Editörler : F16 Gökçen
26 Nisan 2011 20:06

Altta kalan dersi geçemezsek üst sınıfa geçebilir miyiz?

işletme 3. sınıfa kayıtlıyım hazırlık sınıfından alttan genel muhasebe dersim var.toplam 7 dersten final ve büte giricem.

1:bu 7 dersten toplam kaç dersten geçersem 4. sınıfa geçmiş olurum.

2:hazırlık sınıfından kalan genel muhasebe dersinden allah korusun kalırsam 4. sınıfa geçmeme engel olurmu...

cevap için şimdiden teşekkürler.

gkhn24
Kapalı
27 Nisan 2011 07:42

Açıköğretimde 1 - 3 , 2 - 4 diye bir sistem var arkadaşım.!. Sınıftan dersin kalırsa 3 .sınıfa, 2. sınıftan dersin kalırsa 4. sınıfa geçemiyorsun.YAni özet olarak Allah göstermesin ama hazırlık sınıfındaki kalan tek dersini veremezsen 4. sınıfa geçemezsin.3. sınıf derslerinin hepsini bile versen alttaki dersin yüzünden 4. sınıfa geçemezsin.

Bu aşamada senin en az;

- Alttan kalan dersini KESİN VERMEK GEREKLİ.

- 3.Sınıf derslerinin de 6 dersten en az 4 tanesini vermen gerekli.Bu şekilde 4.sınıfa geçebilirsin.

Başarılar...

elm@kurduu
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 18:42

nasıl olur yaa.3. sınıftayım diyosun ama 1. sınıftan borçlu dersin var.böyle bişey olamazki.1. sınıftan borçlu dersin varsa zaten 3e geçemezsin.benim de 1.den matematik kaldı onu veremediğim için 3.e geçemedim.senin mevzu biraz karışık geldi bana

ayhan00380
Şef
27 Nisan 2011 18:49

Yok elmakurdu o bahsettiği genel muhasebeden hazırlık sınıfında kalmış.

O ders 1.sınıflar içinde var önlisans bitirip hazırlık 3-4 diye devam edenler içinde var. Arkadaş hazırlıkta kalmış o dersten.

1. sınıfta degil ( zaten 1-2 yi okumadan hazırlıktan başlıyor )

petrolkentli84
Aday Memur
27 Nisan 2011 18:50

arkadaşım ben 1 sınıfıokumadım.önlisans mezunu olduğum için dikey geçiş yaptım.4 dersten hazırlık okudum(genel muhasebe,iktisat,işletme,hukuk)genel musebeyi veremedim 3.sınıfa borçlu geçtim...ok

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi