Editörler : crops35
«240241242243244245246247248249250251252

ghostyakops
Aday Memur
14 Şubat 2013 23:07

ben daha yeni girdim sayılır mübaşirliğe mayıs ayında başladım dedikleri gibi hiç değerin yok aldığın maaş diğerlerine göre çok az 1560 tl ve şöle bi durum var tamam hiç bi sorumluluğun yok işinde hafif sayılır ama sabahtan akşama kadar şu dosyayı getir bi dosyayı götür şunu yerine at şurdan şunu bul baya yoruluyosun benim şimdiki aklım olsa kesinlikle zabıt katipliği için uğraşırdım kimseye mübaşirliği tavsiye etmiyorum hele ki komisyonun olduğu büyük adliyeleri hiç tavsiye etmiyorum(küçük yerler şansınıza artık)..

ghostyakops
Aday Memur
14 Şubat 2013 23:12

ben antep adliyesindeyim normalde mahkemem aile mahkemesi ama bugün için ağır cezanın duruşmalarına çıktım herşeyi farklı hiçbirşeyden anlamıyosun sonra kendi mahkemende duruşmanın olmadığı gün sürekli tetiktesin her an komisyondan yazı gelebilir şu mahkemedesin diye.. adliyelerde mübaşirlere çok yükleniyorlar ben tavsiye etmem olun zabıt katibi hemen duruşma katibide olmazsınız arada kaynar gidersiniz kalem işleri rahat çok bi zorluğu yok ben mübaşirken arada o işleride yapıyorum ileriye yatırım :))

r.diyojen
Genel Müdür
14 Şubat 2013 23:32

Mübaşirliği tavsiye edecek bir tek mübaşir tanımam. Herkes bu meslekten kurtulmak ister, ancak sadece bazıları kurtulabilir. Sebebleri genelde aynıdır. Aslında yönetmeliğe göre çok fazla işiniz görünmez, hiç bir evrağın altında imzanız olmadığı içinde hiç bir iş yapmıyor gibi görünürsünüz ama işin aslı öyle değildir. Kalemde sanki millet sandalyeye yapışmış gibi oturur, bütün gel-götür işini mübaşiri yaptırırlar, raftan dosyayı bile mübaşirden isterler. Masanın bir ucundaki evrakı aynı masanın diğer ucuna mübaşirin koymasını beklerler. Hakimin faturası, kitabı küllüğü poğacası sigarası bile sizden sorulur. Onları da almak zorundasınızdır. Bir nevi hakimin uşağısınızdır. Bu iş sadece hakimle sınırlı olsa yine iyi, bir de kendini hakim sanan katipler var. Mübaşirin sadece hakimin dediklerini yapmak zorunda olduğunu bir türlü anlamazlar. bu benim görevim değil dediğiniz zaman bir kaç katip bir olup iftira atarlar, onlar çokluk olduğu için siz yalnız kalırsınız. Kötü adam ilan edilirsiniz. Mübaşirler ve katipler hiçbir zaman anlaşamazlar, sebebi katiplerin mübaşirin görevi olmayan fuzuli işleri bile mübaşirden beklemeleri... Bu sitede yazılanları okuyup yine de mübaşirliği seçenlere birşey demiyorum, ileride bizi anlayıp haklı olduğumuzu göreceklerdir.

pachenco
Memur
14 Şubat 2013 23:42

iyi hoş diyorsunuzda günümüzde memur olmak okadar kolay bişey deil ki , ben günlük 25 tl ye bildiğiniz hamallık yaapıyorum , benzetme acısından soylemiyorum gercekten hamalım . inş kazanırım gelecek kaygımın olmadıgı bugun yevmiye alabilecez mi derdinin olmadıgı yagmuru karı ayazı olmadıgı biyerde takım elbisemle hamal olurum ...

r.diyojen
Genel Müdür
14 Şubat 2013 23:44

Mübaşirliği kazanabilecek kpss puanına sahipsen kpss ile de atanırsın zaten. Yanılıyor muyum. Eğer lise mezunu isen en kötü ihtimal önlisans bitirip başka kuruma atanırsın, zira bende öyle yaptım. Hakkınızda hayırlısı..

pachenco
Memur
15 Şubat 2013 00:20

lise mezunuyum oyuzden yapcak bişey yok yani . hayırlı olsun ne bitirdiniz nereye gectiniz ...

r.diyojen
Genel Müdür
15 Şubat 2013 07:28

Muhasebe bitirdim, muhasebeci olarak TMO geçtim, yakında muvafakat alıp gideceğim inşallah..

pachenco, 11 yıl önce

lise mezunuyum oyuzden yapcak bişey yok yani . hayırlı olsun ne bitirdiniz nereye gectiniz ...

dosya taşınacak taşı
Şube Müdürü
15 Şubat 2013 11:47

ağzın bal yesin pachenco.sen yap müracaatını kazan ol mübaşir sonra işine tu kaka dersin beğenmezsen bazıları gibi.

anlamadığım bişey var madem beğenmiyorsunuz işinizi neden hala ordasınız.sizin yerinize o işe bayılacak eminim 10000 kişi hemen müracaat eder.herhalde hayatınız boyunca dışarılarda hiç çalışmadınız.karşı cevap yazıpta çok çalıştık geyiği falanda etmeyin sakın.

ama doğru siz acayip ağır dosya taşıyosunuz.10gram falan gelir çok ağır çokk.pachenco gibi hafif 50-100 kilo taşımıyonuz haklısınız ne diyim:):=)

pachenco, 11 yıl önce

iyi hoş diyorsunuzda günümüzde memur olmak okadar kolay bişey deil ki , ben günlük 25 tl ye bildiğiniz hamallık yaapıyorum , benzetme acısından soylemiyorum gercekten hamalım . inş kazanırım gelecek kaygımın olmadıgı bugun yevmiye alabilecez mi derdinin olmadıgı yagmuru karı ayazı olmadıgı biyerde takım elbisemle hamal olurum ...

caner282828
Müsteşar Yardımcısı
15 Şubat 2013 19:02

Adam haklı beyler.

r.diyojen, 11 yıl önce

Mübaşirliği tavsiye edecek bir tek mübaşir tanımam. Herkes bu meslekten kurtulmak ister, ancak sadece bazıları kurtulabilir. Sebebleri genelde aynıdır. Aslında yönetmeliğe göre çok fazla işiniz görünmez, hiç bir evrağın altında imzanız olmadığı içinde hiç bir iş yapmıyor gibi görünürsünüz ama işin aslı öyle değildir. Kalemde sanki millet sandalyeye yapışmış gibi oturur, bütün gel-götür işini mübaşiri yaptırırlar, raftan dosyayı bile mübaşirden isterler. Masanın bir ucundaki evrakı aynı masanın diğer ucuna mübaşirin koymasını beklerler. Hakimin faturası, kitabı küllüğü poğacası sigarası bile sizden sorulur. Onları da almak zorundasınızdır. Bir nevi hakimin uşağısınızdır. Bu iş sadece hakimle sınırlı olsa yine iyi, bir de kendini hakim sanan katipler var. Mübaşirin sadece hakimin dediklerini yapmak zorunda olduğunu bir türlü anlamazlar. bu benim görevim değil dediğiniz zaman bir kaç katip bir olup iftira atarlar, onlar çokluk olduğu için siz yalnız kalırsınız. Kötü adam ilan edilirsiniz. Mübaşirler ve katipler hiçbir zaman anlaşamazlar, sebebi katiplerin mübaşirin görevi olmayan fuzuli işleri bile mübaşirden beklemeleri... Bu sitede yazılanları okuyup yine de mübaşirliği seçenlere birşey demiyorum, ileride bizi anlayıp haklı olduğumuzu göreceklerdir.

centaur3535
Aday Memur
18 Şubat 2013 12:14

Arkadaslar hem mubasirlik hemde soforluk icin ayni anda başvuru yapilabiliyomu

olasch
Aday Memur
18 Şubat 2013 15:15

Her işin zorlukları vardır.Bende mübaşirlikden başka kuruma geçenlerdenim.Sistem şudur önce özel sektörde zor şartlarda çalışan insanlar olarak adliye çatısı altında bulunmak Memur olmak istenir.Daha sonra adliye ortamını görüp ordan kurtulmak istenir.Durum budur.Ben ağır ceza mübaşiriydim 10 katip 1 yazı işleri müdürümüz vardı.İşler aşırı yoğundu.özel sektöründe kendi zorlukları var, buranında öyle.Psikolojik olarak müthiş yıpranıyosunuz.işinizi severek yapmaya çalışın yıpranma payı azalsın :)

dosya taşınacak taşı
Şube Müdürü
18 Şubat 2013 16:31

tabi yapabilirsin bir sorun yok.

centaur3535, 11 yıl önce

Arkadaslar hem mubasirlik hemde soforluk icin ayni anda başvuru yapilabiliyomu

centaur3535
Aday Memur
18 Şubat 2013 20:26

Dosya taşınacak taşı kardeş bu sayfanın hepsini okudum seninde bu sayfalarda emeğin cok atandıktan sonrada burayı birakmamissin bizleri bilgilendiriyorsun kendi adima sana cok tesekkur ederim.sormak istediğim bisey var izmirdeyim ve burdaki adliyelerle ilgili ayni zamanda atandigin arkadaşların varmi ne bileyim bi telefon falan.arayip sorsak özellikle menderes adliyesi nasıldır.bu sayfada vardi capakli nickli bi arkadas ama ulasabilirmiyiz.meslekle ilgilide ezelden Iyidir diye düşünüyorum ve sözleşmeli olmakta ilk etapta iyi bisey çünkü merkezi atamalari kaçırmaması olacağız bisey olmazsada yerimizde kalır bu sefer kadro bekleriz.Allah herkesin gonlune göre versin

dosya taşınacak taşı
Şube Müdürü
19 Şubat 2013 14:07

slmlar

centaur 3535

güzel yorumun için tşkler aynı yollardan geçtiğimiz için elimden geleni yapıyorum sadece.

bu sayfayı o zaman açan arkadaş dejavusemih o da izmirli idi.

çapaklı ve dejavusemih izmiri kazanmışlardı.ama bir bağlantımız oluşmadı.

size tavsiyem bu kişilerin nikine özelden yazarsanız belki takip ediyolardır ve eminim size tavsilatlı cevap yazarlar.yukarıda mesaj butonuna tıklayın dejavusemih ve konuyu yazıp soru sorun yada çapaklıya eğer sayfayı takip ediyorlarsa size döneceklerdir.hakkınızda hayırlısı kardeşim.

kim ya cı
Aday Memur
06 Nisan 2013 21:13

bu ne böyle kazandığıma sevinemedim. bende sizin yolunuzdan devam edeyim daha iyisi olana kadr devam

deryadeniz0707
Aday Memur
07 Nisan 2013 12:17

yaa güvenlik soruşturmasını ben aps ile gönderdimm.. peki diğer belgeleri 12sine kdar teslim etmem gerekiyo. aps ile göndersem olmaz mı? elden mi teslm edilmesi gerekiyo. İzmir'i kazandım.

oguzkaya34
Aday Memur
07 Nisan 2013 23:11

arkadaşlar çağlayan adliyesini kazanan varmı aramızda ben çağlayanı kazandım

kim ya cı
Aday Memur
08 Nisan 2013 20:39

arkadaşlar sözleşmeli den kadrolu mübaşirliğe geçiş imkanı varmı. kadroluların il değiştirme imkanı oluyormu.

introooo
Aday Memur
08 Nisan 2013 23:04

başka kuruma geçiş için ne yapmak gerekiyor, birde 4/b liyken başka kuruma geçilebiliyor mu bu konularda bilgi verebilir misiniz?

olasch, 11 yıl önce

Her işin zorlukları vardır.Bende mübaşirlikden başka kuruma geçenlerdenim.Sistem şudur önce özel sektörde zor şartlarda çalışan insanlar olarak adliye çatısı altında bulunmak Memur olmak istenir.Daha sonra adliye ortamını görüp ordan kurtulmak istenir.Durum budur.Ben ağır ceza mübaşiriydim 10 katip 1 yazı işleri müdürümüz vardı.İşler aşırı yoğundu.özel sektöründe kendi zorlukları var, buranında öyle.Psikolojik olarak müthiş yıpranıyosunuz.işinizi severek yapmaya çalışın yıpranma payı azalsın :)

kalbisürur
Aday Memur
08 Nisan 2013 23:17

slm arkadaşlar üyeliğim yeni olduğum için yorumu eşimden yazıyorum

ben kartal adliyesi mübaşirlik mülakatını başarılı olarak kazandım bugün güvenlik soruşturması belgesini ve istenilen diğer bütün belgeleri tamamlayarak teslim ettim bundan sonra gelecek cevabı beklemek kalıyor kazanan herkese hayırlı olsun benim deneyimli mübaşirlere bir kaç sorum olacak.

1. kartal adliyesi ulaşımı nasıl oluyor aylik akbil mi yoksa servis imkanı varmı

2. güvenlik soruşturmasının olumlu olduğu haberi işe başlama tarihinden ne kadar önce haber verilir. çünkü ben şuan çalışmakta olduğum işyerine bunu bildirmek istiyorum birden çıkmak istemiyorum.

3. mübaşirin görevleri hakkında genel bilgiler verebilirmisiniz.

4. keşif nedir mübaşir keşifte ne yapar.

mübaşir olunca (inşallah) deneyimlerimizi bu ortamda paylaşmaya devam etmek dileğiyle iyi görevler

Toplam 5036 mesaj
«240241242243244245246247248249250251252

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi