Editörler : supporters.
«262728293031323334353637»

Aysacry
Müsteşar
19 Ocak 2022 13:22

Cografyasi ve tabiati ve iklimsel ozellikleri dolayisiyla kar yagisi gec olsa da basladi..,) videolar var twtrda gaziantep te araclar yolda kalmis..bu uzucu bir durum tabi..Allah herkesi korusun..dogal felaketlerden..ama su video cok komik araclar yolda mahsur kalmis bir yerlerden muzik sesi geliyor...altinlar dizi dizi..diye;))pembik gelinlermi acep...))

Aysacry
Müsteşar
19 Ocak 2022 16:44

iyi yorulduk..tatil gibi bi hava var tatil degil

Aysacry
Müsteşar
19 Ocak 2022 16:47

asiri isyan icerir;))

https://youtu.be/p46xzANOD_w

Aysacry
Müsteşar
19 Ocak 2022 16:55

evet bitti gunumuz desemde yeniden basliyor..gideyimde biraz cehaletimi torpuleyeyim...

yeni bir konu kitap arastirma belgesel hakkinda engin bilgilerimi paylasecegim.....

aklimi celen tek sey yemek..;)

Aysacry
Müsteşar
20 Ocak 2022 09:08

sabah iki dilim borek alip yuruyeyim dedim..

tam da kalabalik vaktine denk geldim....mahhallemizin en guzel su boregini satan cok tatli bir abimiz var...abi ver dedim sen doldur ben posede pecete vs.birakayim...20 dakikam boyle gecti..boregimide orda yedim cayimida orda ictim...ayakustu kahvalti keyfi muthis..tabi biraz daha kalsam firinci usulu posetleri artik hohlayarak acardim..;)hijyen onemli..;)

Aysacry
Müsteşar
20 Ocak 2022 11:01

cok degerli kiymetli sevgili galatakulesi....

ozledim..sen olmayinca cok sessiz buralar..

Aysacry
Müsteşar
20 Ocak 2022 14:10

HulyaaaDeniz
Müsteşar
20 Ocak 2022 17:41

serbest kürsü mü takılıyoruz (:

Aysacry
Müsteşar
20 Ocak 2022 23:11

merhaba HulyaaaDeniz nasilsiniz evet biraz oyle takiliyorum;)

HulyaaaDeniz, 2 yıl önce

serbest kürsü mü takılıyoruz (:

r0tindaa
Yasaklı
21 Ocak 2022 00:01

Müsteşar genel müdür;)) çok diplomatik;))

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
21 Ocak 2022 00:24

Memura Bayram İkramiyesini konuşun... HARCADIĞINIZ ZAMAN İŞE YARASIN

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 09:10

KARNE İLE İLGİLİ ÇOCUĞA NASIL YAKLAŞILMALI?

İyi notlar göz ardı edilmemeli ve yalnızca kötü notlar değerlendirilmemelidir.

Her çocuğu tek ve biricik olduğu unutulmamalı ve çocuğun karnesi kardeşlerinin, arkadaşlarının ya da ailedeki diğer çocukların karneleriyle asla kıyaslanmamalıdır.

Şiddetten uzak durulmalıdır.

Eleştiren, aşağılayan, küçük düşürücü ifadeler kullanılmamalıdır.

Karnesinden dolayı çocuk suçlanmamalı ve cezalandırılmamalıdır. Çocuğu suçlamak ya da aşağılamak aileler tarafından kısa vadede çocuğun motivasyonunu yükseltme amacına yönelik başvurulacak tek yol gibi görünse de uzun vadede çocuğun benlik saygısının azalmasına, kendisini değersiz görmesine ve motivasyonun düşmesine neden olacaktır.

Karnesi iyi de olsa kötü de olsa eve karnesiyle gelen çocuğa verilen değer ve sevgi hissettirilmelidir. Her zaman her koşulda sevildiğini, değer verildiğini ve kabul edildiğini hisseden çocuğun benlik saygısı ve özgüveni de artacaktır.

Çocukların öncelikle iyi notları övülmeli ve takdir edilmelidir. Sonrasında düşük notlar, düşük notların nedenleri ve bu konuda neler yapılabileceği çocukla birlikte değerlendirilmelidir. Örneğin, ?bu dersindeki eksiklerinle ilgili önümüzdeki dönem neler yapabilirsin?? gibi.

Çocuğun karnesiyle ilgili hissettiklerini dile getirmesi sağlanmalı ve çocuğun dile getirdiği hisleri dikkatle dinlenmelidir.

Her çocuğun farklı alanlarda başarılı olabileceği unutulmamalı ve başarılı olduğu alanlar pekiştirilmelidir.

Çocuğun kapasite ve yeteneklerinin farkında olunmalı, çocuğun kapasite ve yeteneklerine uygun hedef ve beklentilerde bulunulmalıdır.

Karnedeki notlar kişilik özelliklerinden bağımsız değerlendirilmelidir. Alınan kötü notun çocuğunuzun ?başarısız ya da tembel? olduğunu değil o derse dair bir takım eksikliklerinin olduğunu gösterdiği unutulmamalıdır. ?Sen tembel bir çocuksun.? yerine ?Bu derse yeterince çalışmadığını düşünüyorum.? gibi ifadeler kullanmaya dikkat edilmelidir.

Karne bir rehber olarak görülmeli ve bu şekilde çocuğun geliştirilmesi gereken alanları tespit edilmeli ve çocuk bu konuda desteklenmelidir.

Bazı çocuklar çalışmasına ve çaba göstermesine rağmen karnedeki notları düşük olmaktadır. Böyle bir durumda öncelikle çocuğun çabası ödüllendirilmesi ve desteklenmeli sonrasında ise kötü notların altında yatan sebep (çocuk kaynaklı öğretmen kaynaklı, aile kaynaklı sebepler vs.) araştırılmalıdır. Sonuca ulaşabilmek için sorunun sebebinin tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması gerektiği unutulmamalıdır.

Karnedeki iyi notlar abartıdan uzak, takdir edici ifadelerle (?Aferin ne kadar güzel notlar bunlar, tebrik ederim.? gibi) ödüllendirilmelidir. Maddi değeri yüksek ödüllerden kaçınılmalıdır. Maddi değeri yüksek olan ödüllerde çocuk için amacın ödül kazanmak olacağı ve bunun çocuğu geliştirmeyeceği unutulmamalıdır. Takdir edici sözlerin, anne-baba ile geçirilen kaliteli zamanın, güzel bir tatil planının ya da anne-baba ile gidilen yemek, sinema, tiyatro, müze vs. gibi planların en etkili ödüller olduğu unutulmamalıdır.

Tatil süresinin her şeyden önce eğlenmek ve dinlenmek ihtiyacını karşılaması gerektiği unutulmamalıdır.

Ders tekrar ya da telafilerine tatilin bitmesine yakın bir zamanda başlanması gerekmektedir. Bu tekrar ve telafi süreleri abartıya kaçmayacak sürede çocuğun gelişimine uygun olarak belirlenmelidir.

Kendinizi çaresiz hissettiğiniz noktada bir uzmandan (rehber öğretmen, psikolog) fayda alabileceğinizi unutmayın.

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 10:42

dogu ekspresine kacak yollardan nasil binilir

enter..?

HulyaaaDeniz
Müsteşar
21 Ocak 2022 10:44

merhaba hayırlı olsun başlığınız (:

Aysacry, 2 yıl önce

merhaba HulyaaaDeniz nasilsiniz evet biraz oyle takiliyorum;)

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 10:51

merhaba HulyaaaDeniz nasilsiniz tesekkur ederim aslinda baslik benim degil;)baslik sahibinin izniyle yaziyorum sagolsun yazabilirsiniz dediler...beklerim birlikte yazariz kaleminiz cok guzel okuyorum sizi;)sevgiler..

HulyaaaDeniz, 2 yıl önce

merhaba hayırlı olsun başlığınız (:

HulyaaaDeniz
Müsteşar
21 Ocak 2022 10:51

iyiyim siz nasılsınız

siz aktive etmişsiniz neticede sizin sayılır artık(:

teşekkür ederim bilmukabele

Aysacry, 2 yıl önce

merhaba HulyaaaDeniz nasilsiniz tesekkur ederim aslinda baslik benim degil;)baslik sahibinin izniyle yaziyorum sagolsun yazabilirsiniz dediler...beklerim birlikte yazariz kaleminiz cok guzel okuyorum sizi;)sevgiler..

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 11:19

ben tesekkur ederim cok naziksiniz sevgiler:)

HulyaaaDeniz, 2 yıl önce

iyiyim siz nasılsınız

siz aktive etmişsiniz neticede sizin sayılır artık(:

teşekkür ederim bilmukabele

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 11:22

pelus kurk 1100 lira

kar botu 750 lira

kar pozu vermek 14 dakika...

iyi ki kar yagmiyor bizim buralara cok zahmetli cok..;)

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 12:23

biraz spor yapalim...;)

https://youtu.be/fFdAPc-e2uQ

Aysacry
Müsteşar
21 Ocak 2022 22:50

guzel yogun yorucu bir gunun ardindan dinlenme baslasin kanepenin tozunu alayim aylardir oturulmuyor..evim ozlemis beni..birakmam tabi miskin miskin tembellik yapmak..;)

Toplam 5102 mesaj
«262728293031323334353637»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi