Editörler : oto-danisman-expert
21 Mart 2011 13:30

İstanbul kkk dikimevi işci çalışma şartları tavsiye edermisiniz?

arkadaşlar bilgisi olan varsa paylaşabilirmi maaş çalışma şartları mülakatta neler sorulur tavsiye edermisiniz

garip.memur
Aday Memur
29 Mart 2011 20:13

sınav tarihleri açıklanınca haberleşelim arkadaşlar

garip.memur
Aday Memur
29 Mart 2011 20:58

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA

YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 29/6/2009 No : 2009/15188

Dayandığı Kanunun Tarihi : 22/5/2003 No : 4857

Yayımlandığı R.Gazetenin Tarihi : 9/8/2009 No : 27314

Yayımlandığı Düsturun Tertibi : 5 Cilt : 48 S :

2) Sınav kurulu; sınavın yapılacağı yerleri önceden belirler, sözlü sınavlar hariç olmak üzere sınav sorularını ve cevap anahtarlarını hazırlar ve mühürlü bir zarfta saklar, sınav sonuçlarını değerlendirir.

(3) Adayın başarı puanı; hem yazılı hem de sözlü sınav yapılması hâlinde, adayın KPSS puanının yüzde ellisi, yazılı sınav puanının yüzde otuzu, sözlü sınav puanının yüzde yirmisi; sadece yazılı ya da sadece sözlü sınav yapılması hâlinde adayın KPSS puanının yüzde yetmişi, yazılı veya sözlü sınav puanının yüzde otuzudur. Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste belirlenerek ilan edilir. Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sınav kurulunca incelenir.

garip.memur
Aday Memur
29 Mart 2011 21:05

MADDE 13 ? (1) Kurum tarafından 11 inci ve 12 nci maddelerdeki esaslar doğrultusunda oluşturulan listeler, son başvuru tarihini izleyen günden itibaren beş iş günü içinde, sınav yapılmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

Ek liste gönderme

MADDE 14 ? (1) Talepte bulunan kamu kurum ve kuruluşları, Kurum tarafından gönderilen listelerdeki adayların genel ve özel şartları taşıyıp taşımadığını, sınavdan önce inceler; başvuru sahiplerine ilişkin ispatlayıcı belgeleri saklar. Kamu kurum ve kuruluşları, durumu talep şartlarına uymayan adayları, isimleri ve belgeleriyle birlikte Kuruma ileterek, aynı sayıda ve aynı listeden, sıra gözetilerek bir defaya mahsus olmak üzere ek liste gönderilmesi talebinde bulunabilir.

(2) Kamu kurum veya kuruluşlarının yapacağı sınava, Kurum tarafından gönderilenlerden, açık iş sayısının altında katılım olması hâlinde, sınav yapılmadan önce kamu kurum ve kuruluşlarının talebi üzerine, başvuru yaptığı hâlde gönderilen listelere giremeyen en yüksek puanlı kişiden başlanmak suretiyle, Kurum tarafından açık iş sayısının üç katını tamamlayacak şekilde yeni bir liste gönderilir.

İkinci liste gönderme yasağı

MADDE 15 ? (1) Durumu talepte belirtilen şartlara uygun olanlar arasından, Kurum tarafından en az açık iş sayısı kadar aday bildirilmesine rağmen, kamu kurum ve kuruluşlarınca yerleştirme yapılmayarak iptal edilen talepler için, aynı şartlarda ve aynı yıl içinde Kurumdan yeniden işçi talebinde bulunulamaz.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Yapılacak İşlemler

Tebligat

MADDE 16 ? (1) Sınav gün, saat ve yeri, kamu kurum ve kuruluşlarınca, Kurum tarafından gönderilen listelerde yer alan başvuru sahiplerine, sınav gününden en az beş gün önce ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü posta ile tebliğ edilir.

Sınav

MADDE 17 ? (1) Kamu kurum ve kuruluşları işe yerleştirilecek kişileri, Kurum tarafından gönderilen listelerdeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirler. Sınav; yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılır.

(2) Sınav, kamu kurum ve kuruluşlarınca, Kurum tarafından gönderilen listelerin ulaşmasını müteakip otuz gün içinde yapılır.

Sayfa 7

realizt34
Aday Memur
30 Mart 2011 00:25

sayın garip memur arkadaş çok sğl senden başka kimse bu kadar duyarlı olamdı kendi adıma teşkkür ederim ilerlleyen günlerde yardımcı olursan çok sevinirim yardımın için şimdiden teşekkürler bol şans dilerin sana

serdar6086
Aday Memur
30 Mart 2011 20:44

ya size tebligat geldimi yada dikimevni arayan oldu mu ben aradım adrsleriniize tebliga yollucaz dediler

realizt34
Aday Memur
31 Mart 2011 11:26

serdar doğru iadeli taahütlü tebligat yapacaklar ama henüz birşey yok daha.ayrıca mülakat ve uygulamayla ilgili bildiklerini paylaşırmısın...

serdar6086
Aday Memur
31 Mart 2011 13:21

benimde pek bi bilgim yok mulakat hakkında.Ben makinacı olarak çağrılmadım mulakata ama bi yerde sanırım kumaşları veriyolarmış en hızlı kim kamuflajı dikiyo die bakıyolarmış.. Ama sadece bi duyum bu

garip.memur
Aday Memur
01 Nisan 2011 15:22

15 nisana kadar istenilen evraklar teslim edilecekmiş 20 nisan sözlü 22 nisan uygulamalı sınav herkese başarılar kpss %70 sözlü sınav %30 daha sonra sıralama

serdar6086
Aday Memur
01 Nisan 2011 20:19

Hangi evraklar yazabilir misin acaba

öznur55
Kapalı
01 Nisan 2011 22:18

nufus cüzdanı ve diploma fotokopisi kpss cıktısı adli sicil kağıdı ve 2 resim istiyorlar

realizt34
Aday Memur
01 Nisan 2011 22:21

yalnız bunların aslıda yanında olucakmış diploma ve nüfus cüzdanı ayrıca sabıka kaydı da istiyorlar.

serdar6086
Aday Memur
01 Nisan 2011 22:34

size tebligat geldi mi arkadaşlar yoksa telden arayıp mı öğrendiniz

öznur55
Kapalı
01 Nisan 2011 22:36

tebligatlar postalanmış ama yinede telde söluyolar

serdar6086
Aday Memur
02 Nisan 2011 19:38

tebligat eline ulaşan var mı arkadaşlar

cindirellaman
Aday Memur
05 Nisan 2011 11:51

benim tebligat geldi arkadaşlar bağlı olduğunuz ilce ptt dağıtım burosunu arayınn

serdar6086
Aday Memur
05 Nisan 2011 12:38

ben aradım ama barkod numarası sordular ama sanırım tebigatta getirilecek evraklar mulakaat tarihi falaan yazıyo onarıda dikimevini aradım öğrendim. Eksstradan bişi yazıyo mu tebligatta

realizt34
Aday Memur
05 Nisan 2011 14:57

getirelecek evraklar yazıyor 15 nisan 20011 saat 17'00 e kadar deniyor.kpss çıktısının noter onaylaısını istiyorlar ekstra bu yeni bildirildi haberiniz ola.

cindirellaman
Aday Memur
08 Nisan 2011 14:52

arkadaşlar ben bugün evraklarımı teslim ettim sınav ve mulakatta herkese başarılar

ademsener
Aday Memur
12 Nisan 2011 12:54

ARKADAŞLAR SADECE PENDİK DİKİM EVİNDEMİ ÇALIŞACAKLAR İŞE ALINANLAR YOKSA

BAŞKA YERLERE DE GÖNDERİMİ YAPILACAKMI

ŞARTLARI NELERDİR ÇALIŞMA SATLERİ

CUMARTESİ VARMI

MAAŞ DURUMU BİLEN VARMI

realizt34
Aday Memur
13 Nisan 2011 13:47

benim bildiğim 2200 maaş yılda 4 tam maaş ikramiye servis ctesi pazar yok mesai olunca 1 hafta önceden söylenir sendika var ama girmek çok zor..

Toplam 207 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi