Editörler :
01 Nisan 2011 02:37   


Sizce İdam Cezası Geri Gelmeli mi?

Ben kesinlikle gelsin diyorum hatta bununlada kalmasın bir insan üç kez hırsızlıkdan suç işlediyse eli kesilsin sapıkların haksız yere insan öldürenlerin cinsel sapıkların idam edildiği takdirde allah korkusu olmayanların can korkusu nedeni ile caydırıcı olacağını düşünüyorum amerika rusya çin japonya idam ediyo bizde neden olmasın.

01 Nisan 2011 11:30

eko27
Aday Memur

Ben gelmesinden yana deilim geri dönüşü olmüyün bir ceza çünkü..

01 Nisan 2011 12:52

*armina**
Kapalı

gelmeli

01 Nisan 2011 15:04

!!EsMeR!!!SeKeRiM!!
Müsteşar Yardımcısı

sayın sercan,

toplumun tek tipli olması mümkün müdür ?

daha sağlıklı, daha eğitimli, daha üretken.. olmasını sağlamaya yönelik girişimlerde bulunabilirsiniz hatta başarabilirsinizde. gelin görün ki herkesin tek bir düşünce ekseninde yoğunlaşarak birer kopya olmasını düşünemezsiniz heleki bunu yapmazsan senin en değerli varlığın olan canını alırımlarla yürütmek istemek akla mantığa uygun olarak kabul edilebilir değildir.

hiç kimse suçu, girişimi v.s. ne olursa olsun en temel hakkı olan yaşama hakkından men edilemez bu yetki hukuki müeyyidelere dahil edilemez /edilmemelidirde.

01 Nisan 2011 22:55

togeder
Müsteşar Yardımcısı

bir an önce idam gelmeli ülkedeki vahşi cinayetlerin başka turlu engellenemez

05 Ekim 2011 20:39

- - -kpss2010- - -
Kapalı

bir insanı müebbet cezaya vurmaktansa, o değmez insana gardiyanı, ahçısı, şunu, bunu hizmet verecekse eeee beslemeye ne gerek var o yüzden bensem bile vurun kellemi işe yaramadıktan sonra ne besliyorsunuz beni. yokluğum varlığımdan daha hayırlıdır.

05 Ekim 2011 20:42

bana nee
Kapalı

gelmesin derdim ama çocuklara tecavüz eden adamları zevkine insan öldürenleri düşününce gelsin derim

05 Ekim 2011 20:52

- - -kpss2010- - -
Kapalı

bana neee

zaten o tür insanları cezalandırmak içni gelmeli yoksa neden gelsin diyelim ki

06 Ekim 2011 15:21

AD0NİS
Memur

Yaptırımlar çok ağır olmalı, idam cezası da en ağır yaptırım olmalı. Adil bir yargılamadan sonra caydırıcı cezaların verilmesi gerekir. İdam da bunlardan biri olmalı.

06 Ekim 2011 17:43

gul_7_06
Memur

bence kesinlikle gelmeli hemde ivedilikle ....bunun demokrasiyle ,insan haklarıyla şunla bunla alakası yok öyleki ,

çok basit bir örnek vermek gerekirse bayram şekeri toplamak için evinden çıkan 3 tane yavrucağı eve kapatıp tecavüz ettikten sonra öldürürken kimse onlara "bu demokratik bi hareket mi ?" diye sormuyor. 3 çocuğun yaşama hakkı gitti ama biz bu adamın yaşama hakkı var diyip saygı duyuyoruz. hele ki tecavüze uğrayan bayan yaşı büyük ve üzerinde mini etek varsa işin içinde tahrik unsuru var hükmü vererek cezada indirim bile sağlanıyor. bu gibi örneklerden yüzlerce sayılabilir ama gerek yok. evet idam gelmeli

06 Ekim 2011 19:42

- - -kpss2010- - -
Kapalı

gül

hatırlattığın olay bana Müge Anlının programında konu olan malesef 11 yaşındaki güzeller güzeli kızımızın kaçırılıp, ormanda tecavüze uğradıktan sonra canlı canlı gömülmesi, babasına kızını gösterdiklerinde babasının bile evladını tanıyamamasını...

ismi sinemdi sanırım inögölde nasıl olurda sanki yer yarıldı inegöldee hala bulunamaması...

sanırım Melih idi 2 yaşında minicik köy yerinde nasıl olsu ise ortadan kaybolması...

yani ne gerçek hayatlar aklıma getirdi işte bunlar aklıma geldikçe daha bi nasırlaşıyorum, daha bi acımasızlaşıyorumm ne yalanlar söylüyorlar, nasıl adaleti kandırıyorlar, dolandırıyorlar hala bulunamayanlar işte bunlar aklıma gelince olayda parmağı olanları bile bir kaşık suda boğasın geliyorr.

06 Ekim 2011 20:07

melodix5
Şef

cezalar caydırıcı nitelikte olsa zaten suç işlemeye kalkan olmaz ama öyle olmadığı için suç işlemenin giderek yaygınlaştığı bir toplum oluşuyor. bence idam cezası olmalı. geri getirilince de topluma ibret olsun diye bir iki kişi hemen asılmalı ki bakın görün nasıl azalıyor suçlar.

ayrıca SERCAN katılıyorum sana belli suçların belli fiziksel cezaları olmalı. Osmanlı Devleti'nde de bu şekilde uygulamalar vardı. böylece kişi aynı suçu bir kere daha işlemeye cesaret edemez.

06 Ekim 2011 23:16

&&&,06neslihan06,&&&
Yasaklı

Aslında idam'a karşı olanlardanım ama memleketimiz'in özellikle son 20 yılını irdeler isek geri gelsin diyesim geliyor,özellikle bu çocuk tacizcileri,kadına yönelik şiddet'i meşru sayan zihniyetler,eline silah alıp görükleri her formalıya ateş açıp yaşam haklarını ellerinden alanlar bunu hak ediyor derken bile üzülüyorum ama yukarıda yazdıklarıma maruz kalanlarda insan!

11 Ekim 2011 16:37

mufhakan
Aday Memur

acaba, insanın kanını donduran suçları işleyenler, o meşum eylemi gereçekleştirirken şöyle mi düşünüyor: "nasıl olsa idam yok, 25-30 sene yatar çıkarım". yoksa yakalanmayacaklarını mı düşünüyorlar? bundan emin değilim. örneğin babasından, onu öldürecek kadar nefret eden ve öldürmek isteyen bir evlat, idam edileceğinden korkarak bu işi yapmaktan vaz geçer mi? ya da içine kimbilir hangi lanetli şeytanın girdiği bir sapık, minik bir yavruya tecavüz ederken neler düşünür? bence idam cezası caydırıcı değildir. tek açıklaması intikam olabilir. kesinlikle yabana atmıyorum. ama doğru koymalıyız bence.

11 Ekim 2011 16:57

Biradam06
Yasaklı

!!!T:C:M:B:05!!! rumuzlu BAYAN erkektir bilginiz olsun edepsiz terbiyesiz bicare bir insan dikkate almayın

21 Mart 2012 21:56

subhanallah kardes
Kapalı

"adil yargılama" ve "tam bağımsız mahkeme" diye kavramların olmadığı bir ülkeye idam cezası getirirsen sonucu adnan menderes'ler, deniz gezmiş'ler olur...her gelen iktidar beğenmediği ve kendisine tehdit gördüğü kişileri rahatlıkla idam ettirebilir...

22 Mart 2012 12:31

abeda
Kapalı

ilk önce çocuk tecavüzcülerini ve kadın tecavüzcülerini ,ölüm olayı da varsa İDAM EDECEKSİN?

bunu yapanlar zaten komik cezalar alıyorlar.hadım bile hafif kalır asacan böylesini.

devlet içeri tıkıyo. besliyo sonrada dışarı salıyor.

sırf maddi açıdan ya da kendini cinsel tatmin için kaç masumun canına kıyılıyor

bölücü örgüt kuranlar, cinayet işleyenler, tecavüz edenlerler?. idam edilsin.

hatta bu konuda referanduma bile gidilebilir.

22 Mart 2012 13:31

kudret Çabuk
Şef

adil yargılama olacak ve idam da olması gerekiyor...

22 Mart 2012 19:28

berfin*meb
Kapalı

Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimse almamalı.

Ağır suç işleyenler için idam bir ödüldür...

Ömür boyu hapis..

22 Mart 2012 20:23

Süper Mario
Yasaklı

Berfin hanım, o derin bilgisi ile yine aydınlık saçmış etrafa... Ömür boyu hapismiş...Hapistekilerin masraflarını kendisi ödüyor sanki... :)

22 Mart 2012 20:27

abeda
Kapalı

cinayet işleyenler, bölücülük yapıp askere,polise kurşun sıkıp şehit edenler, tecavüz edip üstüne öldürenler düşünmemiş Allahın verdiği canı alırken, onlarınki de düşünülmemeli..

Toplam 70 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?