsiniz. laptopu olanlar götürsün canları sıkılmaz. ilk haftalar zor gelir ama zamanla alışırsınız. komiserler ve amirler çok iyidir. gerçi bi kaçının tayini çıkmış olabilir. dersleri hiç kasmayın. sınavdan 1 saat önce çalışın 80 alırsınız. bol bol canınız sıkılır okuulda. sayın okul müdürümüz çok iyidir öğrenciye karşı. sadece özellikle derslerinize girerse oturmanıza kalkmanıza dikkat edin. hepinize şimdiden başarılar. bize de yeni görevlerimizde sabırlar...

2-arkadaşlar aydın pomem mezunu olarak sorularınızı cevaplayayım;

1-Oraya giderken takım elbise götürmeyin normal kıyafetle gidin.(kot,tişört, kumaş pantolon ,gömlek v.b)

2-Laptoplarınızı götürebilirsiniz.

3-Fazla eşya yanınızda götümeyin sadece 2 ay sivilsiniz.

4-Çamaşır yıkama fileleri alın.

5-Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf bulunsun (12 adet)

6-Eşofman,spor ayakabı, pijama, havlu veriyorlar.(2 ayı bulur ama)

7-Dersleri de kasmayaın herkes bi şekilde geçer hep eski soruları sorup durdular.

hepinize şimdiden başarılar.

SINAVLAR TEST USULU OLUR.. DÜŞÜNMEYE BİLE DEĞMEZ. AMA 8. DÖNEMDE NE OLUR BİLMEM :))) ÖNEMLİ OLAN BİŞEYLER ÖĞRENMEK.. DERSLERİ DİNLEYİN YETER.. SINAVLARA ZAMAN GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞIRSINIZ ANCAK..

NÖBETLER BİZE 4-5 GÜNDE BİR GELİYOR. AKŞAM 19.00 DAN SABAH 07.00 A KADAR

3 NOKTA NÖBETİ

2 KİŞİLİK 2 GÜZERGAHLI DEVRİYE NÖBETİ

VE YATAKHANE NÖNETLERİ OLMAK ÜZERE GÜNDE 50 KİŞİ 2 ŞER SAATTEN NÖBET TUTUYOR.

SORUMLU OLAN ARKADAŞLAR ( sınıf mümessili-bilgisayar sorumlusu- yatakhane sorumlusu vs. ) NÖBET TUTMUYOR

Sorumlu olan arkadaşlar nöbet tutmuyor derken gurkaya_88 beni kast ediyor : )

En güzel sorumluk bilgisayar sorumluluğu. İnternet cafede nöbet tutup nete girersiniz. Genel bilgisayar sorumluluğu vardır. O zordur her yere koşarsınız. İnternet cafedeki nöbetçilerinde başında durursunuz. Normal cafe sorumlusu olun. Bilgisayardan anlayanlar kendilerini belli etsin.

Komiser gelip Fransızca bilen var mı derse zıplamayın. En son zıplayan çamaşırcı oldu : ) : )

arkadaşlar telefon serbest merak etmeyin sadce son ay bize dersliklerin olduğu binada tela,efon kullanılması yasak dediler ama bu pek te dikkate alınmadı..kameralı telefon yasak..ama kullanan bi şekilde kullanıyor..

herkese selam arkadaşlar şimdiden9dönem herkese hayırlı olsun ben 8.dönem aydın pomem okulundayım herkesin gönlüne göre versin rabbim arkadaşlar ilk önce şunu söleyim pişman olmayacgımızız cok kutsal bir meslegi sectik bunu okula gelince daha iyi anlıyor insan yada teşkilatın bi parcası olmaya sayılı günler kala arkadaşlr okullar içinde 9 10 pomem içinde 1 numaralı okul neresi diye sorarsanız aydın pomem herşey olması gereken kadar basta sayın müdürümüz olmak üzere kadromuz cok iyi arkadaslar burda herkese emin olun ailenizin vermedigi degeri burda size gözteriyorlar okul akkında olumsuz seyler yazanlara bakmayın onlar sivil hayatlarında zorluk cekmeyen rahata alışmış arkadaslar şükretmesini bilmeyen arkadaslarımız aydın güzel okulda yemekler olsun herşey süper ben evimde yemedigim yemekleri yemişimdir burda sıcak su 24 saat kesintisiz vakit geçirecek birsürü etkinlik teniz internet futbol kondisyon d smart dijitürk hafta sonları anfide film basketbol salonu herşey var içiniz gönlünüz rahat osun 10 numara yer tekrar hayırlı olsun

Bunun yanında aydında sıcaklar baya arttı

9.dönem Aydına gelecek arkadaşlar nacizane tavsiyem öncelikle buranın Polis okulu olduğu ve disiplinin üst düzeyde olduğunun bilincinde buraya gelmeleridir.7.dönemler bize buraya tatile geleceğimizi sınavların vs. cok kolay olduğunu söylüyorlardı bizde o bilincle geldik ve biraz afalladık

Okulun fiziki şartları çok iyi tenis kortu bilardo masa tenisi futbol basketbol voleybol sahaları internet kafe dijitürk dsmart anfide sinema gösterimi gibi aklınıza gelen her şey var.

Yemekler çok iyidir.Evinizde bile böyle zengin menüler bulamıyorsunuzdur bunu gelince göreceksiniz

Aydında ufak ama şirin bir şehir.Geçen Didim gezisine gittik okulca Polis Moral Egitim Merkezine ait bir kampa gittik ve cok güzel gecti.Yine okulun yarısı da Canakkale'ye gezi düzenledi.

Çarşılar ilk dönem sivildi.İkinci donem tören elbiselerinin gelmesiyle bir gün resmi bir gün sivil.

Çarşamba öğleden sonraları ders olmadıgından acil işi olanların carsıya cıkmalarına izin veriyorlar.Geri kalanlar için meslekle alakalı konferans düzenleniyor.

Odalar 10'ar ve 8'er kişilik koğuşlar şeklinde.

Eğer öğrenciler iyi niyeti suistimal etmezlerse burası daha da güzel olur ögrenciler burayı isterse Cennete de cevirir Cehenneme de döndürür.O yüzden buraya geldiğinizde o niye böyle şu niye böyle diye sorgulamayın.Size ne deniyorsa onu yapın zamanla şartlar sizin lehinize cevirilecektir

okul mevcudu 510 kişi diye biliyorum ama yanlış olabilir arkdaşlar aydın pomem çok güzel bir yer uzun zamandır yazmıyordum ama sizin gibi bende gecen dönem yazıyor merak ediyordum 8 dönemi sizi çok ii anlıyorum o yüzden tekrardan sizler için dilimin döndüğü kadar aydın pomemi anlatacağım.okulda bir müdürümüz var duymuşsunuzdur gerçi müdürden çok baba gibi o kadar geniş o kadar mükemmel bir insanki anlatamam burda yazmayla allah nasip eder gelirseniz aydın pomeme kendiniz göreceksiniz yaz mevsimi olduğu iiçn çokk sıcaklar buralr sıcak dışında olumsuz bir durum söz konusu değil daha öncede yazdım imkanınız varsa aydın pomeme gelmek için eğitim daire başkalnlığına dilekçe yazın aydın pomemde okumak istedeiğinizi yazun ama dilekçede geçerli bir neden olmalı okul kadromuz çok ii müdürden teknisyen yardımcısına kadar hele bir komiserimiz var aman alllahım ayhan komiser(baba) çok iyi niyetli öğrencinin işini elinden geldiği kadar yapmaya çalışan çok muhabbet eden ders aralarında öğrencilerle birlikte çay içen ayhan komiserimizden çok sey öğrendik daha da öğretecek inş birde izzet müdürümüz vr ama bu yıl aramazdan ayrılacak 9 dönem sizler izzet müdürümü göremeyeceksiniz çünki terfi etti. şimdilik bu kadar yeterli sanırım iyi geceler saygılarrrrr

06 Şubat 2011 23:57

romeoforlove
Şube Müdürü

ARNAVUTKÖY POMEM

bak apemde bı gun böle gecer....sabah 6.45 de içtıma alanında hazır ol sabah içtimaya sakın gec kalma..içtıma bes on dakka surer..sonra kahvaltı var.sekızde sabah etudu vardır..bos bos oturursun sınıfta..9da dersler baslar.öğlene kadar dört ders öğleden sonra ıkı ders..2.sınıf emnıyet mudurlerı gelır derse ve hepsı cok kalıtelı ınsanlardır..derslerın yuzde 90ı muhabbetle gecer..sonra öğle yeemegı..öğleden sonra 2 de ders baslar 3.45 de bıter...bu saatten sonra boşsunn..hatta yerı gelıcek sıkılcaksın bos bos oturmakdan..ama okulun cok ımkanı var..ınternete gırebılırsın..bılardo oynayabılırsın..futbol sahası var mac yapabılırsın..spor salonu vs..aksam 6.30 da aksam yemegı içtiması sonra sekızde aksam etudu..sonra yıne bossun...11 bucuk genelde yat saatıdır

:00 : Kalk

6:00-6:45 arası : Kişişel temizlik ve oda temizliği

6:45-7:45 arası : Sabah içtiması ve kahvaltı,dinlenme

8:00-8:45 arası: 1.etüt

9:00 dan 12:45'e kadar 15 dk'lık ara ile 4 ders

12:45 öğle yemeği içtiması

13:00-14:00 arası Öğle yemeği ve dinlenme

14:00'dan 15:45'e kadar 2 ders

15:45-18:30 arası: Sportif faaliyetler ve Dinleme

18:30 : Akşam yemeği içtiması

18:30-20:00 arası : Akşam yemeği ve dinlenme

20:00-20:45 arası : 2.etüt

20:45-23:00 dinlenme (sosyal faaliyetler)

23:00'da Herkes yatakhanelerinde olacak

23:30 Kesin yat saati

Soru:teşekkürler meslektaşım demek istiyorum. askerliğe benziyor.askeriye mıntıka yerine ders var sadece :D

brk_gy

Cevap:Mıntıkayı da hergün bir sınıf yapıyor, apemde tabi.

ekfo

Soru:nöbet olayı var mı askerdeki gibi varsa hangi sıklıkla ne şekilde tutuluyo? silahlı mı silahsız mı? ayrıca hafta sonu 2 gün de tatil mi?

yasin_1013

Cevap:Nöbet olayı her okulda var.Apem'de nöbetler çok sıktır.Soğukta dondurur.

Nöbetler 2 saattir.Devriye,koğuş,yatakhane,saygı,yemekhane vs.Silah yoktur.Bazı okullarda telsizlidir.Haftasonu kişisel yada toplu ceza olmadığı (yada sınav haftası vs özel günler) takdirde 2 gün çarşı vardır,evci olanlar evciye çıkar.

ekfo

Soru:bu nöbetler sabit nöbetler mi yani hergün belli saatlerde nöbetin var mı? bir de okullarda izin hakkın kaç gün? yarıyıl tatili gibi tatiller var mı?

Cevap:1 kez yarıyıl tatili olur. 8-9 gündür. Nöbetler en sık apemde tutulur.Bizim dönemimizde devriyeler 4 günde birdi.Şimdi 2 günde bir tutuluyor.Yatakhane nöbeti de haftada bir.Sayı az olduğu için.Diğer okullarda daha nadir.

ekfo

Okula zamanında gidin,gecikme yapmayın.Artık tatil falan bitti kafanızdan silin bunu,meslekte yılbaşı,bayram vs yok.Ara tatiliniz son tatiliniz olacak.

Odalar 6şar ve 12şer kişiliktir..12 şer kişilik odalar 1+1 şeklindedir (8 + 4 olmak üzere)

Tuvalet ve banyo ortaktır.

Kendinize çok dikkat edin rüzgarı deli gibi eser,havası buz gibidir.Kulaklarınız soyulabilir. istanbul başka orası başka.

sorular oldukça devam edeceğim.

ekfo

ekfo

27 Temmuz 2010 16:15 Düzenle Sil

Ulaşım zor olur.Çünkü okul merkeze çok uzaktır.izin günlerinde pek verim ve keyif alamazsınız.

okulda bankamatik yoktur.En yakın bankamatikler arnavutköy ilçesindedir.

spor dersleri pek zorlamaz herkesin yapabileceği cinstendir..

sabah sporu bizim zamanımızda nadirdi ama sizde olabilir.

ekfo

eki dönemlere yazdığımı tekrarlayayım.

Buraya gelecek arkadaşlar için ufak ama içi dolu olan bir mesaj vereyim...Disiplini kanıksarsan,laubali olmazsan,herşeyi yerinde ve zamanında yaparsan,verilen talimatlara ve kurallara uyarsan,zaman çizelgesine uyarsan hiçbir problem yaşamazsın.Ama yapılan hata da affedilmez.Mesleğin gereği disiplin...Bunlara uyan okulunu paşa paşa güzelce sorunsuz bitirir.

ekfo

hepinize hayırlı olsun arkadaşlar.intibak eğitimi ve spor dersleri için bol bol t-shirt götürün,yazın sıcağında lazım olur. çorap ve iç çamaşırı da.üniformaları geç verebilirler.ona göre kıyafet alın yanınıza.üniformayı geç verilirse homurdanmayın,ne kadar geç verilirse o kadar iyi(devriye nöbetleri üniformasız tutulmayacağı için geç başlar:)) 2 günde bir (bazen her gün) nöbete hazırlıklı olun.

saç kurutma makinesi ve ütü lazım olabilir,okulda yok, kendiniz getirin.

evrakları sorun etmeyin hemen halloluyo.herşeyin bir aslını bir de fotokopisini götürün orda onaylarlar,notere gerek yok.

saygılı,disiplinli,efendi olur,kurallara uyar,çok konuşmaz,birbirinizi şikayet etmezseniz rahat edersiniz.sinirler gerilebilir ama sabredin.şimdiden kolay gelsin,allah te zamanda kurtarsın.

yıldır kardeş 8. dönemde 2 tane adana vardı kurada,zatan okulda en çok adanalı var.anlayacağın sana düşmesi çok zor.

rkadaşlar 8.DÖNEM mezunu olarak hepinize hayırlı olsun.. şevkinizi kırmak istemem ama orda bayanların bile askerlik yaptığını göreceksiniz..kimse bana orası çok rahat diye anlatıp durmasın.. okulu en rahat bitiren benim, ki bunu sınıf arkadaşlarım bile söylerdi.. ne olursa olsun sabredin, sonunda ekmeğinizi kazanacaksınız.. rahat diyen arkadaşa soruyorum, gece saat 3 te kaldırıp aşağıda ictima yapıldığında seviniyor muydu, ayağındaki çorap siyah değil diye 2 gün gece 3-5 nöbet tutan arkadaşları görmedi mi.. sıcakta durup, 1 saat süren yemek kuyruğunda beklemek istemeyenlerin gittiği gölgelikten kaç ceza nöbeti yeyip geldiğini bilmiyor mu..? valla okul böyle birçok güzelliğe sahip arkadaşlar :):)tek dikkat etmeniz gereken amirlere, rütbelilere saygıda kusur etmeyin..mesleki edep bunu gerektiriyor..

gara içenler sadece içtima alanının belirli kısmında içerler.Aksi takdirde yakalanan olursa yakalayan idarecinin tutumuna göre cezayla sonuçlanır.

Kapalı spor salonu türkiyenin 7.büyük salonudur.içinde fitness salonu da vardır.Sıcak su için arkadaşlarınızla kavga etmeyin sıra yapın:)

12 sınıf vardır..Sınıflar 70er ve bazıları 45er kişiliktir.

Eğitim gereği okullarda nöbet tutulmaktadır.Nöbetler devriye,yatakhane ve nokta nöbetleridir.8 devriye ve 1 bayan devriye olmak üzere 9 devriye yeri vardır.Devriye nöbetleri 2,nokta nöbetleri de tek kişiyle tutulduğu için haftada yaklaşık 2 defa nöbet tutacaksınız.

oligon bizim dönemimizde açıldı .Biz ve önceki dönemlerin büyük katkısı oldu..

Poligonun değerini bilin trilyonlar harcandı.

İnteraktif atış yapılan tek poligondur pomemler arasında.

2 vize,1 final sınavı ve sene sonu bütünleme sınavı var.

Geçer not 60.

Yemekler pomemler içinde en güzelidir.

Belki yine beğenmeyeceksiniz ama şükredin emin olun diğer okullarda öylesi yok...Asm yemek yönünden çok kötüydü en son:)

Yemekleri görevliler dağıtır.Misal ASMde öğrenciler dağıtır:)

navutköy?de sadece Yapıkredi bankası,Garanti bankası,Akbank ve İş bankası vardır ama okulun içinde değildir.

Bayanlara makyaj kesinlikle yasak.Çarşılar sivildir.

Size tek tavsiyem,arkadaşınızı,aynı kaderi paylaştığınız insanları saçma sapan şikayet etmeyin.Dilek kutusu vardır.Çoluk çocuk gibi küçük emrahvari şeyler yazmayın.Yoksa eğitiminizin kalan kısmını zindan ederler,bize yaptıkları gibi.Haklıydılarda,saçma sapan konularda şikayetin anlamı yok.Çekememezlik çok oluyor.Görevli öğrencilerle normal öğrenciler arasında özellikle.

Dayanıklı ve sabırlı olun.İlk haftalarda sabrınız çok ölçülecek.Polis pes etmez,etmemeli.Sizde etmeyin ve direnç gösterin.

Polis memurlarıyla takışmayın,çünkü onlar sizin abinizdir ve üst devrenizdir,zorda kalırsınız.

apemde sigara satışı mevcut.

Herşeyde mantık aramayın zarar gören siz olursun

Görevli öğrenciler kısmen yeteneklerine göre kısmen de şans usülü seçilirler.Okulda görev yapılacak yerler kantin,internet cafe,öğrenci işleri,web tasarımcı,çamaşırhane,poligon sorumlusu,çay ocakları vb. türden yerlerdir.

Okul A ve B blok olmak üzere 2 blok şeklindedir.Bir de Sınıflar binası vardır.

A blokta kantin,internet cafe,kütüphane,mescid,çay ocağı ve dinlenme salonu vs şeklindedir.üst katlarda da yatakhaneler vardır.

B blokta ise ilk 2 kat bayanlar ,diğer 3 kat erkeklere ait olmak üzere sadece yatakhane şeklindedir.

Odasında kalacağınız kişiler sıra arkadaşınız(ön,arka,yan) olacak.

Odalarda herkes temizliğini kendisi yapar. Sıraya koyarsanız zorluk çekmezsiniz.

Etütlerde çok konuşup sınıf başkanını zorda bırakmayın:)

10 günde bir çarşaf ve yastık kılıflarınız değiştirilir.

Anonslara çok dikkat edin:)

Kayıt günü tek gündür.Sonradan gelenler yine kayıt ettirilir öğrenci işlerinde,zamanında gidin ekstra intibak yaptırabilirler kaçamak yapanlara ve kendi boş zamanınız yok olabilir...Evet apem en katı ve en disiplinli okuldur.

ALİYE_189 ARKADAŞIMIZIN BAŞKA BİR BAŞLIKTAN ALINTISIDIR:) 6.DÖNEM MEZUNUDUR.HARBİ ADAMDIR,OKUYUN.

18 Haziran 2009 01:13

öncelikle şunu untmayın polislik disiplin gerektirir. siz şu anda türkiyenin bakın türkiyenin diyorum en en disiplinli okuluna gidiyorsunuz. kimse bana bişey olmaz bende şu olumsuz hareketi yapayım deyip çakala yatmasın mutlaka enselenirsin. pomem disiplinin maksimal seviyede olduğu bi yer. hiç öyle asm, eskişehir, aydın gibi yatmayı beklemeyin. ama bunun biz artısını bayrampaşada gördük biz güle oynaya spor yapıp, çök, kalk yaparken, ceza alırken diğer yerlerden gelen elemanlar hüngür hüngür aGlıyodu. halada ağlıyolar.siz kendinizi bilerek hareket eder, kurallara uyarsanız gül gibi bitirir gidersiniz. ama ben kafama göre takılırım kendi başıma şunu yapim bişey olmaz derseniz hem kendinizi hem koca okulu yakarsınız ceza alırsınız bütün okul olarak.

en önemlisini yazayım dilek şikayet kutularına salak salak şeyler yazıp atmayın birbirinizi şikayet etmeyin,çocuk gibi.biz en çok ondan ceza aldık cehennem gibi 1 hafta geçirdik o yüzden. adam akıllı öneriniz varsa onu yazıp atın. arkadaşlarınızı satmayın.

sakın koca karılar gibi dedikodu yapmayın. erkek adama zaten yakışmaz. mutlaka ordan ciddi beraberlikler çıkar oturupta onların dedikodularını yapmayın. idareyi olumsuz yönde eleştirmeyin mutlaka duyarlar. muhbirler çıkar mutlaka dikkat edin. biraz kaba tabir olacak ama adam olun gül gibi ceza almadan bitirin gidin. kuralları sakın çiğnemeyin.ortam güzel olur

kızlar saçlar gidecek kendiniz kestirin güzelce sizin küt diye tabir ettiğiniz modelden yaptırın yoksa orda olacaksınız spor imkanları güzldir sahamız salonumuz v.s. sayın müdürümüz çok iyidir disiplinli olup istenileni verdiğiniz zaman.

bu okuldan mezun olmak ayrıcalıktır arkadaşlar kadrodada farkını görceksniz.

hepinize şimdiden hayırlı olsun.bu şerefli meslek herkese nasip olmaz. sorunuz olursa yazın fırsat bulursam cevaplarız. allaha emanet olun arkadaşlar

Hiç belli olmaz. Bornova pomem gibi oladabilir. 6.dönem ve öncesinde mis gibi bir müdür vardı ama şimdiki kök söktürüyor.Uygulamaları çok değişik,nefes aldırmıyor :

rkadaşlar okulda en rahat kişi sınıf başkan yardımcılarıdır.. herkesin dert yandığı nöbetlerin hiçbirisini tutmazlar, başkan varken onlar asla ceza falan da yemez :) kantinde çalışanlara allah yardım etsin, canı çıkar insanın yorgunluktan.. internet kafede çalışanların da başkan yardımcılarından kalır yanı yok, hatta onlar derse bile girmezler, önemliler hariç olmak üzere.. eğer nöbet cezası alırsanız, ki muhtemelen alacaksınız , bu gece 3-5 nöbetidir genellikle. bazen 1-3 de olabiliyor.. insana o kadar ağır gelir ki o günün yorgunluğundan sonra.. merak ettiğiniz bi konu varsa yardımcı olabilirim..8.dönem..

erak eden arkadaşlar için paylaşayım apem 8.dönem mezunu bir arkadaştan aldığım bilgidir...odaları sütüdyo daire gibi düşün.o daireyi bozup yatakhane haline getirmişler.1 oda 1 salon var bir de banyo.banyoda kabin var duş için bir de klozet var.odanın biri küçük 4 yatak var.salonda yani büyük odada 6 yatak var ancak bizde 2 yatak boştu yani 4+4 olmak üzere 8 kız kaldık.sıcak su her zaman verilmez.yani 21:00 den önce beklemeyin zatan o saatten önce odaya girmenize de izin vermezler.

her sınıfta ortalama 8 kız var.bazı sınıflar 7 ya da 9 da olabilir.zaten sınıfındaki kızlarla aynı odada kalıyorsun.sınıftaki oturma planları bellidir.o sıraya göre oturunca yanına düşen kızla altlı üstlü yatarsın(öyle ayarlanmıştır)

sınavlar kolay.ilk 10 kız erkek karışık olduğu için kızların ilk 10a girmesi daha zor bence.hiç belli olmaz tabi.silah dersinde atışların iyi olmalı.fiziki yeterlilik,savunma dersleri teorik olmadığı için fiziksel yeterliliğe bakıyor,onlarda da iyiysen yaparsın

erhaba arkadaslar..10. ve 11. donm arkdaslar ınsallah sızde benım gıbı arnavutkoy pomemı kazanırınız..evet burada dısıplın fazlaa dıger okuldakı arkadaslarımız yatarken bız egıım gorusyoruz nobet tutuyoruzz..ama sunu untmayalım arkdaslar bu meslek hatayı affetmıyor.dısıplın sart caglayan mezarındakı olayı dusunn sehıt olan arkadasımızın ufak bır hatasıı canına maaall oldu..bıız apem olarak dısıplınıı haddsafhada alıyoruuz herseyıı kurarına gore bızı sımdıı sıksaada bu dısıplın egıtmler ama emınım meslektee cook yararını goreceez..dıger okuldakı arkdasımız gece 3-5 nobetı ne onu bılmeden goreve baslayacak ne oldum dıyeceek ama bıız bu goreve 1 adım onde baslıyacaaz..dısıplın sartt..insallah sızlerde bızım okkula gelırsınız ozamn anlasınız bu dedıklerımıııı.okul hakknda yda pomm ıle sorusu olan arkdaslr ozldem msj ata bılırlr elmden geldıgncee cvp vrmeye calısırım..

07 Şubat 2011 00:00

romeoforlove
Şube Müdürü

İZMİR BORNOVA POMEM

arkadaşlar bende bornova poemm mezunuyum daha yeni mezuzn oldum bu pazartesi göreve başlıyorum.. okul yönetimi güzel amaa okulun eksikleri çok tabikiii banyo tuğalet ütü hep sorun yatakhaneler çok kalabalık ... haftada 1-2 nöbet gelir... sabah sporu yok sabahları kalk 6.00 akşam yat 11 00 haftasonları sabah 9 akşam 9 elbiseleriniz gelene kadar sivil çıkarsınız yaklaşık 3 ayı bulur gelmesi... son 1 ayda sayın müdürümüz serbst bırakıyo zaten... giderken temel ihtiyaçlarınızı götürün yeter... onun dışında özel şeyler götürmeyin...yemekler güzeldir. öğlenleri sabah doyamıyosun akşam da fena değiğldir. okul sanayi bölgesindedir havası biraz kötü amaa okulun alanı ağaçlık güzel oluyooo...internet var amaaa sayılı bilgisayar 12 taneee bide hat kopuyo durmadan kütüphane var ama kitaplar sınırlı... hepinizin hakkında hayırlısı olsunnn.. emin olun okul yönetimi okısıtlı şartlara rağmen en güzelini yapmaya çalışıyor

selam beyler ben 8.dönem bornova pomem mezunuyum hayırlı olsun öncelikle öğrenmek istediğiniz hernewarsa msj atın seve seve cevaplarım biraz bahsedeyim okuldan bornova pomem yürüyüş nöbet ve disiplin yeridir.performans sistemi denen ve çok eleştirilen bi sistem war intibakta bol bol bağırırsınız yürürsünüz sonra beğenmezlerse yürüyüşe dewam intibaktan yürüyüşten yırtmanın yolu bandoya girin ben öyle yaptım bayağı nöbetiniz war devriye nokta yatakhane nöbetçi amirliği yemekhane görevi gibi haftada 2 nöbet banko gelir ceza yerseniz 3-5 lere hazır olun fiziki imkanlar çok yetersiz 16 kişi kalıyorduk koğuşta wc duş sırası çok olur sabahları okula bornova metronun önünden 111 nolu araçla gidiliyor eshot kartlarınızı biran önce çıkarmanızı tavsiye ederim yoksa harçlığınızın hepsini metroya otobüse verirsiniz. bunun için okul yönetimine söyle

unutmadan beyler okul ankara yolu üzerinden izmire giriş yaparsanız merkeze gitmeye gerek yok polis okulunun önünden geçiyor bi üst devreniz olarak söyleyeyim kesinlikle ilk gün gitmeyin hele bi gün önceden hiç gitmeyin gerek yok çünki ben gittim bi gün önceden resmen süründüm lacivert kumaş pantolon götürmenize gerek yok bol bol askı götürün ilk 3 ay yakın sivil olacaksınız o yüzden sivil eşya götürün spor ayakkabı götürün derslere gelince takmayın kolay hepsi mesleğe uygulamalı anlamda atış ve polis savunma taktikleri war biraz zorlayacak derslerden bitanesi 2.dönem fiziki yeterlilik dersi 25 şınav 35 mekik ve 6 barfixe vizede 60 veriyor müdürümüz derslere girenlerin hepsi bizde 2.sınıf emniyet müdürleridir bi çoğu 1.sınıf olup ayrıldı size gelecekleri pek bilmem ama bizdekiler bayağı iyi insanlardı nekadar iyi olurlarsa olsunlar üniversitedeki hocalarla karıştırmayın saygıyı eksik etmeyin

öncelikle derslerden sonra yani 4 den sonra kurslar var sitede yazıyo zaten. ebru tekvando inglizce vs. bu kurslara gidenlere sertifika veriliyor. ama okul o kadar rahatki. kurslara katılmayıpta 4-5 sertifika alanlar var. yakın arkadaşım kurs saatlerinde uyumuş hep :) uykuyu sever. ama okul bitince 2 sertifika vermişler eline. 1 aydan sonra yakın derece akrabası olanlar evci alabilir. adres vererek. ama 1 ay kimse dısarı çıkamıcak. silahlarımızı mezun olurken alabilecegiz. ayrıca 10 gün kala okul bırakan 2 degil 3,7 milyar yani yeni para 3700 tl oduyor. bornova okullların en güzeli. hic merak etmeyin . kurs havasında gecicek. askerlikten cok uzak.

.a arkadaşlar ben 8.dönemden bir dost:) kayıtların son gününe kadar gitmeyin bazı arkadaşlar diyo kazanmışım 2 gün önceden gider kapısında yatarım gittiginizde fikrininiz değişecek keşke en son gün gelseydım diyeceksınız. intibak egitimi 16sında başlıyormuş başlasın ne olcak kı zaten yürütmekten başka bişey yapmıyorlar yürümeyi bilmeyen varsa erken gitsin tabi:) pantolon olayına gelince sallayın gitsin götürmenize gerek yok ben şahsen götürmemiştim götürenlerde hiç giymediler:) okulun fiziki şartları baya bı kötü bu sıcaklarda hepinize allah kolaylık versın arkadaşlarım bornova ismine kanmayın sakın dışarısı gayet güzel ama okulun içi o kadar iç açıcı değil neyse fazla karatmayım içinizi inşallah hayal kırıklıgına ugramazsınız hepinize başarılar...

merhabalar arkadaşlar bende 8. dönem bornova POMEM'DEN yeni mezun oldum..mezuniyet telaşıyle pek forma girememiştim. geçende bi yazdım ama pek dönen olmadı. okula dair merak ettikleriniz varsa cevaplarım. mesela yazılanlara bakıyorumda bir kaç konuya değineyim. beyler önce ayın 16 sında pazartesi gelin acele etmenize gerek yok. mesai saati bitimine kadar gelebilirsiniz. rahat olun. pantolan meselesine gelince, yani abest bi kıyafet olmadıktan sonra, şort kaori yada kırmı falan olmadıktan sonra problem olmaz. zaten hemen dahili (yani içeride giyilecek:)))kıyafet veriyorlar

bornovaya gelecek olanlar için söyleyeyim, günleri isterseniz dolu dolu geçirebilirsiniz. yani bizim zamanımızda işaret dili kursu bile verilmişti. tabi başka başka kurslar da var .... merak edenlere yazarım. aaaaaaaaa bide yeni paintball sahası kuruldu. yeni gelen dönem için harika bir imkaan... federasyonundan hakemlik kursu bile verildi. yani sertifikalı hakem oldular.

07 Şubat 2011 00:02

romeoforlove
Şube Müdürü

ÇANKIRI POMEM

8.dönem pomem mezunu olarak...şiddetle tavsiye ederim....pişman olmazsınız gerçi tercih meselesi değil ama kazananlar asla pişman olmayacaktır......polisinden..komserine...müdürlerine kdadar içten hoşgörülü bir eğitim yuvası...şimdiden 9 .döneme başarılar...

arkadaşlar ben aranızda çankırı konusunda en tecrübelilerinizden biri sayılırım ilk başta herkesi tebrik ederim bu rahmeti bol günde. çankırı ya ulaşım tek sefer yok ankara aştiden üst kata çıkıp özlem...güven ...veya avrupa diye biliyorum oto firmalarından biletinizi alıp hemen hemen 2 saatlik bir seyehattan sonra host a söylerseniz sizi çankırı meslek yüksek okulunun 2. nolu kampüsünü geçince kredi yurtlar binalarının hemen ilerisinde indirir. biraz ileri bakarsanız kapısını görürsünüz tepeye doğru giden yoldan yürüyerek varabilirsiniz.5 dakika sürmez.

6.DÖNEM Çankırı Pomemli olarak hiç üzülmeyin derim. Okulda amirler süperdir. Hatta bu komiserleri, müdürleri bir daha hiç göremeyeceksiniz. 1 seneyi aşkın kadrodayım. Okuldaki amirleri, müdürleri mumla arıyoruz desem yeridir.

Bir de yeni arkadaşlardan ricam var. Ben Kırşehirliyim. Okulda Hacı Komiser ve Turgut Komiser vardı. Onlar da bizim topraktı. Eğer okuldan ayrılmamışlar ise selamlarımızı iletin...

arkadaşlar 7.dönemden alıntı yapıyorum.en azından okulun içi ile ilgili bilgiler var..

4. DÖNEMDEN ARKADAŞIMIZI YAZISI.. kardeş, okulu ev gibi kullanacaksınız. sabah kalk derse git, öğle arası yemeğe git, yemeklerden önce içtima var tabi....

yemekten gel tekrar derse gir. sonra ders biter akşam yemeğine kadar yatakhaneye girmeden dolaşırsın okul içinde veya bahçesinde.

akşam yemeğini yersin saat 8 gibi etüt vardır. etütten çıkarsın eşofmanlarını giyersin, banyonu yaparsın, muhabbetini yaparsın, televizyona bakarsın, maça bakarsın,sonra yatarsın.

sabah kalkarsın yine aynı şekilde devam eder hayat.

hafta sonu tatil yaparsın, memleketin yakınsa misal Ankara, Kırıkkale vs. dilekçe yazarsın haftasonları gidersin.

maç seviyorsan digitürk filan var izlersin.

internet kafe var.dandik bi interneti vardı en son. inşllah hızını yükseltmişlerdir.

nöbetleriniz olur bol bol. şimdiden kendini alıştır. gece kalkarsınız bol bol.

Allah tan kışın gitmediniz yoksa gece sıcacık yatağından kalkıp kar altında dışarda nöbet tutardın, gezerdin.

öğretmenlerinize karşı saygılı olun. öğretmenlerinizin hmen hemn hepsi polis memuru, komiser, başkomiser vs. vs. zaten.

benim söyleyeceklerim bunlar oraya gittiğinde herşeyi göreceksin zaten.

yaşayarak öğrenirsin kardeş....

7.dönemden bir başka alıntı daha..şahsen ligtv nin olmasına ve vucüt geliştrme salonunun olmasına çok sevindim:)))

Sayın müdürümüz, müdürlerimiz, komiserlerimiz üstünüze çok düşerler, sizlerle ilgilenirler. devamlı halinizi hatırınızı sorarlar. sabahları saat (07.00 olması lazım) etüt olur etüt demeye bin şahit ister bol bol oturur muhabbet edersiniz.akşamları da bir etüt var. zaten sizi en çok sıkacak olan bu etütler olur. 1 saatliğine sizi boşu boşuna tutarlar.

okulda sosyal faaliyet olarak, tiyatro,masa tenisi,vücut geliştirme salonu,kapalı spor salonu,internet kafe var.

1-2 saatlik mesafedeki illerde oturan arkadaşlar da mazeret izni alıp haftasonları kaçamak yapabilirler.yine söylüyorum. yazacağınız dilekçeleri biraz süsleyin. Annemi babamı özledim derseniz bu pek mazeret olmuyor.

kestirmeden sizlere söyleyeceğim.bol bol yatacaksınız, şu okul bitse de artık göreve başlasak diye can atacaksınız:)),

rkadaşlar bize yardımcı olması için daha önce burada eğitim gören arkadaşımız ali.kara'dan aynen yayınlıyorum....

Şuan çankırı pomemde 7.dönemim.

burası çok soğuk özellikle kıyafet altına içlik alın,eğitim kıyafetleri hemen verilir, çarşı kıyafetleri verilene kadar çarşıya sivil çıkarsınız birkaç yedek sivil kıyafet alın, havlu,traş takımı, siyah çorap(düz siyah) getirin.

arkadaşlar müdürlerimiz, amirlerimiz ve komiserlerimiz ve polis memurları mükemmel insanlar.

kurallara uyarsanız çok rahat edersiniz. kuralları ihlal ettikçe ona göre kısıtlama yapılır. çarşamba öğleden sonra, cumartesi ve pazar sabah 9 akşam 6 çarşı izni var.

caca10

06.30da kalkarsınız.

07.00 kahvaltı

08-09 arası sabah etüdü,

09-13 arası 45er dakika 3 ders var.

13-14 yemek

14-15.45 arası 2 ders daha var.

16-16.45 arası etkinlikler olur

18.30 da akşam yemeği var

20-21 arası akşam etüdü

23.00 yat

selam arkadaslar ben 8 .dönem mezunuyum

öncelikle herkese hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın.9. dönem olarak çankırı pomeme gidecek arkadaslar gerçekten öğretim kadrosu çok kaliteli müdür ve komiserlerimizn bulunduğu bir yere gidiyorsunuz. Eğitimcilerimizin hepside bir o kadar babacan bir okadar iyi yürekli insanlar.

Okul hakkında bilgi verirsek okul çankırıya 6 km uzaklıkta okulun mevcudu az olduğundan dolayı kendinize fazlasıyla zaman ayırırsınız duşlarda yemekhanede internet cafede sıra falan pek nadir olur olsanda hemen sıra size gelir. ilk gittiğinizde garibinize gidecek bir durum var oda yemeklerin öğrenciler tarafından dağıtılması ilk başta çok eleştirdik ama daha sonradan çok büyük zaman kazancı olduğunun farkına vardık.

çankırıya gelecek olursak gidecek pek o kadar bir yer yok küçük bir şehir çarşı izinlerinde ya polis evinde ya karatekin parkında yada internet cafede vakit geçirebilirsiniz. ama bizim dönemde hemen hemen her haftasonu şehir dışı mazeret izinleri oluyordu. sizin dönemde bu durum ne kadar geçerli olur bilemem ama büyük bir ihtimal sizede mazeret izni olabilir.

derslerde fazla sıkıntı çekmezsiniz sizin için ayırdığımız notlara çalışırsanız yeterli.

okulda dikkat etmeniz gereken iki insan var birisi berber ikinciside öğr işlerinde mustafa abi bunlara dikkat edin vede adem müdürümüzü kızdırmayın gerisi kolay. tekrar herkese hayırlı uğurlu olsun

sorusu olan arakdaslar merak ettiklerini sorabilirler. herkese iyi geceler...

pomem9donem

arkadasım nöbetleri günde 68 70 kişi tutuyordu mevcut da az olduğundan 3 4 günde bir nöbet gelir. bu süre bazen uzayabilir bazende kısalabilir. sınav zamanı sadece yatakhane nöbetleri tutulur normal durumlarda bütün nöbetler tutulur. sizi yoracak olan nöbetler 3-5 lerle ihtiram(saygı) nöbetleri olur gerisi kolay...

sınavlar test usulüydü. Atış dersinin sınavı uygulamalı oluyor. Yai atışınıza göre not alıyorsunuz. Fiziki Yeterlik ve Polis Savunma Tatikleri derslerinden de yazılı sınav olmadı, uygulamalı olarak yapıldı.

uareq1984

evet bizim dönemde başbakanlıktan ve özel harekat şube müdürlüğünden seçmelere geldiler başbakanlıktan 30- 35 kişi ilk aşamayı geçmişti seçilenlerin sayısını bilmiyorum özel harekattanda 25 e yakın kişi başvuru yaptu 17 kişi seçildi.

alptekin76 pomem9donem emre7116

dikkat etmeniz gereken kişileri söylerken biraz gerçek biraz şaka babında söyledim. öğrenci işlerindeki mustafa abi biraz çabuk sinirlenir okuldaki lakabı 5. sınıf emniyet müdürydü:) berberide gidince görürsünüz artık :)

pomem9donem

eşofman spor ayakkabı bolbol iç çamaşırı çorap ve sivil birkaç parça değişik elbise getirin okulda verilecek malzemelerde 1 ay içerisinde tamamen verilir.

tolyo

eşofmanlar hemen size verilmez 1 2 hafta içerisinde ancak verilir o zamana kadar yanınızda pijama takımı ve eşofman bulundurusanız iyi olur tabi spor ayakkabnıyıda unutmayalım.

hsbrgn

okula başladığın güne kadar askeryeyle ilişiğin olmaması gerekiyor. daha sonraki tarihlerde tecili dolan arkadasların tecilini okul kendisi yapar o konuda içiniz rahat olsun.

caca10

laptop serbest arkadaslar wireless var kullanıcı şifresi bolbol bulun bir yerlerden internet kullanıcılarının şifreleriyle internete ücretsiz yakılabilirsiniz sınırlı kullanıcıların şifresiyle 300 dk sınırsız kullanıcıların şifreleriyle 600 dk aylık internete bağlanabilirsiniz.

pomem9donem

bizedede larcivert pantolon istenmişti götürdüm ama bi kere giymedim.

yinede siz bilirsiniz.

mecak65 cim çok güzel açıklamışsın :) laptopunuz varsa mutlaka goturun, film izlersiniz internet var zaten internete girersiniz. okulda boş vakitlerde sıkılyor insan çünkü.

okulda 260 kişi vardı, dersleri sallamayanlar 200 küsürlerde çektiler kuralarını, ama size tavsiye ilk 120 de olun. becayiş yapmak için fazla şansınız kalmaz.

berber için de ilk gittiğinizde forumda yazmışlardı bunu, haklılarmış dersiniz :)

yeni dönemde size çok çok önemli bir tavsiye daha mutlaka ama mutlaka drama gurubuna filan kapağı atın yoksa il dışı iznini zor gorursunuz bu donemde, yada bazı arkadaşlar gibi ( :) ) ışıkçı sesçi bilmemneci olun :) okulda sosyal olmak işinize çok yarayacaktır.

60yaşındakelebek

bizim dönemde drama grubuyla ilgileniliyordu ama yeni müdür nasıl olur o bilinmez. ben drama grubunda değildim ama ses sisteminde görevli olduğum için 5 günlük izin almıştım. 60yaşındakelebek arkadasımında dediği gibi okulda aktif olun görev ve sorumluluktan kaçınmayın

okulda laptoptan film seyretmenin yanında konferans salonunda da film seyrediyorduk. konferans salonu sorumlusu iki kişi alınır sorumlular kafa adamsa çok güzel vakit geçirirsiniz üst üste üç film seyrettiğimiz günler oldu haftada iki gece konferans salonunda film seyrederdik okul dönemi boyunca seyrettiğimiz film sayısı 150 yi bulmuştur heralde:) vizyona yeni çıkan filmleri tüm türkiyeyle aynı anda seyrettirdiğimiz zamanlarda oldu yani çankırının en iyi sinema salonuna sahipsiniz kıymetini bilin :)

kardeşim okulumuzda merdiven yok bütün binalar tek katlı bir tek idare binası vardı o üç katlı oradada öğrencinin işi olmaz koşuya gelince bizde sabah koşusu falan yoktu 6 ay boyunca birtek fiziki yeterlilik dersinde koştuğumu hatırlıyorum.intibak eğiminde bolbol yürüyüş yaparsınız yürüyüş sırasında ayağında ağrı falan olursa komiserlerine durumu anlatırsın onlarda anlayışla karşılarlar bu kadar sıkıntı yapmana gerek yok ayrıca bu saatten sonra da kapı dışarı edilmek diye birşey olmaz hepiniz mülakatı ve sağlık raporu aşamasını geçtiniz tabi çok ileri derecede bir durum olursa o ayrı.okula başladığınız günden itibaren hepiniz %99 polissiniz kafanızı kötü şeylerle kurcalamayın

rkadaşlar 8.dönem pomem mezunuyum.öncelikle herkese hayırlı olsun..gerçekten eğitim kadrosu olarak düşebileceğiniz en iyi yere düştünüz..biraz sıkıcı gelecek ama etkinliklerle uğraşın bol bol.yoksa zaman geçmez.müzik aleti gibi şeyleri götürün..bol bol wifi şifresi alın çok lazım olacak laptopla internete girmek için...benim atamam ankaraya çıktı..yanınıza bol bol gelecem merak etmeyin satn..hadi Allah yar ve yardımcınız olsun....soru soran olursa tüm arkadaşlar gibi cvp vermeye çalışırım.

mlar arkadaslar çankırı pomem herkese hayırlı olsun. 8.dönem devrelerime slm olsun. arkadaslar laptoplarınızı basta getirmeyin sonraları okul internet cafe olyo zaten:) bizim çankırıda izin verilyo zaten.lacivert pantolo gerek yoktu bize gider gitmez çevik elbiseleri dağıttılar ama kıstı biz geldiğimizde.siz yazlık kıyafetlerle olucaksınız kesin bisey demiyorum ama biz bosuna götürdük.bol bol siyah çorap ve iç çamasırı götürün renkli çorap yasak arkadaslar.çok fazla esya götürmeyin hersey veriliyo.ama sıcakta gidyosunuz son zamanlar su proplemi yasadık insallah düzelmistir yoksa vay halinize:) hassezi dürüm salonu ve karatekin çay bahçesi keyfiniz olucak:)))) hafta sonları. hepinize hayırlı olsun.yardımcı olabilceğimiz sorularınza cevap verebilirz.devrelerime slmlar tekrardan..

sıcak suyu bırak normal su sıkıntısı çektik son 1 ay:) sıcak su aksamları 9 ceyrekte verilir bazen 10 da biter bazen gece gec saatlere kadar devam eder suyun durumuna göre arkadaslar.kantin spor salonu internet kafe bilardo masa tenisi body salonu... var arkadaslar..

olaplarda veya sınıflarda bulduğunuz notları saklayın lazım olucak 8.dönemden miras:)) ben 8. dönem başmümessilydim. arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun. başkanlığı kaçırmayın. benden tavsiye size... öğrenci işlerinde hasan abiye iyi bakın. benden selam söleyin. selamlar.

okulunuzun bulunduğu ili kurada çekerseniz mezun olduğunuz günün ertesi göreve baslıyosunuz yani çankırıyı:) kurda yoktu bizde. diğer iller 15 gün mehir süresi var. çift maas durumu yok erken baslayan olursa bu 15 günlük sürede onun parasını alır.memurlar ilk maasını pesin alır ayın 15inde bizde buna dahiliz arkadasım.ben ayın 3ünde basladım,ayın onbesine kadar olan 12 günlük mesaim ve bir aylık maasımızı alıcaz.anlatabildim mi bilemyorum? yolluk yok ilk atamada.

nuka

bos kaldığınız vakitler gidebilirsiniz body salonuna,oranın sorumlusu seçilir o ilk baslarda sınıf sırası yapar ama sonraları kimse takmaz:))))

ilk günlerden gitmeyin diycem ama heycandan kimse evde duramaz anlıyorum sizi, ama bizim devrelerde en son gün glen arkadaslar oldu kimse bisi demedi erken giden ortama alısır.nasıl isterseniz arkadaslar

arkadaşlar hepinize hayırlı olsun.Çok güzel bir yere gidiyorsunuz.Yani güzel şeyler düşünün hep ki güzel olsun.8.dönem devrelerime selamlar.Bu çankırı pomem başlığı hep aşağğıda oluyor yav bizim zamanımızda da öyleydi.neyse önünüzde 6 ay var.Komiser ve müdürlerin hepsinin kıymetini bilin.traş malzemeleriniz,iç çamaşırı ve siyah çoraplarınız fazla olsun eksik olmasın.günlük kıyafet az getirin.çünkü her zaman sivil çarşıya çıkamayabilirsiniz.2-3 takım yeter bence olmasa yıkarsınız.çamaşır yıkatmada var.saygıda kusur etmeyin.üniversite mezunuyum mantıgını unutun.artık polis memuru adayısınız.tüm okul olarak birlik olun kurallara uyarsanız herşey istediğiniz gibi olur.ki sizin dönemde performans değerlendirmesi uygulaması olacak büyük ihtimalle.mesleği öğrenmeye çalışın.okulu temiz kullanın çünkü orda hepiniz 3 er aydan 2 dönem geçireceksiniz.nöbetlerinizi tutarken dikkatli olun canınız yanmasın.istihkaklarınız da olacak ama el havlusu sabun gibi şeyler de getirin.zamanla herşeyi öğrenip uyum sağlarsınız.geldiğiniz hayat çankırı pomem ve gideceğiniz hayat birbirinden farklı.o yüzden kişilik ve karakterinizden ödün vermeyin ama kural ve emirleri sorgulamayın.unutmayın herşeyin iyi olması sizin parmaklarınızın ucunda.hadi kolay gele.

öneli değil rica ederim biolog kardeş.dediğim gibi zaten zamanla herşeyi öğreniyorsunuz.Orda çok dostane cana yakın memur abiler de var.onlar da yardımcı oluyor.yeter ki iyi niyetiniz her daim olsun.erken gelmenizin tek faydası olur daha çabuk alışmış olursunuz.geç gelenler olmuştu bizde.8 mecburi değil onu çok takmayın kafanıza.birkaç gün sonra gelen bile olmuştu.koğuşlar 20 kişi olur genelde eğer değişmezse.ilk başta geliş sıranıza göre koğuş ve sınıflara gidersiniz.daha sonradan değişir.bizdeki uygulama böyleydi.ben geldiğimde de sonradan değişim olduğunda da 7.koğuşta kalmıştım şans işte.okulun imkanları bazen sıkıntılı olsa da yeterli.yemekler bütün damak tadlarına hitap eder.artık orda istediğiniz yemek pişmez listeye göre.yemekleri sorun etmeyin değiştiremezsiniz :)kantinimiz de iyidir bakın kıymetini bilin.İrfan abi ye selam götürün benden de.çay ocağı var mis gibi.sigara içenler için alan.valla yok yok işte.sizler de daha güzel şeyler yapabilirsiniz zaman ilerledikçe.kalk ve yatı ile arasındaki program sizlere bildirilir.panolarda görürsünüz.6.30 gibi kalk 7.00 kahvaltı gece 11 e kadar.intibah eğitiminiz var artık ağustos sonuna kadar mı olur bilmem.Ramazan da ALLAH yardımcınız olsun zor olacak ama sabırlar dilerim.Oruç tutmanız sorun olmaz.Yemekhane ayarlar.Valla epey bişey anlattım ama bu yaşayacaklarınızın yüzde biri :) inşallah faydalı olmuşumdur sizlere hadi ALLAH a emanet olun...

rkadaşlar,

umarım işinize yarar :) Buyrun:

Bol bol siyah çorap. (desenli ve renkli çoraplara izin yok)

İç çamaşırı siz bol bol alın yanınıza okulda yıkattırmaya veriyorsun ama ben kendim yıkıyorum. (Beyaz olmasın diye tavsiye ediliyor çabuk kirlenmesi açısından)

Boy havlusu yüz havlusu getirin (okul size veriyor ama bu nerden baksan bir kaç ayı buluyor.)

Spor ayakkabı ve eşofman (yakın savunma derslerine giderken lazım olacak her ikisi de yine okul tarafından verilse de bu 1 ayı buluyor) ? Duruma göre, olabilirse şort..

Bol bol elbise askısı getirin yanınızda getireceğiniz ve size verilecek kıyafetler için lazım olacak.

Çamaşır filesi alın lazım olacak.

Fazla sivil elbiseye gerek yok kış mevsiminde geleceğinizden kalın olacak ve dolaplara sığmayacak. Sadece haftasonlarında giyeceğinizden fazla getirmemeniz şiddetle tavsiye olunur.

Terlik (olmazsa olmaz)

Tırnak makası traş makinası (bunlar olmazsa olmaz zaten saymıyorum) (Gilette Mach 3 öneriliyor :)

Krem

Banyo terliği

Yüz havlusu

2 adet dolap kilidi

Sabun

Şampuan

Pijama

Jöle, tarak, diş macunu, diş fırçası, peçete, defter, kalem, silgi, bel çantası, İLAÇ, yara bandı

Minik boy dikiş kutusu (düğme koparsa diye)

Silikon ortopedik tabanlık

Bot giyen ayak hergün mutlaka ama mutlaka yıkanmalıdır, yıkamada sabun kullanmayın çünkü parmak arasındaki en ufak sabun kalıntısı mantar yapar. İyice kurulayın ayağınızı ve ayrıca tavsiyem sabah botu giymeden önce parmak aranıza pudra dökün. Bunun dışında aldığınız botu giymeden önce iyice bi çiğneyin üstüne çıkıp sonrada iki üç kez boyayın ki deri yumuşasın valla iflahınızı söker bu konu önemli bir konu biliyorsunuz...

Islak mendil

Ayakkabı boyası

Çengelli iğne de alın, yatakları yaparken iyi oluyor, battaniyelere o şekli vericem diye fazla uğraşmamış olursunuz.

Sigara içen arkadaşlar yanınızda en az 1 haftalık sigaranızı getirin çünkü okula girdikten sonra çarşı iznine kadar sigara alacağınız yer yok.

Tuvalet kağıdı

Bardak (Çay bardağı ya da su bardağı tercihe göre artık :)

NOT: Bu bilgiler geçmiş dönemden arkadaşların önerileridir.. Okuldan okula farklılık gösterebilir.. Umarım işinize yarar..

slm 9.dönem arkadaşlar.8.dönem mezunuyum.giderken fazla olmamak kaydıyla sivil elbise götürün.siyah çorap esofman gecelik.kalem defter 1 tane yeter.traş takımı tarak ic çaamasırı havlu sampuan askılık(kantinde mevcut zaten birçok sey)dis macunu fırça ayakkabı boyası.zaten size kamuflaj bot iskarpin pantolon mont esofman gecelik verecekler.yanınızda eşofman ve spor ayakkabısı götürün hem yedek olur hemde okuldan verilene kadar kullanırsınız.bol bol iç çamasırı alın.hayırlı olsun okul güzel memurlar komiserler müdürler çok iyiler.söyleneni yapın rahat edersiniz.

07 Şubat 2011 00:05

romeoforlove
Şube Müdürü

ESKİŞEHİR POMEM

Arkadaşlar takım elbise,kumaş pantolon falan özellikle götürmeyınız. Normal gunlukde dısarıya nasıl cıkıyorsnız oyle gıdın ama sakal trası olun tabıkıde. sonucda sızler oraya mulakata degıl okumaya gıdıyorsunuz zaten yapılacagınız kadar mulakat yapıldnız :)

Kayıda gelınce orada ıstenen belgeler neyse herbırının orıjınalını vede 2ser tanede fotokopi cektırın. lisede hazırlık okuyanlar bunu sozlerıyle beyan etsınler.

intibak egitimine gelince; okulu gezdırıler sıze çok büyükmüş gibi :) askerliğini yapan varsa bilir.. İntibak eğitimi yanaşık düzen eğitimidir yani selam ver selam dur,saga dön sola dön, ve yürüyüş yptırırlar ama sizin ramazana geldiği için yaptıracaklarını sanmıyorum. Ramazandan sonra başlayabılırler. Askerliğini yapanlar bilir zorlanmazsınız.

Fiziki yeterlılık dersı 2.donem baslıyor ondan kosarsınız bolca 3000-4000mt artık Allah ne verdıyse :) sınavınızda bunlardan olur. Daha kalan olmadı ama bazı sebeplerden dolayı ayrılan ve baska okullarda son gun atılanlar oldugunu duyduk..

lm eskısehır pomemı kazananlar.bende 8.donem espomemdeydım.ıddıa edıyorum en guzel okula dustunuz...sehır,okul,rutbelıler ve personel muhtesem.sıkıntı yapmayın.ulasımıda cok kolaydır.ankaradan hızlı trenle 1.30 saat.otobusle 3 saat.ıstanbuldan gıdecekler ıse gece23.50 ıc anadolu mavı ekspresı ıle envereıye duragında ının.100 metre yuruyun okulun ıcındesınız.hemde 11 tl.

m arkadaşlar ben 8. dönem eses pomem es pomem güzel yerdir bi sıkıntınız olmaz idarede süperdir zaten ama oranın çilesinide biz çektik size daha güzel bi yer bıraktık tadını çıkarın meslekte güzeldir kimsenin nahoş söylentilerine inanmayın...

Eskişehir pomem

-Sabah Kalkış 6:30

-Yemek 7:00

-etüd 8:00

-ders 9:00 - 11:45

-yemek 12:00 - 12:45

-ders 13:00 - 15:45

-yemek 18:00

-etüd 20:00 - 20:45

-yatış 23:00

-Sınıflarda projeksiyon ve televizyon var,

-koğuşlar 10 kişilik

-yemekler güzel

-İlk 1 hafta intibak yatış

-kitaplar 1 hafta sonra veriliyor.derslerde zaten 1 hafta sonra başlıyor.

-sineması var.Lig tvden maçlar dev ekrandan izlenebiliyor.

-masa tenisi,bilardo,basketbol,voleybol,satranç oynanabiliyor.(futbol yasak!!çünkü ilk hafta düzenlenen turnuvada birinin ayağı kırılmış.ondan sonra futbol yasaklanmış.

-kayıt için emniyetin size verdiği dosya dışında terhis belgesinin onaylı örneği ve taahhütnameyi getirmeniz yeterli.Diğer belgeleri kaydınızdan 3 ay sonra ara tatilde isteyecekler.

-cep telefonu,mp3 çalar serbest

-dolap düzeni,yatak düzeni askeriyeyle aynı

-nöbetler:saygı,devriye,yatakhane,yemekhane nöbetleri var.

-Sıcak su akşam ve sabah bulunuyor.Kantin akşam 22:30 a kadar

Bynu 4. dönem bir arkadaş yazmış bilgi olur bizim için.

iyi akşamlar arkadaşlar 6. dönem eskişehir mezunu olarak bu okula planlaması yapılanlar çok şanslılar.Okulda kötü olan hiç bir şey yok en rahat pomem diye biliriz.Okul müdürümüz öğrencileri çok sever sorun yaşamazsınız.Yine derslere giren müdürler amirler çok iyidir.Bol bol tatil yaparsınız onuda söyleyeyim kıymetini bilin kadroda bu rahatlığı göremeyeceksiniz. Yemekler iyidir, en az beş kilo alırsınız.Kameralı cep bizim dönemde yasaklandı, laptop kullanan arkadaşlar vardı wireless yok abartmmayın yani ama güzel bir internet cafe var yeterli oluyor.Zamanın nasıl geçtiğiini anlamayacaksınız okulda. Ümit abiyi bolca duyarsınız teknisyen yardımcısı okulun eli ayağıdır herşey ondan sorulur. Eskişehir soğuktur ona göre gidin.Otogardan bir otobüs ile okula gidersiniz 26 numara idi sanırsam belediye otobüsü.hepinize kolay gelsin.görüşmek üzere.

07 Şubat 2011 00:07

romeoforlove
Şube Müdürü

MERSİN POMEM

7. dönem olarak öncelikle hepinize hayırlı olsun. arasıra burada sorularınızı cevaplayabilirim zaman buldukça. yukarıda da belirttiğim gibi kayıt için gerekli evrakları yayınladık. açıklamalrı dikkatli okuyun. getireceğiniz belgelerden üçer fotokopi alın ve mümkünse aslı gibidir kaşesiyle onaylattırın. tabi bundan hepsini gidip noterde onaylatın anlamı çıkmasın. o kadar masrafa gerek yok. belgelerin orjinallerini mutlaka yanınızda getirin. kefalet senediyle ilgili açıklama sitede var. ayrıca tepeleme eşya getirmenize gerek yok. içeride üniformalı olacaksınız. o yüzden sadece haftasonları çarşıda giyeceğiniz iki-üç takım sivil ve yatakhanede olduğunuz zaman giyeceğiniz eşofman yeterli olur. bol iç çamaşırı geitirn. ayrıca içeride çamaşırhane hizmeti var. siyah penye türü birşey getirmeniz iyi olabilir üniforma altına. içerde siyah çorap giyeceksiniz başka renk olmaz. kişisel bakım (tıraş, diş bakımı vb.) malzemelerini eksiksiz getirin. kantinden de temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsinzi. burası bir sahil kenti olsa da okul yüksekte olduğu için soğuk çarpablir. tedbirli gelmenizde fayda var. içlik türü giysiler getirebilirsiniz. şu an için bir talimat yok ama koyu renkli bere giyiliyor.

şimdilik bu kadar aklıma gelen.

ana sormamışsın ama cevap vereyim yine de. hem diğer arkadaşlarda bilgi sahibi olsun. okul mersin merkezin dışında biraz yüksekte kalıyor. sürekli dolmuş var. içeride kantin var. bankamatik bulamazsın o yüzden çarşıda yeteri miktarda çekmen lazım. burası bildiğin yatılı okul. öyle askerdeki gibi katı değil. polis abiler olsun diğer üstlerimiz olsun gayet mütevaziler. ağırlıklı hukuk dersleri var. kolayca halledersiniz. tabi sıkı değil dediysek lay lay lom bi ortam yok. yapılması gerekenleri yerinde ve zamanında yaparsanız sorun yaşamazsınız. hal ve hareketlerinize dikkat eder, çıkıntılık yapmazsanız memurundan müdürüne çok iyi ilişkileriniz olur. genelde toplu cezalandırma vardır. bir kişi bi kabahat işlerse herkes cezalandırılabilir. sonuçta üniversite mezunu insanlarsınız. ama bunu hissettirmeniz lazım. karşınıza fırsat çıkarsa becerilerinizi kullanın. sorumluluktan kaçmayın

beyler öncelikle şunu söylemeliyim. kameraya çok ihtiyaç duymayacaksınız. o yüzden ucuz kamerasız telefonlarla gelmeniz iyi olur. burada bize söylenen kameralı telefon kullanmanın yasak olduğu. mp3 çalar getirebilrsiniz. ama yine bize söylenen ses kayıt özelliği olmyacak :) siz muhakeme edip kendi kararınızı verin artık. 6 aralığa kadar kayıt olur. bir de bizden daha kalabalık olacaksınız. duyduğumuza göre sizin dönem bizden fazlaymış.

mersin pomemde 1 gün:

6:00 - kalkış

6:30 - toplanma ve mıntıka

7:00 - kahvaltı

8:00 - 8:45 Sabah etüdü

9:00 - 12:45 - 4 ders saati (45 dk. ders - 15 dk. Mola)

13:00 - 14:00 - öğle yemeği

14:00 - 15:45 - 2 ders (çarşamba öğleden sonra ders yok)

15:45 - 18:00 - serbest (konferans vb. olabiliyor bazen)

18:00 - Akşam yemeği

19:30 - 20:30 akşam etüdü

22:30 - yatış

kısaca böyle. okulun ilk öğrencileri biziz. okul yeni olduğundan ufak tefek eksiklikleri var. giderek açıklar kapatılıyor. sizin döneminizde daha iyi olacak. benden söylemesi ismi N. ile başlayan komisere dikkat edin. o size "yaptırmadan" siz onun dediklerini yapın ;)

akdere25 - moguz06

isim değişikliği yoktu bizim dönemde o yüzden sağlıklı bilgim yok ama bu mahkeme kararıyla yapılan birşey olduğu için zaten halihazırda elinizde olması gerekiyor tahminimce. bir de isim değişikliği derken eşinizin evlendikten sonra sizin soyisminizi alması olarak algılamamak gerekiyor. ayrıntılı bilgiye sitede ulaşım-iletişim bölümündeki telefonlardan da ulaşabilirsiniz.

maalesef okul boyunca ailenizi kapsayan sağlık sigortanız olmuyor.

lise diplomasında hazırlık ibaresi yoksa alın. benim diplomamda da yoktu okula gittim dilekçe yazdım 10 dakikada verdiler. şu numaralı öğrencimiz şu tarihler arasında hazırlık sınıfı okumuştur yazan basit bir belge zaten. kayıt için elzem değil ama göreve başladığınızda 1 yıl fazla çalışmış gibi kademe alırsınız.

cevap 1- dersler ve sınavları hiç dert etmeyin kolay olacak.

cevap 2- silah eğitimi ilk dönem teorik ikinci dönem pratik. sınavı kolay. küçükken sapan attıysan bunu da yaparsın.

cevap 3- salon var ama aletler henüz gelmedi geleceği söyleniyor.

cevap 4- kızlar hakkındaki yorumunu pek samimi bulmadığımı itiraf etmeliyim :))) şaka şaka. bilgim yok bu konuda.

cevap 5- siz kış döneminde geleceksiniz. burası kıyı kenti olsada okul yüksekte olduğundan soğuk oluyor. içlik getirebilirsiniz. hafta sonu iki günü çarşı olur. çarşamba günleri öğleden sonra ders yok. polis merkezlerine gidersiniz eğitim amaçlı veya konferanlar falan verilir. gidilmezse okulda kalınır belki mazereti olanlara izin verilebilir çarşı için. buna göre yeterli miktarda sivil getirin çok fazla getirmeyin dolaba sığmaz. çantanızda kokabilir. siyah çorap geitrin yeterince. biz yaz döneminde kendimiz t-shirt yaptırdık. sizde böyel bişey olmaz herhallde o yüzden üniforma altı için uzun kollu siyah penye getireblirsiniz. bunun dışında geri kalanlar bildiğiniz temel ihtiyaçlar belirtmeme gerek yok.

biz memleket konusunda şanslıydık. iki bayram denk geldi sizin için ne olur bilmiyorum. tamamen idarenin insiyatifidir. bişey diyemem. dönem arasında gidersiniz ama 10 gün civarı.

beyler takım elbiseyi nereden çıkardınız. ben öyle bişey demedim ki. ilk bir iki hafta ders yok zaten. intibak eğitiminiz var. yani sağa dön sola dön. yanaşık düzen. sıra açıl, selam verme, rütbeler gibi temel bilgiler. bir iki gün içinde tahminim size de çevik kıyafeti verilir. gidip de takım elbiseye bi ton para harcamayın. bize de böyle yanlış bilgi verildi 3 ay dolapta yattı pantolon gömlekler. spor ayakkabı getirin. buradan verilecekler hemen elinize geçmeyebilir. getirmeniz gereken elbiseler ve miktarları konusunda önceki sayfalarda açıklama yaptım.

sigortanız yok. şu an için 42,20 TL alıyoruz. ocakta zamlanacak yüzde 2 hadi yine iyisiniz :)

eğitiminiz tam 6 ay ona göre hesaplayın işte. atamalarınızda mühlet veriliyor. bunları gelince öğrenirsiniz daha erken.

buradan tek durumda atılırsınız o da disiplinsizlik. gözünüzün yaşına bakılmaz aykırı bir durumda. ona göre kendinizi hazırlayın.

ukarıda okuduğum sorulara cevap vermeye çalışayım. gözden kaçırdıklarım varsa hatırlatın.

1- İstenen selgeler kısmında ben şu ifadeyi kullanmadım --> "orjinali veya noter tasdikli örneği". çünkü yanlış anlaşılıyor. beyler eğer elinizde bir belgenen orjinali varsa onların noter onaylılarına gerek yok ayrıyeten. bir sürü masraf edersiniz. eğer diplomanızın veye çıkış belgenizin orjinalini kaybettiyseniz işte o zaman noter onayı gerekir. siz sadece sitemizde belirtilen belgelerin orjinallerini (eğer orjinali yoksa (!) noter tasdikli örneğini) ve 3er adet fotokopileri getirin yeterli. ve fotokopilere vurdurabildiğiniz kadar aslı gibidir vurdurun. olmazsa fotokopilere burada vururlar damgayı orjinalini gösterdiğinizde.

2- Silahlar burada son gün verilecek.

3- 6 aylık eğitim döneminiz 2 döneme ayrılır. ara tatil olur bir veye bir buçuk hafta civarı.

4- öğrenci gazinosu var, gazino dediğim kantin. televizyon izleyebilirsiniz. LİG TV ve D-Smart mevcut. Basket, pinpon ve bilardo var. futbol sahası henüz hizmete girmedi. haftasonları halı saha yaparsınız kapalı sahalar var mersinde.

ncelikle herkese hayırlı olsun,mersin pomem hakıkında biraz bilgi verelim malum bugün çarşı iznine çıktık.arkadaşlar okul şehirden biraz yüksekte dolmuşla yarım saat falan sürüyor.okul yeni olduğu için eksikleri var sizler şanslısınız biz çok zorlandık ilk zamanlarda ama şimdi her şey yolunda,bence en rahat pomem ama eksileri de yok değil.mersin sıcak olur diye aldanmayın bugünlerde çok soğuk kalın giysiler getirin özellikle şemsiyeyi unutmayın:)derslerve sınavlar kolay fazla zorlama olmuyor şimdilik bu kad ar yine yazarız arkadaşlar.

lm beyler çok şükür 7 dönemden mezun oldum istanbula gidiyorum

gittiğinizde elbise verilir ama varsa kumaş pantolon ve gömlek getirin yine

hafta sonları hep sivil çıktık cumartesi sabah 9 akşam 7 pazar sabah 9 akşam 6 kesinlikle traş olmak zorundasınız..

hafta sonu elbiseleri için beyler mersine geliyoruz diye tşört felanla gelelim demeyin hafta sonları montla dolaştık kazakta getierin okul yüksektedir rüzgarı adamı üşütür ayrıca gece nöbet tutacaksınız bereniz varsa getirin

ilk 15-20 gün sınıflarda ders yok intibak eğitimi var okuldan çevik kuvvet elbiseleri var biz 6 ay onları giydik adama büyük gelir ama rahattır

odalarda 8 kişi kalırsınız sabah 6 kalkıştır

iç çamaşırı bol getirin çorap siyah ve koyu lacivert olmasına özen gösterin

kadaşlar sizden iki isteğim olacak 1. emniyet amirimiz osman karabulut törenden iki gün önce vuruldu törende helallik isteyemedik inşallah allah şifalar versin yoğun bakımdan çıktı sanırım G sınıfının onu çok sevdiğini ve dualarımız onunla olduğunu bizden yana helal olsun ve amirimizinde bize hakkını helal etmesini istiyoruz.. iletirseniz seviniriz

2. olarak okulda iki köpek var ona da sahip çıkn büyük köpeğe araba çarptı ve çenesi kırıldı biz onu ameliyet yaptırdık biraz zayıfladı hayvanlara kötü davranmayın nöbetlerde hep yanımızda onlarda oldu inanıyorumki o köpekler kendini sizede sevdirecekler

zevkli ve kısa zamanda bitirmeniz ümidiyle başarılar arkadaşlar....

geleceklere yani 9. döneme geleceklere tavsiye. arkanızda hiç bir düşüncenüz olmasın. yoksa içiniz içinizi yer. en büyük tavsiyem. sonra 6 ay gece ğündüz egitim görecegim, bunun sayesinde tam disiplini ögrenecegim. (kendi kendinize böyle deyin) ve asla dışarıyla ilişkiniz olmasın. çünkü asla izin yok. hafta içi tabi. allah hepinize sabır versin. biz 6 ayın geçmesini beklerken siz daha 6 ay geçeçekte geleceksiniz. sabredin kardeşlerim.

ARKADAŞLAR OKULDA HER ŞEY SÜPER GERÇEKTEN BEKLEDİĞİMİZDEN ÇOOOK DAHA İYİSİNİ BULDUK KOMİSER VE MÜDÜRLERİMİZ GERÇEKTEN ÇOOOK İYİ İNSANLAR. HELE SAYIN BAŞMÜDÜRÜMÜZ EŞİ BENZERİ BULUNMAYACAK BİRİ O KADAR MÜTEVAZİ Kİ ANLATAMAM. GELELİ 40 GÜN OLDU VE GÜNLER GEÇİYOR. GÜNLERİN GEÇMESİ İÇİN DE HİÇBİR ŞEYİ SIKINTI YAPMAMAMIZ LAZIM VALLA BEN ÖYLE YAPIYORUM RABBİM'İN DE YARDIMIYLA GÜNLER ÇABUK ÇABUK GEÇİYOR. UFAK TEFEK AKSAKLIKLAR VAR ONLARI DA GÖRMEZDEN GELİYORUM OKULUN İKİCİ DÖNEMİYİZ BİZ GEÇEN SENE 370 OLAN SAYI BU SENE 505 VE TABİİ Kİ DE BİRAZ ZOR OLUYOR AMA EMEKSİZ YEMEK OLMAZ FELSEFESİYLE KATLANIYORUZ. EMEK VERDİK BURALARA GELDİK BİZİM YERİMİZDE OLMAK İSTEYEN O KADAR ÇOK KİŞİ VAR Kİ HALİMİZE ŞÜKRETMEMİZ GEREK. BU ARADA BİR DUYUM ALDIM GERÇEKLİK PAYI DA ÇOOK YÜKSEK POMEM 9 AYA ÇIKMIŞ BİLGİNİZE ARKADAŞLAR. ALLAH'A EMANET OLUN. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. D SINIFINDAN BİR ŞAHSİYET:))

07 Şubat 2011 00:09

romeoforlove
Şube Müdürü

MERZİFON POMEM

merzifon pomem 8.dönem[6)dönem mezunu biri olarak merzifona düşenler rahat eder.gerçekten güzel bir ortam var sayın müdürümüzden sıralı amirlere herkes öğrenciyi düşünüyor(tabiki istisnalar var)ancak öğrenci bunun kıymetini bilmiyor.bazen benimde çok sinirlendiğim uygulamalar oldu ANCAK GENEL MANADA İYİLER(selahattin başkomserimin sözü ALLAH ONDAN RAZI OLSUN).

sonuç olarak iyi bir yere düştünüz ibadet sıkıntınız hiç yok.çok güzel bir mescidimiz vardı.

merzifon pomem de illaki bi sorumluluk alın. aman banane deyip boş yatmayı düşünmeyin. bir itibarınız olur. 5 6 güne bir nöbet tutmak zorunda kalmazsınız.şimdi çoğunuz nöbetimi tutarım keyfime bakarım diyecek ama soğuk kış gecelerinde 1 3 veya 3 5 nöbetlerine kalkıp arkasından gelen günü uykusuz geçirmek neymiş çok zaman geçince anlayacaklar.ha bide şu var siz bi sorumlulum alınca sözüm onlara senin de işin zor be gardaş diyenler çok olacak. onlara aldırmayın savunma mekanizmasından başka bişey değil.umarım dikkate alırsınız bu dediklerimi. başarılar.

7.dönemden alıntıdır...

"Arkadaşlar merzifon dandik bi ilçe değil,havaalanı bile var.Uçakla gelmek isteyenler i,çin bir kolaylıktır.Küçük bi ilçe olduğu için enazından herşey elinizin altında yani yakın.Okul olarak gerçekten çok çok iyi.Müdürler amirler komiserle hepsi çok iyi.Bizlere değer veriyorlar(üni. mezunu polislere yani).

Sonuçta burası geçici bir han sizin için,önemli olan verilen bilgiyi kısa zamanda özümsemek.Şunuda söyleyim haftasonları millet samsuna çoruma v.s. gidiyolar,çünkü yakın.

Okulun kendi bünyesinde bilardo salonu,masa tenisi,int cafesi(yaklaşık 40 yakın bilg.),kondüsyon salonu,piknik yada mangal için yeşillik bol bol alanı var.

Okulun kantini var içinde ,her türlü ihtiyacınızı karşılarsınız,ve çok ucuz arkadaşlar,mesela berber 1,25 tl.

çay :0,20 kuruş

Okul yönetimi çok çok iyi.

Ehh artık biz bitirdik sayılır ,16 gün kaldı.Darısı inş. sizlere"

serdengecti_16 rumuzlu üyeden alıntıdır..

Sınavların hepsi test oluyor.

Kameralı telefon laptop yasak.

Okulun arazisi çok geniş. İşçi yemekhanesinin arkasında izin almak şartıyla ızgara yapabilme semaver demleyebilme imkanınız var.

Üstlerinizle sıcak samimi ilişkiler kurabilmeniz diğer pomemlere oranla daha mümkündür.

İlk hafta intibak eğitimi alacaksınız (nasıl selam verilir, rütbeliye nasıl hitab edilir vs vs...)

Çarşıda lokantada yemek yerine malzemesini alıp pişirttirebileceğiniz fırınlar var. Balık 3 liraya pide 2,5 liraya mal oluyor.

Okulda bazı öğrencilere görev ve sorumluluklar verilebilir. Revirci, bilardocu, internet kafeci, sınıf mümessili, wc'ye kağıt takan görevli, gazino sorumlusu olmaktan kaçmayın her ne kadar biraz yoğun olsanız da sizin menfaatinizedir.

Sayın müdürümüz öğrenciye çok düşkün birisidir. Dersinize girmiyorsa nadiren görürsünüz. İlk gördüğünüz yerde yüzünü ezberleyin. Ola ki yarın öbürgün karşılaşırsanız tanıyamama durumu olmasın.

Okulda bayan öğrenci yok.

Bu yüzden ders esnasında daha anlaşılır örnekler verilebiliyor.

İçtimaya, okula ve derse giriş çıkış saatlerine dikkat ettiğiniz zaman disiplin cezası alabilmeniz mümkün değildir.

Ve son olarak emri sorgulamayın. Birşey yasaklandığında niye yasak demeyin.

Okuldaki tekniker personel veya polis memurlarıyla polemiğe girmeyin zaten hepsi de mütevazi insanlardır. Çay bardağıyla bir yere girmek yasaksa sen ne karışırsın gibisinden laflar söylemeyin.

Zırt pırt evci izni istemeyin.

Üstlerinize selam vermemezlik yapmayın.

Okula ilk girdiğiniz zaman sizi karşılayan sivil veya resmi personele abi, amca, dayı, bilader gibi hitaplarda bulunmayın. Polis rütbelerini bilmiyorsanız efendim deyin.

Başka sorunuz varsa cevaplayabilirim. Hepinize hayırlı olsun

8.dönem merzifon POMEM mezunu olarak ; rahat yere düştünüz. Okul çok rahattır. Sadece merzifonun iklimi değişiktir. Sabah başka , öğlen başka, akşam başka :

.DÖNEM MERZİFON MEZUNUYUM...

OKULDA LAPTOP KESİNLİKLE YASAK.TELEFON KAMERASIZ OLMAK KOŞULUYLA SARBAST.ANCAK OKULA ALIŞMANIZDAN SONRA SAAT 15.45 E KADAR TALAFONLARINIZA VEDA EDİYORSUNUZ ONDAN SONRA SERBEST.KAMERASIZ YASAK DEDİM ANCAK OKULUN YARISINDA KAMERALI TELEFON OLDUĞUNA EMİNİM.ANCAK YAKALANMADIKTAN SONRA SORUN YOK.ANCAK BU RİSKEDE HİÇ GEREK YOK.

MERAK ETTİĞİNİZ BİR ŞEYLER VARSA SORABİLİRSİNİZ.HEPİNİZE HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN.İSTANBULA TAYİNİM ÇIKTI DUA EDİN İNŞALLAH.

8. (6). döenm merzifon mezunuyum beyler kafanıza ne takılıyorsa sorabilirsinz..gerçekten ii bol yeşillikli bi okulumuz var. sizin için önemli olan personel. bundan dolayı çook şanlısınız. gerçekten özenle seçip bulmuşlar oradaki insanları. disiplinli olun başka birşye ihtiyacınız yooq

omem okulları arasında en iyi Merzifon Pomem olduğunu ve siz gelen arkadaşlarında Çok şanslı olduğunu buradan bildirmek istedim.

Merzifonun Merkezinde bir okul ve askeri lojmanları ile karşı karşıyadır.

okul içinde internet cafesi mevcut olup dışardada tahmini 15 adet internet cafe var.

aklınıza takılan herşeyi sorabilirsiniz size cvp olarak yardımcı olmaya çalışacağım. Tekrardan hoş geldiniz Merzifon Pomem'e

Arkadaşlar benim bazı sorularım olacak size, istenilen evraklarla ilgili kafama takılanları ise merzifon pomemi arayarak öğreneceğim.En sağlıklısı bu.Gelelim burada soracağım sorulara.

1)Arkadaşlar okulda saç traşının bir ölçütü varmı ?

Ben sivilde bazen kısa saçla bazen de kafamı kazıtarak dolaşıyorum.Kafa kazıtmak, bir sorun oluşturur mu ?

2)Okulda yat saati 23:00 müş.

Fakat son etüd 20:30' da bitiyor galiba.

Peki ders bittikten sonra isteyen erkenden yatabiliyor mu, yani 23:00' e kadar yatakhaneye girmek yasak mı ?

3)8.dönem pomemli arkadaşların açtığı merzifon pomem başlığını okudum fakat nihayetinde kışın okula gitti bu arkadaşlar.Haliyle, mevsimle ilgili durumlar biz 9. dönemler için farklılık arz etmekte.

Okula giderken yanımızda uzun kollu, sıcak tutacak ceket benzeri kıyafetler götürecekmisiniz ?

Birde lacivert kumaş pantalon diyor, o da gitmeli mi ?

4)Okula son kayıt, 16 ağustos sabah 8:00 olarak belirtiliyor.

Memurla konuştum, emin olmamakla birlikte 10-16 ağustos arasında gidebilirsin dedi.

Siz hangi tarihlerde gitmeyi düşünüyorsunuz ?

5)Amasya' ya giden otobüslerin hepsi Merzifon' a gitmiyormuş(geçmiyormuş).

Hangi otobüs firmaları gidiyor, hangi firmayı seçmeli giderken ?

Yol kaç km, yolculuk süresi, otobüs fiyatları vs ne alemde ?

6)Pomemde herkesin kendine ait dolapları var mı ?

Dolaplar kilitlenebiliyor mu ?

7)Tuvalet, lavabo(özellikle sabahları), duşlarda sıra oluyormu, istenilen sıklıkta ve zamanda duş kullanılabiliyor mu(24 saat sıcak su var mı) ?

tıdır

herkeze hayırlı olsun arkadaşlar... şanslısınız merzifon pomem gibi bir yerde olacaksınız.. ben amasya merzifonluyum çankırı pomemi kazandım belli olmaz belki merzifon pomeme geçiş yapabilirim ama şimdilik çankırı pomem'deyim :)) okul açısından çok şanslısınız hertürlü sosyal imkanınız var.. okul yalnış bilmiyorsam 2006 yılında hizmete girdi. ama yapı itibarı ile daha önce yapılmış olan ve kara kuvvetlerine ait bir kışla idi geniştir ferahtır ve tüm personel amirinden memuruna kadar şeker gibi insanlardır. merzifondan bahsedecek olursam netice itibarı ile herşeyden önce ilçedir. büyük şehirden gelen arkadaşları tatmin etmeyebilir. soguk olur kışın. aklıma gelenler şimdilik bu kadar sormak istediğiniz soru olursa yardımcı olurum. tekrardan herkeze hayırlı olsun.

Ekfo'dan alıntı: http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=651804&page=8

17 Kasım 2009 01:05 Düzenle Sil

6:00 : Kalk

6:00-6:45 arası : Kişişel temizlik ve oda temizliği

6:45-7:45 arası : Sabah içtiması ve kahvaltı,dinlenme

8:00-8:45 arası: 1.etüt

9:00 dan 12:45'e kadar 15 dk'lık ara ile 4 ders

12:45 öğle yemeği içtiması

13:00-14:00 arası Öğle yemeği ve dinlenme

14:00'dan 15:45'e kadar 2 ders

15:45-18:30 arası: Sportif faaliyetler ve Dinleme

18:30 : Akşam yemeği içtiması

18:30-20:00 arası : Akşam yemeği ve dinlenme

20:00-20:45 arası : 2.etüt

20:45-23:00 dinlenme (sosyal faaliyetler)

23:00'da Herkes yatakhanelerinde olacak

23:30 Kesin yat saati

bi arkadaşımız sormuş saolsun

öncelikle şunu belirtiyim:

çarşamba öğleden sonra çarşı izni ve haftasonu cumartesi - pazar çarşı izni var.

evet arkadaşlar resmi kıyafetler dağıtılana kadar herkez sivil çarşı iznine çıkıyor

resmi elbiseler dağıtıldığında ise

cumartesi resmi çıkanlar pazar sivil - cumartesi sivil çıkanlar ise pazar resmi olarak sabah 9 dan akşam yaz saati uygulaması nedeni ile değişebiliyor. cumartesi günü 8 pazar 7 de geri giriş

ve kandillerde ise gece 23:00 a kadar musade

Merzifonda internet cafeler en fazla gece 23:00 a kadar açık oluyor bilgi

Öncelikle hayırlı olsun düşebileceğiniz en güzel Pomem'e düştünüz.

Ben 8. Dönem E sınıfı ögrencisiydim. Sizler gibi bir sürü soru işaretleri ile gittik ama gördükki gercekten çok güzel bir yer.

Öncelikle Kantinde herşey var ve çok ucuz traş malzemenizi , havlunuzi , terliğinizi , çamaşırınızı kısaca size lazım olacak herşeyi kantinde bulursunuz üstelik çok uygun fiyata.

İnternet salonunda yanılmıyorsam 50 ye yakın pc var msn ni çevrim içi açamıyorsunuz ama bağlantısı falan cok iyi. Erken ve geç gidersenız daima yer bulursunuz. Bilardo masası yanlış hatırlamıyorsam 6 tane olacak ve Masa tenisi de var.

Diğer pomemlere göre İnternet pahalı yarım saati 60 kuruş.

Kondisyon salonu var pek fazla alet olduğu söylenemez ama yinede iş görür. Açık 3 -4 tane futbol sahası var. ( Tabi standart değil)

İlk başta internet ve Kondisyon salonunda yer bulmakta sıkıntı çekeceksiniz çünkü herkes oralarda olacak sonra giderek azalacaktır merak etmeyin.

Bülent DİPİ ve Selahattin Başkomiser 10 numara adam gibi adamlardır. Ben Bülent DİPİ hayranıyım bu kadar iyi bir insan olamaz.

Okulda size söyleneni yapın gerisine karışmayın hiç bir sorun yaşamazsınız zaten idare size ceza vermemek için çok uğraşır ancak herşeye rağmen almak için çabalayan yıgınla adam vardır.

Yemek kültürü hiç iyi olmayan bir yer merzifon. Sakın padişah'a gitmeyin aç kalırsınız. Köfte ve adana gibi yiyecekleri hiç yapamıyorlar tok giden aç kalkar. Tavuk ürünlerinden şaşmayın.

Erken gitmenın hiç bir faydası yok gidebildiğiniz kadar geç gedin. Sınıfınızı siz kapıdan içeri girerken numaranız ile birlıkte yazıp verecekler.

Okulda hemen samimi olmaya başlarsınız ondan sonra mangal ve semaver partileri başlar zaman çabuk geçer.

Aklıma gelenler bu kadar yine bir sorusu olan arkadaş varsa elimden gelidği kadar yardımcı olurum.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Evvela hepinize hayırlı ve uğurlu olsun arkadaşlar.Şunu biliniz ki çok meşakkatli bir mesleğe adım atıyorsunuz. Ben Merzifon POMEM min 2. dönem öğrencisiyim. Bizim zamanımızda okulda hiç bir şey yoktu.Halı sahayı biz yaptık az taş yoplamadık orada. Atış poligonuna az malzeme götürmedik. İnternet kafeyi yaptık. Doğru düzgün sıcak suyla banyo yaptığımı hatırlamıyorum İnşallah bunların hepsine değmiştir. Tüm arkadaşlara başarı ve mutluluklar diliyorum..

Arkadaşlar öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Sanırım gidebileceğiniz en iyi okula giiyorsunuz bende 8. dönem mezunuyum.İlk başlarda biraz zorlanırısınız farklı bir ortam farklı ınsanlar ama alıstıkça hayat daha güzel olacaktır emin olun.Çok iyi amirlerle müdürlerle birlikte olacakısınız.Kurallara uyun herşeyden şikayet etmeyin derslere, iŞtimalara geç kalmayın hiç bir sorun yaşamazsınız.Selahattin başkomser sınırlar amırınız cok baba bır ınsandır değerini bilin.bide giderken yanınızda yastık goturun yastıklar sapsarı basınızı koyamayabılırısınız:))))

devrelerim herkese selamlar...eğitim başladığında intibak eğitimi olduğu için 2 hafta çarşı izni olmicak...benim sormak istediğim soru şu...para konusunda sıkıntı çekmememiz için merzifon pomem okul sınırları içerisinde hangi bankanın atmsi vardır acaba...bu konuda bilgi sahibi olan mezun olan arkadaşlar varmı...benim tahminim vakıfbank vardır diye düşündüm ama kesin olarak emin olmak istedim...ben askerdeyken oyak bank vardı askeriyede...askere gitmeden önce oyak banktan hesap açtrmıştım...askerde para konusunda çok şükür bir problemim olmamıştı....bilen arkadaş varsa eğer okula gitmeden önce okul sınırları içerisinde hangi bankanın atmsi varsa o bankadan hesap açtıralım derim....hepiniz ALLAHA emanet olun...saygılar...

erhaba arkadaşlar. hepinize hayırlı olsun. soracağınız bişey varsa cevaplayabilirim. okulda sigara var ama siz ilk gittiğinizde bi kaç paket götürün yanınızda. okul hiç tahmin ettiğiniz bi yer değil. şaşıracaksınız. daha iyisi yok. eğer şu dakikalar itibariyle sorcağınız bişey varsa burdan sonra ise özelden sorabilirsiniz. ha bi de AMAAAAN HAAA s.p. 'yi sakın üzmeyin!... onu 8. dönem onu cok seviyoruz. emin olun o bir babaa... tekrardan hepinize hayırlı olsun...

öncelikle hayrlı olsun arkadaşlar. bende merzifon pomem 8. dönem mezunlarındanım. okulla alakalı herhangı bır sıkıntınız kafanızda soru ısaretı yaratacak bır sey olmasın benım kanaatımce en rahat okula dustunuz bunu ılerleyen zamanlarda anlayacaksınız. yapmanız gereken amırlerınıze saygılı davranmak ve uzerınıze dusen vazıfelerı zmanında ve eksıksız yapmak. merzıfon ılce olarak cok kucuk bır yer hafta sonları ılk etepta sıkılırsınız ama zaman gectıkce sehır dısına cıkma ımkanınız olacaktır merak etmeyın zamanın nasıl gectıgını anlayamayacaksınız. Amirlerımız komıserlerımızın hepsı seker gıbıdır hele bi selahattın komıser var babanızdan dahya yakın goreceksınız onu. sımdılık benden bu kadar sabahları ıstımalara gec kalmayın etıtlere eksıksız olarak zamnında katılın ders gecme konusunda sıkıntınız olmasın gecersınız:))) ben bır dersten kaldım sonunda gectık yanı bır sekılde mezun

)Arkadaşlar okulda saç traşının bir ölçütü varmı ?

Ben sivilde bazen kısa saçla bazen de kafamı kazıtarak dolaşıyorum.Kafa kazıtmak, bir sorun oluşturur mu ?

2)Okulda yat saati 23:00 müş.

Fakat son etüd 20:30' da bitiyor galiba.

Peki ders bittikten sonra isteyen erkenden yatabiliyor mu, yani 23:00' e kadar yatakhaneye girmek yasak mı ?

3)8.dönem pomemli arkadaşların açtığı merzifon pomem başlığını okudum fakat nihayetinde kışın okula gitti bu arkadaşlar.Haliyle, mevsimle ilgili durumlar biz 9. dönemler için farklılık arz etmekte.

Merzifon' da havalar ne zaman soğuyor, ilk yarı dönemde okula giderken yanınızda uzun kollu, sıcak tutacak ceket benzeri kıyafetler, yağmurluk, bot götürecekmisiniz(çarşıya çıkıldığında yağmurdan korunmak için falan) ?

4)Tuvalet, lavabo(özellikle sabahları), duşlarda sıra oluyormu, istenilen sıklıkta ve zamanda duş kullanılabiliyor mu(24 saat sıcak su var mı) ?

5)2010 takvimine baktım, ramazan bayramı perşembe gününe denk geliyor(perşembe-cuma-c.tesi).Haftanın ilk 3 günü ile birleştirilip 9 gün tatil yapmaz değil mi okul ?

Ayrıca ilk dönemin bitiminde, sömestır tatili kurban bayramı ile mi çakışacak ?

vrelerim?herkese selamlar?pomem mezunu arkadaşlarıma sorduğum sorular oldu?sorularıma cevap veren İAQUİNTA,KONİKA rumuzlu kardeşlerimle MUSTAFA DOLMAZ kardeşime çok teşekkür ediyorum.bu cevaplarıda derleyip paylaşmak istedim sizlerle?bazılarını biliyor olablirsiniz?Öncelikle okula ağustosun 16sından önce gidersek okula alınıyoruz?bununla ilgili endişeniz olmasın?okullarda nöbetler 2 saat?haftada 1 defa nöbet geliyormuş?nöbet yerleri koğuşların etrafı,yatakhaneler ve nizamiye bölgesi?herhafta sonu çarşı iznimiz olacak?bazen çarşambada çarşı iznimiz olabiliyor.çarşı iznimize ilk 1 ay kadar sürekli sivil çıkıyoruz...resmi kıyafetlerimiz geldiğinde çarşı izninde 1 hafta resmi 1 hafta sivil kıyafetleyiz?okulda saç kesiminde saçların aşırı uzun olmaması bir problem yaratmıyormuş?yani subay traşı olsak yeterli...ayrıca faüllerinde kısa olması gerekiyor?okullarda berberde mevcutmuş?okullarda ehliyet kursları var?bu kurslarda ehliyet konusunda sorun çıkarmıyolarmış?ehliyetten kalan olmuyor herkes geçiyormuş?ayrıca ücreti toplamda 375 tl?okul sınırları içerisinde atm yok ama okul dısındaki atmlerden para çekimine izin veriliyormuş?ayrıca okula gelirken yanımızda nakit para olması bizim yararımıza arkadaşlar?okulda bize verilen malzemeler: havlu, eşofman , pijama , spor ayakkabı.2 yazlık 2 kışlık pantolon , tören kıyafeti ( Pantol , çeket ve şapka ) çorap 2 tane , mont , kışlık yazlık gömlekler,Yazlık ayakkabı , kışlık bot birde gider gitmez 1- 2 gün içinde Çevik kuvvet elbisesi dağıtacaklar. yemek yemek için ise en çok gidilen temiz ucuz ve lüks yer padişah restouranttı tavsiye ediyolar?ALLAHA emanet olun?

Arkadaşlar bir arkadaşın sorusunu cevaplamıştım özelden herkes faydalansın buraya ekliyorum herkese hayırlı olsun...

'Aleykum selamkardeşim.Ben kayıt gününün son günlerinde gitmeni tavsiye ederim.Örneğin kayıt 16 sında başlar ama buyuk ıhtımal cuma felanda devam eder eğer erken gidersen derste olmaz boş boş sıkılırsın.En iyisi okulu ara internettekı sıtesınde telefon numarası vardır onlar daha net bilgi verir kardeşim.Son kayıt tarihlerini öğren en son nezaman gelelım diye sor.

Okulda eşofmandan pijamaya havluya kadar hepsi veriliyor ama bunların öğrencilere ulaşması 2-3 ayı buluyor çünkü genel müdürlüğün yaptığı ihalelerle alınıyor kıyafetler.Okulda ençok lazım olacak şey siyah çorap ve iç çamaşırı.Okul kantininde çorapta çamaşırda mevcut fiyatlarda çok uygun.

Resmi kıyafetler gelene kadar sivil çıkarsınız çarşıya çarşı haftasonu ve idarenın kararıyla çarşamba öğleden sonraları olur genelde.Resmi kıyafetler gelince birgün sivil birgün resmi çıkılır resmi kıyafetlerin gelmesi 2-3 ayı bulabılır.Ben valizini çok fazla doldurma derim.Çünkü devletinde verdiği kıyafetler olacak sonradan eşyalar arasında boğulmamak için çok kıyafet getirmene gerek yok.Çamaşır filesi kantinde var almana hiç gerek yok.Lacivert pantolonada gerek yok herhangı sivil bır kıyafetle dolaşabılırsın.Okulda nöbetler 2 saat haftada 1 gelir saatleri değişir her nöbetten herkes tutar.Sınıf başkanları kütüphane sorumlusu vb. gibi görev alanlar nöbet tutmazlar bu görevlileri komiserde seçebılır sınıfada seçtirebilir.Resmi tatıllerde evinize gidersiniz sorun olmaz.Okulumuzun müdürü Sayın Müdürümüz okadar müthiş bir insandırki izin konusunda fazlasıyla müsamahalıdır.Dersin başında sorunlarımızı sorar Sayın müdürüm şu derdimiz var dediğinizde aynı dersin tenefüsünde o sorun olan yere gider ve sorununuzla ilgilenir.'

Herkese hayırlı olsun..

Bişey kalmamış okul sizi dört gözle beklıyordur çok geniş bir araziye sahip Merzifon Pomem'de öğrencisizlik çekilmez oluyor.

Fazla eşya yanınıza almayın herşeyden birer tane alırsanız size yeterli olacaktır O kadar çok şey vereceklerki valizlerinizde yer kalmayacak, bu yüzden yanınızda boş büyük bir valiz götürün pişman olmazsınız...

Okulda sadece B sınıfı ehliyet için kurs açılır tabi bunun içinde yeterli sayıda ögrencı olması gerek.

İlk gün gazinoda E. Müdür ve S. Başkomiserim sizi toplar bir konuşma yapar Sevgi , Saygı ve Güven der :)))

İlk başta anlamayacaksınız ne demek istediğini ancak göreve başlayınca anlarsınız.

Bu arada öncekı yıllarda Merzifon Pomem'den İst.a düşenlerden Çevik Kuvvet'e almıyorlarmış ancak bu dönem İst.'a alınan çevik kuvvetin neredeyse yarıdan fazlası Merzifon Pomem'li. Tabi bende Çevik Kuvvet'e alındım :)

Son olarak Merzifon Pomem li öğrenci her yerde kendını belli ediyor tabi olumlu anlamda söylüyorum verilen eğitim gercekten çok kaliteli sadece bilmeniz ve işinize yarayacak kadar veriliyor. Münkün oldugu kadar okuldan fazla yararlanmaya çalışın en az 6 ay tatil yapacaksınız orda tadını iyi çıkartın...

Merhaba arkadaşlar. 9. dönem arkadaşlarıma diyeceğim şudur ki en güzel polis okullarından birisindesiniz. Orada çok güzel günler geçireceksiniz ve elbette bazen de çok zorlanacaksınız ama 6 ay geçip de okul bittiği zaman ne kadar güzel anılarla o okulu bitirdiğinizi anlayacaksınız. Merzifon ve okulla ilgili sormak, yardım almak istediğiniz konular olursa yardımcı oluruz. Hepinize başarılar.

eey gidi merzifon.. azmı cayını içtik medresende..

arkadaslar hepinize hayırlı ugurlu olsun.. çok güzel bi okula geldiniz. askerliğini yapanlar orası bi cennet olacaktır.. bazen canınızı sıkan mevzular olabilir. amirin memuruna hepsi 10 numaradır.. özellikle SELAHATTİN BABA.. üzmeyin onu. iyi niyetini suistimal etmeyin.. 7 ayın nası geçtiğini anlamıcaksınz..polislikle alakalı aklınıza takılan sorular olursa facebookta bi grup var.. 8. dönem merzifon pomem diye.. oraya üye olabilir. sorular sorabilirsiniz. ben istanbuldayım iyiki istanbuldayım..istanbuldan korkmayın kura çekerken... sorularınız olursa arada bi girerim buraya.selametle kalın..:))

*** 8. dönem merzifon pomem***

SInırsız mangal ve çay keyfi yapın arkadaşlar başka hiç bir şey yapmayın.Selahattin baba ve bülent dipi mükemmel iki insan üzmeyin onları. Ama kesinllikle eğlenmekten geri kalmayın merzifon pomem mükemmeldir.

E SINIFINDAN ASPARAGAS YÜCEL SELAMLAR

07 Şubat 2011 00:11

romeoforlove
Şube Müdürü

ADİLE SADULLAH MERMERCİ

Eski bir ASM'liden alıntı:

ASM 1000 öğrenci kapasitesi ile en büyük pomemdir

okulun siteine girdinse halı sahaları, tenis kortunu, kantinde bilardo ve masa tenisi masalarını ve bilgisayar salonlarını görmüşsündür.

bilgisayar salonlarına ek olarak okulda yeni başlayan uygulmayla birlikte wireless bağlantı var. kişiye özel kullanıcı adı ve parola veriliyor. rahatlıkla kullanabiliyorsun.

okulun en eksi yönü ulaşımın sıkıntılı olması okul sarıyere 30-60 dk uzaklıkta ve yolu kötü, dolmuşta otobüste çalışıyor, otobüsler 45 dk da bir kalkıyor tepe numarası 152 :) eski arabalar var indiğinde miden ve başın fena oluyo.

çoğu izninde sarıyere değil okula 5 dk uzaktaki gümüşdere köyüne gidiyorsun, tabi orda pek bişe yok, aslında hiç bişe yok, kahvehaneye gitmeyi seviyosan problem yok tabi :)

ama bu ulaşım konusunda kendini üzme, eğer ist da bir okula geliyorsan, ulaşım olayı en fazla 1 ay seni sıkıntıya sokar, sonra ist a alışıyosun, şu an benim için 2 saat uzak sayılır, 1 saat yakın 30 dk çok çok yakın demek oluyor :)

amirlerin bize karşı hiç bir önyargısını görmedim, özellikle okul müdürümüz çok kaliteli bir insandı, ondan Allah razı olsun.

okulda 4 tane yatakhane var, odalar 4 kişilik, iki oda 1 wc ve 1 banyoyu ortak kullanıyor. eğer okulda kontenjan fazlası olursa , bazı odalara ortaya bir yatak koyuluyor. bütün odalara denk gelmiyor tabi bu.

sana tavsiyem ASM çok güzel bir yer, bütün pomem okulları arasında en kaliteli okuldur, seçme şansın yok ama, umarım ASM ye düşersin. çok güzel bir okul, kilyostan akşamları karadenize bakmak güzel şey :)

he ayrıca kolay gelsin, biz bugün bitirdik, etütlere geç kalma gidince tavsiye :))

Alıntı:

hepinize hayırlı olsun arkadaşlar ben hi_axi...Asm mezunuyum bende bilen bilir zaten...Okula serbes kıyafetle gidin çünkü ilk gün sizlere çevik kuvvet elbisesi verecekler tek tip olacaksınız...Okula gittiğinizde kapıda bi polis memuru sizleri karşılayacak isminizi listeden bulup size imza attıracak ve size sınıfınızı ve odanızı söyleyecek bu şekilde başlıyacak macera :))

Asm ye gitmek için otobüsle gelecek arkadaşlar esenlerde indikten sonra beşiktaş otobüsüne binsinler..beşiktaştan sarıyere minübüs ve otobüsler var binerek sarıyere gidecekler..sarıyerdende polis okuluna giden minübüs ve otobüsler var bu şekilde okula gideceksiniz...

EN GÜZEL POMEM OKULU HAYIRLI OLSUN...

r_pomem nesini anlatayım hani diyorlar ya ASM PALAS diye gerçekten öyle. okulun konumundan imkanlarına amirlerinden müdürlerine kadar dört dörtlük bir okul. biz geldikten 2 ay sonra yeni komserlerimiz geldi onlar yeni dönemde biraz daha sizleri sıkabilir disiplin konusunda ama sonuçta burda kimseye gül bahçesi vaad etmiyorlar. diğer okullarda ki arkadaşlarımla konuştuğumda imkan konusunda çok çok iyi yerde olduğumuzu biliyorum o kadar... şurdan pay biç çoğu arkadaşım az önce gazinodan maç izlemeden geldi ben odamda pc başındayım halbuki yarın final sınavlarımız var :)

engkrgz

aventur17 laptop serbest okul içerisinde kablosuz int. bağlantısı mevcut. yatakhanelerden çekmiyor ama ben turkcell vın aldım rahatım o konuda. telefon kameralı yasak demişlerdi ama kimse aldırış etmedi arama da yapılmadı kullanıyoruz. ama yeni dönemde siz ilk etapta kameralı getrimeseniz iyi olur. en nihayetinde ikiside serbest...

C konusunu anlattım :) takım elbise felan hikaye sakın öyle gelmeyin. yük etmeyin. normal günlük kıyafetlerle gelin. ben sigara kullanmıorum ama kullannalar için söyleyeyim yanınızda bol bol sigara getirin ilk hafta çıkamayacağınız için içenlere uzaktan bakmak zorunda kalabilirsiniz. ilk haftadan adınız otlakçıya çıkmasın :

rkadaşlar şehir dışından istanbula gelecekler içinde burayı tarif edeyim. özellikle metro turizmle gelmenizi ve zahmet çekmemeinizi tavsiye ederim.

Metro turizm ile geldiğinizi varsayarsak:

istanbul alibeyköy tesislerinde ineceksiniz. orada metro servisleri sarıyere saat başı servis kaldırır. sarıyerde ineceksiniz. oradanda 200 metre ilerde gümüşdere polis okulu dolmuşları yada az ilerdeki İETT otobüs durağında 152 gümüşdere otobüsüne binecek ve 40 dk. sonra okulda olacaksınız.

birde ilk gün nasıl olur arkadaşım n eypacaklar bizleree yatakhnemi gösterecekler yani yerlşmemiz için yoksaaa kıyafet felanmı verilecek yada hemen eğitimemi geçilecek :( anlatırsan sevinirim

ilk gün nizamiye kapısından içeri girince (ki geç gelmeye bakın yani saat 5 e kadar deniyorsa o saatlere yakın gelmeye bakın boşuna sınflarda bekletmesinler) sınıfların ve nizamiyenin başına listeler asılacak. isminizin karşılığında hangi sınıfta olduğunuz ve hangi yatakhanede ve odada olduğunuz yazılı. yatakhaneye gidin dolabını ve yatağınızı siz kafanıza göre belirleyin. sonra sizleri sınıflarda toplarlar sayım olur. 2 gün birşey olmaz. 2 gün içerisinde kıyafetler dağıtılır. yani 2 gün yemekten sınıflara ordan da odalarda geçer zamanınız.

odalar 4 kişilik valla ilk günden kullanılmasına müsade edersem pc nin cıvığı çıkıyor :) ben senin yerinde olsam direk getirmem ilk haftalarda kullanamazsın zaten yorgunluktan. ilk 1 ay geçsin hem ortama hem arkadaşlarına alıştığında sen ne olacağını kavrarsın zaten. bide yeni dönemde odalarda pc kullanımına izin verirlermi bilmiyorum. bizi dizginleyemediler sizde sıkı tutabilirler.

ben yazın geldim kıyafet konusu farklı olabilir ama aklıma gelenler söyleyeyim fikir olur arkadaşlar...

bol bol siyah çorap. (desenli ve renkli çoraplara izin yok)

iç çamaşırı siz bol bol alın yanınıza okulda yıkattırmaya veriyorsun ama ben kendim yıkıyorum.

boy havlusu yüz havlusu getirin (okul size veriyor ama bu nerden baksan bir kaç ayı buluyor.)

spor ayakkabı ve eşofman (yakın savunma derslerine giderken lazım olacak her ikiside yine okul tarafından verilsede bu 1 ayı buluyor)

bol bol elbise askısı getirin yanınızda getireceğiniz ve size verilecek kıyafetler için lazım olacak.

çamaşır filesi alın lazım olacak.

fazla sivil elbiseye gerek yok kış mevsiminde geleceğinizden kalın olacak ve dolaplara sığmayacak. sadece haftasonlarında giyeceğinizden fazla getirmemeniz şiddetle tavsiye olunur.

terlik (olmazsa olmaz)

tırnak makası traş makinası (bunlar olmazsa olmaz zaten saymıyorum)

şampuanmış diş macunu peçete kalem defter gibi şeyleri boşuna yük etmeyin. okulun kantininde var ve dışarıya göre çok hesaplı.

okulda iş bankası bankamatiği var. bankamatiği olanlar üzerlerine fazla para almasada olur.

YATAKHANELER:

G1,G2,G3 ve G4 Blokları toplam 17.500 m² bir alana kuruludur. G1-G2-G3 bloklarında erkek öğrenciler G-4 Bloğunda ise bayan öğrenciler kalmaktadır. Komiser yardımcılığı kurs dönemi erkek öğrenci sayısı fazla olduğundan G-4 yatakhanesi pvc ile ikiye ayrılarak bayanlar yatakhanesinin bir kısmı erkeklere ayrılmıştır. 16 oda bayanlar için 36 oda erkekler için ayrılmıştır.

Yatakhane Odaları İkişer ikişer eşleştirilmek suretiyle iki odanın arasında 8 öğrencinin ortak kullanım için müstakil olarak lavabo, banyo ve tuvaleti mevcuttur.

Yatakhaneler 4 kişilik odalar halinde inşa edilmiştir.

G1-G2-G3 ve G4 Blok bodrum katlarında öğrencilerin kullanması için 10 adet jetonlu Çamaşır Yıkama Makinesi, 5 adet Kurutma Makinesi, yeterli miktarda ütü ve ütü masası mevcuttur.

Okulumuzda;

2 Adet Yapay Çim Halı Sahası, 2 Adet Tenis Kortu ve Spor tesisleri bulunmaktadır.

Beden Eğitimi ve Yakın Savunma salonu: Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde, B ve C blokları altında, zemini Tatami minderleri döşenmiş yakın savunma salonu bulunmaktadır.

Kondisyon salonu

Okul kampusu içerisinde 1 adet toprak zeminliFutbol Sahası,

2 Adet Basketbol sahası

kardeş sorularına cevap vermeye çalışayım:

1-ilk haftaki intibak eğitimi dediğin gibi olacak. sıkıcı ve yorucu olabilir ama öyle abartılacak bir konu yok. yeni komiser yardımcıları sizlere nasıl bir uygulama yaparlar bilmiyorum :)

2-sabah sporu bizde bir süre yaptılar sonra vazgeçtiler. sadece hava iyi olduğunda her sabah tören geçiş yürüyüşü yaptırdılar ama bu aralar hava kötü olduğundan ve sınavlar başladığından yapmıyoruz. yani sabah sporu yok.

3- spor tesisi şöyle: ilk geldiğimizde fitness salonu ayrı yerdeydi ama şimdi hem bayanlar yatakjanesine hemde erkekler g1 yatakhanesine akşam 10 a kadar açık boş kaldığınızda istediğiniz zaman gidebileceğiniz şekilde salon açıldı. yani odadan çıkıp toprağa basmadan fitness salonuna gececeksiniz.

halı sahalar her sınıfa haftada 2 kere gelir kullanırsınız rahat rahat. tenis ve basketbol sahası mevcut kışın kullanabileceğinizi sanmıyorum malum yerler ıslak.

4- laptopu olanlara şifre tabiki ücretsiz veriliyor

5- okulun yemekleri bir süre sonra sıkmaya başlıyor. bulgur pilavından bıkacaksınız. :( onun haricinde güzel doyarsınız.

6- kesinlikle Türkiyenin en güzel ve en iyi polis okulu...

nşallah gerek kalmaz kardeşim... bu arada 7. dönemdeki arkadasların forumunu incelerken birşey gözüme çarptı sizinle paylaşmak istiyorum...

Okulda en çok nefret edeceğiniz şey akşam etütleri, saat sekizde girersiniz çıkış bazen sekiz buçukta, genelde 9. 9.15'de bazen de 10'da çıkarsınız. İlk haftalarda sizin evrak işlemleriniz olacağı için genelde geç çıkarsınız. Oturuyorsun, sessiz olmak zorundasın kimse yok başında yani sadece sınıf başkanınız var, Tamamen insafa kalmış birşey. Herşeye katlandık o akşam etütleri bitirdi bizi :). Bu arada aman ha başkan olmayın iyidir felan diye düşünüp, bence orada öğrenciye verilecek en büyük cezalardan birisi sınıf başkanlığı :).

L sınıfından DENİZCİ__08 SAYGILAR:))Eevet arkadaşlar söz verdiğim gibi,asm de olunca yaşanan bi çok şey anlatcam demiştim ve işte burdayım,asm nin internet sınıflarında sizlere bi kaç bilgi vercem.İlk olarak asm nin ne kadar güzel bir okul olduğundan bahsetsem bile inanın söyleyeceklerim devede kulak olur.Sabah 6 da kalkıp iştimaya hazırlanıyoruz,sonra kahvaltı ile güne başlıyoruz.İlk 15 gün intibak eğitimi aldık,bu zaman sürecinde,sağa sola dön,yürüyüş yap,selam ver,yanaşık düzen vs.. gibisinden eğitimler aldık.Daha sonra,dersler başladı tabi,derslere bazen okuldan 4-3-2 sınıf emniyet müdürleri,bazen ünv hocaları ve bazende avukatlar geliyo.Dersler çok zor değil,ceza hukuku biraz karışık ama polisin bütün görevlerini bilmememiz lazım ki,ilerde çıkabilecek her türlü tehlikeye karşı dikkatli olalım.Neyse dersler haricine gelelim;:))yaklaşık haftada bir nöbetlerimiz var,bunlar devriye nöb,yatakhane nöb,saygı nöb,yemekhane nöb vs..Devriye nöbetleri saate göre değişir,özellikle askerlik yapanlar ii bilir,10-01..1-3...3-5 gibi(en zoru 3-5 bence:))elinde telsiz,fener ve jopla,belli başlı alanlarda yaya olarak devriye atarsın,ufak kulubeler de var tabi,soğuk olunca oraya giriyoruz:)) Yatakhane nöbetlerini,3 ayrı erkekler için yapılmış bloklar var,bu bloklar her biri zemin kat hariç 3 katlı,her katta 1 nöbetçi olmak kaydı ile tutulur,içerdesin yani,sıcak sıcak kalorifer dibinde oturursun ama bununda dez avantajı var,uykun gelir:)yemekhane nöb;sabah 05:30 dan itibaren,yemekhanede dikilir,masaları kontrol edersin,biraz sıkıcıdır ama zevklidir.saygı nöbeti ise,müdürlük binasında,2 saat boyunca,olduğun yerde sabit şekilde durursun karşındaki arkadaşınla beraber(bayanlar için zordur ,bi bayan arkadaşın bayıldığını duymuştum hatta:))..onun harici yemekler fena değil hatta güzel demem lazım yoksa,çok değerli müdürümüze yanlış yapmış olurum,hakkaten ben buraya gelmeden önce de çok söylenmişti buraya geldim bende onayladım,neyi mi? müdürümüzün ne kadar baba adam olduğunu,9.dönem arkadaşlar buraya gelince anlarsınız,o kadar diyim sizlere.Yatakhanelerimiz çok güzel,odalar 4 kişilik,banyo ve wc yan odan ile ortak kullanıyosun(YURTKURDA kalanlar bilir ortak banyonun zorluğunu:)) 9.dönem arkadşlara tavsiyem,şükredin,sabredin ve dua edin ki,okulunuzu ASM POMEM olsun,burası gerçekten buna değer.Girdiğim her fırsatta,elimden geldiğince yardımcı olmaya,aklınızda kalan her soruya cevap vermeye çalışcam...

2 hafta intibak eğitiminde sahsım adına yeri geldi çok zorlandım ama burası cidden çok güzel zamanla herşeye alışıyorsunuz harika bir sınıf komiserimiz var bayanlardan sorunlu komiserimiz harika bizi dinleyen anlayan bizim için toplantılar düzenleyen bir bayab ve şu ana kadar 8. dönem bayanlardan çok memnunlar rabbim daimi eder inş hap böyle devam etsin ya şu ana kadar 3 növet tuttum biri saygı biri yatakhane diğeri devriye tani bayanlarda devriye dahil olmak üzere tüm nöbetler tutuluyo yalnız saygıda çok zorlandım ya birde gece 1 ile 3 devriyesibde yağmur kar karışımı bir havada tuttum dışarıda elimizde cop telsiz ve gece lambası ile ama olsun polis huzur, güven verir.

07 Şubat 2011 00:35

universiteli10
Daire Başkanı

Eline sağlık çok güzel bir çalışma olmuş emeğe saygı.

07 Şubat 2011 03:42

denize_bakan_kale
Kapalı

eline sağlık kardeş. güzel bilgiler.

07 Şubat 2011 05:37

gnciletisimci
Şef

kardeşim çok sagol üşenmemiş bu kadar bilgiyi bir araya getirmişsin inan çok işime yaradı bir sürü şey öğrendim burdaki okullar hakkında anlatılanlardan..

07 Şubat 2011 09:27

romeoforlove
Şube Müdürü

Teşekkürler arkadaşlar..... hepimiz bu yolun yolcusuyz...1 buçuk ayda hazırladım bunları... aklınızdaki çoğu soruların cevapı burda var...

07 Şubat 2011 10:36

n145301adana
Aday Memur

gardasım ALLAH razı olsun ya harbiden emegine saglık

07 Şubat 2011 12:39

işletmeci pomemci
Kapalı

banada aynısın söyledi..senin durumunun sonucunu söyleyemem ama hangi memleket olduğunu söyle ...durumunu söylüm dedi... bir dk dedi...gitti geri geldi...gönderdik il emniyete gidin durunumuzu öğrenin dedi..yalan söyleyecek hali yok ya

07 Şubat 2011 12:43

işletmeci pomemci
Kapalı

yanlış yere yazmışsım yaw pardon

07 Şubat 2011 12:45

işletmeci pomemci
Kapalı

pardon yanlış yere yazdım

07 Şubat 2011 14:02

denize_bakan_kale
Kapalı

ahahahahahah :D noluyo diyom ben de. :D:D:D

07 Şubat 2011 15:14

hasır5
Aday Memur

çok güzel hazırlanmış.okullarla ilgili kafamızdaki sorulara cvb bulabildik.teşekkürler.

08 Şubat 2011 21:12

romeoforlove
Şube Müdürü

güncelll

Toplam 48 mesaj

ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?