Editörler :
«6789101112131415161718
11 Ekim 2018 15:10

o.b.
Genel Müdür

bu hastalıkla ilgili bi sorum var. arkadaşlar bu hastalığın başlangıc dönemini hatırlayın ve o dönemde çok zor ve canınızı sıkan şeyler mi yaşadınız? psikoloji gerçekten bu hastalığı çok etkiliyor.

31 Ekim 2018 14:03

Handeank
Aday Memur

Hastalık teshisi beyin mr ıyla mi yapiliyor ?

31 Ekim 2018 16:17

kermen44
Aday Memur

beyinle ilgili bütün tetkikler yapılıyor. herhangi bir bulgu yoksa bu psödötümor serebridir deniyor.

03 Kasım 2018 00:42

Handeank
Aday Memur

Aranizda bu hastalikla birlikte olup sigara kullanan var mı ? Ya da tetikleyici midir sizce?

06 Kasım 2018 10:09

ışılay3
Başbakan Müsteşarı

o.b kesinlikle etkili bence

08 Kasım 2018 19:16

Handeank
Aday Memur

Bas agrisiyla gittim mr cekildi ilk defa teshis konuldu dun Lp yaptirdim.Gozumde ödem yok dendi gorme alani testim de iyi ama biraz degisik goruyo gibiyim bulaniklasiyo gibi bazen yazilar yüzler.diazomid 250 mg 2x1 baslandı.Bu hastaliktan kurtulan ya da normal sekilde yasamina devam edemeyen var mi?Kulagimda da ugultu var hep.Burun kemiklerinizde basinc agri hissediyo musunuz siz de? Beni biraz bilgilendirirseniz cok sevinirim cok moralim bozuk.Ise bile gitmek istemiyorum depresyona girmem an meselesi :(

09 Aralık 2018 05:03

Umutlu.
Aday Memur

Handeank benimde dedigin belirtilerin nerdeyse çoğu oldu kulak çınlaması ve uguldama galiba diazomitin yan etkisi çünkü 1 hafta sonra geçmişti ama malesef uyusma yan etkisi hep sürüyor ozellikle regl donemimde ve birkac gun oncesi ayaklarim cok agrili uyusuyor ilk zamanlar daha sıktı tabi ben 4 tane diazomit 1 kalinorla başladım günde doktor 5 ay sonra gozumden odeme bakip azalmis deyip 3 kalinor 1 diazomid yapalim 3 ay kullan gel dedi ama ben başka bir doktora daha gitmek istedim ve oda ilac dusurmek veya kesmek icin lp sart dedi yapilcak yine dedi cok korkuyorum o acı ve sonrasındaki bas agrilari dayanilmaz sizlere sormak istedigim sizin doktorlariniz da surekli lp istiyormu hayatımız boyumca agrilar tekrar baslarsa hep lp mi yapilacak yardimci olurmusunuz ankarada iyi bir doktor öneriniz varmi ozellikle bu alanda uzmanlasmis😔

25 Haziran 2019 21:09

Pinarkc
Aday Memur

Bende de ayni sikayetler vardi ve ayni tani konuldu nasil bas ediyorsunuz yada nasil bir tedavi uygulaniyor bana diazomid basladilar fakat yan etkilerinden dolayı kullanamadım antalya da yaşıyorum burada bildiğiniz iyi bir hekim varsa bilgilendirirseniz sevinirim

14 Temmuz 2019 13:19

hasancakarr
Memur

Merhaba arkadaşlar,

Nisan sonunda menenjit rahatsızlığı geçirdim. O dönemde 3 kere LP yapıldı. Her seferinde BOS protein arttı.

1 ay sonra araştırma hastanesine gittim, orada 341 lerden 149?a gerilemişti. Açılış basıncının 26 olduğunu, 17-18?lere kadar düştüğünü söylemişlerdi.

250 mg 3 adet diazomid ve günaşırı kalniinor verildi. Yüksek oradan ve artan şekilde sisli görme var. Sağ göz üstünde buğulanma, yani görme kaybı vardı. Diazomidin ilk haftasında o buğu kayboldu.

Beyin cerrahi bir profesörün yazısını gördüm, diazomidin elektrolit dengesini bozacağını 10 günkullanımda 1 hafta ara verilmesi gerektiğini söylüyordu.

Ben de 1 hafta ara verdim, tekrarlayacak mı diye kontrol etmek istedim. Diazomidi bıraktım, sisli görme, parlak ışığa karşı duyarlılık arttı. Tekrar kullanmaya başladım ve 2. Günden itibaren tekrar düzeldi.

Sormak istediğim şu: Bendeki basınç yüksekliğienfeksiyon kaynaklı ortaya çıktı ve papil ödem oluştu. Bu gibi durumlarda da ilacı bıraktıktan sonra nüksetme ihtimali var mı?

Şiddetli baş ağrım yok, çok fazla gezdiğimde ağrı oluyor ama uzanırken bir sıkıntı yok. Optik sinirlerde sorun yok. Tek olay fotofobi ve sisli görme. Aynı durumu yaşamış arkadaşlardan bilgi alabilirsem sevinirim.

Teşekkürler, herkese geçmiş olsun, ALLAH bütün hastalara şifalar versin.

Toplam 349 mesaj
«6789101112131415161718

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?