Editörler : **sude**
29 Ağustos 2011 18:04

tlgtck
Yasaklı

Bir de Açıkögretim orijinal kitaplarının incelenmesi gerekir.

20-30 sayfa konu anlatımı arkasından 5-10 soru serpiştirme iyi bir yöntemdir.

Bir de Çıkmış sorular olarak Zeynel Dinler Çıkmuş İktisat soruları kitabının örnek olarak incelenmesi gerekir.

Bence sayfa boyutu,yazıların kolay okunması,grafik,tablo ve karşılaştırmalı analiz tekniginden mümkün oldugunca yaralanılması gerekir.

Açıkögretim orijinal kitabı ve Zeynel çıkmış sorular kitabı da incelenebilir bu konuda..

04 Eylül 2011 13:23

prof_cemal
Aday Memur

Değerli Arkadaşım,

Kitabımızın formatı tam da senin dediğin gibi, Yani önce konu anlatımı daha sonra her konu anlatımının sonuna örnek sorular konulmuştur. Örneğin, hazır değerlerin konu anlatımı, daha sonra ise örnek sorular; menkul kıymetler konu anlatımı daha sonra ise örnek sorular gibi... Sayfa tasarımı yaklaşık A4 boyutunda olacak, yazılar ve tablolar en anlaşılır biçimde oluşturulmuştur. En çok ağırlık genel muhasebeye verilmiştir. Çünkü sınav sorularının % 70'i buradan çıkmakatadır. Daha sonra sırasıyla finansal tablolar analizi ve ticari aritmetike ağırlık verilmiştir. Diğer konularda ise, sınavda çıkabileceği düşünülen yerler ele alınmıştır (kitabın hacmini genişletmemek adına).

Kitabımızın konu anlatımı KPSS sonrası girilecek sınavlar içinde uygundur. Ancak, kurum sınavları genel olarak yazılı yağıldığı için, ek olarak başka bir kitaba daha çalışılması önem arz etmektedir. Kurum sınavları içinde kısmtse, seneye bir yayın daha hazırlamyı düşünüyoruz.

2011 KPSS Muhasebe sorularında Türkiye ortalaması yaklaşık 2,30 ile son 10 yılın en düşük ortalaması çıktı. Bu durum hem sınav sorularının zorluğuna hem de piyasadaki mevcut yayınların yeterliliğinin sorgulanmasına yol açacaktır.

Son olarak bizim hazırladığımız kitabın son incelemeleri yapılıyor. İnşallah bu ekim ayında piyasalarda yerini alacaktır.

Kitabımızın, öğrenci arkadaşlarımızın dileklerini gerçekleştirmelerinde katkısı olursa, bu bizim için büyük bir mutluluk nedeni saylacaktır...

05 Eylül 2011 15:52

prof_cemal
Aday Memur

2011 - KPSS Sorularında eN Zorlandığınız Konular Nelerdi? KPSS Muhasebe Kitaplarında Hangi Hesaplar Geniş Olarak Ele alınmalı?

Haydi, şimdi eller klavyeye...

Herkes, en zorlandığı hesapları veya hesap gruplarını yazsın. Hangi hesabın daha detaylı anlatılması gerektiği konusundaki engin düşüncelerinizi paylaşınız...

05 Eylül 2011 15:53

prof_cemal
Aday Memur

En çok zorlanılan konuları sadece muhasebe alanı için yazarsak, daha anlamlı olacaktır...

05 Eylül 2011 22:00

İLHANMANSIZ26
Genel Müdür

konuya gerekli hassasiyeti gösteren arkadaşlara gerçekten teşekkür ederim..özellikle 2009 kpss den bu yana sorulan türk muhasebe standartları..ayrıca tek düzen hesap planı dışında kalan konularda özellikle mali analiz tekniklerinden oran analizi konuları.. ancak tek düzen hesap planın da da özkaynaklar,gelir tablosu ve maliyet hesapları ..(7li grup) gerçekten bu yılki muhasebe soruları bana göre 2001 den beri yapılan sınavlarda en zor olanıydı..zaten türkiye ortalaması da dediğimi doğrulamakta..tekrardan teşekkürler..

07 Eylül 2011 13:09

tlgtck
Yasaklı

Hocam, kariyersahibi.com sitesinde kitap analizi yapan arkadaşlar var. Konuyu bir de oraya açın bence..

16 Eylül 2011 22:14

comealong
Aday Memur

...

26 Haziran 2012 00:38

unıversıtelı_06
Şef

http://muhasebeogretmenleri.com/kpss.html

muhasebe adına herşey bu sitede var arkadaşlar.

19 Nisan 2013 17:50

dudulluibo
Yasaklı

maliye vergi için kağan yıldırım hocanın kitabını okuyun arkadaşlar. yörünge akademi yayınları

Toplam 29 mesaj
 
ANKET
Hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?