Editörler : Cüneyt Barışoglu
07 Şubat 2011 09:14   


Doç. Dr. ve Yard. Doç. Dr. Maaşları

Üniversitelere göre değişiklik göstermekle birlikte ek ücretler de dahil Doç. Dr. maaşı 3.000 TL'yi Yard. Doç. Dr. maaşı ise 2.500 TL'yi buluyor.

Değişik üniversitelerde maaşlar çok değişiyor mu acaba?

07 Şubat 2011 10:00

dmuh
Genel Müdür

Ders yükü, danışmanlıklar, dil tazminatı, proje, yöneticilik vs. ek getiri sağlar, ham maaş aşağı yukarı aynı diye biliyorum.

Geçen sene bölüm başkanlığı yapan bir prof. 4000 alıyordu.

08 Şubat 2011 10:02

gıdacı42
Kapalı

dmuh arkadaşımın söylediklerine ilaveten maaşlar özellikle geliştirme ödenekleri ile fark ediyor.örneğin tuncelide geliştirme ödeneği %500'dür ve araştırma görevlisinin net maaşı 2540 tl iken tokatta bu ödenek %100'dür ve arş. gör. net maaşı 1980 tl'dir. aynı durum yrd doç yada doç içinde geçerlidir. görev yaptığı yer aldığı maaş miktarını belirlemektedr.şuan doğuda 4000 tl den fazla maaş alan yrd. doç'ler bile vardır.

03 Mart 2011 16:45

eng.gursoy
Şef

gncl

04 Mart 2011 14:30

muleta
Memur

benim çalıştığım üniversite (doğu'dan bir yer )türkiye'de en yüksek maaşı veren üniversite şu anda.

prof 6000, doç. 4500, yard.doç 3800,araştırma görv. 2800 civarı maaş alıyor, geliştirme ödenekleri ve diğer ödeneklerle birlikte. bunlar ek dersler olmadan verilen maaşlar.

ben ingilizce okutmanıyım, 2400 maaş, artı 1000 tl ek ders ücreti alıyorum.

05 Mart 2011 09:39

dermanbey6
Şef

son çıkan kanunla yardımcı doçentler 1.dereceye yükselebilecek. bu nedenle maaşları bir miktar artabilir. en az 150 tl tahmin ediyorum.

19 Kasım 2011 16:36

ibrahim_26
Memur

giresun üniv'de yrd doç maaşı ne kadar?

20 Kasım 2011 18:40

buyukbas
Şef

arkadaslar akademik personel maaiları kısmında herkesi topluyorz. doç ve yrd doç maaşlarını ne mi olacak. bir myo sekreteri 3000 tl maaş alıyor. tekniker kadrosundaki bir myo müdür sekreteri teknik kadroda olduğu için(iki yıılık mezun) 2750 tl alıyor. ömrünüz bitiyor arastırma yapmak doktora tamamlamak için. ne kadar aldığımızdan çok bizi memurların diline düşüren sisteme karsı birlik olmamız gerekiyor. bu iş yusuf ziya özcan ile olamyacak. kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz ve maaşlarla iligli olarak gerekli girişimlerde bulunmamız gerekiyor

20 Kasım 2011 19:02

üye 2012
Kapalı

Az para da değil, 2500 TL, bir kaç iyi Üni. de çalışanlar hariç ne yrd.doç lar var daha dil bilmiyorlar, torpille iltimasla kıytırıktan yerlerde aynen devlet memuru gibi çalışan yrd.doç lara çok bile bu para.

20 Kasım 2011 19:37

buyukbas
Şef

üye2012 aldığın diploma(tabi aldıysan) yada AÖF den mezun olduysan ki bir doktoranın nasıl bir süreç olduğundan haberin olmadığı için akademisyenleri eleştirmek kolay gelmiş bir lise mezunu teknisyenin yada yıllanmış bir devlet memurunun oturduğu yerden aldığı 2500 tlye de bir yorum yapta ne olduğuna anlam verelim..

21 Kasım 2011 09:06

usaturk
Yasaklı

tanidik universite dergilerinde yayin cikartip prof olan cooook adam var bunlarin docentligi proflugu doktorasinin tezinin yazildigi kagit kadar degeri yok bos adam bunlar universitelerden uzaklastirilmali. adam gibi calisan adama lafimiz yok her yil 3 4 tane sci indexli yayin cikaran adamlar var turkiede sci expanded bile degil ama obur tembelleri napacaz bunlar universiteyi isgal ediyor

21 Kasım 2011 12:44

buyukbas
Şef

akademik ünvan almış kişiler için ne yapabilirsinz ki? devlet memurluğunda da bu sekilde değil mi? birim üniversitede belediyeye sözleşmeli alınmış lise ve orta okul mezunları var. bunlar daha sonra üniversiteye geçiş yapmış. su an strateji daire başkanlığında ve diğer birimlerde çalışıyorlar. kazanılan bir hak söz konusu. uzun yıllar önce bizim arkadaslarımız denilerek binlerce hakim savcı alınmadı mı? artık geçmiş geçmişte kaldı. bizm yapacağımz çalışıp insanları elestirdiğiniz konularda kendimizi geliştirerek aranan akademisyenler olmak. üniverstiede rektörler her konuda bilgi sahibi olmak istemiyorlar mı? rektör yardımcıları ne işe yarar demek bize düşmez. biz ne yapabileceğimize bakalım. BU ARADA EK DERSTEN BAHSEDENLERE SESLENİYORUM. MESELE EK DERS DEĞİLDİR. MESELE MAAŞLARIN YERLERDE SÜRÜNMESİDİR.(BİR SEKRETER YADA BİR ŞEF KARSISINDA"UZMAN BİLE DEMİYORUM")derse girmez arastırmaya adarsan kendini alacağın maaş nedir önemli olan konu bu. yurt dsında akademisyenler arastırmacı ve derse giren olarak ayrılıyor. ama bizde herkes amele. her isi yapacaksın + idarecilik yapacaksın + derse gireceksin + danısmanlık yapacaksın + KENDİNE VAKİT AYIRABİLİRSEN ARASTIRMA YAPACAKSIN.. dinime söven müslüman olsa misali bizleri eleştirmek için önce bizden olun..

21 Kasım 2011 19:57

üye 2012
Kapalı

Büyükbaş, sen beni eleştireceğine kendi eğitimine bak önce, ben senin gibi dilim yok diye Selçuk gibi kıytırık yerde yüksek yapmadım, İstanbul Üni.İktisat Politikası yüksek lisans ayrıca İstanbul Üniversitesi İktisatta doktora yapıyorum, ayrıcA AÖF mezunuyum, noldu gücüne mi gitti, aöf ten sen hiç büte kalmadan 4 senede 3 yüksek onur ile 87 ortalama ile diploma al da göreyim boyunun ölçüsünü.

23 Kasım 2011 09:45

buyukbas
Şef

mesele tartısmak olsa sana bu sene açıklanan iibf bazında üniversitelerin değerlendirme sıralamasını incelemeni isterim selçuk iibf mi önde yoksa istanbul iibf mi? verileri gözeterek konusmakta yarar var.. ha mesele burda ücret konusu sizin egolarınızı tatmin edeceğiniz bir yer değil.. aç ayrı bir forum orda ne konusmamız gerekiyorsa konusalım..aöf ded 87 ortalamayla büte kalmadan mı? güldürme beni. ben örgün fakülteden işletmeyi aynı anda aöf den iktisatı yanında okudum. yüksek yaparken bilgisayar programcılığını bitirdim.seninle kıyas kabul etmem.. ama bunları aç bir forum orda konusalım.. forum konsuu dısına kaymayalım.

24 Kasım 2011 09:33

üye 2012
Kapalı

Selçuk, İstanbul'dan daha iyidir haklısın, forumda da tartışmam çapımda değilsin.

24 Kasım 2011 14:19

buyukbas
Şef

Sn.Yetkili,

2 Kasım 2011 Çarşamba günü Resmi gazetede yayınlanan ? Kamu Görevlilerinin Mali Haklarının Düzenlenmesi Amacıyla Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname? (Karar Sayısı: KHK/666) ile ?Eşit İşe Eşit Maaş? sloganıyla memur maaşlarında düzenleme yapıldı.

Maaşlarında iyileştirme olan memurlarımızın aldıklarını hak ettiğine inanıyoruz ancak düzenlemenin ADALETLİ yapılmadığını düşünüyoruz.

1-Akademik Personelin gelir gücü her yıl reel olarak azalmaktadır. 10 yıl içerisindeki bir akademik personel maaş artışı ile diğer mesleklerin maaş artışları karşılaştırıldığında akademik personelin mağduriyeti açıkca görülebilir.

2-Düzenlemede Birbirleriyle zaten eşit ücret alan Yüksekokul Sekreterlerine ek ödeme yapılırken Öğretim Elemanları düzenlemenin dışında tutulmuştur. Öğretim Görevlisinin Yüksek okul müdürü olarak görevlendirildiği bir üniversitede memurun amirinden çok maaş almasını helede bunun üniversitelerde olmasını takdirlerinizi sunuyoruz. Milletvekili olarak sekreterinizin sizlerden yüksek maaş alması durumunda sizler ne hissederdiniz sorusuna vereceğiniz cevap bizlerin mağduriyetini ortaya koymaktadır.

Yüksekokul Sekreteri Maaşı 2.909 TL

Yrd.Doç.Maaşı 2.950 TL

Tekniker maaşı 2.285 TL

Öğr.Gör.Maaşı 1.928 TL

Öğr.Gör.Maaşı 2.175 TL

Ayniyat Saymanı Maaşı 2.516 TL

NOT: Öğretim Görevlileri ile ilgili olarak sürekli ekders alındığı gündeme getirilmekte ve Maaşının yeterli olduğu savunulmaktadır. Öğretim görevlilerinin ortalama ekders gelirlerine bakıldığı zaman birçok Öğretim Görevlisi ek dersle birlikte idari personelden az gelir elde etmektedir. Ek dersi olmayan veya az olan bir çok öğretim görevlisi vardır. (Ayrıca ekders ve özelliklede II. Öğretim mesai dışında ek performans ile elde edilen bir gelir olup, maaş eşitlemesinde dikkate alınması yanlıştır. )

3- Öğretim Görevlileri olarak, mezun ettiğimiz Teknikerler kadar maaş alamamaktayız.

4- Akademik personel denince genellikle Profösör Maaşı (ki oda yetersiz) dikkate alınmakta ve tüm akademik personelin yüksek maaş aldığı algısı ortaya çıkmaktadır. Üniversitelerde yoğun olarak görev yapan Öğretim Görevlileri mağdur durumdadır.

5-Akademik Personelin kendisini sürekli olarak geliştirmesi gerekmetedir. Bunun için zaman ve maliyet gerekir. Akademik personelin maddi sıkıntılardan dolayı kendisini geliştirmek yerine kaçak ek iş yapar hale gelmesi, eğitim ve öğretim açısından olumsuz bir durumdur.

6-Öğrenci harçlarına zam yapılmadığı için 2.öğretim gelirleri düşmekte ve ek dersler her geçen gün azalmaktadır. Türkiyedeki MYO?larının %95 ekdersleri ödemekte zorlanmaktadır. Bazı MYO?larında II.öğretim ekdersleri I.öğretim saat ücretinin altında kalmaktadır.

7-Akademisyen olmak maddi manevi fedakârlık ister. Akademisyen olmak için 100?lerce insan arasından sınavla başarılı öğrenciler seçilir. Sonra bu başarılı ve fedakâr insanlar en alt seviyede maaş almaktadır. (Özellikle teknik bölümlerde çalışan Mühendislik Mezunu arkadaşlar tüm sınıf arkadaşlarından daha düşük maaş almaktadırlar.)

8-Tüm kurum Müdür, Müdür yardımcılarına verilen idareci oldukları için ek ödemeler akademik personel oldukları MYO Müdür ve Müdür yardımcılarına verilmemektedir.

9-Meslek Yüksekokullarının yeniden yapılandırılmaları kapsamında oluşturulan Öğretim Görevlisi Bölüm Başkanlarına gerekli düzenlemenin yapılmadığı gerekçesiyle hiçbir maddi ek ödeme yapılmamaktadır.

10- Yıllardır akademik personelin maaşında iyileştirme yapılacağı söylentisi olmasına rağmen, her zamdan sonra bizim durumumuz reel olarak geriye gitmiş oldu.

11- Yeni açılan üniversiteleriyle büyük akademik personol açığı bulunan ülkemizde akademisyene gereken önem verilmediği taktirde ülkemizin kalkınması mümkün olmayacaktır.

12-Mağduriyetimizin giderilmesi için yeni başlayan öğretim görevlisi maaşı 3000 TL olmalıdır.

SONUÇ olarak akademisyenlerin özellikle cezalandırıldığını düşünüyoruz. (suçumuzun ne olduğunu bilmiyoruz.) En kısa zamanda yeni bir düzenleme yapılarak mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.

.......................

Öğretim Görevlisi

24 Kasım 2011 14:35

buyukbas
Şef

form doldurularak gönderilecek

http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/Default.aspx?ver=24.11.2011%2011:41:52

e-posta ile gönderilecek

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

bimer@basbakanlik.gov.tr

aliyerlikaya@saglik.gov.tr

recep.akdağ@basbakanlik.gov.tr

aguclu@milliyet.com.tr

abdullahgul@akparti.org.tr

akimduyuru@akparti.org.tr

aaksu@icisleri.gov.tr

ziyat@bayindirlik.gov.tr

kadinkollari@chp.org.tr

genclikkolları@chp.org.tr

ekonomi@chp.org.tr

hukukbirimi@chp.org.tr

dbaykal@chp.org.tr

m.asik@milliyet.com.tr

personel@icisleri.gov.tr

derneksikayet@icisleri.gov.tr

nuf_vatgmbilgiedin@nvi.gov.tr

illeridaresi@icisleri.gov.tr

ozelkalem@icisleri.gov.tr

gsekreter@icisleri.gov.tr

bilgi@enerji.gov.tr

ekongar@cumhuriyet.com.tr

mbarlas@sabah.com.tr

bilgiedinme@tbmm.gov.tr

mbarlas@haberx.com

bilgi@osmanpepe.com.tr

malisahin@akparti.org.tr

yusufde@sanayi.gov.tr

adnanki@sanayi.gov.tr

mehmetda@sanayi.gov.tr

necdetoz@sanayi.gov.tr

salihka@sanayi.gov.tr

mehmetoz@sanayi.gov.tr

huseyinkuran@sanayi.gov.tr

hacibu@sanayi.gov.tr

nihat.logoglu@sanayi.gov.tr

mustesarlik@icisleri.gov.tr

gsekreter@icisleri.gov.tr

ozelkalem@icisleri.gov.tr

illeridaresi@icisleri.gov.tr

pergen@maliye.gov.tr

mehmetsimsek@tbmm.gov.tr

zkarakoc@maliye.gov.tr

ydeniz@maliye.gov.tr

msimsek@maliye.gov.tr

ttari@maliye.gov.tr

suheylaulug@maliye.gov.tr

usokmen@maliye.gov.tr

sgokce@maliye.gov.tr

stogrol@maliye.gov.tr

nergin@maliye.gov.tr

alisezer@maliye.gov.tr

agok@maliye.gov.tr

ayazibakan@maliye.gov.tr

aayhan@maliye.gov.tr

fatci@maliye.gov.tr

hyazici@maliye.gov.tr

syanik@maliye.gov.tr

kburnaz@maliye.gov.tr

nzeybek@maliye.gov.tr

hulukan@maliye.gov.tr

bsuveren@maliye.gov.tr

tbayraktar@maliye.gov.tr

maslan@maliye.gov.tr

yaras@maliye.gov.tr

dinonu@maliye.gov.tr

cbeldag@maliye.gov.tr

gaydogan@maliye.gov.tr

bbayindir@maliye.gov.tr

ibakirhan@maliye.gov.tr

sasgin@maliye.gov.tr

yasiner@maliye.gov.tr

jsahin@maliye.gov.tr

zafer-aksu33@hotmail.com

fbayram@maliye.gov.tr

mkarabiyik@maliye.gov.tr

moktay@maliye.gov.tr

yaltundag@maliye.gov.tr

bilgiedinme@tbmm.gov.tr

iletisim@csgb.gov.tr

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

webadmin@sanayi.gov.tr

gaziantep@csgb.gov.tr

bilgiedinme@ekonomi.gov.tr

butce@butce.org

bilgi@kalkinma.gov.tr

mustesarlik@icisleri.gov.tr

gsekreter@icisleri.gov.tr

ozelkalem@icisleri.gov.tr

illeridaresi@icisleri.gov.tr

teftis@icisleri.gov.tr

sgb@icisleri.gov.tr

hukuk@icisleri.gov.tr

bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr

icdenetim@icisleri.gov.tr

personel@icisleri.gov.tr

egitim@icisleri.gov.tr

idarimali@icisleri.gov.tr

basin@icisleri.gov.tr

arem@icisleri.gov.tr

MİLLETVEKİLLERİMİZ

sitki.guvenc@tbmm.gov.tr

sevde.bayazitkacar@tbmm.gov.tr

mesut.dedeoglu@tbmm.gov.tr

nevzat.pakdil@tbmm.gov.tr

yildirimmehmet.ramazanoglu@tbmm.gov.tr

mehmet.saglam@tbmm.gov.tr

mahir.unal@tbmm.gov.tr

murat.bozlak@tbmm.gov.tr

omer.celik@tbmm.gov.tr

necati.cetinkaya@tbmm.gov.tr

ali.demircali@tbmm.gov.tr

turgay.develi@tbmm.gov.tr

mehmetsukru.erdinc@tbmm.gov.tr

fatos.gurkan@tbmm.gov.tr

ali.halaman@tbmm.gov.tr

ali.kucukaydin@tbmm.gov.tr

osmanfaruk.logoglu@tbmm.gov.tr

umit.ozgumus@tbmm.gov.tr

necdet.unuvar@tbmm.gov.tr

muharrem.varli@tbmm.gov.tr

seyfettin.yilmaz@tbmm.gov.tr

a.aydin@tbmm.gov.tr

mehmet.erdogan@tbmm.gov.tr

salih.firat@tbmm.gov.tr

mehmet.metiner@tbmm.gov.tr

murtazayetis@tbmm.gov.tr

sait.acba@tbmm.gov.tr

veysel.eroglu@tbmm.gov.tr

ahmet.toptas@tbmm.gov.tr

halil.urun@tbmm.gov.tr

kemalettin.yilmaz@tbmm.gov.tr

halil.aksoy@tbmm.gov.tr

ekrem.celebi@tbmm.gov.tr

fatma.salmankotan@tbmm.gov.tr

mehmetkerim.yildiz@tbmm.gov.tr

ruhi.acikgoz@tbmm.gov.tr

ali.riza.alaboyun@tbmm.gov.tr

ilknur.inceoz@tbmm.gov.tr

mehmetnaci.bostanci@tbmm.gov.tr

avni.erdemir@tbmm.gov.tr

ramis.topal@tbmm.gov.tr

yalcin.akdogan@tbmm.gov.tr

suleymansencer.ayata@tbmm.gov.tr

sinan.aygun@tbmm.gov.tr

ali.babacan@tbmm.gov.tr

gulsun.bilgehan@tbmm.gov.tr

izzet.cetin@tbmm.gov.tr

cemil.cicek@tbmm.gov.tr

reha.denemec@tbmm.gov.tr

mustafa.erdem@tbmm.gov.tr

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr

bulent.gedikli@tbmm.gov.tr

levent.gok@tbmm.gov.tr

gokhan.gunaydin@tbmm.gov.tr

ulker.guzel@tbmm.gov.tr

mehmetemrehan.halici@tbmm.gov.tr

haluk.ipek@tbmm.gov.tr

emrullah.isler@tbmm.gov.tr

ahmet.iyimaya@tbmm.gov.tr

salih.kapusuz@tbmm.gov.tr

zelkif.kazdal@tbmm.gov.tr

bulent.kusoglu@tbmm.gov.tr

aylin.nazliaka@tbmm.gov.tr

haluk.ozdalga@tbmm.gov.tr

tulay.selamoglu@tbmm.gov.tr

seyit.sertcelik@tbmm.gov.tr

fatih.sahin@tbmm.gov.tr

nurdan.sanli@tbmm.gov.tr

emineulker.tarhan@tbmm.gov.tr

zuhal.topcu@tbmm.gov.tr

yildirimtugrul.turkes@tbmm.gov.tr

ozcan.yeniceri@tbmm.gov.tr

gurkutacar@tbmm.gov.tr

badak@tbmm.gov.tr

deniz.baykal@tbmm.gov.tr

arif.bulut@tbmm.gov.tr

cavusoglu@tbmm.gov.tr

vecdi.gonul@tbmm.gov.tr

mehmet.gunal@tbmm.gov.tr

irbec@tbmm.gov.tr

osman.kaptan@tbmm.gov.tr

gokcen.ozdoganenc@tbmm.gov.tr

huseyin.samani@tbmm.gov.tr

yildiray.sapan@tbmm.gov.tr

tunca.toskay@tbmm.gov.tr

menderesm.tevfik.turel@tbmm.gov.tr

orhan.atalay@tbmm.gov.tr

ensar.ogut@tbmm.gov.tr

ugur.bayraktutan@tbmm.gov.tr

israfil.kisla@tbmm.gov.tr

osman.aydin@tbmm.gov.tr

metinlutfi.baydar@tbmm.gov.tr

mehmet.erdem@tbmm.gov.tr

aligultekin.kilinc@tbmm.gov.tr

semiha.oyus@tbmm.gov.tr

bulent.tezcan@tbmm.gov.tr

ali.uzunirmak@tbmm.gov.tr

aysenedret.akova@tbmm.gov.tr

ali.aydinlioglu@tbmm.gov.tr

tulay.babuscu@tbmm.gov.tr

ahmetduran.bulut@tbmm.gov.tr

halukahmet.gumus@tbmm.gov.tr

namik.havutca@tbmm.gov.tr

mehmetcemal.oztaylan@tbmm.gov.tr

ahmetedip.ugur@tbmm.gov.tr

yilmaz.tunc@tbmm.gov.tr

muhammet.riza.yalcinkaya@tbmm.gov.tr

ayla.akatata@tbmm.gov.tr

ziver.ozdemir@tbmm.gov.tr

mehmet.simsek@tbmm.gov.tr

bengi.yildiz@tbmm.gov.tr

bunyamin.ozbek@tbmm.gov.tr

fahrettin.poyraz@tbmm.gov.tr

bahattin.seker@tbmm.gov.tr

idris.baluken@tbmm.gov.tr

esref.tas@tbmm.gov.tr

cevdet.yilmaz@tbmm.gov.tr

vedat.demiroz@tbmm.gov.tr

vahit.kiler@tbmm.gov.tr

husamettin.zenderlioglu@tbmm.gov.tr

ali.ercoskun@tbmm.gov.tr

fehmi.kupcu@tbmm.gov.tr

tanju.ozcan@tbmm.gov.tr

bayram.ozcelik@tbmm.gov.tr

ramazankerim.ozkan@tbmm.gov.tr

yildirimhami@tbmm.gov.tr

bulent.arinc@tbmm.gov.tr

ismail.aydin@tbmm.gov.tr

ismet.buyukataman@tbmm.gov.tr

canan.candemircelik@tbmm.gov.tr

hakan.cavusoglu@tbmm.gov.tr

ilhan.demiroz@tbmm.gov.tr

kemalekinci@tbmm.gov.tr

aykan.erdemir@tbmm.gov.tr

tulin.erkalkara@tbmm.gov.tr

sena.kaleli@tbmm.gov.tr

onder.matli@tbmm.gov.tr

necati.ozensoy@tbmm.gov.tr

mustafa.ozturk@tbmm.gov.tr

ismet.su@tbmm.gov.tr

huseyin.sahin@tbmm.gov.tr

mustafakemal.serbetcioglu@tbmm.gov.tr

turhan.tayan@tbmm.gov.tr

bedrettin.yildirim@tbmm.gov.tr

mehmet.danis@tbmm.gov.tr

ismail.kasdemir@tbmm.gov.tr

ali.saribas@tbmm.gov.tr

m.serdarsoydan@tbmm.gov.tr

huseyin.filiz@tbmm.gov.tr

idris.sahin@tbmm.gov.tr

cahit.bagci@tbmm.gov.tr

tufan.kose@tbmm.gov.tr

salim.uslu@tbmm.gov.tr

murat.yildirim@tbmm.gov.tr

eminhaluk.ayhan@tbmm.gov.tr

ilhan.cihaner@tbmm.gov.tr

nurcan.dalbudak@tbmm.gov.tr

adnan.keskin@tbmm.gov.tr

bilal.ucar@tbmm.gov.tr

mehmet.yuksel@tbmm.gov.tr

nihat.zeybekci@tbmm.gov.tr

nursel.aydogan@tbmm.gov.tr

emine.ayna@tbmm.gov.tr

mehmetmehdi.eker@tbmm.gov.tr

serafettin.elci@tbmm.gov.tr

m.galip.ensarioglu@tbmm.gov.tr

oya.eronat@tbmm.gov.tr

mehmetsuleyman.hamzaogullari@tbmm.gov.tr

cuma.icten@tbmm.gov.tr

minebeyaz@tbmm.gov.tr

altan.tan@tbmm.gov.tr

leyla.zana@tbmm.gov.tr

fevai.arslan@tbmm.gov.tr

osman.cakir@tbmm.gov.tr

ibrahim.korkmaz@tbmm.gov.tr

kemal.degirmendereli@tbmm.gov.tr

recep.gurkan@tbmm.gov.tr

mehmet.muezzinoglu@tbmm.gov.tr

suay.alpay@tbmm.gov.tr

sermin.balik@tbmm.gov.tr

zulfu.demirbag@tbmm.gov.tr

enver.erdem@tbmm.gov.tr

faruk.septioglu@tbmm.gov.tr

muharrem.isik@tbmm.gov.tr

sebahattin.karakelle@tbmm.gov.tr

recep.akdag@tbmm.gov.tr

muhyettin.aksak@tbmm.gov.tr

fazilet.dagciciglik@tbmm.gov.tr

oktay.ozturk@tbmm.gov.tr

cengiz.yavilioglu@tbmm.gov.tr

adnan.yilmaz@tbmm.gov.tr

nabi.avci@tbmm.gov.tr

suheyl.batum@tbmm.gov.tr

ulker.can@tbmm.gov.tr

ruhsar.demirel@tbmm.gov.tr

salih.koca@tbmm.gov.tr

kazim.kurt@tbmm.gov.tr

deryabakbak27@gmail.com

huseyin.celik@tbmm.gov.tr

mehmeterdogan@tbmm.gov.tr

anejatkocer@tbmm.gov.tr

halilmazicioglu@tbmm.gov.tr

mehmet.sari@tbmm.gov.tr

ali.serindag@tbmm.gov.tr

ali.sahin@tbmm.gov.tr

fatma.sahin@tbmm.gov.tr

mehmet.seker@tbmm.gov.tr

samil.tayyar@tbmm.gov.tr

edipsemih.yalcin@tbmm.gov.tr

nurettin.canikli@tbmm.gov.tr

mehmet.geldi@tbmm.gov.tr

selahattin.karaahmetoglu@tbmm.gov.tr

adem.tatli@tbmm.gov.tr

kemalettin.aydin@tbmm.gov.tr

feramuz.ustun@tbmm.gov.tr

esat.canan@tbmm.gov.tr

selahattin.demirtas@tbmm.gov.tr

adil.kurt@tbmm.gov.tr

hasan.akgol@tbmm.gov.tr

adnansefik.cirkin@tbmm.gov.tr

mevlut.dudu@tbmm.gov.tr

mehmetali.ediboglu@tbmm.gov.tr

sadullah.ergin2@tbmm.gov.tr

refik.eryilmaz@tbmm.gov.tr

orhan.karasayar@tbmm.gov.tr

mehmet.onturk@tbmm.gov.tr

hacibayram.turkoglu@tbmm.gov.tr

adem.yesildal@tbmm.gov.tr

pervin.buldan@tbmm.gov.tr

sinan.ogan@tbmm.gov.tr

sureyyasadi.bilgic@tbmm.gov.tr

suleymannevzat.korkmaz@tbmm.gov.tr

alihaydar.oner@tbmm.gov.tr

recep.ozel@tbmm.gov.tr

celal.adan@tbmm.gov.tr

sabahat.akkiray@tbmm.gov.tr

abdulkadir.aksu@tbmm.gov.tr

meral.aksener@tbmm.gov.tr

engin.alan@tbmm.gov.tr

feritmevlut.aslanoglu@tbmm.gov.tr

mustafa.atas@tbmm.gov.tr

aydinayaydin@tbmm.gov.tr

egemen.bagis@tbmm.gov.tr

aysenur.bahcekapili@tbmm.gov.tr

osmanaskin.bak@tbmm.gov.tr

ihsan.barutcu@tbmm.gov.tr

nimet.cubukcu@tbmm.gov.tr

murat.basesgioglu@tbmm.gov.tr

osmanboyraz@tbmm.gov.tr

volkan.bozkir@tbmm.gov.tr

huseyin.burge@tbmm.gov.tr

ercan.cengiz@tbmm.gov.tr

suleyman.celebi@tbmm.gov.tr

m.cetin@tbmm.gov.tr

ahmetberat.conkar@tbmm.gov.tr

turkan.dagoglu@tbmm.gov.tr

gulay.dalyan@tbmm.gov.tr

ayse.danisoglu@tbmm.gov.tr

alev.dedegil@tbmm.gov.tr

celal.dincer@tbmm.gov.tr

omer.dincer@tbmm.gov.tr

mdomac@tbmm.gov.tr

osmanoktay.eksi@tbmm.gov.tr

ekrem.erdem@tbmm.gov.tr

aykut.erdogdu@tbmm.gov.tr

gursoy.erol@tbmm.gov.tr

ahmethaldun.erturk@tbmm.gov.tr

haluk.eyidogan@tbmm.gov.tr

idris.gulluce@tbmm.gov.tr

akif.hamzacebi@tbmm.gov.tr

halide.incekara@tbmm.gov.tr

unal.kacir@tbmm.gov.tr

harun.karaca@tbmm.gov.tr

atila.kaya@tbmm.gov.tr

erol.kaya@tbmm.gov.tr

tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr

kemal.kilicdaroglu@tbmm.gov.tr

feyzullahkiyiklik@tbmm.gov.tr

osmantaney.koruturk@tbmm.gov.tr

mehmetdogan.kubat@tbmm.gov.tr

burhan.kuzu@tbmm.gov.tr

sedef.kucuk@tbmm.gov.tr

metin.kulunk@tbmm.gov.tr

bilalmacit@tbmm.gov.tr

mehmet.mus@tbmm.gov.tr

nnebati@tbmm.gov.tr

melda.onur@tbmm.gov.tr

umut.oran@tbmm.gov.tr

kadirgokmen.ogut@tbmm.gov.tr

ahmetbaha.ogutken@tbmm.gov.tr

sirrisureyya.onder@tbmm.gov.tr

ali.ozgunduz@tbmm.gov.tr

ihsan.ozkes@tbmm.gov.tr

safak.pavey@tbmm.gov.tr

ismail.safi@tbmm.gov.tr

oktay.saral@tbmm.gov.tr

muslim.sari@tbmm.gov.tr

mihrimahbelma.satir@tbmm.gov.tr

sevimsavaser@tbmm.gov.tr

fatmanur.serter@tbmm.gov.tr

mustafa.sentop@tbmm.gov.tr

hakan.sukur@tbmm.gov.tr

bihlun.tamayligil@tbmm.gov.tr

mahmut.tanal@tbmm.gov.tr

mustafasezgin.tanrikulu@tbmm.gov.tr

gursel.tekin@tbmm.gov.tr

binnaz.toprak@tbmm.gov.tr

erdogan.toprak@tbmm.gov.tr

durmusali.torlak@tbmm.gov.tr

faik.tunay@tbmm.gov.tr

sebahat.tuncel@tbmm.gov.tr

bulent.turan@tbmm.gov.tr

ahmetkutalmis.turkes@tbmm.gov.tr

abdullahlevent.tuzel@tbmm.gov.tr

ismet.ucma@tbmm.gov.tr

sirin.unal@tbmm.gov.tr

enver.yilmaz@tbmm.gov.tr

ibrahim.yigit@tbmm.gov.tr

erdal.aksunger@tbmm.gov.tr

ali.aslik@tbmm.gov.tr

birgulayman.guler@tbmm.gov.tr

mustafaali.balbay@tbmm.gov.tr

musa.cam@tbmm.gov.tr

aytun.ciray@tbmm.gov.tr

hamza.dag@tbmm.gov.tr

ilknur.denizli@tbmm.gov.tr

ertugrul.gunay@tbmm.gov.tr

hulya.guven@tbmm.gov.tr

ilhan.isbilen@tbmm.gov.tr

erdal.kalkan@tbmm.gov.tr

mustafa.moroglu@tbmm.gov.tr

sukranguldal.mumcu@tbmm.gov.tr

oyan@tbmm.gov.tr

rifatsait@tbmm.gov.tr

mehmetali.susam@tbmm.gov.tr

aydin.sengul@tbmm.gov.tr

ahmet.kenan.tanrikulu@tbmm.gov.tr

mehmet.tekelioglu@tbmm.gov.tr

rahmiaskin.tureli@tbmm.gov.tr

rizaturmen@tbmm.gov.tr

nesrin.ulema@tbmm.gov.tr

oktay.vural@tbmm.gov.tr

binali.yildirim@tbmm.gov.tr

alaattin.yuksel@tbmm.gov.tr

sevde.bayazitkacar@tbmm.gov.tr

mesut.dedeoglu@tbmm.gov.tr

sitki.guvenc@tbmm.gov.tr

durdu.ozbolat@tbmm.gov.tr

nevzat.pakdil@tbmm.gov.tr

yildirimmehmet.ramazanoglu@tbmm.gov.tr

mehmet.saglam@tbmm.gov.tr

mahir.unal@tbmm.gov.tr

osman.kahveci@tbmm.gov.tr

mevlut.akgun@tbmm.gov.tr

lutfi.elvan@tbmm.gov.tr

ahmet.arslan@tbmm.gov.tr

mulkiye.birtane@tbmm.gov.tr

yunus.kilic@tbmm.gov.tr

emin.cinar@tbmm.gov.tr

mustafagokhan.gulsen@tbmm.gov.tr

hakki.koylu@tbmm.gov.tr

mustafa.elitas@tbmm.gov.tr

gundes@tbmm.gov.tr

yusuf.halacoglu@tbmm.gov.tr

yasar.karayel@tbmm.gov.tr

mehmetsevki.kulkuloglu@tbmm.gov.tr

ahmet.oksuzkaya@tbmm.gov.tr

ismail.tamer@tbmm.gov.tr

sadik.yakut@tbmm.gov.tr

taner.yildiz@tbmm.gov.tr

besir.atalay@tbmm.gov.tr

ramazan.can@tbmm.gov.tr

oguzkagan.koksal@tbmm.gov.tr

turgut.dibek@tbmm.gov.tr

senol.gursan@tbmm.gov.tr

mehmetsiyam.kesimoglu@tbmm.gov.tr

muzaffer.aslan@tbmm.gov.tr

abdullah.caliskan@tbmm.gov.tr

ahmetsalih.dal@tbmm.gov.tr

fuat.karakus@tbmm.gov.tr

haydar.akar@tbmm.gov.tr

zeki.aygun@tbmm.gov.tr

muzaffer.bastopcu@tbmm.gov.tr

nihat.ergun@tbmm.gov.tr

azizesibel.gonul@tbmm.gov.tr

hursit.gunes@tbmm.gov.tr

fikri.isik@tbmm.gov.tr

mehmethilal.kaplan@tbmm.gov.tr

mehmetali.okur@tbmm.gov.tr

ilyas.seker@tbmm.gov.tr

lutfuturkkan@tbmm.gov.tr

mustafa.akis@tbmm.gov.tr

faruk.bal@tbmm.gov.tr

mustafa.baloglu@tbmm.gov.tr

ahmet.davutoglu@tbmm.gov.tr

mustafa.kabakci@tbmm.gov.tr

mustafa.kalayci@tbmm.gov.tr

atilla.kart@tbmm.gov.tr

kerim.ozkul@tbmm.gov.tr

gulay.samanci@tbmm.gov.tr

harun.tufekci@tbmm.gov.tr

ayse.turkmenoglu@tbmm.gov.tr

huseyin.uzulmez@tbmm.gov.tr

ilhan.yerlikaya@tbmm.gov.tr

cemzorlu@tbmm.gov.tr

soner.aksoy@tbmm.gov.tr

idris.bal@tbmm.gov.tr

alim.isik@tbmm.gov.tr

vural.kavuncu@tbmm.gov.tr

hasan.fehmi.kinay@tbmm.gov.tr

veli.agbaba@tbmm.gov.tr

huseyincemal.akin@tbmm.gov.tr

oznur.calik@tbmm.gov.tr

mahmutmucahit.findikli@tbmm.gov.tr

omerfaruk.oz@tbmm.gov.tr

mustafa.sahin5@tbmm.gov.tr

erkan.akcay@tbmm.gov.tr

ugur.aydemir@tbmm.gov.tr

recaiberber@tbmm.gov.tr

sumer.oral@tbmm.gov.tr

hasan.oren@tbmm.gov.tr

sakine.oz@tbmm.gov.tr

selcuk.ozdag@tbmm.gov.tr

ozgur.ozel@tbmm.gov.tr

huseyin.tanriverdi@tbmm.gov.tr

muzaffer.yurttas@tbmm.gov.tr

abdurrahim.akdag@tbmm.gov.tr

gonul.bekinsahkulubey@tbmm.gov.tr

erol.dora@tbmm.gov.tr

muammer.guler@tbmm.gov.tr

ahmet.turk@tbmm.gov.tr

gulser.yildirim@tbmm.gov.tr

aytug.atici@gmail.com

nebi.bozkurt@tbmm.gov.tr

mehmetzafer.caglayan@tbmm.gov.tr

isagok@tbmm.gov.tr

ertugrul.kurkcu@tbmm.gov.tr

cigdemmunevver.okten@tbmm.gov.tr

ali.oz@tbmm.gov.tr

aliriza.ozturk@tbmm.gov.tr

vahap.secer@tbmm.gov.tr

mehmet.sandir@tbmm.gov.tr

ahmettevfik.uzun@tbmm.gov.tr

omersuha.aldan@tbmm.gov.tr

aliboga@tbmm.gov.tr

tolga.candar@tbmm.gov.tr

nurettin.demir@tbmm.gov.tr

yuksel.ozden@tbmm.gov.tr

muzaffer.cakar@tbmm.gov.tr

demir.celik@tbmm.gov.tr

faruk.isik@tbmm.gov.tr

sirri.sakik@tbmm.gov.tr

ahmeterdal.feralan@tbmm.gov.tr

ebubekir.gizligider@tbmm.gov.tr

murat.gokturk@tbmm.gov.tr

a.kavaklioglu@tbmm.gov.tr

omer.selvi@tbmm.gov.tr

dogan.safak@tbmm.gov.tr

mustafa.hamarat@tbmm.gov.tr

idrisnaim.sahin@tbmm.gov.tr

ihsan.sener@tbmm.gov.tr

fatihhanunal@tbmm.gov.tr

idris.yildiz@tbmm.gov.tr

devlet.bahceli@tbmm.gov.tr

durdumehmet.kastal@tbmm.gov.tr

suatonal@tbmm.gov.tr

hasanhuseyin.turkoglu@tbmm.gov.tr

nusret.bayraktar@tbmm.gov.tr

hasan.karal@tbmm.gov.tr

hayatiyazici@gumruk.gov.tr

hasanali.celik@tbmm.gov.tr

saban.disli@tbmm.gov.tr

aysenur.islam@tbmm.gov.tr

munir.kutluata@tbmm.gov.tr

engin.ozkoc@tbmm.gov.tr

ayhansefer.ustun@tbmm.gov.tr

aliihsan.yavuz@tbmm.gov.tr

tulay.bakir@tbmm.gov.tr

cemalyilmaz.demir@tbmm.gov.tr

mustafa.demir@tbmm.gov.tr

ahmetihsan.kalkavan@tbmm.gov.tr

akifcagataykilic@tbmm.gov.tr

suat.kilic@tbmm.gov.tr

hkoc@tbmm.gov.tr

cemalettin.simsek@tbmm.gov.tr

ahmet.yeni@tbmm.gov.tr

afifd@tbmm.gov.tr

gultan.kisanak@tbmm.gov.tr

osman.oren@tbmm.gov.tr

engin.altay@tbmm.gov.tr

mehmet.ersoy@tbmm.gov.tr

hilmi.bilgin@tbmm.gov.tr

mesudenursuna.memecan@tbmm.gov.tr

malikecder.ozdemir@tbmm.gov.tr

ali.turan@tbmm.gov.tr

ismet.yilmaz@tbmm.gov.tr

yahya.akman@tbmm.gov.tr

mehmet.akyurek@tbmm.gov.tr

ibrahim.ayhan@tbmm.gov.tr

ibrahim.binici@tbmm.gov.tr

faruk.celik@tbmm.gov.tr

seyit.eyyupoglu@tbmm.gov.tr

abdulkerim.gok@tbmm.gov.tr

mehmetkasim.gulpinar@tbmm.gov.tr

mahmut.kacar@tbmm.gov.tr

emin.onen@tbmm.gov.tr

halil.ozcan@tbmm.gov.tr

zeynepkarahan.uslu@tbmm.gov.tr

mehmetemin.dindar@tbmm.gov.tr

selma.irmak@tbmm.gov.tr

hasip.kaplan@tbmm.gov.tr

faysal.sariyildiz@tbmm.gov.tr

ziyaeddin.akbulut@tbmm.gov.tr

bulent.belen@tbmm.gov.tr

emre.koprulu@tbmm.gov.tr

faik.oztrak@tbmm.gov.tr

ozlem.yemisci@tbmm.gov.tr

candan.yuceer@tbmm.gov.tr

zeyid.aslan@tbmm.gov.tr

sukru.ayalan@tbmm.gov.tr

resat.dogru@tbmm.gov.tr

orhan.duzgun@tbmm.gov.tr

dilek.yuksel@tbmm.gov.tr

koray.aydin@tbmm.gov.tr

erdogan.bayraktar@tbmm.gov.tr

aydin.biyiklioglu@tbmm.gov.tr

mehmetvolkan.canalioglu@tbmm.gov.tr

fnozak@gmail.com

safiye.seymenoglu@tbmm.gov.tr

huseyin.aygun@tbmm.gov.tr

kamer.genc@tbmm.gov.tr

dilek.akagunyilmaz@tbmm.gov.tr

mehmet.altay@tbmm.gov.tr

ismail.gunes@tbmm.gov.tr

kemal.aktas@tbmm.gov.tr

mustafa.bilici@tbmm.gov.tr

fatih.ciftci@tbmm.gov.tr

nazmi.gur@tbmm.gov.tr

burhan.kayaturk@tbmm.gov.tr

gulsen.orhan@tbmm.gov.tr

aysel.tugluk@tbmm.gov.tr

ozdal.ucer@tbmm.gov.tr

temel.coskun@tbmm.gov.tr

muharrem.ince@tbmm.gov.tr

yusuf.baser@tbmm.gov.tr

bekir.bozdag@basbakanlik.gov.tr

sadir.durmaz@tbmm.gov.tr

ertugrul.soysal@tbmm.gov.tr

ercan.candan@tbmm.gov.tr

mehmet.haberal@tbmm.gov.tr

ali.ihsan.kokturk@tbmm.gov.tr

koksal.toptan@tbmm.gov.tr

ozcan.ulupinar@tbmm.gov.tr

24 Kasım 2011 17:12

buyukbas
Şef

ARKADASLAR BU FORMU AKADEMİK PERSONEL MAAŞLARI BASLIĞI ALTINDA TOPLAYALIM İSTERSENİZ.. BÖLÜNMEYELİM.. BAŞLIĞI AÇAN BEN DEĞİLİM AMA HEP BİRLİKTE OLMAMIZ GEREKİYOR.. BU ARADA MİLLETVEKİLLERİ CEVAP YAZMAYA BAŞLADI. HERBİLRİKTE SES GETİRME VAKTİDİR..

15 Aralık 2011 01:43

oguzhany
Aday Memur

Akademisyenlerin düşük maaşlarıyla ilgili Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'in yazısı:

http://akademikmakalem.com/2011/10/16/akademisyenlerin-maas-problemi/

02 Ocak 2012 16:27

ekg98
Aday Memur

büyükbasa cevap büyük basım buyük derdi olur

1-öğretim görevlileri veya öğretim üyeleri yaptıkları her çalışma her yüskek lisans ve doktora kendilerini geliştirdikleri ve bu gelişim karşısında ünvan aldıkları ünvan sonucuda kariyer ve maaş olarak kendilerine geri döndüğünü bilmektedirler.

2-Öğretim görevlisi maaşlarını 2175 olarak göstermiştir.Bunun yanı sıra ilave ders ücreti,2. öğretim ders ücreti,Yaz okulu ücretleri ösym sınav görevleri, açık öğretim sınav görevleri gibi ek kazanımları ile 2800-3200 tl yi bulan maaşlarından bahsetmemiştir.

3-Bu maaşları alırken çalışma şartları olarak da öyle despot bir ortamda çalışmamaktadırlar.İstedikleri saate gelip istediği saatte çıkan,istedikleri gibi izin kullanan , yazın ve okulların tatil olduğu dönemlerde nöbetçi bırakarak izin bile yazamadan evinde oturan, diğer işlerine bakan hocalardan da bahsetmemiştir.

4- Fakülte sekreteri gibi sabah 8 akşam 8 haftas sonu yok izin yok her daim kandını okula adamış kişilere bu para çok demğilmi.

5-Akademik Personelin kendisini sürekli olarak geliştirmesi gerekmetedir. evet ama geliştirebilceği zman ve izinleri kenilerine hep tanınmış ve karşılığını zamanı gelince hep almışlardır.Fakülte sekreter yüksek lisans yapmak istedğinde izin vermezler.Ama akademik olana 1 hafta araştırma ıznını rahtaça alır ve bu sürede maaşını almaya hep devam eder.Dİğer memurların lisansüstü eğitim alabilmek için amirlerine bin takla atmaları gerek.

6-eşitlikse tüm memurlarada yüksek lisans için izin verilmeli akademiklere verildiği gibi.

7-Arş .Gör lerin niye ağladıklarını bi türlü anlamam sınav gözetmenlikleri ve uygulama dersleri hariç sürekli odalarında ders çalışması için devlet onalara para veriyor. Ne bir imza sorumlulukları var nede başka bir sorumlulukarı

8-100?lerce insan arasından sınavla başarılı öğrenciler seçilir denmiş ya siz nerde hocasınız ben inanmıyorum.Birçok yerde kadro kişiye açılır bunu bilmiyorsanız yukarda allah var en insaf derim.hadı ben bilmiyorum dersınız. Aç bi bak akademi ilanlara ne şartlar istiyorlar.YApın merkezi sınav yapın merkezi bilim sınavı öyle kazanın o koltukarı

9-ayniyat saymnını,fakülte sekreterini bırakda şükret, üniversiteye torpil ile tandıkla giren herkese bu söylediklerim.Bazı değerli hocalara akademisyenlere lafım yok

03 Ocak 2012 09:53

deniztufan
Kapalı

@ekg98,

1-öğretim görevlileri veya öğretim üyeleri yaptıkları her çalışma her yüskek lisans vedoktora kendilerini geliştirdikleri ve bu gelişim karşısında ünvan aldıkları ünvan sonucuda kariyer ve maaş olarak kendilerine geri döndüğünü bilmektedirler.

CEVAP 1 : Üniversiteler bilgi üretme merkezlerdir, tabii ki akademisyenlerin kendilerini geliştirmeleri beklenir. Fakat kendini geliştirmelerinin maaş olarak kendilerine ne kadar döndüğü tartışmalıdır. Bugün bir Doçentin maaşı (2320 liradan başlar) , mühendislik mezunu olup ve kamuda çalışmaya başlayan öğrencisinin maaşından (son değişikliklerle 2600 lira civarı) daha az ise burada sorun vardır. Yardımcı Doçent ve araştırma görevlilerinin maaşlarından hiç bahsetmiyorum. İsterseniz siz fakülte sekreterinin maaşı ise son değişiklikler ile 3330 lira civarıdır.

2-Öğretim görevlisi maaşlarını 2175 olarak göstermiştir.Bunun yanı sıra ilave ders ücreti,2. öğretim ders ücreti,Yaz okulu ücretleri ösym sınav görevleri, açık öğretimsınav görevleri gibi ek kazanımları ile 2800-3200 tl yi bulan maaşlarından bahsetmemiştir.

CEVAP 2 : Bahsetmiş olduğunuz ek gelirler fazla mesai karşılığı verilmektedir. Siz saat 17 de evinize giderken akademisyen 22 ye kadar ders anlatmaktadır hem de çok cüzzi bir miktara. Size 1 saat matematik özel dersi fiyatını öğrenmenizi tavsiye ederim.

3-Bu maaşları alırken çalışma şartları olarak da öyle despot bir ortamda çalışmamaktadırlar.İstedikleri saate gelip istediği saatte çıkan,istedikleri gibi izin kullanan , yazın ve okulların tatil olduğu dönemlerde nöbetçi bırakarak izin bile yazamadan evinde oturan, diğer işlerine bakan hocalardan da bahsetmemiştir.

CEVAP 3 : Çalışma şartları bölümden bölüme, üniversiteden üniversiteye göre fark eder. Sizin de bildiğiniz gibi bilim sadece fakülte binasında çalışma odanızda yapılmaz, akademik çalışma birlikte çalışmayı gerektirir ve bu da bir çok yerde olmanız demektir.

4- Fakülte sekreteri gibi sabah 8 akşam 8 haftas sonu yok izin yok her daim kandınıokula adamış kişilere bu para çok demğilmi.

CEVAP 4 : Bu zamana kadar hiçbir fakülte sekreterini akşam 8 de üniversitede görmedim buna karşılık ayda en azından 10 gün gece 23-24 e kadar fakültede kalan bir çok akademisyen vardır ayrıca mesai bitiminde eve dönünce işler bitmez. Akademisyen yine çalışmalarınızla ilgilenirsiniz.

5-Akademik Personelin kendisini sürekli olarak geliştirmesi gerekmetedir. evet ama geliştirebilceği zman ve izinleri kenilerine hep tanınmış ve karşılığını zamanı gelince hep almışlardır.Fakülte sekreter yüksek lisans yapmak istedğinde izin vermezler.Ama akademik olana 1 hafta araştırma ıznını rahtaça alır ve bu sürede maaşını almaya hep devam eder.Dİğer memurların lisansüstü eğitim alabilmek için amirlerine bin takla atmaları gerek.

CEVAP 5 : İlgili kanuna bakarsanız lisans üstü izinleri ile ilğili bölümleri görebilirsiniz. Bir çok memur yüksek lisans nedeni ile tayinlerini alabilmektedir. Kendinize o kadar güveniyorsanız buyrun www.todaie.gov.tr/ .

6-eşitlikse tüm memurlarada yüksek lisans için izin verilmeli akademiklere verildiği gibi.

CEVAP 6 : Bir önceki cevabımı okuyunuz ve anayasanın ilgili maddelerine göz atınız.

7-Arş .Gör lerin niye ağladıklarını bi türlü anlamam sınav gözetmenlikleri ve uygulama dersleri hariç sürekli odalarında ders çalışması için devlet onalara para veriyor. Ne bir imza sorumlulukları var nede başka bir sorumlulukarı

CEVAP 7 : 2547 numaralı kanunu okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca şunu belirteyim ki akademisyenler arasında durumu en kötü olan kitle araştırma görevlileridir. Kamuda çalışan kendi dönem arkadaşından bile 700 lira daha az maaş (1900 lira civarı) alırlar. İş garantileri yoktur. Bir çok araştırma görevlisinin doktorası bitince işsiz kalma riski vardır. Buna karşılık fakültelerde memurların yapması gereken işleri bile yaparlar. Bu nedenle bir çok arkadaşımız istifa edip özel sektöre geçmektedir.

CEVAP 8 : Kendimden örnek vereyim Türkiye 35. olarak Boğaziçi Üniversitesini kazandım. Mühendisim. n tane dil sınavını geçtim. Peki siz ?

Toplam 71 mesaj
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?