Editörler : hopali
04 Mart 2011 20:17   


Kapalı
Ankara,Mektuplar,Görüşmelerin İzlenimleri(Öğretmen Ek Atamalarına İlişkin Son Gelişmeler)
SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Candan öte can kardeşlerim, öncelikle sizin emanetiniz olan mektupları kimlere teslim ettik ve ne şekilde başbakana ulaşacak kısa bir özet geçmek isterim..

1)klasörün bir tanesi başbakanlık özel kalemine bizzat başbakanlık koruma amiri(eşi öğretmen) tarafından üst yazıyla iletildi.. hatta başbakanlık müsteşarıyla bu haftaiçi bizim için görüşme ayarlayacak saolsun varolsun..

2)diğer bir tanesi bizzat genel merkezdeki AKİM müdürü tarafından ak parti genel başkanlık özel kalemine iletildi..

3) diğer bir klasör, eğitim bir sen'in de dahil olduğu memur sen konfederasyonunun GENEL BAŞKANI Ahmet Gündoğdu(kendisi de bir öğretmen ve başbakanla yüzyüze görüşme şansı bulan ender kişilerden) tarafından kendi üst yazısıyla birlikte bizzat elden teslim edilecek..

4) son klasörü de Büyük Birlik Partisi GENEL BAŞKANI Yalçın Topçu(kendisi de bir öğretmen ve başka bir partinin genel başkanı olmasına rağmen başbakan tarafından sevilen sayılan belli aralıklarla yüzyüze görüşmeler yapılan bir insan) kendi adına yazacağı mektupla birlikte başbakana bizzat iletecek..

işin mektuplarla ilgili kısmı bu kadar, bundan sonrası başbakanımıza kaldı, okur ya da okumaz, değerlendirir ya da değerlendirmez onunla vicdanı arasında olan bir şey..

gelelim diğer görümelere; kardeşlik, salih kapusuzdan tut meb personel genel müdür yardımcısı hikmet orman'a ondan tut genel müdür baş danışmanına ondan tut eğitim bir sen genel başkanına kadar birçok insanla görüşme ve derdimizi anlatma şansımız oldu.. bir kere son söyleyeceğimi baştan söylemek isterim ki hepsinin ortak görüşü bu işin başbakanda biteceği yönünde.. meb personel genel müdür danışmanı açık açık mağduriyetin herkes tarafından kabul edildiğini, şu an ellerinde kullanıma hazır yaklaşık 17 bin kadro olduğunu ve mağduriyetimizin arkasında durursak mutlaka sonuç alacağımızı söyledi..

bu görüşmeler sırasında gözlemlediğimiz bir başka nokta da bu zamana kadar iyi anlaşılmadığımız konusu oldu.. birçoğu bizi kpss'nin kalkması ve herhangi bir sınava girip emek sarf etmeden atamayı isteyenlerle karıştırıyo maalesef.ayrıca kılıçdaroğlunun seçim vaadini baz alarak seçimi kullanıp haksız avantaj sağlamaya çalıştığımız, onlar tarafından kullanılmaya çalışıldığımız düşünülüyo.. halbuki biz bu sınava girdik hakettik ama hakkımızı alamadık bunu anlatmalıyız.. bu görüşmeler sırasında bu imajı da yıktığımızı düşünüyorum..

tek atamanın dayanak noktası olan eğitim öğretim aksıyo bahanesine karşı tez olarak sunduğumuz madem öyle mağdurları şimdi al, eğitim öğretimin aksamayacağı bir zaman başlat düşüncesi başta eğitim bir sen genel başkanı olmak üzere herkes tarafından çok beğenildi ve bakan çubukçuya bu geçerli düşüncenin iletileceği sözünü verdi..

sonuç olarak topyekün bir hak arayışına girersek ve bunu etkili bir şekilde siyasete alet olmadan yaparsak bu ek atama olacak.. arkasında durmazsak maalesef araya kaynayıp gidecek..bu atamayı yaparlarsa seçim var diye değil, mağduriyetimizin peşinde olduğumuz için yapacaklar.. ankarada 10 kişiydik, bu 10 kişinin 8 tanesi dersaneye kayıt yaptırıp harıl harıl yeni sınava hazırlanan ama aynı zamanda hakkını aramayı da bırakmayan onurlu insanlar.. demek ki ek atama muhabbeti yüzünden ders çalışamıyoruz ders çalışmamızı engelliyosunuz ifadeleri bahaneden başka bir şey değil.. ders çalışmak isteyen, ders çalışan insan her şartta çalışır.. ders çalışmaya üşenen için de bahane bulmak, suçu başkalarına atmak çok kolay..

!!!ÇOK ÖNEMLİ!!! kardeşlik şimdi sizden bir isteğimiz var, eğitim bir sen genel başkanı ve bbp genel başkanı bize çok sahip çıktı, başbakanla bizzat görüşüp bizim sesimiz olacak bu insanlara biz burada 10 kişiyiz ama aileleriyle birlikte 100 binlerce insanı temsilen buradayız dedik, ne olur Allah rızası için bu söylediğimizin doğru olduğunu onlara gösterelim, aşağıdaki iletişim bilgilerindeki telefonları teşekkür etmek için kitleyelim, mail kutularını teşekkür mailleri ile dolduralım.. unutmayın biz davamıza ne kadar sahip çıkarsak onlar da o kadar çıkar.. bizlerin önemsemediğini düşünürlerse onlar da bir yere kadar dile getirir..

EĞİTİM BİR SEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU'YA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNMAK İÇİN GEREKLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ;

Tel : 0.312.231 23 06

Bürocell : 0.533.741 40 26 - 0.505.640 82 33

Faks : 0.312.230 65 28

E-Posta : egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr

BBP GENEL BAŞKANI YALÇIN TOPÇU'YA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNMAK İÇİN GEREKLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ;

Tel: 0312 434 09 20 -27 (pbx) Fax: 435 5818

http://www.bbp.org.tr/iletisim.php

( bu işler yürek işi, ankarada birbirinden yürekli kardeşlerimle tanıştım bu bile yeter.. o kadar yürekliydiler ki bir tanesi bile hiçbir gürşmede kimseye ek alım olacak mı diye sormadı!! sadece haklı mücadelemizi anlatmaya çalıştık hep birlikte.. ek alım yapacak mısınız demedik, bunun bunun bunun için ek alım yapmalısınız dedik ve işte tam o noktada insanlar bizi gerçekten anlamaya, bizim davamızı bizden daha çok sahiplenmeye başladılar, yüreği kocaman mükremin, sedef, yücel, birsen, gülay, mustafa, nildan, büşra ve semra hocalarıma sonsuz teşekkürler her şey için.. daha da ömrümce unutmam sizi..)

YAŞASIN EK ALIM KARDEŞLİĞİ!!!

04 Mart 2011 20:23

kaçak cep telefonu
Kapalı

önemli not: bunların hiçbiri duyum değil bire bir yaşananlar ve konuşulanlardır..

04 Mart 2011 20:28

eve-eva
Genel Müdür

kaçak hocam ayaklarınıza yüreğinize sağlık,Allah razı olsun.

04 Mart 2011 20:30

esraELT
Şube Müdürü

Ek alım için yüzbinlerce ögretmen adayını temsilen sizlerle görüşmeye gelen arkadaslarımıza sahip çıktıgınız Sayın Basbakanımıza sesimizi duyurmak için söz verdiginiz ve bizleri yalnız bırakmadıgınız için Egitim Bir Sen'e ve Sayın Ahmet Gündogdu'ya sonsuz tesekkürler..

ben bu metni şimdi yolladım arkadaslar kaçak hocam çok çok tesekkürler..

04 Mart 2011 20:31

neşeligünlerr
Şef

hocam allah razı olsun cok ugrasıyosun vallahi ne desek nasıl teşekkür etsek az zaten..

04 Mart 2011 20:36

"sabır"
Daire Başkanı

Allah razı olsun...

emeklerinize sağlık...

04 Mart 2011 20:37

kaçak cep telefonu
Kapalı

hocalarım siz biz hepimizi çok uğraşıyoruz, biz kardeşiz teşekkür bize değil bu insanlara olamalı ki davamızı daha güçlü bir şekilde dile getirsinler.. 1 dakikamızı ayırıp şu insanlara teşekkür telefonları edelim mail gönderelim lütfen çok ama çok önemli..

04 Mart 2011 20:39

merhametinedön
Şef

eline,diline,yüreğine,ayağına sağlık hocam.ne kadar teşekkür etsek az....mailler hemen gönderildi gerekli yerlere.selamlar...

04 Mart 2011 20:40

C*Türk Kızı C*
Kapalı

Teşekkürler Hepinizeeeeeeeeeeeeeeeeee :)

Bu Kardeşliğin Yüzü Alımla Beraber Gülecek İnşallah..........

04 Mart 2011 20:41

cocoshe
Kapalı

:)Hepinizden Allah razı olsun Kaçak Cep Telefonu ve Ankara ekibi:)

04 Mart 2011 20:41

merhametinedön
Şef

pazartesi ilk işim de tlfla teşekkür etmek olacak...

04 Mart 2011 20:45

umutluyuz
Memur

teşekkür maillerini attım. kaçak hocam ve emeği geçen tüm ek alım kardeşleri ayaklarınıza, emeklerinize sağlık...

04 Mart 2011 20:48

finex
Aday Memur

hocam haklı mücadelemize önder oldunuz. inşallah en kısa zamanda amacımıza ulaşırız. verdiğinz emekten dolayı çok teşekkür ederiz. her zaman yazamasamda takip ediyorum ve gerekli yerlere mail atıyorum. tekrar teşekkür ederim. sağlıcakla kalın...

04 Mart 2011 20:49

sınıfçıyım ben
Memur

kaçak hocama ve ankara ekibine sonsuz teşekkürler...ek atama olursa da sizin gibi yürekli insanların sayesinde olacaktır...yüreğinize sağlık...

04 Mart 2011 20:55

mücteba
Genel Müdür

kaçak çok üzüldüm seninle görüşemediğime yanınızda olamadığıma c.tesi falan görüşmüş olsaydık bende yanınızda olabilirdim inan çarşamba günü gördüm yazdıklarını ne olur kaçtığımı falan düşünme birkaçgün zaman ayıramadım forumu takip edemedim o döneme denk geldi ankara ziyaretin ama maillere devam ediyorum. :(

04 Mart 2011 20:56

bgsg
Memur

saolun hocam.. bende gönderdim teşekkür mesajımı..

04 Mart 2011 20:57

cengiz_budak
Yasaklı

elinize ayağınıza sağlık hocam...........sağolsun herkes......

04 Mart 2011 21:00

mücteba
Genel Müdür

Ek alım için yüzbinlerce ögretmen adayını temsilen sizlerle görüşmeye gelen arkadaslarımıza sahip çıktıgınız Sayın Basbakanımıza sesimizi duyurmak için söz verdiginiz ve bizleri yalnız bırakmadıgınız için camianıza ve Sayın Yalçın TOPÇU Beyefendi'ye sonsuz tesekkürler..

bende bunu gönderdim

04 Mart 2011 21:00

merhametinedön
Şef

mücteba hocam size ulaşmak için o akşam nekadar uğraştık bir bilseniz:)))) ben başlık bile açtım:)))

http://forum.memurlar.net/konu/1194861/

04 Mart 2011 21:00

kaçak cep telefonu
Kapalı

mücteba hocam sorun değil, siz yapılan tüm eylemlere katılmış bir insansınız kesinlikle kaçtığınızı düşünmedik.. nasip değilmiş.. iletişim eksikliği oldu.. ama biliyosunuz geldiğim mesafe iş durumum izin durumum nedeni,yle en uygun zamanda apar topar geldim ankaraya çünkü bir daha şansım olmaya bilirdi..

04 Mart 2011 21:02

cocoshe
Kapalı

BENDE YOLLADIM TEŞEKKÜR MESAJLARINI:)

Toplam 166 mesaj