Editörler : Lanet
20 Mart 2011 18:14

Huzurun Pahası

Ünlü bir düşünür "Huzurun pahası vardır" der.

siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
21 Mart 2011 13:30

"Huzurun bir pahası var. Evet, onu ödemek lazım. Benim ödediğim paha, hayatımın hepsidir. Ama bundan üzgün değilim. Ödediğim bedel, ulaştığım kaynak için çok değildir. Çünkü bu kaynağın başında ben, yıllar yılı kaybettiğim en değerli şeyi, yani kendimi buldum."

*

Şimdilik kopyala-yapıştır yaptım. "Ünlü bir düşünür" olduğumda düşünürüm; ancak bedelini ödediğim şeylerin gerçekten benim olacağını ve onları hak ettiğimi. Bazen de tersten alır; eğer bedelini ödüyorsam ve bu bedel benden bir şeyler götürüyorsa huzur bunun neresinde derim?..

vakum
Genel Müdür
21 Mart 2011 20:07

bu ünlü düşünür epiktetos'dur.Ayrıca Epiktetos azad edilmiş bir köledir.

Der ki:?Tanrının bize verdiği en büyük nimet, malik olduğumuz hâlde, malik olduğumuzu bilmediğimiz kuvvetleri, bir gün kendimizde bulmak kudretidir.? ve ?Huzurun bir pahası var??der.

"zeyneb"
Kapalı
23 Mart 2011 19:56

Huzurun pahası huzursuzluk olsa gerek, insan ne kadar huzuru ararsa aradığı kadar huzursuzluğun içinde buluyor kendini.Bence huzurlu olmayı düşünmeden hayatı olduğu gibi kabul etmek lazım.

25 Mart 2011 23:09

Hayatta Huzurlu olmak isteniyorsa..Hayatı Akışına bırakmak lazım yani hayatı kabullenmek gerek...

vakum
Genel Müdür
26 Mart 2011 12:09

bence ne huzur ne de rahat vardır dünyada.ne zaman huzura erdiğimizi düşünsek mutlaka huzursuzluk verici başka durumlar yaşanmaktadır.bu kısır döngü ölüme kadar devam etmektedir-yani huzura erene dek-

dendenlidünya
Kapalı
26 Mart 2011 12:24

ölüm sana huzur vercekse tabi..belki de asıl huzursuzluk orda başlayacak vakum

vakum
Genel Müdür
27 Mart 2011 20:47

olaya nereden bakıtığımız çok önemli.

sıkıntılardan örülü bir dünyada daha küçük bir dünya içerisine hapsolan insanın ne kadar huzurlu olacağı düşündürücdür.

Diğer taraftan farklı bir dünyada huzur diye bir mevhumunun olup olmadığı ayrıca tartışılcak bir konudur.

Dünya ve ötesi için huzurun anlamı ile "huzur nedir " ve "huzurun pahası olmalı mıdır" hususlarında yormlarınızı bekliyorum.

togeder
Müsteşar Yardımcısı
02 Nisan 2011 15:21

huzur neidr sizce neden hep huzur ararız dunyada herşeyin zıttı vardır neden yaratlmıştır düşündünüzmü hiç her zaman huzurlu olsak belki ondan da bıkardık insnaız biz hiç bir şey yetmez bize

vakum
Genel Müdür
02 Nisan 2011 15:49

Huzur rahata ermedir ama dünyada rahatlık diye bir şey yoktur.

*kapkarakedi*
Daire Başkanı
13 Nisan 2011 12:36

23 Mart 2011 19:56

Huzurun pahası huzursuzluk olsa gerek, insan ne kadar huzuru ararsa aradığı kadar huzursuzluğun içinde buluyor kendini.Bence huzurlu olmayı düşünmeden hayatı olduğu gibi kabul etmek lazım.

"zeyneb"

-------------------------------

insan ne kadar huzuru ararsa aradığı kadar huzursuzluğun içinde buluyor kendini ....

Agnostik81
Genel Müdür
13 Nisan 2011 14:10

Huzur , bir arayıştır.

yenigeldim
Memur
14 Nisan 2011 14:33

huzur kendi içimizdedir.Farkında olmayabiliriz bir köşede saklanmıştır bizde onu öne çıkarmalıyız

vakum
Genel Müdür
14 Nisan 2011 19:23

bazı şeylerin değeri zıddıyla ölçülmekte.Huzursuzluk,rahatsızlık olmasaydı, eğer daimi huzur olsaydı, huzurun bunun değerini bilemeyecektik.

Tıpkı iyiliğin olduğu bir dünyada kötülüklerin olması gibi.

asi_a
Kapalı
15 Nisan 2011 12:29

HUZURUN PAHASI KARAKTERDİR :)

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
11 Ocak 2015 11:42

Hâlâ ünlü bir düşünür değilim ve hâlâ ünlü düşüncelere de sahip değilim... Ağzım var diye mi konuşuyorum, yoksa ödediğim bedel gerçek bir bedel mi bilemiyorum... Ama sert bir virajı az hasarla -hazarsız değil- atlattığımı biliyorum...

Anladım ki huzur, keskin virajları hazarsız, ya da az hasarla atlatmakmış...

Sanırım huzurluyum...

Martı İkaros
Şube Müdürü
12 Ocak 2015 10:28

Huzur varken farkedilmesi zorken yokluğunda aramaya çıkmak daha çok huzursuz ediyor insanı.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi