Editörler : muhtesem32*aziyade*
22 Nisan 2011 18:21   


aöf soruları zor olsun, sınıf geçmek zorlaştırılsın diyenlere ?

bu milleti anlamakta bazen güçlük çekiyorum.. aöf soruları gecmiş yıllardan çıkmış olmasına kızanlarımı arasınız, soruların zor olmadıgını söyleyenlerimi!!!!!..

yaa kardeşim zaten aöf ü okuyanların bence en az %50 si memur... herkes egitimli olsun ve caba gösteren kişi üniversitesini bitirsin.. bazılarıda aöf ü örgünle aynı seviyede gördüğü için. zorlaşmasını istiyor.. ŞU Bİ GERCEKKİ ne kadar çabalarsan çabala.. hiç bi zaman AÖF ÖRGÜN EĞİTİMLE KIYASLANAMAZ.. çünkü okul da örgün ögretim görmüş en az günlük 7-8 saatini okulda geçiren kişiyle aöf çüyü aynı kefeye koymayı BÜYÜK HAKSIZLIK GÖRÜRÜM ..SAYGILAR..

Hem ÖRGÜN hem AÖF okumuş bi kişi olarak konuşuyorum..

22 Nisan 2011 18:23

ardahanın _ yolları
Memur

Sanki örgün eğitim çok kalitelide aöf beğenmiyorlar pehhhh :)))

22 Nisan 2011 18:25

""64uşak"""
Memur

kendi şehrinde işinde gücünde üniversiteyi yılda 2 kez sınavdan sınava gören bi kişiyle 9 ayını okulda geçiren kişiyi aynı kefeye koyuyosun yanii alkış..

bende aöf okuyorum... son 15 gün çalışıyorum tüm derslerden geçiyorum :))))

22 Nisan 2011 18:27

ardahanın _ yolları
Memur

Kendi şehrinde örgün okuyanda var : )))) aöfli 15 günde olsa çalışyor örgünde ağlayıp zırlayıp hocaya yakın adam bulup geçenlerde var kesinlikle aynı kefeye koymuyorum aöf li ve örgünü aöf hakkıyla geçiyor çünkü :)))

22 Nisan 2011 18:29

""64uşak"""
Memur

sen örgünde hangi bölümü bitirdin ??

22 Nisan 2011 18:32

ardahanın _ yolları
Memur

Ziraat mühendisliğini bitirdim ama benim branş öğretmenim olmadı canım, benim dershanemde olmadı kitabım defterimde eksi 40 derecede köyden okula yürüyerek gidip geldim

22 Nisan 2011 18:34

akademik_insan
Genel Müdür

beyler bu tartışma eskiden beri var ve bu sartlarda devam edrse ilerde de olacaktır. bu gibi tartısmalarla kimse kimseyi kırmasın sonçta hak eden hak etğini bi şeklide buluyor ( bizim ülkemizde biraz zor ama olsun artık )

22 Nisan 2011 18:38

""43"tarhana.çorbası
Kapalı

örgün ve aöf okumuş biri olarak... kesinlikle aöf savunamam kimse kusura bakmasın...!!!!!

ankarada okurken okumak için sokakalarda seyyar satıcılık bile yaptım..

yok öyle soba başında 3 gün ders çalışıp, 4 yıl başka memleketlerde zar zor okumuş kişiyle kendini kıyaslamak haciiii..

22 Nisan 2011 18:40

""64uşak"""
Memur

örgünle aöf ün farkını kendin tarif etmişsin be ardahan... şimdi sen örgün ziraat mühendisliğiyle.. kıytırık ev ekonomisini aynı kefeye mi koyuyosun.. saglıkla kal..

22 Nisan 2011 18:45

ardahanın _ yolları
Memur

benim kendimi kimseyle kıyasladığım yok çünkü dar bir pencereden sadece kendince değerlendrime yapanlarla kendimi kıyaslamam ayrıca siz okuma şansı olmayan nice zeki insanın aöf okuduğunu biliyormusun bak soba başında ders çalışan diyorsun aöfli soba başında mı acaba evine ekmek götürmek için örgün okuyamayan insanla var bunu hiç düşündünüz mü benim liseden kaç tane arkadaşım var hele biri var babası yoktu kaç yane kardeşini okutmak için çalışmak zorunda kaldı aöf ye devam etti dereceyle bitirdi insanların bulundukları konumu bilmeden sallamayın

22 Nisan 2011 18:48

""64uşak"""
Memur

senin baktıgın pencereden bakarsak..

mesela beni babam devlet okuluna degilde koleje gönderseydi.. ben çok farklı yerlerde olabilirdim.. :)) haksızlık bu yanii :))))))

bu son mesajım.. saglılka kal....

22 Nisan 2011 18:52

""43"tarhana.çorbası
Kapalı

yaa şu aöf soruları hakkaten çok kek bu arada :))))) arkadaş oyle bi abarrtıkı mat geçmiş mat sorularının cvp şıklarını ezberlemiş:)))) aynısı çıktı diyo:)))

aşagıdakilerden hangisi aşagıdadır??? :)) CMYLMZ

22 Nisan 2011 18:57

ardahanın _ yolları
Memur

sınavlarda kopya olaylarını duyuyoruz sence bu şekilde örgün okuyanlar mı emek veriyor :)))) örgünde olup doğru dürst okula gelmeden çalışmadan geçen nice insanlar var onun bunun adamı olup önemli olan insanın sahip olduğuherşeyi hakkıyla elde etmesi :) bende bişey yazmıyacağım çünkü biz ayrı açılardan bakıyoruz herkes birbirinin düşüncesine hayatına tercihlerine ve okuluna saygı duymak zorunda hoşçakalın :)

22 Nisan 2011 19:20

Cool.
Daire Başkanı

zar zor çıkmış sorular sayesinde 50 alıp geçince (geçtiğini sanıp)dolayısıyla kendisini geliştiremeyince o diplomayla bir şey olamayınca ya da olamayacağını anlayınca işte böyleleri türüyor :) bu örgün eğitimde de böyledir sadece not için çalışıp mezun olanlar da kendini geliştiremediği için bi baltaya sap olamadıgı için ya da okudugu bölüm dandik oldugundan kendisini üste çıkarmak için böyle oraya buraya sataşır durur böylelerinin aslında özellikleri çok :)bunların bu özellikleri kazanmasında doğup büyüdüğü bölge de önemli yani görgü de önemli :)sonradan görme iyi bir şey değil :)sonradan görme olunca böyle cahil cahil konusur kendisini tatmin etmek ister:)

bunlara en güzel cevap not ortalamanızı yüksek tutun kpssye girin ve atanın bunlara daha iyi bir kapak olamaz ! :D ben böylelerini reel hayatta da gördüğüm için böylelerin çoğu sorunlu kişiler

senin aöfte okudugun bölüm ne acaba kesin dandik bir bölümdür son 15 gün çalışarak ancak böyle dandik bölümlerden geçersin o da çıkmış sorular sayesinde zaten senin örgün olarak okudugun bölüm de dandik bir bölüm :) senin konuşma hakkın bile yok :) aöfte sistem değişiyor yeni sisteme bakınca çıkmış soruların sorulmayacağını tahmin ediyorum inşallah böyle de olur bakalım son 15 gün çalışarak nasıl geçecekler :)

sen gidip seyyar satıcılık yaptın diye bu iki eğitim sistemi arasında fark mı olmalı ? bu ülkede kalite senin hayat şartlarına göre mi belirlenecek :)sana biz mi dedik git seyyar satıcılık yap

ben de örgün eğitim ve açık öğretim gördüğüm için diyorum ki fark yok ! hatta örgün eğitim daha kolay

22 Nisan 2011 22:52

ayben_im
Aday Memur

cool..

brawo valla süper özetlemişsin...anlayana artık :))

23 Nisan 2011 14:52

""43"tarhana.çorbası
Kapalı

cool ee kesinlikle katılmışyorum.. bi deyazmışki çalışn kazanın yterleşin.. be fadıl.. adam örgün de matematik ögretmenligi bitirdiyse sen onun sınavına bile giremiyorsun.. sen anca düz memur kadrolarını tercih edebilirsin aöf le.. kulvarlar farklı:)))) marstamı yaşıyosun???

23 Nisan 2011 14:59

kelebek387
Memur

zor olsun diyen arkadaşlara müjde o zaman kurstaki hocam kitapların baştan yazıldığını konuların ve sistemin tamamen değişeceğini söyledi yani geçmiş yıl sorularıda işe yaramayacak ...

23 Nisan 2011 15:09

dilay_
Şube Müdürü

ne guzel ne guzel :))

23 Nisan 2011 16:46

""43"tarhana.çorbası
Kapalı

artık aöf te sınıf gecmek için dersanelere gitmek gerekecek.. ne güzeeel:))))) oyle evdeders çalımayla sınf gecilmeyeceeek ne güzelll... hatta 3 yanlış bi dogruyu da götürsdüün ne güzell:))

ama ben son sınıftayım.. ne güzelll:))))

24 Nisan 2011 01:37

Cool.
Daire Başkanı

adam aöfte kamu yönetimi bitirdiyse tabi ki matematik öğretmenliği mezununun girdiği sınava giremez kamu yönetimi bitirip öğretmen mi olacak ? isterse odtu kamu yönetimi mezunu olsun ayrıca şu matematik öğretmenliği mezunları hangi sınavlara giriyormuş :D girdiği sınav belli KPSS o da öğretmen olmak için ne sınavı varmış ki giremesinler düz memurluğa lisans mezunu olan herkes girebiliyor ne demek istiyor bu vatandaş çözebilen var mı kendini ifade edemeyen iki kelimeyi yazıyla bile bir araya getiremeyen adam marsta bile yoktur bu o zaman marsta da yaşamıyor senin dünyan neresi ? :D

24 Nisan 2011 01:43

Cool.
Daire Başkanı

kelebek~~

öyle olması gerekiyordu zaten

Toplam 37 mesaj
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?