Editörler : swat3410

cezza
Aday Memur
24 Eylül 2011 01:39

hadı arkadaslar bılen yok mu onemlı...

esamis
Aday Memur
24 Eylül 2011 13:30

mrb arkadaşlar

evlilik tahkikatında evleneceğin kişinin ailesi falan araştırılıyor mu anne baba ile konuşuluyor mu yoksa sadece evleneceğim kişi mi araştırılacak

acele cevap verebilirseniz sevinirim

enigma_34
Kapalı
24 Eylül 2011 14:34

hukukta şahsilik prensibi vardır..evlilik tahkikakatında nişanlınız eğer ailesiyle yaşıyorsa...tutanakta falan adreste ailesiyle ikamet ettiği,babasının şu işle,annesinin ev hanımı olduğu,nişanlının gbt kayıtları,çevrede yapılan araştırmada olumsuz bir durum yoktur şeklinde tutanak iş biter...çok önemli değil yani..hatta evrakı takip edersen karakola evrak gittiğinde nişanlın kimliğiyle karakola gider ordanda hallederler..

imbikten.damlalar
Aday Memur
06 Aralık 2011 23:12

kardeş eğer nişanlının ikameti polis bölgesinde ise bir haftada halledersin. personeldekilerle konuş yardımcı olurlar.

07 Aralık 2011 04:38

bu kadar korkak olmayın arkadaşlar biraz özgüven farz edelim ki soruşturma olumlu çıktı o zaman gider idare mahkemesine bi dilekçe verirsin yargı halleder takma kafana gönlün kimi istiyorsa git evlen onunla

cosec0
Şef
07 Aralık 2011 19:56

caca arkadaşım bişey sorcam tayin için şubatı mı bekliyorsunuz yoksa polis eşlerine zorunlu eş durumu tayini die bişey varmış ondan mı yararlanacaksınız.benim nişanlımda polis merak ediyorum istediğimde yanına gidebilecekmiyim yoksa şubatı ağustosu falanmı beklicem

DEREKENARI
Şube Müdürü
08 Aralık 2011 17:48

SN CEZZA ; Sonuç Polis Eşi Olamaz şeklinde gelirse....İşin ile eşin arasında seçim yapmak zorunda kalırsın ....

06_police
Şube Müdürü
08 Aralık 2011 23:19

evlilik tahkikatının sonucunu beklemeden evlendim diyelim.

1 evlilik tahkikatın yinede yapılır sonuç olumsuz çıkarsa eş veya iş arasında seçim yaparsın.

sonuç olumlu çıkarsa 4 ay veya 6 ay kıdem tenzili alırsın gasp büroda bi sürüde sıkıntı çekersin.

ben evlenirim idari mahkemeden çözerim diyorsan sana ii şanslar.

expol
Kapalı
10 Aralık 2011 14:14

Ben pomem mülakatlarını geçtikten sonra evlendim, bir kaç gün sonra pomem eğitimi başlayacak. Benim durumum hakkında bilgisi olan var mı?

nagiii
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:37

İyi günler, bir soru sormak istiyorum. Polis evlenme tahkikatı konusunda aileyi ne kadar araştırıyorlar. Nişanlımın babası iflas ettiği için elektrik- su borçları yüzünden 1 yıl ceza almış ancak para cezasına çevirmişler ve şimdi ise ödemeye çalışıyor . Bu bizim için sorun olur mu?

ayçam23
Aday Memur
25 Ağustos 2012 23:15

arkadaslar ben bir soru sormak istiyorum evlilik tahkikatında aile ne kadar arastırılıor eğer sonuç olumsuz cıkarsa ne yapmam gerekiyor benm abimin mahkemesi dewam edio ama bizimle yasamıo herhangi bir sorun olur mu sizce bilgisi olan warsa lütfen paylasın...

yağmur-55
Daire Başkanı
26 Ağustos 2012 01:58

syn nagiii hanım hiç dert etmeyin öyle şeyleri. tahkikatta asıl önemli olan haysiyetsizce hayat tarzı yaşayıp yaşamadığı( örneğin hayat kadını olup olmadığı, başka kişilerle dost hayatı yaşayıp yaşamadığı v.b.), yasa dışı örgüt bağlantısının yada sempatizanının olup olmadığı gibi şeylere bakılır..

eskiden soyunda dönmelik olup olmadığına da bakılırdı ama kaldırdılar..:))

sizin dediğiniz tarzda suçlar bu kapsama girmiyor..

syn ayçam23 mahkemenin içeriği yukarıdaki anlattıklarımdan birine denk geliyorsa büyük olasılıkla çıkmaz ama çıkma ihtimalide var. mahkemenin içeriğini de yazsaydınız keşke..

moguz06
Aday Memur
10 Temmuz 2014 10:01

arkadaşlar bi sorum olacak benim tahkikat sonuçlandı anlaşamadık nikah olmadı üstüme düşen bişey varmı ne yapmam gerekir...

Karamurat91
Kapalı
28 Eylül 2016 16:34

Bnmde bi sorum olacak polisin evlenecegi kisinin birinci derece yakini teror orgutu propagandasinyapmaktan yargilaniyor bunun evlenme konusunda olumsuz sonuc dogurmu bi akinti yasanirmi

policeman2016
Kapalı
28 Eylül 2016 19:19

evlilik tahkikati kac gunde sonuclaniyor

kdrrr
Kapalı
28 Eylül 2016 19:54

Nagiii cezaevinde olması yada olmaması eğer belirttiğin şeyle alakalı ise yani parasal borç falansa suç bireyseldir 1 vede bu sebeple olumsuz gelmez. Benim de tahkikatım yapıldı 1 ay sürdü 2 kere karakola gittim.polisler geldi evime mahalleme çalıştığım şirkete ???? korkmayın yani ahlak dışı örgüt propagandası vs vs seyler yoksa standart evinde işinde bir bayan için zor bi süreç değil tabi bazen aksilikler olur dünya hali ama p konuyuda burda o meslek erbabı polis abiler zaten açıklamış. Allah herkesin yardımcısı olsun.

kdrrr
Kapalı
28 Eylül 2016 20:02

He bide süre uzadıkça cevap gelmedikçe en düzgün insan bile psikolojik olarak acaba bn bşey mi yaptım yapmıs olabilir miyim vs vs die strese giriyo tavsiye kendinizi cok yıpratmayın zaten evlilik hazırlığı baslı basına sıkıntı bu da eklenirse huzursuzluk çıkar kavga falan hiç gerek yok Relax olun polis eşi olmak zaten bi sabır işi evlenmeden önce başlaması gerek sabırın.benim nişanıma en son eşim geldi oda gece görevinden uykusuz geldi ben kuaföre kendim kendi aracımı kullanarak gittim ve sac bas yapılı eve kendim geldim eşim bunlardan sonra geldi üzüldüm mü üzüldüm ama bazı şeylerden feragat edeceksiniz yoksa cok sıkıntı olur ilerde aynı evde sabırsızlık çünkü abilerimin işleri gercekten cok zor bn doğumdan önce kac kez fenalaştım eşim cok sonralardan gelirdi doğumda görevden geldi yani sabır sabır sabır kırılmadan cok sey beklemeden seviyor seviliyor olmanın telkini ile yasamaya alışmak gerek
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi