Editörler : crops35
14 Mart 2011 15:16

Gih personelin özlük haklarının eğitim durumuna göre düzenlenmesi..

(SaNDy)
Memur
14 Mart 2011 21:40

sırf bu mu?gih personeli özellikle maliyede birçok haksızlık var cumartesi mesaiye kalıoruz diğer kurumlar kalmadan alıyolar mesaiyi bütün günümüğz gidio orda..başka dewlet memuru yok mesaiye kalan....sonra gelir ile gider bölümü dengesizliği.....aynı işi yapan iki kişiden biri uzman 500 tl fazla alıyor ama işi bilmiyor memura soruyor....böyle bir ikilem olur mu?

14 Mart 2011 22:39

kesinlikle haklısınız.bakana twitterdan ulaşmak en mantıklı yol şu an için.ben de twitterdan epey msj attım.msjlara devam arkadaşlar.elbet sesimizi duyacaklar,duyarsız kalmayalım.

yakamoz81
Müsteşar Yardımcısı
15 Mart 2011 13:00

http://forum.memurlar.net/konu/945667/

-------------------------------

sayın editim bu konuda açılmış bir konu başlığı var ve yargıya intikal etmiş ama henüz bir sonuç yok..

konu üzerinde daha yoğun bir çalışma yapılırsa iyi olur diye düşünüyorum..

desteğiniz için teşekkür ederim..

Ank.Maliye06
Aday Memur
15 Mart 2011 16:04

Sayın editör arkadaşım yanlış anlama ama bu kadar maliye teşkilatı üzerine eğildiğini ilk kez görüüyorum açıkcası. Ama yazın 10 numara. Tebrik ediyorum ve destekliyorum. Bu konuda sonuna kadar arkandayım.

TİSSOTPRC200
Şube Müdürü
15 Mart 2011 22:22

Kesinlikle haklısın. Hatta imza kampanyası başlatıp Maliye Bakanlığına iletelim.

halk cephesi
Kapalı
16 Mart 2011 09:00

GİH maduru arkadaşlar. Yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum.Ne yazık ki bu konuda sorumluluğu olanlar gereğini neden yapmazlar bir anlam veremiyorum.Sorumluluğu olanlar derken (Sendikalar,Yüksek Planlama Kurulu,Dev.Pers.Başk,Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kont.Gen Müd,Danıştay....) Galiba üzerinde çalışıyorlar. Yoksa bu haksızlığı gidermeye tek başına maliye bakanının gücü yetmez.Bu Bakanlar Kurulu İşi... Tabii GİH' ni Üvey evlat olarak görmekten vazgeçerler ise...

17 Mart 2011 14:06

bende maliye bakanına meil çektim, herkesten destek bekliyoruz. bir destekte memurlarnetten lütfen, bu sorunlarımızı anasayfaya taşısınlar.

sağtekk
Şef
17 Mart 2011 15:42

arkadaşlar ne yapıp yapı bunu bu sene yapılacak olan toplu sözleşme metnine yazdırmalıyız.

cübbek
Şef
17 Mart 2011 16:59

luka dostum yazmakla kalem aşınmaz ama hiç bir siyasetçi eylem yapmadığın sürece senin sorununa çözüm bulmaz hele hele bu AKP iktidarı yani memur işci,köylüğ düşmanı iktidar hiç bakmaz dediğim gibi bu işler örgütlü mücadeleyle olur.

TİSSOTPRC200
Şube Müdürü
17 Mart 2011 20:59

birilerinin bu adamlara bir uzmanın 5 yıldan önce işi öğrenemeyeceğini bunun yerine uzmanlık kadrosunu sadece teşkilat içine açılması gerektiğini anlatmalı...

sağtekk
Şef
18 Mart 2011 11:19

arkadaşlar daha dün sağlik bakanliği na açilan davada i̇dare mahkemesi̇ i̇şletme fakültesi̇ni̇ ebeli̇k bölümünün üst öğreni̇mi̇ saydi

ya rabbi̇ bu nasil bi̇r zülüm

i̇kti̇sadi̇ ve i̇dari̇ bi̇li̇m olan i̇şletme fakültesi̇ ebeli̇k i̇çi̇n üşt öğreni̇m sayiliyor ama gel geleli̇m genel i̇dare hi̇zmleri̇nde memur üst öğreni̇m sayilmiyor

bu nasil bi̇r zülüm bu nasi̇l bi̇r haksilik

arkadaşlar i̇nsanin hakli olduğu halde hakkini aramamasi rizkini aramamasi mücadele etmemesi̇ bi̇li̇yorsunuz di̇ni̇mi̇zcede günah sayiliyor

bu durmdan muzdari̇p olan herkez eli̇nde ne geli̇yor nerele ulşabi̇li̇yorsa demokrati̇k çerçeve i̇çeri̇si̇nde hakkini arasin mücadelesi̇ni̇ versi̇n saygilarimla

sağtekk
Şef
18 Mart 2011 11:23

arkadaşlar daha dün sağlik bakanliği na açilan davada i̇dare mahkemesi̇ i̇şletme fakültesi̇ni̇ ebeli̇k bölümünün üst öğreni̇mi̇ saydi

ya rabbi̇ bu nasil bi̇r zülüm

i̇kti̇sadi̇ ve i̇dari̇ bi̇li̇m olan i̇şletme fakültesi̇ ebeli̇k i̇çi̇n üşt öğreni̇m sayiliyor ama gel geleli̇m genel i̇dare hi̇zmleri̇nde memur vb i̇çi̇n üst öğreni̇m sayilmiyor

bu nasil bi̇r zülüm bu nasi̇l bi̇r haksilik

arkadaşlar i̇nsanin hakli olduğu halde hakkini aramamasi rizkini aramamasi mücadele etmemesi̇ bi̇li̇yorsunuz di̇ni̇mi̇zcede günah sayiliyor

bu durmdan muzdari̇p olan herkez eli̇nde ne geli̇yor nerele ulşabi̇li̇yorsa demokrati̇k çerçeve i̇çeri̇si̇nde hakkini arasin mücadelesi̇ni̇ versi̇n saygilarimla

sağtekk
Şef
18 Mart 2011 16:07

edi̇tör arkadaşim ortaokul mezunu bi̇r memur la yüksek li̇sanli memur arasinda 4/1 ne düşünceye hi̇çbi̇r farkayok bi̇r meurun 4/1 ne düşmesi̇ i̇çi̇nde en az 12- 13 yil çalişmasi gereki̇r

4/1 ortaokul mezunu memur i̇le yüksek li̇sans mezunu 4/1 deki̇ memur ayni maaş ve ek ödemeyi̇ alir sadece ortaokulmzenu bi̇r memur 4/1 ne geç düşer,

yani̇ ortaokul mezunu bi̇r memur i̇le yüksek li̇sans mezunu bi̇r memur eği̇ti̇mi̇ne i̇sti̇naden ekstra bi̇r mali̇ hakka sahi̇p deği̇l. saygilar

nüfusçu 79
Memur
18 Mart 2011 16:41

ankadaşlar canlı yayına çıkan başbakana veya diğer bakanlara canlı yayında bu konudaki mağduriyetimiz ile alakalı soru yağmuruna tutulması gerekiryor. başka çözümü yok.

görengöz
Memur
18 Mart 2011 19:58

Bu konuda sendikalara e-posta veya arayarak gerekli baskıyı yapmalıyız gerekirse toplu sözleşme masasına etkili bir şekilde getirilmezse sendika ayırtetmeksizin istifa edelim. Benim hakkımı aramıyorsa sendikanın ne anlamı var.

19 Mart 2011 13:16

gerçekten yazık biz gih personeline yazık. bu durumda öğretmenler olsaydı. şimdi buraya binlerce meil yağmıştı. yazık gerçekten yazık. tüm gih personelinden duyarlılık bekliyorum.

19 Mart 2011 17:18

biz çoktan istifa ettik o yalaka sendikalardan, sendikalardan beklentimiz yok artık. bireysel çaba peşindeyiz. mücadele etmezsek kimse bir şey beklemesin.

sağtekk
Şef
21 Mart 2011 13:53

Arkadasım metin cok uzun..bu kadar uzun metni kimseye okutamayız.. ben dahi okuyamadım..bize meramımızı en kısa ve öz şekilde anlatacak metin lazım.. Bu arada kusura bakma yazını aldıgım için.. EDİTÖR

serdengecti317
Daire Başkanı
21 Mart 2011 21:11

arkadaşlar ben de bir Maliye çalışanı olarak sizlerin muzdarip olduğu durumdan muzdaribim... benim de acizane şöyle bir düşüncem var.. bizler B kadrosu olarak girdik. 4 yıllık bitirmişiz eğitimimiz yerinde. mesleği okulda değil ama çekirdekten öğrenmeye başlıyoruz herşeyi tek tek öğreniyoruz.. birebir sorunların içindeyiz.. çözümleri biliyoruz..yıllar geçtikçe de işin piri oluyoruz.. işte bu noktada bir problem var.. Kariyer olayı.. Maliyede diğer kurumlara nazaran kurum içi yükselmeler daha belirgin ama ben yeterli görmüyorum. neden ? Neden bütün kurumlar kurum içinden denetmen müfettiş alımını yapmıyor? tamam eskiden memurların kahir ekseriyeti lise mezunuydu yüksek okul mezunu bir elin parmaklarını geçmezdi.. ancak şimdi öyle değilben de bir bir denetmenin,bir kontrolörün, bir hesap uzmanının veya bir müfettiğişin mezun olduğu okuldan mezun oluyorum..üstelik de ben yıllarca bire bir tüm iş ve işlemleri yaparak yetişiyorum... beni bir sınavla denetmen veya müfettiş yaptığınızda 2 yıl veya 3 yıl yetiştirmek zorunda kalmıyacaksınız..elinizde hazır bir eleman olacak.. oysa dışardan sınava aldığınız personeli bir üstadın yanında yetiştirmeye çalışıyorsunuz.. hangisini yetiştirmek daha maliyetli b kadro memuru mu yoksa denetmen veya müfettişi mi? yanlış anlaşılmasın dışardan alımlara karşı olduğum sonucu çıkarılmasın ben bu işin böyle yönünün de olduğunu belirtmeye çalışıyorum.. Aynı zamanda şöyle bir yararı da var diye düşünüyorum. memur bilecek ki çalıştığında kendini yetiştirdiğinde sürekli ilerleyecek bir üst makama çıkabilecek..işte o zaman işine daha çok sarılır güncelliğini sürekli korur..kendisini geliştirir.. böylece vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmaya başlar..sırf memurun bilgi eksikliğinden aksayan işlerde de büyük azalma olur.. ama yok memura bu imkanı sağlamazsan memur aga bezgin Bekir gibi sabah iştahsız iştahsız işe gider akşam olsa da eve gitsme diye pinekler, kendini oyalayacak bişeyler aramaya çalışır.. hayatta nbir beklentisi olmadan sanki ne olacak diyerek kendi alanı hakkında gelişmeleri takip etmez ve sonra da öylece emekli olur gider ama onun yaptığı yanlış iş ve işlemlerde ndolayı kamu zarar görür..

sizleri bilmem arkadeaşlar ama ben böyle düşünüyorum.. sizlerinde görüşlerinizi eleştirilerinizi memnuniyetle okuyabilirim..

oytopcu
Şef
21 Mart 2011 22:02

Siz hiç televizyonlarda geçinemediği için intihar eden GİH personleri gördünüz mü?

Ya da 2. iş olarak limon satan GİH personeli?(zaten öyle bir zamanımız yok heleki benim gibi maliye personeliysen akşam 6 dan önce eve gitme ya da ctesi leri deliksiz uyuma şansın da yok)

Eee bunlar olmayınca maaşa zam da yok işimiz zaten kutsal meslek te değil neden zammımız olsun ki?

Toplam 2522 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi