Editörler :
12345678910111213»
04 Mayıs 2011 02:04

kimyasu
Aday Memur

kalbini ALLAH sevgisiyle doldurabiliyorsan senden daha mutlu olan yoktur

04 Mayıs 2011 16:34

yenigeldim
Memur

Mutluluk ile ilgili Sözler, Mutlulukla ilgili Güzel Sözler, Mutluluk ile ilgi Özlü Sözler

Ünlü filozof ve düşünürlerin mutlukla ilgili söyledikleri özdeyişler

- Mutluluk daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter. George Sand

- İnsanların mutlulukları ya da mutsuzlukları, kaderin olduğu kadar da karakterlerinin eseridir. La Rochefoucauld

- Bahçelerinde lahana ekenler bizden üç veya dört kat mutludurlar. Rabelais

- Mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir. Edward Newton

- En büyük sayıda insana en büyük mutluluk|mutluluğu veren eylem en iyidir. Francis Hutcheson

- Mutlu yaşam, tutku ve korku üzerinde mantığın ve düşüncenin elde ettiği bir zaferdir. Lucius Annaeus Seneca

- Kim ne derse desin, mutlu insanın en mutlu anı, uykuya daldığı andır ve mutsuz bir insanın en mutsuz anı, uykudan uyandığı andır. İnsan hayatı, bir tür hata olmalı. Arthur Schopenhauer

- Tüm sınırlamalar kişiyi mutlu kılar. Görme, etki ve temas alanımız ne denli dar ise o denli mutlu oluruz; ne denli geniş ise o denli sıklıkta kendimizi azap içinde ya da ürkütülmüş duyumsarız. Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, istekler, ürkünç şeyler de çoğalır ve büyür. Arthur Schopenhauer

- Doğuştan gelen tek bir yanılgı vardır. O da mutlu olmak için burada olduğumuzu sandığımızdır. Arthur Schopenhauer

- Mutlu bir hayat olanaksızdır; insanın başarabileceği en iyi şey kahramanca bir hayattır. Arthur Schopenhauer

- Benim dertlerime derman olmanı istemedim,bana hiç yaşamadığım mutluluklar yaşatmanı istedim Atilla Çiçek

- Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. Arthur Schopenhauer

12 Mayıs 2011 17:56

Nazende*
Aday Memur

Mutluluk bakış açısın da gizli...Hoşgörülü insanlar örnek verilebilir...

16 Mayıs 2011 16:27

yalinayakbasikabak
Kapalı

mutluluğun şartı altı imiş alemde,

üç mutlu maymundan belledim ben de,

kapat gözü kapat kulağı sussun ağız,

yiyip içip çıkarınca rahatça oh diye,

mutlu mutlu geğirirmiş cancağız.

formül böyle imiş anlayacağınız.

17 Mayıs 2011 13:39

fenci321
Aday Memur

hiç bir zaman tanımını yapamayacağımız bir durum gibi görünse de tamamen fiziksel ihtiyaçların eksiksiz karşılanmasından doğar mutluluk.ruhsa hep ikinci plandadr.bunu inkar etmek te en büyük yalan.

22 Haziran 2011 20:55

selin3545
Genel Müdür

Hayatın da herşey yolundaysa mutlusundur, war mı ötesi :)

yok gerçi ya olmadı bu, benim hayatımda herşey yolunda degil ama muluyum..

ya bence güsel umutları olan insan mutludur.. hayal kurabiliorsan güsel olan herşeye dair, işte mutluluk orada..

27 Haziran 2011 00:39

nazli_edeb.
Aday Memur

insanoğlu dönüp ardına baktığında tüm acı yığınlarına rağmen gülüyorsa;sahip olduklarıyla yetiniyor ve basit diye nitelendirilebilecek şeylere değer veriyorsa mutludur..

27 Haziran 2011 16:09

pc_delisi
Memur

Mutluluk yetinmektir arkadaşlar... Sadece bu kadar..

27 Haziran 2011 16:49

-elfida+
Aday Memur

''Aynaya bakıp;doğruları ve yanlışları görebilmekte sanırım...''

Bu tanım olsa olsa kendini tanıma veya gerçekçilikle bağdaşır,mutluluğu tanımlamaz sadece ilk adım olabilir.

mutluluk tanımı zor, sadece geriye dönüp bakınca anlaşılan bir durum...

28 Haziran 2011 16:17

haritaci_mesut
Aday Memur

GERCEKDEN MUTLULGUN TANIMI ZOR ASLINDA MUTLU İKEN BİLE BAZEN MUTLU OLDUĞUMUZUN FARKINA VARAMIYORUZ...

28 Haziran 2011 21:43

sözleşmeli2008
Aday Memur

Mutluluğun sırrı güven duymaktır.

28 Haziran 2011 22:18

laf olsun diye:)
Yasaklı

inancı tam olan insan ,kendisine yapılmasını istemediği birşeyi başkalrınada yapamaz ,çevresinde ona gerçekten zarar vermeyecek kadar saf ve temiz yürekli kişilerle dolu bir duvar örer ...mutluluk sevdiklerinle sevgini korkmadan paylaşmak

29 Haziran 2011 08:26

yenigeldim
Memur

saf ve temiz yürekli insanlar kaldımı acaba

29 Haziran 2011 22:07

Onurlu bir hayat
Kapalı

Mutluluğun sırrını mı istiyorsunuz?Ama gerçekten mi istiyorsunuz öğrenmek?

Peki o zaman size veriyorum sırrı...

İşte sır:"Kendi zübüklüklerimize bakıp onlardan kurtulmakta"sır...

29 Haziran 2011 23:24

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

İnsan zamanı bir döngü izlemiyor; onun yerine dümdüz bir çizgide ileri doğru gidiyor. İnsan bu yüzden mutlu olamıyor; mutluluk yinelenmeye duyulan özlemdir.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği / Milan Kundera- 305

*

"Aynı sularda/nehirde iki kez yıkanılmaz" sözünü kabul ediyorsak yukarıda ki açıklamayı ve sonuçlarını da kabul edip hayatımızın mutluluk ibresine ona göre yön vermeliyiz. Hiç birimiz akışı durduracak güç ve kudrette değiliz çünkü?

04 Temmuz 2011 13:57

bindan
Aday Memur

anı yaşamaktır aslında..hayatın sana verdiklerni kabullenip sevmek...

04 Temmuz 2011 14:21

keten prenses
Şube Müdürü

Bizim istediğimiz yönde gitmeyen herşey bizi mutsuz etmeye yeterli.Eğer mutlu olmak istiyorsan yaşamı yaşama değer gerçeklerle(acısıyla tatlısıyla)kabulleneceksin ve imtihan dünyasında olduğunu unutmayacaksın.

Kalbini kin ve nefretten, kafanı üzüntüden arındır basit bir hayat yaşa.İnsanlara çok şey ver, fakat onlardan fazla birşey bekle,hoşgörülü olHerkes sıradan olmayacak kadar özeldir...

BEN ÖZELİM...

SEN ÖZELSİN....

ONLAR ÖZELLER...

Ben mutluyum çok şükür akıl sağlığım yerinde ve aldığım nefesi verebiliyorum.

Hayat çok güzel lalalalaalaaa laaaalaaa:))

04 Temmuz 2011 14:59

elifsecily26
Aday Memur

Hayatında geçmişinde büyük tarjediler olmayan normal hayatı olan birşeylere az çok sahip olan insan aslında mutludur ama daha fazlasını istediği için kendi kendine şımarıklığıyla mutsuz eder,gerçektende mutsuz olur sonra:) aslında gerçek mutsuzluk hiçbişeyi olmayanların hakkıdır,gerçekten bir ailen yoksa,mesleğin yoksa,üstüne bide paran yoksa e bide yalnızsan sen mutsuz olmazsan kabahat..kendini mutsuz sananlar aslında mutlu olmayı sahip olduklarının kıymetini bilemeyenlerdir,neyi olursa mutlu olabileceğini ise en iyi hiçbişeysizler bilir ama elden gelmeyince öyle kalakalırlar,sonuç olarak herkes mutsuzdur:)) mutluluk ise nankörlerin elinde bir oyuncaktır.

04 Temmuz 2011 18:08

19071907
Yasaklı

mutluluğun sırrı basit yaşamktır doğdu yaşadı öldü hayat bu kdar basit biz insanlar zorlaştırıyoruz hayatı

04 Temmuz 2011 19:36

ümitışığı
Memur

mutluluk sabun köpüğü gibidir elinde tutamazsın.ama eğer avcundaysa birazcık ışığa tut bütün renkler senin olsun :):):)

Toplam 376 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?