Editörler : F16 Gökçen
«78910111213141516171819

o.b.
Kapalı
04 Eylül 2013 14:04

son çare olarak şant düşünülür. sizin durumunuzda inşallah gerek kalmayacak şekilde düzelir. herkese acil şifalar arkadaşlar

bellemorte, 11 yıl önce

diazomid bende işe yaramadığı için hem göz hem nöroloji doktorunun kararıyla doktorlar kesti şuan çok garip bir dönemdeyim. :(

pınarx
Aday Memur
04 Eylül 2013 16:17

inşallah bir an önce biter bu hastalık bütün ailem şant ameliyatı ol kurtul diyor ben hiç istemiyorum herkese acil şifalar diliyorum arkadaşlar

o.b., 11 yıl önce

son çare olarak şant düşünülür. sizin durumunuzda inşallah gerek kalmayacak şekilde düzelir. herkese acil şifalar arkadaşlar

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
19 Eylül 2013 09:54

uzun zamandır ilaçlarımı kullanmıyorum. bol bol kola ve kahve içiyorum bazen ağrılarım çok artıyor ama dişimi sıkıyorum. Geçen hafta dr uma gitseydim kesin hemen lp yaparlardı. Bıktım artık kola ve kahve ile hallettim şuan cok rahat olmasamda dayanabiliyorum.

Uyku düzensizliğide müthiş tetikliyor.

gülveyda
Aday Memur
20 Eylül 2013 08:47

anlayamadım kola ve kahve iyi mi geliyor....

bellemorte
Memur
20 Eylül 2013 15:01

Benim doktor bol bol kahve iç demişti. Hastanede yatarken günde 3 bardak en azından kahve içtim:) Sanırım ödemi azaltıyor... böylece basınç azaltıyor. Sanırım mantığı bu...

gülveyda, 11 yıl önce

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
23 Eylül 2013 13:54

bana dr um öyle dedi içince gerçekten rahatlıyorım sanıyorum bellomorte nin dediği mantıkla işliyor. Bol bol kafein almalısın dedi. Kahve veya kola.

gülveyda, 11 yıl önce

hhizli
Aday Memur
24 Eylül 2013 09:57

ARKADAŞLAR ADANADA TEDAVİ GÖREN HASTAMIZ İÇİN ÇOK ÇOK ACİL AB Rh (-) KANA İHTİYACIMIZ VAR. KANA VEREBİLECEK ARKADAŞLARIN 0533 324 92 90 NOLU TELEFONDAN ÜMİT ÖZKAZANÇ İLE GÖRÜŞMELERİNİ RİCA EDİYORUZ.

gülveyda
Aday Memur
24 Eylül 2013 11:10

cuma günü doktordaydım bizzat sordum çay kahve fazla tüketme dediler

gülveyda
Aday Memur
24 Eylül 2013 11:12

takipleriinizi nerde yaptırıyorsunuz ben fakülteyi bırakmayı düşünüyorum

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
24 Eylül 2013 11:33

fakültede yaptırıyorum ben. Banada bol bol su ve kafein tüket dediler.

bellemorte
Memur
25 Eylül 2013 09:18

Çapa tıp fakültesinde yaptırıyorum.

Bol su + bol kahve iç dediler. Hem çapa hemde başka bir eğitim araştırma hastanesi. İkiside dedi.

gülveyda, 11 yıl önce

takipleriinizi nerde yaptırıyorsunuz ben fakülteyi bırakmayı düşünüyorum

gülveyda
Aday Memur
26 Eylül 2013 09:18

öncelikle ilginizden dolayı teşekkürler ben mersin üniversitesinde takibimi yaptırıyorum yaptıkları tek şey gözlerdeki ödeme bakıp 2 ay veya 3 ay sonra gel diyorlar hiçbir açıklama bilgilendirme yok en son bayramdan önce LP işlemi yapıldı basıncım 28 den 34 de çıkmış buda beni biraz üzdü ayrıca sıvı kaçağından dolayı 10 gün inanılmaz ağrılar çektim oysa ki 24 saat sırt üstü hareket etmeden hastanede yatmam gerekiyormuş beni işlemden 1 saat sonra gönderdiler yaptıklarının yanlış oldugunu söylediğimde doktorum daha iyi olmuş basıncın biraz daha düşmüştür dedi saçmalık bence hatalarını kabüllenemediler hastanın derdini bir Allah bilir birde çeken bilir Rabmim cümlemize şifalar versin ...

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
26 Eylül 2013 09:26

gülveyda,

1-Poliklinik takibindesin yoksa gittiğin bir öğretim üyesi varmı?

Poliklinik takibinde böyle olaylarla cok sık karşılaşılıyor. Size nacizane tavsiyem bu konunun uzmanı bir hocanın takibine girmeniz. Benim en son basıncım 154 dü:( Doktorum ilk günümden şuana kadar basıncım ne zaman kaç oldu göz dibi silikliğimin takibi görme alanım vs hepsini gider gitmez bilir. Sil baştan kımseye dert anlatmam.

Eğer öğretim üyesi takibindeysende acilen değiştir dr unu.

gülveyda
Aday Memur
26 Eylül 2013 09:57

1 yıldır ünüversiteye gidiyorum doçent dr. bakıyor her gittiğimde neyin vardı diyor halen beni tanımıyor yeni bir prof. dr . var oda dışardan bakıyor ona gitmeyi düşünüyorum.... Ayrıca sizede Almanyadan bizim rahatsızlığımızı yaşayan bir bayanın doktoru ona ağlamasını söylemiş ve rahatladığını söylüyor belki faydası olur paylaşmak istedim...

bellemorte
Memur
26 Eylül 2013 10:57

Şuan benim doktorumda böyle yapıyor ama göz muayenem ekstradan yapılıyor. Renkli fundus, görme alanı yapılıyor hastalık zarar veriyormu diye. Mutlaka sağlam bir göz doktorunun takibine girmelisiniz nacizane tavsiyem. Çünkü önce göz muayenelerim testlerim yapılıyor sonra nörolojiye gidiyorum. Nöroloji ancak böyle yönlendiriyor beni.

Sizin durumunuzda her seferinde ödemin azaldığını anlayamaz. Ancak sizi hatırlıyacak gözünüzde ne kadar ödem vardı hatırlayacak öyle. O da çok zor. Şuan geçmiş yada geçmemiş diyorlar tedaviye devam ilacın dozunu arttıralım/azaltalım şeklinde yönlendiriyorlar.

Göz doktorum sürekli farklı tarihlerde çekilmiş gözün fotografına bakıyor ve karşılaştırıyor azalmış artmış diye kesin net bilgi veriyor. Bu nedenle göz doktorunun takibine girmenizde fayda olduğunu söyledim...

Benim şuan ki tedavi şeklim sadece kilo vermek (ilaç kullanmıyorum işe yaramıyor.) 17 kilo verdim. Renkli fundus çekilecek gelecek ay sonu 22,23 kilo vermiş olacağım. Ödemin azalmış olacağını ümit ediyorum...

Allah acil şifa versin herkese.

gülveyda, 11 yıl önce

1 yıldır ünüversiteye gidiyorum doçent dr. bakıyor her gittiğimde neyin vardı diyor halen beni tanımıyor yeni bir prof. dr . var oda dışardan bakıyor ona gitmeyi düşünüyorum.... Ayrıca sizede Almanyadan bizim rahatsızlığımızı yaşayan bir bayanın doktoru ona ağlamasını söylemiş ve rahatladığını söylüyor belki faydası olur paylaşmak istedim...

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
26 Eylül 2013 11:39

hem göz hemde noroloji dr unu cok ıyı secmelisin ve hep aynı dr a gitmelisin hatırlamıyorsa değiştir derim.

bellamorte wuhuwwwwwwwww yaf o kadar kıloyu nasıl verdınız ya.57 kg yum 4 kg vermek için resmen aç dolanıyorum veremıyorum:S

gülveyda
Aday Memur
26 Eylül 2013 12:03

iyiki varsınız bu sayede eksiklerimi tamamlıyorum özel bir hastanenin göz doktorunada gittim yani doktor git dedi diye değil fakat gerekli kontrol yapıldı en azından göz takibimi burda yaptırırım diye düşünüyordum dr . söylediği bana benlik işin yok nörolojiye gideceksin dedi ayrıca 162 boyundayım 64 kilodayım benim nekadar zayıflamam lazım ....

pınarx
Aday Memur
29 Eylül 2013 01:29

geçmiş olsun gülveyda bende mersin araştırmaya gittim aynen banada aynısını yaptılar 2 3 ay sonraya randevu veriyolar artı her gittiğimde farklı doktorla karşılaşıyordum oranın belli bi düzeni yok mersinliyim ama tedavi için kalkıp afyon a gidiyordum bende ne yazıkki doktorum izmire gitti ne yapacağımı bilmez durumdayım şu an acil bi dr bulmam lazım anlayacağın iyi ve ilgili bi dr......

gülveyda, 11 yıl önce

öncelikle ilginizden dolayı teşekkürler ben mersin üniversitesinde takibimi yaptırıyorum yaptıkları tek şey gözlerdeki ödeme bakıp 2 ay veya 3 ay sonra gel diyorlar hiçbir açıklama bilgilendirme yok en son bayramdan önce LP işlemi yapıldı basıncım 28 den 34 de çıkmış buda beni biraz üzdü ayrıca sıvı kaçağından dolayı 10 gün inanılmaz ağrılar çektim oysa ki 24 saat sırt üstü hareket etmeden hastanede yatmam gerekiyormuş beni işlemden 1 saat sonra gönderdiler yaptıklarının yanlış oldugunu söylediğimde doktorum daha iyi olmuş basıncın biraz daha düşmüştür dedi saçmalık bence hatalarını kabüllenemediler hastanın derdini bir Allah bilir birde çeken bilir Rabmim cümlemize şifalar versin ...

pınarx
Aday Memur
29 Eylül 2013 01:31

süper gerçekten tebrik ediyorum seni nasıl verdiğinide merak ediyorum doğrusu tavsiyelere ihtiyacım var

bellemorte, 11 yıl önce

Şuan benim doktorumda böyle yapıyor ama göz muayenem ekstradan yapılıyor. Renkli fundus, görme alanı yapılıyor hastalık zarar veriyormu diye. Mutlaka sağlam bir göz doktorunun takibine girmelisiniz nacizane tavsiyem. Çünkü önce göz muayenelerim testlerim yapılıyor sonra nörolojiye gidiyorum. Nöroloji ancak böyle yönlendiriyor beni.

Sizin durumunuzda her seferinde ödemin azaldığını anlayamaz. Ancak sizi hatırlıyacak gözünüzde ne kadar ödem vardı hatırlayacak öyle. O da çok zor. Şuan geçmiş yada geçmemiş diyorlar tedaviye devam ilacın dozunu arttıralım/azaltalım şeklinde yönlendiriyorlar.

Göz doktorum sürekli farklı tarihlerde çekilmiş gözün fotografına bakıyor ve karşılaştırıyor azalmış artmış diye kesin net bilgi veriyor. Bu nedenle göz doktorunun takibine girmenizde fayda olduğunu söyledim...

Benim şuan ki tedavi şeklim sadece kilo vermek (ilaç kullanmıyorum işe yaramıyor.) 17 kilo verdim. Renkli fundus çekilecek gelecek ay sonu 22,23 kilo vermiş olacağım. Ödemin azalmış olacağını ümit ediyorum...

Allah acil şifa versin herkese.

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
30 Eylül 2013 08:58

1,65 boyundayım ve şuan 57 kiloyum. Gecen hafta doktorum 3 veya 4 kg daha versen cok ıyı oklur dedi. Bugun itibari ile spora başlıyorum.

gülveyda, 11 yıl önce

iyiki varsınız bu sayede eksiklerimi tamamlıyorum özel bir hastanenin göz doktorunada gittim yani doktor git dedi diye değil fakat gerekli kontrol yapıldı en azından göz takibimi burda yaptırırım diye düşünüyordum dr . söylediği bana benlik işin yok nörolojiye gideceksin dedi ayrıca 162 boyundayım 64 kilodayım benim nekadar zayıflamam lazım ....

Toplam 361 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi