Editörler : asaygincihan27
14 Şubat 2011 17:11   


savunma örneği...

arkadaşlar..hakkımdaki bir disiplin soruşturması için savunma yazım istendi.. ama nasıl yazacağımı..bu belgenin formatında neler olacağını hiç bilmiyorum.öğretmenlik yapıyorum.. elinde örnek olan varsa msn adresimi verebilirim almak için.. internette aradım bulamadım..yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

10 Mayıs 2012 18:42

hittt_man
Kapalı

Bugün elime mili eğitimden sarı zarf verdiler.

Öğrencilerle problem yaşıyormuşum şikayet gelmiş.

Bu konu hakkında savunmamı istiyorlar.

Nasıl bir savunma yazmalıyım. Öğrencilerimle hiç bir problem yaşamıyorum desem iyi olur mu?

10 Mayıs 2012 18:49

baybars han
Yasaklı

hocam savunmanız size gönderilen tebliğin altında yazmıyor mu ?

ancak dikkat edin savunmanızdaki üsluba . bir de ordan kınama verirler :)))

ne hallere düştük yazık .önemli olan durumu ispatlamışlar mı ? eğer ispatlı ise savunmanız bir işe yaramaz . yok delilleri yoksa size yargı yolu açıktır . tabi amir insiyatif kullanıp savunma aldıktan sonra ceza vermeyebilir de .

10 Mayıs 2012 18:59

hakan_82
Kapalı

İspatlı bişey yok hocam ortada sadece bazı öğrenci velileri milli eğitimi aramışlar problem yaşıyoruz demişler. Çocuklara biraz sert davranıyormuşum. sabit bir suç yok yani. bu savunma soruşturma için mi acaba.

10 Mayıs 2012 19:04

hittt_man
Kapalı

Arkadaşım sen neden benim konuma dalıyorsun ya... Kendin konu açsana. hakan 82.

Kusura bakmayınız arkadaşlar.

Müdüre sordum soruşturma değil heralde ön inceleme dedi ben de rahatladım. Ön incelemeden sonra okkalı bi soruşturma çıkar diye korkuyorum o yüzden savunmama çok dikkat etmeliyim.

10 Mayıs 2012 19:09

baybars han
Yasaklı

çok tuhaf ilk kez duyuyorum bana zarf vermişlerdi bu zarfta müdür iddialarını yazmıştı alta burdan itibaren savunmanızı yazabilirsiniz demişti. müdürle konuştum evrak kayda sokturmadan kapattırdım .

sizinki farklıymış ..

ceza verileceği zaman iddialar ispatlanmak zorundadır . soruşturma açılacagı zaman muhakkik tayin edilir sizi dinlerler ifadenizi alırlar müştekilerin de ifadesi alınır gerekirse şahit varsa dinlenir. hepsi tutanağa yazılır.

en son ceza tebliğ edilir ve cezaya 7 gün içinde itiraz edebilirsiniz. hatta mahkemeye bile verebilirsiniz.

10 Mayıs 2012 19:27

hittt_man
Kapalı

Bu zarfı bana ilçe milli eğitime gelen şikayetler üzerine verdiler.

Bana sorulan soru şu: Öğrencilerle problem yaşayıp yaşamadığınızı yazınız ve açıklayınız diyor. Ben ne yazmalıyım ortada somut bir suç yok. Hep afaki şeyler. öğrencilerle problem zaman zaman yaşamayan öğretmen yoktur ki. Ben nasıl bir savunma yazsam soruşturma açılmaz.

ya da savunmamı vermezsem ne olur?

Ben bu durumda ceza alırmıyım. Bu savunmayı bana soruşturma açmak için mi yazdırıyorlar anlamadım. Müdürle de pek aramız iyi değil ama bakalım hayırlısı.

10 Mayıs 2012 20:10

Ferrrie
Kapalı

Önce senin savunmanı müdür alması gerekiyor neden milli eğiti müdürlüğü savunma alsın ki. Onlardirek müfettiş gönderir.

10 Mayıs 2012 20:14

ilimoncuk
Yasaklı

Benim konuma neden dalıyorsun diyen de başkasının konusuna dalmış. Şu hale bak :)

10 Mayıs 2012 20:35

Ferrrie
Kapalı

Komediye bak. herkes birbirine girmiş burada.

10 Mayıs 2012 21:06

Zizifos
Şef

Sonra hepsi bahçıvana..

10 Mayıs 2012 21:30

mekansızlar
Şube Müdürü

kaç tane var sizden ya?

10 Mayıs 2012 22:46

yaki86
Aday Memur

akşam akşam çok güldüm yaa:)

11 Mayıs 2012 15:19

skeklicek
Aday Memur

Hacam ilk sarı zarfı bana verdiklerinde bende panik olmuştum.Oradan buradan nasıl dolduracağını aramana gerek yok. yapacağın benim öğrencilerle herhangi bir problemim olmadı.Her zaman iyi geçiniriz vs diyeceksin.Sakın ha kızdım dövdüm gibi kelimeleri kullanma

11 Mayıs 2012 19:47

llllk
Aday Memur

delilli bir şey yoksa yazacağınız iki satır yazı ' hakkımdaki iddaların ispatlanmaması durumunda dava hakkımın saklı olduğu hususu arz olunur ' bu kadar. bunlar hep yıldırma bezdirme korkutma politikaları.

11 Mayıs 2012 20:17

Ferrrie
Kapalı

Yok o zaman daha çok üzerine gelirler. Sen adama eğer bunları ispatlayamazsan seni dava ederim dersen senin bi açığını arar daha kötü olur.

11 Mayıs 2012 21:22

eğitimdoktoru
Yasaklı

hocam savunma örneğini ne yapacaksın.doğrusu neyse onu yazacaksın.görevimi yapıyorum.kimseye vurmadım ,sövmedim.bu kadar.yok eğer .başka bişey varsa onu bilemem. işin doğru yapıyorsan korkmana gerek yok.geçmiş olsun.

11 Mayıs 2012 21:30

mekansızlar
Şube Müdürü

ya arkadaşlar konu sallamasyon. yazıp durmayın. adam "en az" 3 nickle yazıp durmuş, rezil olmuş, hesaplarını kapatıp kaçmış. siz hala cevap yazıyosunuz. böyle bir olay yok eminim ki. ergenin biri aklı sıra bizle eğleniyo.

13 Mayıs 2012 14:08

Ferrrie
Kapalı

SAVUNMANI VERME BOŞVER KENDİNİ SAVUNACAĞIN SUÇUNUN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORSAN.

SORARLARSA SAVUNMA HAKKIMI SAVUNULACAK BİR SUÇUM OLMADIĞINDAN KULLANMIYORUM DE. SIKIYORSA SUÇUNU İSPATLASINLAR.

TABİİ ÖĞRENCİLERİNE SORARLAR DA SENİN HAKKINDA OLUMSUZ ŞEYLER SÖYLERLERSE O ZAMAN SORUŞTURMA AÇILABİLİR.

İŞTE O ZAMAN KENDİNİ SAVUN YOKSA ÇOK CİDDİ CEZA ALIRSIN. ÖĞRENCİLERİN SENİ SEVMİYORLARSA İFTİRA BİLE ATARLAR SIRF SENDEN KURTULMAK İÇİN O YÜZDEN CANIM HOCAM SEN SENOL ŞU BEBELERLE İYİ GEÇİN.

13 Mayıs 2012 16:09

hakkıse
Aday Memur

sendikalı değil misin? sendika avukatını ara yardımcı olsun. Muhakkik gelir yalandan savunmanı alır Müdürün adamsa veliyi ikna eder uyarı ile kurtulursun yoksa kınama ve kurum değişikliği teklif edilir .uygulanırda sanki kurum değiştiren öğretmen daha iyi öğretmenlik yapacak sadece sınıfa girer çıkar yadacezalı gittiği kurumda raporla günlerini tamamlar ta ki istediği kuruma atanana kadar idareciler bunu bilmez. bana e okulda not değiştirmişsin diye kınama kurum değişikliği verdiler muhakkik idareci ne bilecek biranda 200 300 yazılı okuyup e okula giren öğretmen yanlış not girip tekrar düzeltebilir ne muhakkikenede ilçe mem e anlatamadım

Toplam 19 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?