Editörler : Pangaea

savaşçı52
Genel Müdür
05 Mayıs 2011 22:48

BENİMAM ADAYIYIM BİLMİYORUM İMAMLARADA SORARLARMIKİ

_AKS3L_
Şube Müdürü
06 Mayıs 2011 08:09

Ecmain inş. savaşçı hocam yazılıda imam kkö ayrımı olmadı.Sözlüde de çok fazla değişen birşey olacağını sanmıyorum.Soru müfredatı aynıdır sadece sorunun şeklini değiştirirler.

Sıfatlar konusunu ezberlemeniz sizler için faydalı olacaktır.Bu arada okuyacağınız kuran-ı kerim hafız Osman hattıdır.

fatmatüz
Aday Memur
06 Mayıs 2011 14:05

ben de dört mayısta samsun da sınava girdim .1. komisyondaydım .önce yüzünden okuttular. k. kerim çok karışık geldi .1 2 yerde durakladım. tecvid, okuduğum yerden idgamı meal gunneyi sordular. ezberden asır ve tebarakenin ilk sayfasından 5 6 satır okudum .duraklamalarımı saymazlarsa fena geçmedi. hepimiz için hayırlısı....

berr_ak57
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 14:45

Arkadaşlar benim evimdeki Kur'anda Hafız.Osman hattı olup Sahife tutar ve metli kasırlıdır yazıyor ondan çalışıyorum.Mülakattaki kitab Diyanetten aldığımız Hafız Osman hattıdır yazan kitabın aynısı değil mi ? Bizim okuduklarımız acaba biraz kolaylaştırılmış mı acaba diyorum karışık geldi gibi yorumları okuyunca .Fatmatüz kardeşim sizin mülakattan önce hazırlandığınız kitap Hafız Osman mıydı?

fatmatüz
Aday Memur
06 Mayıs 2011 14:53

maalesef, benim arkadaşım girmişti ona sordum büyük okunaklı bir kuran dedi ama bu sene ki hem küçük hemde sanki harekeler birbirine girmişcesine karışık

berr_ak57
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 15:08

Yani bu bizim evde çalıştığımızdan daha mı karışık :(

fatmatüz
Aday Memur
06 Mayıs 2011 15:19

benim açtığım sayfada zordu ,eski basım saman kağıt mı denir onlardan bizim evdekiler daha açık seçik

belki siz benden iyi okursunuz tabi heyecan da vardı biraz

berr_ak57
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 15:23

Benim okuduğum saman kağıdı baya eski ama çok küçük değil... Artık nasip dediğiniz gibi heyecan faktörüde var . Hangi sureleri bildiğinizi sorup ona göre mi ezber sordular ? Hayırlısı olsun...

fatmatüz
Aday Memur
06 Mayıs 2011 15:37

evet sordular ,ben kafanızı fazla karıştırmayım, arkadaşım büyük demişti ,belki bana o yüzden küçük geldi. allah yardımcınız olsun

berr_ak57
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 15:52

Sağolun Allah razı olsun ...

EyüpÖztürk
Aday Memur
06 Mayıs 2011 18:03

arkadaşlar bugun samsunda mülakata giren yokmu. neler soruldu ?

ayfer_r
Memur
06 Mayıs 2011 18:15

sa arkadaşlar şimdi sınavdan geldim

sınav cok kolay rahat olunuz

2. komisyondaydım

sabah harflerin sıfatlarını sordular ama öğleden sonra sormadılar

mahreçleriniz güzel olsun

ezberden özellikle sayfa başlarına çalışın

ammenin 2. sayfası ve tebarekenin 1. 2. sayfa başları

ilmihal yok

tecvidiniz tam olsun

ranın hükmü soruldu

allah kolaylık versin

hak edenler kazansın inşallah

berr_ak57
Daire Başkanı
06 Mayıs 2011 18:41

Allah razı olsun ayfer hocam biraz içim rahatrladı . Kur'an -ı Kerim nasıoldı ? Hafız Osman hattı mı çok karışıkmıydı?

umutsuz29
Şef
06 Mayıs 2011 21:25

ben dun girdim arkadaslar sinavda sadece kuran okuma onemli baska hic bir sey yoktu oda iki satir bide komisyonun niyeti baska hic bir sey yok

savaşçı52
Genel Müdür
07 Mayıs 2011 12:50

ayfer hocm harflerin sıfatı derken harf doyleyip dıfatı nedir diyeni soruyo yoksa bi sıfat soyleyip tarifmini yaptırıyo

savaşçı52
Genel Müdür
07 Mayıs 2011 13:42

arkadaslar dun ve bugun girenler paylasabilirmi acaba mulakatta neler doruldu asıkkutluda giren kardeslerim lutfen bekliyoruz allah rızası için

savaşçı52
Genel Müdür
07 Mayıs 2011 18:37

evet kardeslerim mulakat paylasımı bekliyoruz

savaşçı52
Genel Müdür
08 Mayıs 2011 14:03

samsuncular nerdesiniz arkadaslarya

08 Mayıs 2011 15:52

salı günü samsunda ALLAHIN izniyle sınava giricem zaman hiç geçmiyo hayırlısı ile bir bitirsek şu sınav stresini dualarınızı bekliyorum arkadaşlar

savaşçı52
Genel Müdür
08 Mayıs 2011 16:11

evetya hayırlısı olsun hakkımızda b aralar kimse yazmıyo niyeacaba giren arkadaslar paylasımlarınızı bekliyoruz

Toplam 216 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi