Editörler : Lanet
11 Nisan 2011 20:23

şeker portakalı...

bugün de bahçeme çıktım,çınar ağacıma selamımı verdim,yaprakları yeşillenmiş, şeker portakalı misali portakal ağaçlarıma gülümsedim kıskanmasınlar diyerek, yeni aldığım civcivlerime yem verdim,çiçeklerime baktım; ektiğim mor çiçeğim çalınmış, yerine gül bırakılmış. la havle diye iç çekerek aklıma bir gece önceki olay geldi;sabahın ilk saatlerinde camıma taş atan şerefsize lanetler okuyarak evime girdim. Hayat devam ediyor diye mırıldanarak...

togeder
Müsteşar Yardımcısı
15 Nisan 2011 15:58

dun dunde gitti bugun de gitti

artık yarını düşünmek lazım cancağızım

butun kötulere lanetler okudum iyilere hayır diledim

kendim içn de dua ettim

ruhum huzur bulsun diye

yeniden hayata döneyim diye

sülfürr
Memur
03 Mayıs 2011 17:34

şeker portakalı, zeze.. benim için bu kitabı okumak çok ama çok güzeldi..

sülfürr
Memur
03 Mayıs 2011 17:36

ikinci kitabı da okumştm, zeze büyümüştü.. yeşil kurbağa.. bu kalmş aklmda 3. kitabı da okumadm hiç belki bir gün okurum..

zizil
Kapalı
03 Mayıs 2011 19:40

bugün yorgun ve ümitsizim...zeze düşüyor aklıma ..seneler geçti hala elıme alırken ıcım sızlar o kitabı...güneş hiç uyanmadı gökyüzünde...

dr_anatolia
Memur
05 Mayıs 2011 18:29

küçük zeze..:) hatırlamak bile insanı gülümsetiyor...üstünden ne kadar zaman geçmiş şimdi düşününce

sosyolognil
Aday Memur
10 Ağustos 2011 21:58

ah zeze:) yıllar sonra çok defa kıskanır oldum sana..

esitlik
Şube Müdürü
11 Ağustos 2011 14:36

şeker portakalı en uyuz olduğum kitaplardan biriydi ve hep öyle kalacak. bu kadar saçma bir roman olmaz yaw (: bitkileri de hiç sevmem. evimde bir tane bile çiçek yok. hareket edemiyorlar, kendilerini sevdirmiyorlar, insana sırnaşmıyorlar. ben bitkileri canlıdan saymıyorum. 10-15 yıldan beri, evimde bitki yerine hayvan bakmayı tercih ettim. bence hayvan bakmak daha mantıklı. gerçekçi romanlar da şeker portakalı'ndan daha mantıklı.

nur-n
Kapalı
18 Ağustos 2011 23:43

çocukken okudğum en sevdiğim kitaptı

.müverrih.
Müsteşar
19 Ağustos 2011 05:55

Çok hoş bir kitaptı. İkincisi olan Güneşi Uyandıralım'ı da severek okumuştum. Aklımda kurbağa ve Maurice Chevalier kalmış.. Serinin son kitabı Deli Fişek'i hala okuyamadım.

Zeze'nin hayatı bana Tanzimat Devri'nde yazılmış roman ve hikayelerdeki yatılı okullarda yetişen çocukları hatırlatıyor.

Ayşegülce44
Kapalı
28 Ağustos 2011 00:19

Her defasında okuyup her defasında aynı duygularla ağladığım tek kitap.Acı bu kadar derin ve saf,böyle ince anlatılabilir mi?Hele kitabın sonunda bir son itiraf vardır ki...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi